Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   210 / 292
(#) mercike válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
...ha az utcai vezetéken variáltak,cserélték,átalakították szerintem igen! Nálam tuti ez szívatott...
(#) jozsef1978 válasza mercike hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Igen cseréltek órát és megkérdezhetem mi volt a megoldás?
I a
(#) blasz válasza jozsef1978 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia ha jól emlékszem megfordította a villásdugót,és ennyi.
(#) mercike válasza blasz hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Pontosan! HÁLA ÉS KÖSZÖNET KONOP-nak!!! Én tudtam,hogy "a készülék "fázisérzékeny" annak idején még össze is jelöltem. Több éve nem használtam.... a szerelők több 10 ezer forintokat emlegettek,de egyik sem értett hozzá...Nálunk a teljes utcai hálózatot (trafót) cseréltek én arra gyanakszom... még be is csengettek,hogy ellenőrizzem le a három fázisú gépeimet,hogy megfelelő irányba forognak e!
(#) zoszka válasza mercike hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 3
 
Ettől még a "0" és a védőföld a helyén marad.
(#) Hutty válasza zoszka hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 2
 
Szerintem sem tud összejönni. Nekem három fázis jön az utcáról. Három fekete szigetelt kábel a fázisok, a sodrony csupasz, az pedig a nulla és a föld. Azt összekeverné valaki, kemény volna. A falban fázis-fekete, kék- nulla, zöld-sárga - föld. Ez sem keveredik. Költői kérdés: akkor hol?
(#) mercike válasza zoszka hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Pontosan zoszka! és akkor mi van ha a háromból kap egy másik fázist ,felcserélték...(én erre gondoltam)
(#) tibibalogh520 válasza mercike hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
A kazán működését nem befolyásolja, hogy a háromból melyik fázist kapja meg!
(#) Inhouse válasza Hutty hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Zoszka, Hutty! Nekem is nagyon furák ezek az áramszolgáltató csinált valamit és meg kellett fordítani a konnektorban a kazán dugóját és megjavult történetek. Pont ez jutott eszembe, hogy mit érdekli a kazánt, hogy a háromból melyik fázist kapja a nulla, meg a föld mellé? Ha meg azokból cseréltek össze, akkor nem ez lenne a legnagyobb gond.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) Hutty válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Ennyi. Az épületben és a hozzá vezető hálózatban nem lehet felcserélni utólag a fázist és a nullát. A röfi orrába lehet fordítva dugni. Fázisokat lehet csere-berélni, de ebben az esetben nem számít melyik a háromból.
(#) zoszka hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
A fázisfüggetlennél előfordul, hogy a földhidegítés elszáll a betáp egyik oldalán és fázisérzékeny lesz. Bosch-nál találkoztam párszor ilyennel.
(#) saker hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok! RENOVA C 24 E kombi cirkónk van. A szivattyú egyik éjjel egyszer csak megállt, a melegvíz rész rendben működik. Hibakód nincs, fűtés módban a láng begyújt, de a szivattyú nem indul el. Szivattyú cserére gondoltan, de amikor kiszereltem és kipróbáltam megy, visszatéve is ha közvetlenül rákötöm a tápfeszt. Találkozott már valaki ilyennel? Most a vezérlő panelt szerelem ki és nézem át.
(#) Sebi válasza saker hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Ha nem "tud" róla a vezérlés, akkor - nagy valószínűséggel - a szivattyú kimenetet kapcsoló eszköz ment tönkre. Ez lehet relé, vagy triac, de inkább az előbbi, mert az hajlamos az érintkező beégésére.

Megnézed hova van kötve a panelen a szivattyú és leköveted a fólián, hogy melyik relé az (ha több van).
(#) VIM válasza Sebi hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Két relé van benne, a trafóhoz közeli a szivattyúé a másik a ventillátoré. Bővebben: Link
(#) KAndxx hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Üdvözletem!
Kis segítség kellene.
Sonier Duval C24 kombikazán esetén a minimális teljesítményt milyen szintre, értékre kell/érdemes beállítani?



Köszönöm
Tibor
(#) saker válasza Sebi hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Köszönöm, a szivattyú relé érintkezője égett szét, már megrendeltem az újat.
(#) saker válasza VIM hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Az miénkben nincs ventilátor, mert kéményes, de ezek szerint ua. a vezérlópanel van a C24/E24-ben? A ventilátorét akár át is rakhatnám? Nálunk (megyeszékhely) egyetlen alkatrészbolt van, de hiába baktattam el, ott szokás szerint sosincs az ami kéne, úgyhogy Hestore-ból rendeltem végül.
(#) balazsgy válasza Teaway hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Nincs előírva. Bár a francia kazánoknál általában ezt kérik. De miért? 10-20 watt energia fogyasztásnál miért kérnék? Ez csak a vezérlésre megy.
(#) balazsgy válasza zoszka hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Ezt honnan vetted? A fázis és nulla akkor is marad. Egyik a fázis, ami csak egy lehet, a másik a nulla. Valami bővebb infó lenne?
(#) balazsgy válasza mercike hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
És a fázis átváltott! A kazánoknál csak egy fázis van. Na ezt ne mondd! A kazán szívatott. Majd most fordítsd meg a dugvillát vissza, a korábbi állásba és úgy próbáld ki! Ha akkor is leáll a korábbi hibajellel, akkor a kazán problémája. Egyébként a " fázisérzékeny" dologra még máig nem kaptam precíz választ senkitől.
De inkább ne fordíts, hadd legyen jó a fűtésed, az jobb dolog.
(#) Kovidivi válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Pedig már olvastam itt, ebben a témában, hogy az ionizációs árammal van kapcsolatban, de nem fejtem ki bővebben, mert nem tudon pontosan, nem akarok butaságot írni.
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
Ha megnézitek Sebi visszarajzolt áramkörét itt, az Ion-test / L-N vonatkozásában, akkor megérthető miért is fontos a fázis-nulla helyes bekötése..
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) balazsgy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
És miért? 10 évig úgy működött és jó volt. Fázis nem volt cserélve, mert csak egy fázis van, annál nem lehet cserélni. mert van a fázis és a nulla. A föld is van, de az mellékes most.
(#) zoszka válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Ezt most jól végig trollkodtad.. Ügyi vagy.
(#) balazsgy válasza zoszka hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Miért trollkodnám? Ettől boldogabb lennék, azt gondolod? Ez segít nekem a megoldásban? Egyszerűen nem értem és csak erre keresek választ. Ez nagy baj?
(#) Teaway válasza saker hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Annak a relének 8A/250VAC érintkezői vannak, hogyan tudott szétégni egy szivattyú áramától?
(#) Hutty válasza Teaway hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Az induktív terhelés bontáskori ívkisüléstől. Ha volt rajta RC ívoltó kapcsolás, akkor a kondi is rossz már.
(#) mercike válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
balazsgy ne égesd magad...nem kell itt hülyének nézni senkit!!! Gondolod,hogy nem próbáltam ki... nem is egyszer sőt ha tudod (ismered) a 812.2 mod 10 relét akkor elárulom,hogy az újjal is "egőreléhib") ír ki a vezérlő...és miután megfordítottam a dugvillát a régivel és az újjal is kifogástalanul működik!!! Áruld már el miamária tud ebben a kazánban meghibásodni???
(#) rozsda hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítségetekre lenne szükségem.
Van egy Immergas Victrix 26kw 2i kondenzációs kombi kazánom és a következő hibát produkálja.
Az előremenő fűtővíz hőfoka most 36C van állítva.Ha kapcsol a termosztát és indul a kazán akkor a kijelző átvált a tényleges előremenő hőfokra! Indul a szivattyú és a ventillátor,majd 2-3 másodperc után begyujt az égő!
Ha hideg a kazánban a víz nincs semmi gond. De ha például melegvíz készítés után indulna a fűtés és előzőleg benne meradt a hőcserélőben a melegvíz és indul a szivattyú ami még begyujtás előtt kitekeri belőle a melegebb vizet mint a kért előremenő akkor nem gyujt be a kazán. Tehát ha most szivattyú indulás után egy pillanatra is föntebb szalad az előremenő mint 36C akkor nem kapcsol be az égő! Hiába esik le az előremenő pár másodperc alatt 36C-alá a kazán addig tekeri a hideg vizet a rendszerben amíg le nem kapcsolom a termosztátot. Ha ismét indítom a fűtést akkor már semmi gond nincs mert az előremenő hideg (36C alatt) és már indul is az égő.
Hibakódot nem ad!
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Kérlek segítsetek megtalálni a hibát!
Van ennek a kazánnak tipushibája? Kiszáradt kondi,beégett relé,stb...
Így karácsony előtt nem szeretnék új panelra beruházni!
(#) zoszka válasza rozsda hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
5-10p után se indul el magától?
Padló vagy radiátoros a fűtés?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018
Következő: »»   210 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem