Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   680 / 841
(#) Ge Lee válasza Pisti27 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hát 30-ból én biztos nem építettem volna... Én is a magam által készített dolgokat preferálom, kivéve ha a töredékéért megkapom. A kész dolgokban pedig általában még nagyobb kihívás van, mert az ismeretlen, fogalmunk sincs hogy a tervező és a gyártó mit miért tett vagy nem tett úgy és ahogy. A maga által készített dolgoknál meg csak tudja az ember hogy mit miért csinál, már aki ért hozzá annyira.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ez nagyon szépen hangzik, csak árban feltűnően nagy a különbség a többi eladótól, akik ugyanilyen tápot árulnak. Csak egy saját tapasztalatomat írnám le, megjegyzésként. Kétszer futottam már bele ilyenbe - egy lakatfogó, meg valami más műszernél - ahol a legolcsóbbat választottam, aztán nemsokára jött az értesítés, hogy törölték az eladót. Szerencsére kaptam visszatérítést, viszont eltelt pár hét...Azóta csak olyan eladótól vásárolok akinek min. 4 számjegyű eladása van.
(#) kila válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Van róla pár dolog a Neten...
(#) gcsabee válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Itt meg lehet nézni a belsejét, elég nagy trafó van benne.
Ez viszont kapcsolóüzemű, kívülről nem sok különbség látszik.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Mindenképpen elgondolkodtató...még akkor is, ha véletlenül a belseje egy nagy bóvli..., max kidobod, és teszel a helyére egy normálisabb elektronikát..., de a doboz már megvan! Vele egy csomó mechanikai jellegű munkát megspórolsz, és még ki is néz valahogy!
A súlyát nem láttam sehol sem, abból egyértelműen kiderülne, trafóval van e a hálózati része megoldva, vagy kapcsoló üzemű táppal...ha előbbi(amit erősen kétlek a 300W kimenő teljesítmény fényében), akkor maga a trafó ér annyit, és lehet vele mit kezdeni...mondjuk a reakció ideje alapján analóg szabályozást sejtenék benne...
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ahhoz képest, hogy milyen olcso egészen komoly elektronika van benne, 2 panel egy halom IC stb. Odahaza ennyi pénzböl jo esetben egy 723-sal épithetnénk tápot, valoszinü az sem lenne jobb mint ez.
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hol láttad, mi van benne ?
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Egyet a videoban, egyet meg volt alkalmam szétszedni és megnézni. (Abban kapcsitáp volt).
(#) gcsabee válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Ge Lee válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A trafósban a trafó nincs éppen túlméretezve (80-100VA-t tudhat), a hűtés meg pláne nem, de tettek bele 3 tranyót, meg van az alun hőkapcsoló, lekapcsol ha túlfűtöd. Még ezekkel együtt is ingyen van annyiért. Nem veszed ki belőle a max teljesítményt, meg teszel az alulap helyére egy coolert és máris használható(bb).
A kapcsolóüzemű meg ránézésre egy az egyben egy átalakítás utáni PC táp, annak meg tudni kell(ene) amit a trafója bír, azt a kb. 300W-ot. A videón azon nyavalyognak hogy nem igazán tudják 300mA alá vinni az áramkorlátját. Majd írok nekik hogy nézzenek szét itt a PC táp átalakítós topikban.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
gcsabee - kösz!!


Azóta láttam én is mi van benne...hát nem semmi, hogy ennyi alkatrészt ennyiért árulnak!! ))
A trafót nehéz felmérni egy videón keresztül, szerintem annál azért jóval nagyobbnak tűnik, én 150-200VA-t simán kinézek belőle, de még az is lehet, kínai mértékkel bőven bírja a 300W-ot
Mindenesetre, egyértelműen lehetne egy jó kis dual labortáp kiindulási anyaga a doboz, trafó, és az alkatrészek egy része....
(#) gcsabee válasza sdrlab hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Én veszek egyet és megnézem milyen a gyakorlatban .
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hátul mind a kettöben van egy ventillátor. Meg van valami idö korlátozás a használatiban, hogy meddig lehet maximális teljesitményen járatni.
Amugy az ár valoban nagyon jo, még Kinában is dupla ennyiért árulják.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) pipi válasza gcsabee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hali!
csak óvatosan, 51 eladása van ez embernek, gyanús hogy kamu.
Az is gyanús hogy mivel súlya is van, nem kicsi, ingyé posta...
Amúgy van egy ugyanilyen tipusszámú tápom, de az DANHENG márkájú, jól működik,
5 amperen nem szoktam használni
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) CIROKL válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Az nem jelent sokat addig ugysem kap pénzt meg a termék meg nem érkezik!
Ez nem a.vatera...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) pipi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Benézik ezt többen, meg kicsúsznak a reklamálási időből...
Volt már ilyenem többször is, hogy eltűnt az eladó, meg a listázott termék is,
szerencsére figyeltem, és sikerült visszaszednem a pénzt.
Ezért írtam hogy óvatosan, meg lehet rendelni, de alaposan figyelni kell az időpontokat.
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ezt akartam én is ecsetelni a hozzászólásomban....Én kívánom, hogy sikerüljön ilyen áron megvennie aki akarja...Nincs a a refund-dal gond, csak közben eltelik 3-4 hét...De ismét leírom,
hogy és csak a - keserű - tapasztalataimat osztottam meg.
(#) Pisti27 válasza gcsabee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia írtam PÜ t
(#) vision61 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Én úgy látom, csak 2 db 2N3773 van benne, de ezen nem fogunk összeveszni.
Viszont a két relével, és a több tekercses szekunderrel lényegesen csökkentették a hőtermelését.
Anno a HY3020 kapcsán tettem fel képeket és mérési eredményeket. Abban a három relével, és a komparátorokkal 8 fokozatban van szabályozva az áteresztőkre jutó feszültség.
Így akár még jó is lehetne ez a kistestvére, ha megérkezik a vevőhöz.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A venti az rendben is van, csak nincs alu felület. De van helyette hőkapcsoló, az olcsóbb mint pluszban 20 deka alu.
(#) Ge Lee válasza gcsabee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A doboza meg a trafója nekem is jó lenne, egy másfajta táphoz...
(#) Pisti27 hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
sSrácok ide lehet linket írni hogy véleményt tudjak valamiről kérni?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nyilván vigyázni kell, de szerintem semmivel sem jobban mint mondjuk itthon a vakerán...
Vannak ilyen esetek az ebay-en, hogy az elején pont azért kénytelen olcsóbban adni, mert sokan hozzád hasonlóan állnak hozzá, miszerint kevés eladása van, nem veszünk tőle. Ha nem vesznek tőle semmit, mert ugyanannyiért adja mint más, akkor nem is lesz neki több eladása. Valahogy el kell kezdeni neki, afféle promóciós árral.
(#) Ge Lee válasza Pisti27 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Persze, ha kapcsolódik a téma címéhez. Hogy mennyire szorosan kapcsolódik vagy sem az a moderátor megítélésének kérdése (is), ebben sokat javult a fórum egy ideje. Nemrég még az utóbbi két oldal hozzászólásainak nagy része törölve lett volna, mondván nem labortáp építés.
(#) Pisti27 hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Na akkor erre lennék kíváncsi hogy van egy táp,és hogy megéri e az árát lehet hogy reklámnak számít de megpróbálom...
http://azsiacenter.com/mikroelektronika-egyeb-elektronika/dp-30v-5a...lts=39
(#) Ge Lee válasza Pisti27 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Írtunk már róla, egy ez mezei step down konverter. Sok dologra jó lehet, de én az ilyet ebben a formában a legbugyutább dolognak tartom. Ha már kell elé egy trafó, akkor legyen analóg az egész táp, igaz hogy fűteni fog, de nem lesz a szabályozó előtt semmilyen zaj, vagy zavartermelő eszköz, az egyenirányítót leszámítva.
Ha meg már kapcsolóüzem az egyéb előnyei miatt (jobb hatásfok, kisebb súly és méret, akár többszöröse kivehető teljesítmény), akkor legyen kapcsolóüzemű az egész, mint pl. a PC táp.
Lehet hogy ez csak az én agymenésem, de minek a trafó ha utána egy kapcsolóüzemű konverter van, és fordítva, minek egy analóg szabályozó, ha egy kapcsolóüzemű előszabályozóról van hajtva?
Természetesen nem lebeszélni akarlak róla.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Pont azért tettem, hozzá, hogy ez csak az én tapasztalatom és mondjuk egy vagyok az ezer közül...És ezzel le is zártam részemről.
(#) Pisti27 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Én hallgatok rád Szeretnék egyszerűen összerakni egy nagyon jó tápot csak nem vagyok kibékülve a 2n3055el nem tudom miért.Esetleg van olyan ötletetek ami mondjuk 40V 5A tud? szabályozható és strapabíró?A kijelzésnek 7 szegmenses kijelzőt használnék.
(#) pipi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hali!
aAz enyémben a hőkapcsoló a ventit kapcsolja...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Alufelület is van, hiszen az egész doboz az.
Következő: »»   680 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem