Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 208
(#) Digerist válasza Andr3wJ hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen én is úgy tudom valami 60V.
Egy kondinál megvolt olvadva a forrasztás és egy ellenállást összezárt.
A háttérvilágítás működik kipróbáltam
Megjelőltem hogy mit zárlatolt össze pirossal kékell pedig ami megolvadt . kép
(#) Digerist hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
A fet et cserélhetem ilyen re? FET
(#) koverist hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan hibája van a Philips 42pfl6008k TV-mnek,hogy amikor áram alá helyezem,5 perc után el kezd villogni a bekapcs jelző led,kettőn villan,majd szünet,és nem regáll semmire sem.
Volt már valakinek ilyen problémája Led tv-vel?
A segitséget előre is köszönöm!
(#) koverist válasza Digerist hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Üdv!
Ez inverter hiba a tápban.
Érdemes megjavitani,nem drágák az inverterek.
Én igy csinálltam meg a samsungomat,azóta tökéletesen működik.
Kiforrasztod őket,kicseréled,és kész.
Ha külön vannak oldalt egy panelon,nem a tápban,akkor azt a panelt kell kicserélni.
(#) Digerist válasza koverist hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Nekem hasonló problémával jelentkezett utána kiment a táp most a háttérvilágítással szenvedek esetleg az inverterek helyébe tudnál ajánlani mást mert én nem lelek megfelelőt.
(#) kovacspista válasza Digerist hozzászólására (») Márc 17, 2017 / 1
 
Helló! Nekem sem volt nagy kedvem javítgatni az invertereket tápokat, t-con paneleket. Javaslom az Aliexpreszt vagy az Ebay oldalait. Komplet panelek 2000 és 4000 Ft között ingyen póstával! Annyi a hátrány, hogy úgy 3 - 4 hét alatt jön meg.
(#) zoli0078 hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok,

A múltkorában küzdöttem egy Toshiba TV-vel amiben kijelzőt cseréltem. Sikerült megtalálnom a TV full doksiját és minden LVDS kábelt kicsengetni és a helyére rakni de a helyzet változatlan lett. Nos miután hozzám került egy alaplap hibás kijelző így megpróbálkoznék még egy cserével de volna egy kérdésem.
Eredeti kijelző: T135XW01 v5
Csere kijelző: LC320WXN
Ezek mindketten 30 pines LVDS csatlakozóval vannak szerelve viszont ami kijelző előkerült azon 50 pines az LVDS csatlakozó és a típusa a következő: LC320WX5 (SL)(C1)
Esetleg ez berakható lehet?
(#) gyeneratus94 hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni . Adott egy : sharp lc 26sb25e tipusú tv. A hibája: Bekapcsol, majd naggyábol 2 percig egy szürke kép ugrál, néha bejön a kép és megfagy. Miután , gondolom bemelegedett, tökéletesen működik. Első körben kerestem valami szembelátható rendeletességen de semmit nem vettem észre. Esetleg ötlete lenne valakinek? A választ illetve segítséget előre is köszönöm!
(#) kovacspista válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
A kép kimerevedése kijelző hibára utal. COF kábel lehet leválva valahol. Én úgy csináltam meg, hogy lecsupaszítottam a tv-t annyira, hogy a cof kábelekhez hozzáférjek. A kijelzőről ha leveszed a keretet, szét esik, ezen ragasztószalaggal segítettem, és bekapcsolt állapotban, érintésre reagál ha igazam van! Ha meg van próbáld meg rávasalni.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 / 1
 
Szia!
Ha egy idő után magától rendbe jön, akkor inkább tápfeszültség probléma lehet, amit kiszáradt elektrolitkondenzátor okoz.
(#) gyeneratus94 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
ÜDv! Köszönöm a válaszát! HA a kábel lenne leválva akkor a hiba nem maradna meg a későbbiekben?
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Üdv! Önnek is köszönöm a választ! Ezeket hol kéne keresgetnem?
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
A tápfeszültség-értékeket feltüntetik a tápegység-panelen, a csatlakozóknál. Ha vannak púpos tetejű elektrlolitkondenzátorok, akkor azokat azonnal cserélni kell.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Akkor itt naggyábol minden t cserélni kell?
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Én ezen a homályképen nem látok púposat.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ja hogy púpos. Férre olvastam bocsánat! Az nincs rajta.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Jöhet a feszültségméréses lépés, hidegen és később, amikor megjavult a kép.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Kiszereltem a panelt! AZ elég ha áram alá helyezem, végigmérem majd egy 15 perc múlva újra?
(#) Kokany82 hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy kb 2010-ben vásárolt 32"- os Samsung lcd hd tv-m.
A napokban észrevettem, hogy vízszintes csíkok jelennek meg a kép felső harmadán.
Néha viszont nem látszik, főleg világosabb képnél, fehér, stb.
Mi okozhatja ezt?
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Beszerelve kell mérni, az eredeti felállásban, terheléssel, vezérléssel együtt.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Megméregettem és a képen látható alulról a második 24 volt -os kimeneten hideg állapotban nem lehet mérni feszültséget. A mint a kép helyre jön a feszültség is megjelenik
(#) kovacspista válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 22, 2017 / 1
 
Van, hogy nem marad meg a hiba, mivel nagyon kicsi a távolság, oly annyira, hogy a melegedéssel meg is javul a kontakt! Nem ritka eset! Továbbra is javaslom a cof kábelt ellenőrizni!
(#) gyeneratus94 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ez is logikusnak tűnik. Azt hiszem ha a tápegységet sikerült átvizsgálni és nincs vele probléma azt is ellenörzöm
(#) Kokany82 válasza Kokany82 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Noncs senkinek ötlete?
(#) Andr3wJ válasza Kokany82 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
T-con szalagkábel, vagy hibás kijelző, csak talalgatás.
(#) kovacspista válasza Kokany82 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Nem lehet ez táp hiba? Olyan mint ha "brummos" volna. Nyilván, hogy vannak rajta interferencia csíkok is, ami ugye a fényképezőgép miatt van. Csinálhat ilyet cof kábel vagy t - con panel is. Nem tudjuk, hogy minden bemeneten ezt teszi e!? Ha van olyan bemenet amelyiken jó, nem jelentkezik a hiba, akkor az alaplap video részével lehet valami, vagy volt hasonló gond jelkábel miatt is. A cof kábel és t - con panelt könnyen ki lehet zárni, a kábelt mozgatással a panelt cserével ki lehet zárni!!
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Sikerült megjavítani a tv-t. Köszönöm! Mindkét megoldást kipróbáltam, de az eredményt nem tudom mi hozta meg! A tápon kicseréltem az összes kondit, a cof nál pedig stabilan leragasztottam az összeset és megtámasztottam őket! Szóval köszönöm a segítségüket!
(#) zoli0078 hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Sziasztok,

Adott egy Daewoo 32-es TV amihez nincs távirányító. Rendeltem hozzá egyet de nem reagál a távra mintha nem is működne. Szétszedtem a készüléket és az infa vevőnél megmértem a feszültségeket (szkóp hiányába multival tudtam megtenni) és amikor a távirányítón megnyomom bármely gombot akkor vevő kimenti lábán változik a feszültség de ettől függetlenül a készülék nem reagál rá (természetesen a készülék működik és a rajta lévő gombokkal vezérelhető is)
Ennek fényében szerintetek a távirányító vagy a TV a ludas a dologban?
(#) Kokany82 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A t-con kábelt már megmozgattam ,de semmi, ki is húztam megtisztítottam, hátha kontakt hiba. Bemenetre azért nem gondolok, mert van egy usb-s külső vinyó rajta és ha arról indítok el egy filmet akkor is jelentkezik. viszont erősebb fénynél és fehér színeknél eltűnik. Egyébként upc-s és hdmi-vel van csatlakoztatva a beltéri. A képeken kizárólag a vízszintes vonalakat kell figyelembe venni, a többit a fényképező kreálja.
(#) kovacspista válasza Kokany82 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Van ott még mit tenni! Cof kábel, T-con csere, külső jelkábel csere.
Következő: »»   112 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem