Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1070 / 1674
(#) erdgab válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 / 1
 
Én legszívesebben összekukorékolnám a hangfal gyártókat,hogy nézzék meg referencia munkaként s gondolkodjanak el.Őszintén gratulálok!Ezek annyira szépek,hogy felesleges bármilyen további jelző.
(#) Dano6 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Ezek nagyon szépen,gratulálok hozzá
(#) Szammer válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Szia!
Hát aki profi az profi. Gyári szintű kivitelezés (a fényképek alapján).
Gratulálok, ráadásul a design is tetszik.
(Ha gonoszkodni akarnék, mondhatnám, hogy megnézném életben, közelről, de jók a fotók, elhiszem.)
Mégegyszer gratula és ALAPÍTS HANGFALGYÁRTÓ vállalkozást, mert ha ez a kivitelezés
gazdaságosan tartható, szerintem lenne jövője.
Ha gondolod, keress meg privátban.
Hely, némi szerszám, meg talán egy kis tapasztalat is lenne a gyártáshoz.
Üdv:Zsolt
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) Buvarruha válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Én, ha ilyet látok, mérges leszek, mert "én miért nem tudok ilyet csinálni?". Szép munka le a kalappal.
(#) zenetom válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Szia!
Nem emlékszem rá, mikor láttam ilyen szép hangdobozokat itt a fórumon (meg akárhol), ha láttam egyáltalán.
Nagyon szépek lettek!
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) adamo32 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Szemet gyönyörködtető munkák!

Gratulálok hozzájuk!
(#) vicsys válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Le a kalappal, gyönyörűek!
(#) sargarigo válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Sokan méltatták már a dobozaidat, de nem is véletlenül! Én amikor megláttam, csak ez jött át: aztaku..
Gyönyörűek, mintaértékűek, követendő példaként állnak itt a képek! Legyen bennük sok örömed!
(#) tomi52 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Ezek milyen hangszórók? Amit mostanában bolti számítógép dobozkákban is látni? Hol lehet ilyet beszerezni?
(#) sargarigo válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Idézet:
„Én, ha ilyet látok, mérges leszek, mert "én miért nem tudok ilyet csinálni?"”

Miért ne tudnál? Csak szerszám, leírás, anyag, hely és elhivatottság (imlicite sok sok türelem) kell hozzá! A képeket elnézegetve én biztos nem fogok neki egy ilyennek, noha nagyon tetszik a végeredmény. Asszony el is válna, ha a gyerekszobát ilyen mértékben szétbombáznám
Viszont a kedvemet határozottan meghozta az igényesebb készülékdobozokhoz.
(#) yagi válasza violin hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 

Hogy mik vannak . . . az én Édesapám is épített fiatalkorában hasonló kistraktort, 250-es pannónia blokk, moszkvics váltó és hátsó híd, felénk ezek az alkatrészek voltak akkoriban elérhetőek.
(#) yagi válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Ehhez pedig nem is tudom mit szóljak . . . gyönyörűek
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 5, 2013 / 1
 
Megépítettem ezt a ledmátrix kijelzőt!Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Ez engem is érdekelne!
(#) Izeg. válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Én ezt nem tartom valószínünek Ahhoz felesleges,még hangfalat is csinálni
(#) johny999 válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) Tibi98 válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ahogy az johny999 linkjéből is kiderül, Fountek FR89EX a hangszóró pontos típusa, és kötve hiszem, hogy ilyet építenének PC-hangfalakba (pedig milyen jó lenne...).
Ez egy nagyon komoly, alumíniumöntvény-kosaras hangszóró, neodymium mágnessel, alu membránnal.
Az országban az ATC-nél lehetett kapni, nagyságrendileg 10 eFt körüli áron darabját (ami már eleve jónak számított a külföldi árakhoz képest), viszont sajnos ők megszüntették a hangtechnikai részlegüket... Én végkiárusításkor vettem ezt a 2 párat fél áron, így egy pár hangfal anyagköltsége 20eFt alatt marad, ami egyszerűen nevetséges ha a kapott hangminőséget nézzük. Nem azt mondom, nem diszkózásra való, de az a részletezőképesség, és térleképzés, amit hangszeres zenén produkál, messze túlmutat az árán, a doboz-konstrukciónak köszönhetően pedig méreteit meghazudtoló mélyek jönnek ki belőle...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) Csongi_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nagyon jo lett!Legalabbis az enyem mellett.
En is megepitettem, de valamiert nem akar mukodni az enyem.
(#) Tibi98 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, igazán jólesik!
(#) lajos1969 válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszi!
Miért nem megy mi a gond?
(#) Mybuster hozzászólása Aug 6, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Elkészítettem legelső ledes mátrixom. A kapcsolás és a program is saját tervezésű. Most is törekedtem a méretekre

Bővebben: Link

DSCF0096.JPG
    
(#) tomi52 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszönöm a választ!
Ez valóban nem az a kategória, csak kicsi alu membránost eddig csak azokban a dobozkákban láttam. Amúgy akkor ez nekem való lenne, a diszkó nem az én világom, én a szép hangot kedvelem. A hangfalaid kivitelezése meg fantasztikus!
(#) Schnitt válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ügyes!
Jó úton haladsz a led kocka felé.
(#) Tibi98 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ami a készülékdobozokat illeti, építettem már dizájnban (de legalábbis színben) a hangfalakhoz passzolót, talán ez is ihletet adhat valakinek
Nem akarom nagyon tele szemetelni a topikot, mivel voltak már korábban itt közzétéve ezek a munkák, csak egy-egy képet teszek be...
Ha valaki esetleg nem látta, és érdekelnék további képek, az alábbi fotóalbumokban megtalálja:
HTA-30
Class A erősítődoboz
(#) zsoltee0001 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nem gyengék a munkáid!
(#) Zoli_bácsi válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Na erről kell példát venni! Ez az igazi munka!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) Mybuster válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszönöm! Lehetséges
(#) kocsgab002 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Wow,* igazi Mester vagy! Még több ilyen szép munkát kívánok Neked.

*?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) enree válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Végignéztem a galériát a készítés folyamatáról, még most is keresem az állam a földön! Nagyon jók a rögtönzött szerszámok. Két dolgot fűznék hozzá; az első, szerintem soha ne add el, mert bánni fogod! A második; vizsgáltasd ki magad, mert nem vagy teljesen százas, hogy ezt végigcsináltad!!! Szerintem Te vagy a világ legtürelmesebb embere! Gratulálok a munkádhoz!
(#) elektrorudi válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Hihetetlen szép, gratulálok!
... ha már ATC-nek is teszik...
Következő: »»   1070 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem