Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   208 / 292
(#) JZoli válasza Norex hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Van a lakásban másik gázfogyasztó? Az működik? Mit jelent az, hogy kint működik a gyújtó, bent nem? Hogyan próbálod ezt le? Amikor próbálod, hallani, hogy jön a gázszelepen a gáz? A kazán többi része le lett ellenőrizve? (Presszosztát, füstgáz visszaáramlás-érzékelő,stb)
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) Norex válasza JZoli hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Kb 40 perc és otthon leszek készítek egy videót.
(#) konop válasza Norex hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Nézd meg, hogy a kéményben nincs-e valami. Pl kismadár vagy vmi más, ami eldugitja
(#) 6600 hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy FÉG Komfort 24 kazán vezérlővel kapcsolatban. Rajzát sajnos nem találtam.
A szobatermosztát kontaktust fogadó áramköri részletét nyírták ki. DC24V-os bemenet.
A Q9 pozíciójú tranzisztor melletti ellenállás elégett. A C31 mellett jobbról csak füstös lett. Nyákon a +24V ide csatlakozó szakasza elhizzent.
Az elégett ellenállás értékét vagy színkódját szeretném megkapni.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) todi2 válasza 6600 hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 2
 
..talán látszik..
(#) sany válasza todi2 hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 1
 
Innen a képről 470ohm -osnak nézem.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) 6600 válasza sany hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Köszönöm a gyorsaságod! Találtam több hirdetésben eladásra kínált vezérlők fotóit, de számomra kiértékelhetetlenek, inkább csak körvonalrajz minőségűek.
470ohm. OK. A berendezés közelébe én nem jutok, így legfeljebb lesz egy extra ki s be szerelés.
(#) sany válasza 6600 hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 2
 
De lehet a kép csalóka! Nézze meg azért más is.
A Q9 -es tranzisztort, is le kéne ellenőrizni, nagy valószínűséggel az is károsodott.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2018
(#) 6600 válasza sany hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
A Q9 tranyó BC337 feliratos felülete pörkölődött, fémgőzös lett. Mérve jó. Ennek ellenére, a felhasználás jellege miatt cserélve. A C31 hasonló tünetek okán szintén cserélve.
Ha a dip20-as IC-be nem figyelt be az idegen feszültségből valami impulzus, akkor a J17-re kapcsolódó szobatermosztát nyitott vagy zárt állapota alapján fűt vagy nem.
(#) Teaway válasza 6600 hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 1
 
(#) szakács judit válasza SZRKRLYISTVAN hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 2
 
Köszi szépen! Ez volt a probléma.
(#) 6600 válasza Teaway hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 1
 
Szia!
Citrom lila fekete barna és még egy barna, tehát 4700ohm, 1%. 4k7 .
Holnap berakják, beüzemelik. Jelzéssel leszek, ha lesz eredmény.
(#) Teaway válasza 6600 hozzászólására (») Nov 1, 2018 / 1
 
Nem citrom lila fekete fekete barna?
A 4. sáv nem mindegy, hogy fekete vagy barna:
fekete: 470 ohm
barna: 4,7 kohm
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2018
(#) todi2 válasza 6600 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Mi lett a történet vége ,mit cseréltél,milyen értékűek a kérdéses ellenállások?
Működik a "masina"? ... Ezek csak apró kérdések, de lehet hogy egyeseknek hatalmas segítség!
(#) Teaway válasza todi2 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Azt már sosem tudjuk meg...
(#) 6600 válasza 6600 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Kedves todi2! Tisztelt Teaway!
Elnézést kérek szótlanságom miatt!
Egyik szempontból a történet jelen állása szerint negatív az eredmény, másik szempontból a berendezés közelébe csak a jövő héten jutok majd.
Annyira "beteg" az egész eset, hogy fotó mellékletet is kénytelen leszek csatolni magyarázkodás, mentegetőzés gyanánt.
Sajnos, így messziről megítélve, nem fog majd a berendezés működni.
A jövő hétig türelmeteket kérem!
(#) increduluszoltan hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy kb 10 éves FÉG C36HE kombi gázkazánunk....csak a szivattyú indul el,és nem gyújt,nem is próbál...először azt hittem,hogy termosztát hiba,de miután a szivattyú kapcsol,kizárva..bár a biztonság kedvéért rövidre zártam a termosztát szálait... tud valaki olyan SZAKEMBERT,aki panelt javít ilyen készülékekben?...
(#) Teaway válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 1
 
Nem ír ki hibakódot?
(#) increduluszoltan válasza Teaway hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
nem..megy a szivattyú egy ideig,leáll,aztán próbál inditani...szikra,begyújtás,de ennél tovább nem jut,de ezt csak egyszer-egyszer...általában csak a szivattyú megy..
(#) increduluszoltan válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
E02 lehet?
(#) todi2 válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 1
 
"E02-Gyújtáshiba

Gyújtási jel nincs. Ez akkor alakul ki, ha a fő gázszelep nyitva van és az ionelektróda nem érzékeli a láng jelenlétét. Ez a hiba reteszelten megállítja a készüléket. Újraindítás csak a „Reset” gomb megnyomásával lehetséges. "
(#) fazosferi válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
A láng érzékelő elektróda nem égett már szét?
(#) increduluszoltan válasza fazosferi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
E02-102....amikor resetelek ezt írja ki,és hiába nyomom a reset gombot,ez így is marad,nincs változás....ha van kedve begyújt...de akkor sem marad a láng..
(#) nandor zsigmond hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Szép estét ,Tud valaki tanácsot adni a következő kérdésemre?van egy Baxi turbós jó tíz éves kazán.nappal kapcsol rendese de éjjel mikor lentebb van a termosztát véve nem indul vissza csak akkor ha a fő kapcsolóját ki és be kapcsolom,Akkor indul.Még csak a piros jelzés van ezen hiba kód nem .Köszönöm mjad a választ.
(#) Tomi111 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szerintem ott is számít, melyik led jelez. Az utal a hibára. Fotózd le ha tudod.
(#) nandor zsigmond válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Üdv.Helyzet az,hogy ez egy 13 éves készülék,és csak a piros led jelzés utal a bajra.Semmi más.Ha ki kapcsolom a fő kapcsolóját várva egy darabig utána bekapcsolva indul.Ma meg nézem nem e mutat esést a víz nyomás.Mert fűtve 2 bar,leállítva hamar lemegy 1 bar felé.Köszönöm kérdésed esetleges válaszod.:Tomi111
(#) Remisch János hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Ha valaki találkozott már a problémámmal, kérem szépen adjon ötleteket a hiba vélhető okára.

Immergas Vitrix 26 KW, de I2 ként is ismerik. Melegvíz vételezés után, mikor már leállt a szellőztetés is, 16 Ventillátor hibát jelez. (üzem közben soha nem áll meg) Resetre nem áll vissza. Kikapcs-bekapcs, és jó megint. Esti fürdéses procedúra után, éjszaka a fűtés üzemben random módon hol kiáll hibára, hol nem, van hogy csak a reggeli mosdásokkor a HMV használatkor dobálja a 16-ot. A lángmodulációt jelző sáv, üzem közben, néha mint ha zenére ugrálna le fel, de a láng állandó marad.
A ventillátort szétkaptam, csapágy hibátlan, csendes, elektrónikában a 470 mikrós kondit kicseréltem, kiporoltam. Elektrónikában is kicseréltem az 1000, és a 470 mikrós kondikat. Kéményem 60/100 as 180cm, függőleges, hozzáférhető, jónak néz ki.

Ötlet?? Mi lehet a baja???
(#) Remisch János válasza increduluszoltan hozzászólására (») Nov 16, 2018 / 1
 
Szia! Tudok ajánlani egy paneljavító műszerészt, én elektrónikám is nála van, elvileg mára ígérte a vizsgálatok végét. Az elektrónikus ventillátort is be tudja vizsgálni. Ha összeszereltem a visszakapott alkatrészeket, derül majd ki, hogy sikerült-e, meg az is, hogy mit kért?
Facén megtalálsz, ott megadom a számát, ha érdekel.
(#) increduluszoltan válasza Remisch János hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Szia..üldözésis vagyok,távol tartom magam a F@sztől..
Komolyra fordítva a szót,majd kiváncsian várom,mire jutottál..nálam csoda történt,napok óta megy a kazán...null hozzányúlás..Megalkudtam egy ugyan ilyen,de fiatalabb kazánra,azt elhozom,lesz tartalék..de ha kell megcsináltatnám én is a vezérlő panelt,már ha az a hibás...Legyen szép napotok...
(#) Mrol hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Szervusztok!
ATAG BLAUWE ENGEL II kazán és a termosztát beüzemeléséhez kérnék segítséget. Olyan szakembert keresek aki eligazodik a rendszerével és el is tudja mondani hogyan kell üzemeltetni.
Az inagtlant nemrég vettük, a radiátorok le voltak szerelve, a kazán ki volt kapcsolva. Kazános jött, radiátorok föl, kazán bekapcs. Az működik is, de nem adja ki a melegvizet a rendszerbe. Lehet, hogy egyszerű dolog az oka, de akit én kihívtam nem nagyon értett hozzá...
Magam sajnos nem vagyok egy nagy műszaki tálentum, ezért kérném a segítséget.
Még egy 2014-es bejegyzésben olvastam zoszka hozzászólását egy ilyen kazánnál. Kérem szíves segítségét vagy ha tudtok olyan szerelőt aki ismeri ezt a kazánt és rendszerét akkor kérem adjátok meg az elérhetőségét.
Következő: »»   208 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem