Fórum témák
» Több friss téma |
Hát sajna nem lett jobb a helyzet. Tehát ezek szerint az LCD modul külön van, saját vezérlővel, ami jó lenne, csak épp a "proci" egyik számsorára sincs egy darab találat sem Google-ban. A sok-sok láb stimmel, hisz itt rengeteg sor és oszlop van plusz az RGB. Adatlap nélkül nem nagyon fog menni, abban nem csak a lábkiosztás van, hanem az összes parancs és időzítés. A 8 lábas csatlakozó egyértelműen valamilyen SPI jellegű soros kommunikációra utal. Egy karakteres kijelző 8 bites párhuzamos vezérléssel 14 lábú, 4 bitessel 10 lábú, +2 a háttérvilágítás, ha van. Egy monokróm grafikus kijelző 8 bites párhuzamos vezérléssel 20 láb körül van. A sorosok szoktak kevés lábúak lenni, mint pl. a telefonkijelzők. Valószínűleg valamilyen belső használatra tervezett vezérlő lehet. Hátha jelentkezik valaki aki már jutott valamire. A neten mások is kérdezősködnek ilyen kijelzők után, de csak találgatások vannak.
Az első ic meg lehet, hogy valami kombinált usb vezérlő vagy valami hasonló. Ugyebár arra se nagyon találni semmit. Lehet, hogy tényleg csak rá kéne dugni USB-re az egészet és driverből kommunikálni vele, de ez már túlmutat rajtam. Amúgy köszi a felajánlást, de inkább nem, van már itt elég hasonló lom. ![]() Szerintem nyugodtan tegeződhetsz, ezen a fórumon nem nagyon szoktunk magázódni.
És esetleg valami olcsó ötleted amivel meg lehetne valósítani ?
Hát attól függ, mi az olcsó. Először is töltsd le az LCD Smartie programot, az tud mindenféle információt megjeleníteni a gépedről és nézd át, milyen LCD modulokat támogat, milyen csatolófelületen, stb. Bővebben: Link. Meglepően sok infót képes kiszedni a gépből. Majd ezek után lehet beszerezni a megfelelő modult, gépre kötni, stb. Tájékozódásnak itt nézegethetsz modulokat, árakat. Bővebben: Link. Például amit az első hozzászólásodban írtál, hogy hőmérséklet, memória, winamp számok, stb. arra egy 4 soros karakteres HD44780 kompatibilis LCD modul bőven megfelel. Szerintem az általad említett oldalakon hasonlóval oldották meg. Persze a legolcsóbb az lenne, ha valahogy be lehetne izzítani a grafikus színes modulodat.
![]()
Szép estét!
Egy mosógépet javítok. LCD kijelzője nagyon halványan, alig észrevehetően jelez ki. Kondi hibára gondolok, nem igazán vagyok otthon ilyen javításban. Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket.
Elsőnek ellenőrizd a kontrasztot. Elvileg kell lenni egy 10k körüli trimmer potinak, aminek a középső lába az LCD egyik lábára megy, a két szélső meg tápra és földre. A táp oldali ágban még valószínűleg van egy párszáz ohmos vagy 1k-s ellenállás is. Ezeket ellenőrizd. A potival állítható a kontraszt, de lehetséges, hogy fix ellenállással van helyettesítve. Háttérvilágítás van/megy? Persze ez arra vonatkozik, ha karakteres a kijelző. Ha sima szürke hétszegmenses vagy hasonló kijelző amin fix speciális jelek vannak, akkor bonyolultabb, mert annak a kontrasztját a mosógép fő vezérlő chipje állítja elő, négyszögjelekkel. Persze kereshetsz púpos/kifolyt kondikat is, az nem árthat.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
Rossz kondikat nem találtam
![]()
Valószínű fix ellenállás lehet, trimmert nem találok. Átnézem az smd-ket. Nem ment a háttérvilágítás.
Jól látom, hogy az LCD egy különálló modul a mosógép főpaneljától? Modul alatt azt értem, hogy van maga a kijelző és az a panel amire a kijelző a nagyon sok lábú szalagkábellel csatlakozik. Aztán a "modul" továbbcsatlakozik egy 10 és 20 láb közötti szalagkábellel a főpanelra? Mert ha így van, akkor a kontraszt beállítás nem ezen az LCD-t vezérlő modulon található, hanem kívül, a főpanelon. Remélem érthető, mire gondolok. A különálló LCD moduloknál szokás ez a trimmeres kontrasztállítás, ami a kijelző vezérlőjének egy bizonyos lábára megy. A háttérvilágítás nem működik, vagy egyáltalán nem is volt?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
Akkor sorrendben
![]() ![]()
Nah* közben találtam egy ilyet
![]() Ezen egyértelmű hogy van háttérvilágítás: http://www.youtube.com/watch?v=yboCuoN90D0 *Borzasztó! A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
Hát, egyenlőre megfogott a probléma
![]() De az is lehet, hogy SPI vagy más soros kommunikációjú, de olyan LCD-t még soha nem használtam. De ez már erősen a találgatás kategória. Ezt már csak aprólékos méricskéléssel lehetne eldönteni, visszakövetni a 8 lábat a főpanelon, stb. Az LCD típusára (CE-201) rákerestem, de nem találtam róla semmit.
Sziasztok!
A következő LCD-t tervezem használni: ADATLAP A 3. lába a V0, kontrasztbeállítás. Az adatlap a 6. oldal alján azt mondja, az ajánlott LCD vezérlési feszültség (VDD-V0) legyen ilyen 4.3...4.7V között. A VDD a panelemen 3.3VDC lesz, és nem tervezek csak az LCD miatt negatív tápot összerakni, tehát a VDD-V0 max 3.3 tud lenni. Keressek másik LCD-t vagy szerintetek jó lesz ez? Mik a tapasztalataitok ilyen esetben? Van egy görbe a 7. oldal alján... aszerint azért nem olyan vészes a helyzet. Ha nincs más, ki fogom próbálni, csak gondoltam először kérdezek, azután költök pénzt... Ja és azért izgultam rá erre az LCD-re a sok száz közül, mert az méret lenne megfelelő... Köszönöm!
Ebben klasszikus STN LCD van. A tesztek azt mutatják, hogy korrekt kontrasztot kb. 3.8-4.5V között lehet belőle kicsiholni, 3.3V-nál már szinte nem is látni semmit.
Mivel az LCD-k nagyon keveset esznek (a fenti cucc kb. 1mA-t eszik a háttérvilágításon kívül), szóbajöhet egy kondenzátoros feszültséginvertáló (mint pl. az ICL7660, de akár egy NE555-tel is össze lehet rakni valamit), vagy simán egy pici FET, egy Schottky-dióda, egy tekercs, meg egy kondi, és PWM-mel meghajtani a mikrokontrollerből egy inverting buck-boost kapcsolást, ezzel egyfüst alatt a kontrasztot is tudod szoftverből állítani. Ha semmiképpen nem akarsz 3.3V-nál többet vagy negatív tápot előállítani, akkor valószínűleg drágább kijelzőt kell nézned (azokon rajta lesz az az áramkör, amivel előállítja magának a megfelelő feszültségszinteket, mivel az LCD-k ritkán működnek ilyen alacsony feszültséggel), pl. az EA cuccai között vannak ilyenek: Bővebben: Link
Értem. Köszönöm!
Első körben a feszültséginvertálós dolgot próbálom ki. Találtam egy ilyet, ez olcsóbb, mint az ICL7660, és kevesebb lábú, tehát ezt preferálom. Viszont a kérdés az, hogy jó-e, ha a 3.3VDC-t invertálom vele -3.3VDC-re, majd egy feszültségosztóval (10kOhm nagyságrendű ellenállásokkal) állítom be a kontrasztlábnak a -1.1VDC-t, amit elvileg imádni fog?
Az ICL7660-nál szinte csak olcsóbb ilyen IC-k léteznek... 10mA terhelés alatt pedig gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket választod. Az ellenállásosztós megoldás teljesen jó lesz, javaslom, hogy egy potit is rakjál bele (mondjuk praktikus, ha 0 és -1.5..1.7V között tudod vele állítani).
Amúgy ezt az ADM8828/29-et hol találtad olcsón?
Sziasztok. Van egy 20x4-es kék háttér világítású LCD kijelzőm. Már sikerült kijeleznem vele ezt-azt, de 2 napja sikertelenül dolgozom azon, hogy egy szöveget tudjak lépetni rajta.Pontosabban úgy gondoltam, hogy legelőször jobb alul belép az első betű majd a többi követi és szépen feltölti a 4 sort majd ha hosszabb, mint 80 karakter akkor bal fent elhagyja a kijelzőt és ha vége a szövegnek akkor újra belép alul. Én csak assemblyben tudok programot írni, így olyanok segítségét kérném akik értik az asm programozást. Megköszönném, ha valaki feltöltené a saját asm fájlját, hogy meg tudjam érteni, hogyan is kellene.
Köszönöm!
Hello!
Minta file-om nincs csak egy két tanácsom. A kijelzőnek van olyan utasítása, ahol a léptetést lehet irányítani. De én nem így oldanám meg a dolgot. Mert a chip ami vezérli univerzális. A két sor címzése meg nem sorfolyamatos, mivel a leghosszabbra van méretezve a tárhelye. Adatlap elárulja. Jobban jársz ha egy tárterületre beteszed a kiírandó szöveget, a címeket kiszámolod és kipakolod a karaktereket cím szerint. Akkor oda is fognak kerülni ahova szeretnéd. Egyébként nem tudom mire használnád, ilyen "faliujság" filling nem túl jó, mert ahhoz egy LCD lassú, egy-egy karakterenként léptetni meg túl távol van. Dadogni fog a szöveg, vagy is szerintem nehezen követhető. üdv!
Értem. Igen valami ilyesmi megoldást szeretnék. Azért kellene nekem ez az alapprogram, hogy később egy billentyűzetet csatlakoztatva ki tudjak rá íratni szövegeket kb. 100-120 karakter hosszúságban. Nem szeretném gyorsan léptetni, mert a kijelzőm valószínűleg belehalna a programomba és semmit sem lehetne rajta látni. Másodpercenként 1-1,5 léptetésre gondoltam.
Hello!
A kijelzők zömét a HD44780 IC hajtja meg, vagy azzal kompatibilis. Ennek adatlapján pontosan le van írva minden. Az inicializálása, beállításai, és a DDRAM címzése amire szükséged van. Ezen át kell rágni magadat, ha asm-ben programozol. De ez nem egy lehetetlen dolog. Érdemes belőle egy modult írni amit aztán felhasználsz a programjaidban. Ha megfigyeled a legtöbb szolgáltatást senki nem használja, mert ha magad írogatod a kijelzőt, akkor biztos az teszi amit szeretnél. De mintaprogramokat is fogsz találni, itt a He-n vagy a hálón is. csak beírod hogy "LCD asm".. Ha azt tudod már értelmezni az LCD adatlapja alapján már nyertél. üdv!
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, mert a kijelző elromlott a gépen. A jelenség, hogy LCD kijelző teljesen sötét. Azaz olyan, mintha a kontraszt lett volna eltekerve. Viszont nem látni rajta semmilyen potenciométert. Valamilyen mikrokontroller szabályozza. A kijelzés működik, mert ha "bemelegszik" halványan látszódnak a karakterek. A kijelző mérete 124x70mm Mi lehet a probléma, hol érdemes nekiindulni a hibakeresésnek? (Mechanikus sérülés, égés sehol sem látható.)
Köszönöm. Igen kaptam segítséget és már működik az alapprogramom is.
Sziasztok!
Van egy bc1602a típusú LCD kijelzőm. Még anno kaptam pád darabot belőle. Keresek e kijelzőhöz meghajtó részt ami életre keltené a kijelzőt. A kijelző végleges célja egy erősítőben lenne. A megjelenő karakterek. Mivel 2 soros a kijelző nyugalmi állapotban egy jelszint kijelzés lenne. -------- ----------- Ha hangerő váltás történik akkor a hangerő kijelzése jelenne meg. Hangerő -23dbi Köszönöm előre is segítséget!
Köszönöm!
Már csak a hardver részt kéne összeszedni. Hogy mi a kapcsolási rajz 8 bit esetén. Amit találtam (csatolva)
Google-t segítségül hívva kicsit feltérképeztük a világháló rejtélyeit.
És megtaláltam amire szükségem van ![]() LCD spektrum kivezérlés jelzőt ![]() A kérdésem ebben az lenne, h. melyik kapcsolás használható? Sztereó jelet akarok vinni, úgy látom, h. ebben az utolsó és utolsó előtti képes is. De megerősítésre várok. A fent említett lcd vel gondolom használható ez. Magyarán a lényeg, h. 2x8 bites legyen a kijelzőm. Link 1 Link 2 Link 3 Köszönöm! ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Van összekötve 2 db LCD kijelzőm,de csak az egyik mtatja azt amit kellene a másik az csak fekete karaktereket mutat.Egy évig viszonylag jól mködött,de az őszi bekapcsolás óta nem mutat semmit sem a belső kijelzőm.Előre is köszönöm,ha valaki meg tudná mondani,hogy mi a probléma és hozzá a megoldást. Üdv.:Gyotti
Hello!
Az, hogy össze van kötve, elég tág fogalom. DE HOGY? De amúgy most már a benti sem mutat? Mert ez nem egészen világos, mikor mi volt/van. Egyébként a 0203 képen az látszik, hogy az LCD kap tápfeszt, de nincs inicializálva. Vagy is az adatok a kijelző felé nem jutnak el. Tehát valami összekötési probléma van a vezérlő-LCD vagy a két kijelző között. De ennél többet jóslás lenne mondani. üdv! |
Bejelentkezés
Hirdetés |