Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1465 / 1670
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Feb 22, 2018 / 13
 
Sziasztok!
Egy számomra különösen fontos projektem végéhez közeledem. December végén hozzájutottam egy 10"-os tubushoz, ami eredetileg egy Orion XT10-nek volt a része. Tulajdonképpen örültem is, hogy csak a tubus eladó, mert így végre megpróbálkozhattam egy saját tervezésű és építésű dobson zsámollyal. A zsámolyt úgy terveztem, hogy motoros vezérlés is legyen rajt. Az azimutális mechanika mindkét tengelyét így 1-1 léptetőmotor forgatja fogasszíjhajtáson keresztül. A motorvezérlők DRV8825-ök, amiknek az "enable", "step" és a "direction" pinjei vezérelhetők. A kézivezérlőben 2 PIC16F628A dolgozik, mindkét iránynak külön-külön van így egy mikrovezérlője. Egyszeri gombnyomásra egy lassú, kétszeri gombnyomásra gyors forgatás érhető el. Az akkumulátor 12V/4,5Ah kapacitású. A fogasszíj tárcsákat CNC-vel martam ki. A zsámoly fa alkatrészei, a kézivezérlő nyomógombjai és az elektronika plexi burkolata, és tulajdonképpen minden egyedi alkatrész CNC-vel készült. A paneleket Kínából rendeltem. Üresjárati áramfelvétele 0,7A, ami a függőleges tengely motorjának állandó tartónyomatékából jön, máskülönben a finom csapágyazás miatt bukdácsolna a tubus. Próbálkoztam csigahajtással is, de egyelőre a szíjhajtás jobbnak bizonyul. Az építés közben jutott eszembe, hogy ha már a tengelyeknek van motorvezérlésük, akkor a fokuszírozást is motorizálni kellene, így ez lesz a következő lépés.
(#) zsoltee0001 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Szép projekt, gratula, látszik, hogy aprólékos munka.
Nm volna baj, ha ilyen esetekben a szakmai szlenget mellőznénk, mert nem beavatottak nem biztos, hogy értik, nyilván nem fogkrémes tubusról van szó, bocsi, nem belekötés akart lenni
(#) Keresztes Vitéz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Köszönöm az elismerést.
Igazad van, beleírhattam volna, hogy ez egy csillagászati távcső. Utólag gondoltam is rá, de elmaradt.
(#) pjg válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Egy régen volt osztálytársam is hasonló hobbival bír. Ő egy kisbolygót fedezett fel amit a feleségéről neveztek el. Hivatalosan. (sajnos a feleség már csak csillagként él tovább).
Neki úgy 2 méteres volt a cső. Számítógép vezérelte és a kamera képét is az dolgozta fel.
(#) KBal76 válasza enree hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Annyi nincs ebben. Pár furcsa megoldást alkalmaztam kipróbálásiból (pl. PIC saját órajelét manipulálja hogy kevesebbet fogyasszon, és hogy kevesebb ciklus - így rövidebb programkód - kelljen bele, meg elôször még nem akartam altatni, de rájöttem hogy elkerülhetetlen), utána meg úgy hagytam mert elfért. De ha nulláról újratervezném, nem így csinálnám.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 27, 2018
 
Az off-topic hozzászólások tömege eltávolítva. A jövőben kérem, hogy ezeket szíveskedjetek a minimálisra szorítani!
(#) don_peter hozzászólása Feb 28, 2018 / 14
 
Nem rég készítettem egy adaptert mert a DPTP MCFC kártyámra SOP44 helyett TSOP48-as tokozású flash memóriát kellett felszerelnem.
Sokat keresgéltem, de nem találtam megfelelőt, így megterveztem, legyártattam és beültetem..
Pár képet osztok is meg róla, tudom nem nagy dolog, de nagyon hasznos.
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Mi volt az oka a mamóriacserének? Úgy emlékszem működött.
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Sajnos nem volt stabil a 29LV160-as SOP44-es flash.
Kénytelen voltam más alternatíva után nézni és a már rég használt 29LV640 lett a befutó.
Próbáltam a 29F160D-t, de sajna nem volt hajlandó 12v nélkül működni.

Sajnos ez ilyen muszáj volt fejlesztés...
(#) golem hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem elektronika, egy kis dobozolás. Kkeverőpult emelvény,_ideiglenes, mert ha beválik, akkor normálisan meg lesz csinálva el fogom készíteni bútor lapból.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) messius hozzászólása Feb 28, 2018 1 / 20
 
Fémkereső gyerekeknek vagy örök gyerek felnőtteknek.
Az áramkört és a tekercset kb. 20 éve készítettem "kincskeresés" céljából. Mint minden csoda, ez is pár napig tartott, aztán egy doboz mélyén várta sorsát. Tavaly került elő ismét lomtalanítás alkalmával. Gondoltam ha én nem is de a gyerekek biztos örömmel használnák. Felélesztés és egy darab botra szerelés után teszt a kertben. Eredmény: egy marék szeg, kupak, egyéb kincs és persze a lényeg, mosolygó gyerekek. Ezért döntöttem úgy, hogy nem a "kukába" végzi a detektor, hanem kap egy egyszerű, olcsó, nyelet meg dobozolást és tavasszal új bevetés vár rá.
Bővebb információ a kapcsolásról és az áramkör működéséről a Rádiótechnika 1989/10. számában található.

Elnézést kérek a profi fémkereső építőktől (is)!
(#) Mybuster válasza messius hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Ötletes! Meddig tud "lelátni"? Szép munka.
(#) Bakman válasza messius hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Ha csak egy olyan szeget találtaok, amelyikbe nem lép bele senki, már megérte praktikussági okokból, a többi ráadás. Trükkös a váz.
(#) sargarigo válasza messius hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Bejövős! Főleg hogy könnyen beszerezehető dolgokból készült, mint a pvc csövek. A talpa jól látom led szalag gurigája?
Pacsi ment!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) soos csaba válasza don_peter hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Szia!
Nagyon ügyes vagy hogy ki fejlesztettél egy ilyen panelt a SUPER NINTENDO-hoz.
A kérdésem az volna hogy erre a kis panelra bármilyen SUPER NINTENDO játékot fel tölthetsz?.
Nekem is van egy SUPER NINTENDÓM, és nem volna rossz ha rá lehetne tölteni egy ilyen panelra a játékokat.
Elég nehéz be szerezni mostanság a kazettákat, és ha lelsz is elég drágák.
Látom a kis panel alatt van még egy panel annak mi a szerepe?.
(#) messius válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A Rádiótechnika cikk szerint 30-40cm mélységig. Na ez az elmélet, a gyakorlatban kb 10-20cm, persze függ a fémtárgy méretétől, helyzetétől meg a talajtól is. 30-40 cm-es mélységben talán a nagyobb tárgyak is bejeleznének, de sokat nem használtam, így erről nincs tapasztalatom. Érme kutatási expedícióra nem indulnék vele, mert ekkora tárgyat talaj közelben érzékel csak, pár centi mélységben. De amúgy szórakozásnak, nosztalgiának jó!
(#) messius válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 

Igen, LED szalag guriga. (Most már tudom, hogy miért nem dobtam ki)
(#) don_peter válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
Köszi. Az adapter szerepe, hogy ki tudjam váltani a SOP44-es tokozású flash memóriát, TSOP48-as tokozásúra. De ezt feljebb ahol a képek is vannak, ott le is írtam.
Ha eltekintünk tőle, hogy ez éppen egy flash kártya, akkor el tudjuk képzelni, hogy bármilyen más készüléknél is ugyan ezt, hogy van esélyünk más tokozású memóriában is gondolkodni.
Hasznos lehet még ez a kis adapter..

A kártyáról találsz visszább több bejegyzést is, ahogyan az fejlődött, mindig megosztottam.
Ez a verzió SEGA MD és SNES gépekkel kompatibilis, maximum 16Mbit vagy is 2MB-os játékokat lehet feltölteni rá. SNES esetében kezeli a HiRom és LoROM játék típusokat is, de nem tudja a speciális egyedi chippel felszerelt játékokat vinni. (pl: FX chip)
Több infót és dokumentációkat itt megtalálod: DPTP System - DPTP MCFC 8/64/128Mbit Cartridge
Videóim közt pedig pár teszt is leledzik: Bővebben: Link
(#) soos csaba válasza don_peter hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia!
Cikket nem akarsz ebből a jó kis projektbóől csinálni?, jJó volna, ha netalán valaki meg akarná építeni, és fel programozni ezeket a paneleket, az meg találja egy helyen a dokumentációt teljes egészében.
Amúgy te magad gyártottad le a paneleket, vagy csináltattad?.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) don_peter válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
A linkelt oldalon van a teljes dokumentáció, ami készült a kártyákról, letölthető és olvasgatható. Olyan mint egy cikk, tekintsd meg ha van időd, elég részletes és annak alapján könnyedén egy sajátot is el lehet készíteni. Távpontokat, elméletet legalább is lehet meríteni belőle. (bőséggel)
Ha két oldalas nyákot készítek, akkor azt sajna már én, itthoni felszerelésemmel nem tudom, vagy igen barbár módon tudnám csak kivitelezni, így erre vagy itt az oldalon vagy cégeket keresek fel és a szükséges fájlokat elküldve legyártatom normális minőségben.

Ha még több infó érdekel a dologról privátban kérdezz, mert ez már kezd átmenni OFF témába. Örülök amúgy, hogy vannak páran akiket izgat a téma..
(#) balgabor válasza Bakman hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Én is ezt építeném meg, már megvannak hozzá az alkatrészek is, de PIC égetőm nincsen.
Valaki tudna segíteni?
(#) attika válasza balgabor hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Szerintem elég sokan tudnak segíteni de pontosabb infó kéne arról, hogy merre laksz.
Adatlapon nem sok információ van róla.
(#) madzagos hozzászólása Márc 7, 2018 / 7
 
Üdv mindenkinek!
Elkészült a legújjabblegújabb órám.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Nekem tetszik! Milyen doboza lesz?
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Plexi lesz.
(#) don_peter válasza madzagos hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Nekem hiányzik még az a 2 cső mellőle.
Amúgy gratula, én még nem merek neki állni, de ami késik nem siet..
(#) granpa válasza don_peter hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ha van még a boltnak: 900 Ft/db. Kispesten.
(#) mhatalyak hozzászólása Márc 10, 2018 / 3
 
Üdvözletem!

Volt egy kis szabadidőm, aztán gondoltam összetákolok már valami szoba erősítőt sub-ládához!
A "váz" egy szürke színű fiók volt, alján farost lemezzel, azt kiütöttem kalapáccsal, volt egy nagy méretű bordám, aztán innentől már jött magától az egész. Van benne egy itt a cikkek közt megtalálható koppanásgátló-hangszóró védelem, egy reloop által tervezett clip áramkör, ami tökéletesen teszi a dolgát elsőre. 2x50V ról megy 2*12700µF pufferrel. Elején a hűtőborda található, 3db LED-el, egy a bekapcsolt állapot, második a HSZ-védelem, harmadik pedig a CLIP. Hátuljára kapott egy PC táp csatit, kapcsolóval együtt, egy RCA csatlakozót bemenetnek és egy hangszóró kimenetet, illetve egy potmétert, melyet csavarhúzóval lehet állítani. Leírás szerint 200W 4Ohm-on. Az erősítő rajza is innen származik a fórumról! Jöjjenek a képek. Kritikát, jó tanácsot szívesen fogadok!
(#) mhatalyak hozzászólása Márc 10, 2018 / 1
 
Még képek:
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) nagysasy válasza mhatalyak hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ötletes. Jól néz ki. St151 a végfok? Mekkora hangon hallgatod a szobába mert ez így nem kispályás. Csak a subot hajtod vele vagy erre jön még a többi? Gondolom a szomszédok boldogok.
Következő: »»   1465 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem