Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1072 / 1674
(#) varttina válasza silent15 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Szia!
Jól látom, oszcilloszkópot akarsz építeni egy tévéből? Kemény fába vágtad a fejszédet, csupán a beépítendő alkatrészek árából vehetnél egy működőképes szkópot. Mindezek ellenére csak biztatni tudlak.

Annak idején, amikor még a zöld-fekete monitor volt a menő, nekem is volt hasonló próbálkozásom. Egy monokróm monitor 9 tűs csatlakozójára rákötöttem egy mikrofont. Arra viszont már nem emlékszem, hogy pontosan miként csináltam. Persze semmi értékelhető jelet nem láttam, csak vibráló vonalak jelentek meg a képernyőn.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) silent15 válasza varttina hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Igen, szkóp kezdemény, de zenére kötve egész szép, lehet marad úgy De pár amerikai DIY oldalon láttam tv-ből átalakított szkópot, nekem 30Khz -nél nem kéne tovább, és ezek a 'nyakastekercses' csövek nem is képesek többre.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Szép lett, de akkor ki is tervezte a nyákot?
Az a stab IC elrontja az összképet.
Bár így legalább látni, hogy nem gyári
Am grat!
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) interferi hozzászólása Aug 9, 2013 / 1
 
Majdnem kész a nixi órám (köszönet a segítségért program elkészítésében Simpi-nek (meg az elektronikában is a javaslatokért))
A fogaskerekek még csak oda vannak helyezve a nixi k köré nincsenek rögzítve (azért lefektetve készült a kép)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) silent15 válasza interferi hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Hát ez valami baromi jó, nekem kicsit csicsás, de nagyon jó lett!!
(#) dbase válasza silent15 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Miért nem csinálsz rá video jel bemenetet?
(#) silent15 válasza dbase hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Nem egy nagy szám ez a tv, és ez csak egy konyhai tv volt, amit nem is nézet, úgyhogy nem akartam ilyennel vacakolni
(#) vicsys válasza interferi hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Nagyon jó lesz! Fejez be, hogy végleges legyen!
(#) proli007 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Csicsás-csicsás.. Na de ez a Nemo kapitány órája!
(#) kameleon2 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Lehet, hogy a fényorgonáknál is érdemes lenne szétnézni. RGB, azaz színes vezérlésnél mehetne külön a magas a közép és a mély hang. Az látványosabb lehet .
(#) vladcepes hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem egy nagy ördöngösség,de megmutatom,gyereknek csináltam.(ö nagyon élvezi)
Két kapcsolás van benne az egyik a felső négy ledet villogtatja felváltva 20mp-ig. A másik az folyamatosan világít 20 mp-ig. SMD ledeket raktam bele mindenhova. Meg csináltam rá egy kivezetőt a töltés miatt hogy ne keljen állandóan ki be szedegetni az akkut.
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ötletes! Gyerek kérte vagy egy régi álmodat teljesítetted, aminek más is örül?
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Én csak úgy gondoltam egyet. Majd felrakok még valamit ha hazajöttem nyaralásból-igaz abban kevés az elektronika de van benne az is. Amúgy a következő projekt egy elemes mozdony "kisvasút" ami távirányítós lesz(persze drótos-távirányítós). A fenti kapcsolásnál egy kicsit most elbakiztam mert odaraktam tölteni de szerintem az elektronika szívta el az áramot vagy nem tudom mert hiába töltöttem az elemet nem kapcsolt be utána. Egy kapcsolóval meg kell oldjam hogy töltésre kapcsolom.
(#) Mybuster válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Ügyes! Anno én rc autóba csináltam ilyet ott a motorra kötöttem a ledet így volt tolatató lámpa is.
(#) slogan válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Szia !
Jó lett ,grat !
Én is csináltam ,csak kisebben (1:87 ,H0 méret)
Kisebb az autó ,mint a 9V os elem
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) davix95 hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy kis zenedobozt. A doboza csapnivaló , de csak szemétből készítettem amint lesz rendes alapanyagom elkészítem normálisan, meg a ledek se egyformák sajnos.Egy 12V-os 4,5Ah akkumulátorról üzemel kb 7-8 órát bír ki .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) vicsys válasza davix95 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Nem bántás, csupán vélemény:
Nem lett szép, de legalább villognak a kék ledek.
(#) Alkotó válasza davix95 hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Ha aksiról megy, akkor minek rá a villogás? Csak fölösleges terhelés.
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Hasonlóképp vélekedem
Viszont AC/DC -n nőttem fel ,ez abszolút pozitívum !
Csinálj neki szép dobozt !
- természetesen nem vic -nek szól
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Mivel vezérelted a LED-eket? A hangot honnan adod? (Egy kedves barátommal hasonló projekten dolgozunk, minden ötlet érdekel!)
(#) davix95 hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Nyugodtan elfér az a villogó mivel anélkül kb 0,5A az áramfelvétel villogóval meg kb 0,6 maximum szóval elfér. Meg előbb jött a villogó ötlet utána találtam ki ,hogy mi lenne ha aksirol menne.
Amúgy külön ki lehet kapcsolni a villogót meg amint less trafó hálózatról is fog tudni menni..
Frankye itt a kapcsolás ezt a hangszóróval párhuzamosan kel be kötni.

slogan én is az AC/DC növök fel , de még nem mondhatom igazán ,hogy fel nőttem mivel még csak 17 vagyok.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013

kj.jpg
    
(#) davix95 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Amit mondtam ez csak szemétből lett összetákolva csak kíváncsi voltam kb milyen is lesz a led meg elvileg fehér csak vagy 3 féle árnyalatba majd egyszerre kel őket beszerezni mivel csak innen-onnan össze szedegettem.
(#) laavaa hozzászólása Aug 12, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Egy régi álom vált valóra:
Ime az én kis ECL86 SE-m, egyenírányítva EZ80-al és EM84 kivezérlésjelzőkkel.
(#) mmistvan hozzászólása Aug 12, 2013 / 1
 
Sziasztok az első félhidas IR ic-s kapcsi tápom

Nagy Köszönet LoyLaci és Ge Lee és persze Pepének segítségéért
(#) anuka hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Kb. 3 hónapja foglalkozom "komolyabban" az elektronikával, itt hatalmas segítségemre van nagybátyám.

Ez nem egy nagy valami, de szerintem elsőnek bőven jó.
Egyrészt, mert hasznos/működik és használva is van.

Lényegében van egy hangdobozom, ami belső akkuról ment (8 elem sorban), de 1 (vagy több) cella meghalt és ez miatt nem lehetett normálisan feltölteni, azaz jóval gyorsabban merült, mint kellene.
Emlékeim szerint 2,2 mAh-ás volt az akksi.

Vateráról sikerült beszereznem 1000 Ft-os áron egy 12 V, 7,2 Ah akksit, ilyet: http://industrial.panasonic.com/www-data/pdf2/ACJ4000/ACJ4000CE34.pdf
Azóta már bánom, hogy csak egyet vettem... )
5 éves, de rendeltetésszerűen (az eladó szerint) volt használva. Kb. 2 hete van meg, de eddig semmi rossz tapasztalatom nincs vele, szóval biztosan megérte. Akkor is megérte ha csak 1 évig lesz jó... )

Ez természetesen kívülről van rákötve és hegyre kell (nincs áram). Ide tervben van majd egy komolyabb erősítő/hangfal és inverter is.


Szóval lényegében az itt látható dolog, egy töltőféleség lenne, igazából csak egy feszültségstabilizátor. Nem sok alkatrészből áll, lényege az LM117K IC, amivel 14,8 V feszültségre van beállítva a töltés.

Erre a kis töltőre egy nagyon alap (20+ éves) akksi töltőt kötök, ami csak egy trafóból és 4 diódából áll.

Természetesen szépen működik. Az akksi annyira jó, hogy 2,5 A töltőárammal indul a töltés.

UI.:
Az esztétika felett mindenki hunyjon szemet!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) Alkotó válasza anuka hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Stabilizált feszültséggel nem illik aksit tölteni!
(#) mineral válasza anuka hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia! Ezt építsed meg az akkumulátorod töltéséhez. Bővebben: Link
(#) eyess válasza anuka hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Elektrolit kondenzátort hűtőbordához kötni .
Nem lesz hosszú életű.
(#) Action2K válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Mert? mi baja lesz a hűtőbordának?
(#) eyess válasza Action2K hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Feltöltődik , aztán túltöltés lesz.
Következő: »»   1072 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem