Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1494 / 1672
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 2
 
Hát igen... és még csatlakozott a táborunkhoz néhány kisebb cég is, mint pl.: Gryphon, Marantz, Naim, Mark Levinson, Krell... és még sorolhatnám Lehet, ők még nem tudnak arról, hogy a mi táborunkban vannak, de majd ha el jön az ideje tájékoztatjuk erről őket
(#) majkimester válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Koszi a válaszokat.

Ahh, PWM erősítő. Na én ettől jobban fáznék mint a diszkrét stab IC helyett integrált, vagy akár a motoros potméter vs Reed relék. De a végeredmény a lényeg. És annak megitélése amugy is elég szubjektív.

Viszont ha már PWM tápellátás. A tapban csak elektrolit kondenzátorok vannak, ami eleg gyenge paraméterekkel rendelkezik 900kHz-en. Szerintem itt sokat lehetne javítani néhány párhuzamos X7R kerámia esetleg folia kondival. (peldaul 1nF + 100nF)

A stab IC kimenetén az 1000µF nagyon sok, ha itt a cel az 50Hz brumm szurese akkor az meg a stab IC bemeneten kellene inkább. Ezen az oldalon meg a vivő rángatására kellene koncentráni, lásd fent. Egy stab IC melé biztosan beterveztál volna a be és kimenetre is mondjuk 100nF kerámiát, a lengések elkerülésére. Ez itt elmaradt.


Ebben a topikban viszont nem szeretném tovább boncolgatni, mert ez nem erre van.
(#) Karesz 50 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Nem maradt el (plusz SMD).

szűrés.JPG
    
(#) lóri hozzászólása Nov 23, 2018 1 / 16
 
Sziasztok!
El kész ült az órám. Mutattam a főnökömnek, s furcsán nézett ő rám.
Az óra lelke 2db üvegszálas nyáklemez (ez tartja egyben az egészet).
A lényege, hogy jól néz ki, mást nem is nagyon tud, de azt fixen.
Azért van kétsoros ledkijelző, mert, ha az alsó kiég, akkor még mindig ott van a fölső. De lehetne dátum, vagy hőmérő is. TCN75. DS3231.
Fehér ember nem felejt, de a fekete 1megás eprom se (24LC1025).
Van benne egy PIC18F2620, mert megérdemlem (és térdig járok benne, van még vagy 2).
A sárga körték a menüben való turkálást könnyítik (mint a menzán).
Alatta a hét napjai, a Vasárnap az a szép piros villantyú.
A narancssárga foltok lehetnének a kapcsolt relék visszajelzői. Öntöz ő automata? Fűtésvezér lő? Akár mi?
A szürke hangerőszabályzót lehet nyomkodni is (nyomattyú/tekerentyű).Felette LDR-nek hely (3 is!!), mielőtt még kérdeznétek.
A panel alsófelén, elem behelyezentyű található.
Tekergetem, nyomkodom, de se kép, se hang (de legalább nem pörgeti a villanyórát). Máris hívom a Gelkát.
Azért, mert valami nem működik, attól az még lehet rossz. Nehéz szakma a tiétek....
Ezekszerint ez egy időtlen óra.
Az alsó panel azért barna, mert elaludtam sütés közben (azóta új munkahelyem van).
Rajta fixen bekötött szkópcsatlakozó, de DCF-et is tud fogadni.
Az internetdugaljban RS485 lakik (köszönöm Majkimester), hogy felfűzhessek egyéb általamkészített nem működő vackokat.
Van rajta fütyülő is, az a fekete kocka.
Ha lesz időm, akkor nyalok rá egy lézernyomtatóból kirántott, valamilyenprogrammal rajzolt öntapis fóliát
(amolyan Bakman-osat). Nincs minden alkatrész beültetve, de engem nem zavar.
Csak azért mutattam, hátha nem láttatok még órát.
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 4
 
A produkciót nem tudom minősíteni mert nem látjuk hogyan működik. De a hozzászólás stílusa nagyon tetszik. Itt ott hemzseg a szónoki hibáktól, és még egy csomó kifogást lehetne vele kapcsolatban említeni, mégis a nyelvezete, a humora nekem határozottan barátságos. Ehhez mindenképpen gratulálok.
Kicsit olyan érzésem volt, mikor erős tájszólást hallgatok. Nem mindig értem, de mégis simogatja az agyamat.
(#) kalmi.kalmi válasza lóri hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Kiég a kijelző ? Gratula, szép munka. Egy videót sokunk megnézne .
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Sajnos én sem látom, hogyan működik. Ez amolyan atomóra, atomstabilan nem csinál semmit.
Nekem az építés öröme fontos, az, hogy nem működik, az nem olyan érdekes. A pic hex-ért kiált, de nem tudok programozni, ezért egy darabig így marad, így a videó is okafogyott. De a nyákrajzolás kellemes időtöltés számomra.
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Nem értelek.
Akkor elmész, veszel 200 különféle alkatrész, összekötöd akárhogyan a nyákon és legyártod.
Még kapcsolási rajz sem kell, (minek, hisz nem kell működnie) csak jól nézzen ki.
Nem is szeretném hallani a főnököd véleményét.
Kb. olyan lehet mint a miénk.
Biztos nem vagyok egyedül.
Ha a tervezés és a nyáképítés olyan öröm, akkor azt értelmes munkában kellene kihasználni.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Lehet hogy rébuszokba fojtott szupertitkos projekt, de az elismerés jól esik, igy kvázi látatlanban mégis mutat valamit. Vagy valami olyasmi. Nem hiszem hogy az alkatrészek temetése volt a cél. Mindenesetre tőlem kap egy pacsit, mert jól néz ki!

Szerk.: nekem úgy tűnik amúgy, hogy jobb oldalt csak a kijelzőt vezérli, a bnc oldalon a masik pic körül a ket tranzisztor, ellenállások lehetnek egy kompozit video generátor. Vagy egy frekimérő bemenet. Nem ismerem a microchip termékeit, képről nem tudom eldönteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szépítgeted, ez tetszik.
Azért kíváncsi lennék lóri válaszára is.
(Ha van mit írnia)
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Olvass vissza, szerkesztettem
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Én is nézegettem, a tranyó tömbökön kívül nem nagyon tudtam a komoly alkatrészeket beazonosítani.
Ha nem tesz fel egy kapcsolási rajzot akkor " MEGLINCSELJÜK ".
Most már érdekel.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Még valami adatgyűjtőre tippelek, ez indokolná a portokat a bnc mellett.
Újra olvastam a leírást, egyelőre nem lettem okosabb. Óra is van benne, elem is, eprom (eeprom?) is. Rs485 a buszra fűzéshez. Ráadásul tud fogadni DCF-et. Érdekes
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) janigel válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 1 /
 
Látjuk lóri hogy itt vagy !!!
Miért hagysz bennünket tipródni ??
Éjjel nem fogunk miattad aludni.
Kapcsi rajzot és magyarázatot követelünk.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Lehet hogy ő se tudja, csak megkapta a feladatot hogy gyártsa le. Ő mondta. Mondjuk sok minden mást is..
(#) sargarigo hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Lóri, legalább azt áruld el milyen ic van a bnc csati fölött!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) janigel hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Én is már vagy 5-6-szor végigolvastam, de nem áll össze a projekt hát még a rajz.
Lehet, hogy nincs is rajz, talál csak most fog elkészülni, ( vagy titkos ).
Azért látni valami logikusat benne pl. tranyó tömbök.
Bele őrülök, ha nem ír semmit.
Gyerünk már !
(#) lóri válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Elnézést, megint elaludtam. Nem titkos, a net-ről ollóztam. A kijelzős cikkért köszönet whalaky-nek. Az előtétellenállások (led) értéke csak úgy van, nem mindenhol jó. Nincs konkrét cél bármit lehet majd vele kapcsolgatni időzítetten. Másik főnököm apja konr@dos timerrel szenvedett, (kerti slaghoz) és akkor gondoltam, hogy kéne egy könnyebben programozható órát csinálni. Megálmodtam és materializáltam. Tőlem ennyi telik. A főnökeim meg tudják programozni, nincs ezzel baj. De mint látjátok, értek az állatfigurák készítéséhez is, jól megy a szarkavarrás. De nem akartam összeugrasztani senkit. Hétfőn felteszem a távirányítómat is. De lehetne fűtésvezérlő is, ahhoz csináltam falifezérlőt, csak nem forrasztottam össze. Jó lesz demo board-nak, tanuláshoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) lóri válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Az is pic18F2620. Mindenhova azt rakok (még a kávémba is).
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) sargarigo válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Tehát voltaképpen egy fejlesztő panel! Engem a bnc kavart össze meg vissza, de így már értem!
Köszi!
(#) lóri válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
A tetőn lesz a dcf vevő és koax-al jövök le.
(#) sargarigo válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Most már a kíváncsiságom teljesen ki van elégítve!
(#) lóri válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Nincs ebben semmi de tényleg aludtam. Nem az elismerés miatt raktam fel és az sem volt az itt bemutatott dolgoknál kitétel, hogy működjön, csak, hogy ki mit épített. Én ezt is. A minősítés nem fontos, mert nem hozom kereskedelmi forgalomba és amúgy sok pénz.
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Akkor ha jól látom ez egyfajta Joker kártya.
Ezeket az egységeket összekötheted valahogyan, és lesz belőle egy "villamos".
Vagy máshogyan és akkor egy "Orosz tank".
Logikusnak tűnik.
A DCF vevő illesztése a hosszú kábellel működőképes és kipróbált ?
Talán a CONRAD féléhez illeszkedik ?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Végülis a display univerzális, bárhova használható. Tényleg öntözőautomatát akartam, de fűtésvezérlés is megvalósítható. A vevő a conrad-oshoz van. Itt találtam a cikket:tfd , ha neki működött, akkor talán nekem is fog.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
"Kb. olyan lehet mint a miénk." Akkor a te főnököd is rakott alád autót, lakást, telefont, ruhapénzt?
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
"Kb. olyan lehet mint a miénk."
Félreértettél.
Ezt úgy értettem, hogy a fórumosok véleménye olyan lehet mint a főnöködé.
Viszont ebben egy kicsit tévedtem, mert már látok logikát a munkádban.
Mindezt elkerülhetted volna, ha már az elején küldöd a rajzot.
A rajzhoz hozzá tehetted volna a kültérit is.
Mi a D1 típusa ?- az DIAC ?
Az én főnököm ennél sokkal zsugoribb volt.
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ja bocs, félreértettem. Mások sem küldenek rajzot, nem tudtam, hogy kellhet. Azt szokták mondani, hogy a munka fájt, ezért nem adják ki. Nekem nem fájt, boldogan csináltam. Én kiadom, ha kell a pcb-t is. Elvileg supressor-nak nézem. Engem mindenki szeret, az összes Földlakó.
(#) Johnny0004 hozzászólása Nov 24, 2018 / 5
 
Üdv!
ZC18-as Fég cirkóhoz készítettem vezérlést Pic-kel.
PIC 16F1827 található benne, az adatok 2x16 Lcd-n jelennek meg.
Méri az elmenő víz hőfokát, visszatérő víz hőfokát, és a kinti hőmérsékletet. Kijelzi még a termosztát állapotát, valamint a szivattyú állapotát.
A termosztát jelzését figyeli. A termosztát fűtéskérésére indítja a szivattyút (ezzel a főlángot), majd a beállított hőfok elérésénél félfordulaton keringet, míg 10 fokot hűl, majd újra kapcsol. Ha kikapcsol a termosztát 40 fokos víz hőfok eléréséig keringet félfordulaton. A kinti hőfok beállított csökkenésénél emeli a víz hőfokot. Menübe lépve állítható manuálisan is a víz hőfok gombokkal.
Hát ennyit tud egyenlőre.
Egy hete már a cirkóban működik.
A panel nem a legszebb, mert utólag jutottak dolgok eszembe, így mint egy prototípusként próbáltam bezsúfolni ezt-azt, már nincs kedvem új panelt tervezni, bontott alkatrészekből van az egész szinte.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) zolek hozzászólása Nov 24, 2018 / 2
 
TIP 142,147 erősítő
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
Következő: »»   1494 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem