Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 208
(#) at22 hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy aoc lcd tv 82 cm.Nem volt kép csak hang. Szét szedttem és a táp részbe volt egy pupos kondi 1000uf 25V- os meg egy 2,2nf 2kV os + 100uf 450V- osnak az egyik lába el volt égve. Kicseréltem és működik de az üzemi hőnél jóval melegebb a tv.Ha fülelek a tv hátánál zizegés halható a táp felöl. Bekapcsolás után a kijelzőn a szélén körbe fut egy csík, és ahogy bemelegszik egyre erősebben látni. Valaki tudna tippet adni hol lehet még a baj?
(#) kovacspista válasza at22 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Vegyél egy hűtősprayt. Azzal ha visszahűtöd a melegedő alkatrészeket, megmutatkozik a hiba, de kondi lesz valószínűleg, a tápban.
(#) at22 válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Köszi a tippet. Itt egy kép meg a kapcs rajz. A képen jelöltem amit kicseréltem benne.

Jelenleg tettem bele egy 8cm-es ventit hűteni de elég zavaró amikor halkan nézem a tv-t.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) lithium hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükség! Adott egy NOname (na jó: Terris 2224) LCD LED TV. Tulajdonképp nem csinál semmit, vagyis a feszültség alá helyezéskor, ill annak elvételekor egy pillanatra felvillan a készenléti LED. A panel az ilyen. (kép mellékelve, Panelen szám: MSDV3213-ZC01-01...sajnos kapcsolási rajzot nem találtam róla )). A tápfeszültség meg van 5,2v(a nagy elkón mérve) ill. 13,8v (a két kisebb elkón mérve).
Mindenféle ötletet szívesen fogadok!

lcdtv.jpg
    
(#) Kovabe hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok

Hozzám került egy régi samsung monitor és olyan hibát produkál, hogy a power led fel fel villan de nem csinál semmi mást. Nemolyan rég volt valami szervízben és ott egy nagy elco kondit cseréltek benne.
Van rá lehetőség hogy ismét valami kondi baja lesz vagy ne nagyon erölködjek vele?
Nem vagyok egy nagy szaki, szakadást, ellenállást és hasonlókat tudok mérni.
Néztem a panelt de nem látok rajta semmi hibára utaló jelet.
Illetve van még egy másik monitorom is, az is samsung és annak pedig a háttérvilágítása adta meg magát mert semmi fényt nem ad csak ha nagyon megnézem a monitort akkor látszik valami feliratocska rajta. Van esély hogy ez is valami kis hiba lenne vagy felesleges ezekkel foglakozni?
(#) Gafly válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Az utóbbi szerintem könnyen javítható, de nem értek hozzá.
Van neki saját topic-ja is.
(#) lithium válasza lithium hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Nos addig én "nézegettem" ezt a panelt. Mindenhol 5 V és 12V van jelezve. Arra gondoltam nemm sok-e a mért 13,8v .?? a hálózathoz való csatlakoztatás után felvillan majd az eltávolítás után ismét felvillan a készenléti LED. (mintha az elkók töltődése, kisülése közben a működési fesz (12v) környékén felvillan) nem lehet, hogy vmi. túlfesz védelem szól bele?
(#) mindenes válasza lithium hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A tápfeszek azért ezeknél az lcd tv nél sokkal pontosabbak szoktak lenni, ami a panelon jelölve van az azért általában véve mérve is annyi(kellene hogy legyen). Max. néhány tized eltérés lehetne csak elfogadható. Nem ártana átvizsgálni a 12V ág kondijait.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) mindenes válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Gondolom a puffer kondi lehetett amit cseréltek. Ahol 1 kiszáradt kondit találni, ott valószinüsíthető hogy van több is..
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) eva.csatari hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Üdvözlök minden szakit
Segitséget szeretnék kérni egy "ue40f5300"Samsung Smart televizióval kapcsolatban
a hibajenség a következö,bekapcsoláskor a készenléti led villog,semmi más életjel nincs
Szétszedve a táppanelon semmin rendellenesség nem látszik " kondira gondoltam"
Még a tápfeszeket megmérem csak megkel keresnem a rajzát,ha a mainra menö vezetéket lehuzom megjelenik a háttérvilágitás,lehet mainhibás?Azért kérdezném hogy érdemes-e idött tölteni vele,
Köszönöm mindenkinek a segitséget.
(#) Andr3wJ válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Samsungok nagy része ha lehúzod a maint , elindul a táp és az inverter is.
(#) eva.csatari válasza Andr3wJ hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Had kérdezem meg hogy a tápfeszeket,lehuzott mainnál ellenörizhetem,mivel ha rajta van mindig probálna indulni,vagyis villogtatja a készenléti ledet igy nem biztos hogy valos értékek lesznek ,este lesz idöm megnézni
Köszönöm a válaszod,és minden forumozonak aki segit.
(#) eyess válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Mindenképpen valós értékeknek kell lenni bárhogy is van.Ha ez nem így van , akkor már baj van.
(#) kovacspista válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Tegyél ideiglenesen egy 1000 - 2200 mikrós kondit, rögtön kiderül az e a gond!!
(#) eva.csatari válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Most méresgetem a táppanelt, a mainra menö csatlakozónál 5v-rendben a 12v helyet csak 7v-ot mérek, a háttervilágitás sem folyamatos hanem sürön villog,lehutott main kábelnél
most probálom kideriteni mi okozza a 12v terhelését hogy csak 7v-van esetleg tippetek van
hogy gyosabban kideritsük a hiba okát.
Köszi elöre is.
(#) eva.csatari válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Leirnád pontosan hova kössem a kondenzátort
a pufferen 335v-mérek a rajzon 400v-van véleményetek ez elég lehet
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) eva.csatari válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Közben lemaradt amit még irni akartam,ha rajta van a main a tápon csak az 5v-van meg 12v sajnos nincs a120v-os ágban csak 40-60v-ig mérék ingadozik állandoan lehet primeroldali hiba vagy esetleg optó-hiba
Segitséget elöre is köszönöm mindenkinek
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) eyess válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
A szekunder oldali kondikat nem ártana megméregetni, vagy inkább kicserélni.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) eva.csatari válasza eyess hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Rendben, beszerzem öket és megcsinálom,majd irok a fejleményekröl
Köszönöm a segitséget mindenkinek.
(#) newsyka hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Sziasztok, van egy lg (32lg3000) tv-m aminek minden bemeneten rossz a képe (mellékelt kép), ha jól olvastam akkor a t-con board lesz a ludas. Kérdésem, hogy honnan tudok ilyet beszerezni (van-e valakinek) illetve, ha javítható, akkor tud-e valaki segíteni benne? (Nincs szkópom):
Előre is köszönöm.
(#) t65lala válasza newsyka hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Nem kell az egész t-cont cserélni , csak az AS-15 IC-t !
(#) newsyka válasza t65lala hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Köszi szépen ez jó hír és olcsóbb meg ezt be is tudom szerezni.
(#) eva.csatari válasza eyess hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit
Tisztelt "eyess" kicseréltem az összes kondit de a hibajelenség memaradt
Kéerdésem lenne ,hogyan tudnám elenörizni a táp primer oldalát hogy biztosan müködig-e
az alkatrészeket mérve minden jónak mutatkozik,A pufferen csak nincs meg a 400v
https://elektrotanya.com/samsung_bn44-00645a_40f5300_smps_sch.pdf/d...d.html
remélem jól illesztettem be a linket az alaplap rajzrol
Köszönöm az eddigi segitségeket.
(#) kovacspista válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Szia! Szerintem 2 esetben nem lehet meg a 400V, ha a grace hibás - csak egyutas lett - vagy a puffer nem jó. De mennie kell 350 V-al is!
(#) eva.csatari válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Szia
A puffert is cseréltem,fentebb irtam 335v-ot mértem,
Holnap kiprobálom egy másik grace-hiddal
Addig is köszönöm a hozzászolást.
(#) vargaf válasza eva.csatari hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Próbáld meg a Graetz ( nem grace ) hídat cserélni.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) eva.csatari válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Szia,cseréltem a Graetz-hidat minden maradt a régiben csak nem akar indulni a táp.
Szerzek egy "sem 3050"-ic mert másra már nem nagyon tudok goldolni hogy hibás lenne
Remélem csere után életre kell.
Köszönöm az eddigi észrevételeket,segitséget.
(#) zole01 hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Hello minden hozzaertoek. Szeretett Sharp lc-49cfg6001k tv-k megfagy a sharp logonal bekapcsolaskor kek leddel a balalso sarokban majd 40 masodperc utann ujraindul es ismet megfagy a sharp logon. De ezuttal mar piros az allapot jelzo standby allapot jelzoje szerint. Tapjann megneztem a kondikat okesnak tunik mind diodak is. Lehet hogy az android rendszere fagyott le vagy a main bordjann ment valami ki? Vagy a tapon merjek vagy keressek tovabb? Multimeterem van. Minden valaszt elore koszonok. Kepet kuldok pu ben ha kellene pontositani a hiba helyet. Koszi
(#) kovacspista válasza zole01 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Valószínűleg a kijelző egyik cof kábel egy része vál fel! Szétszeded úgy a tv-t, hogy betudd kapcsolni , és hozzá férj a kábelekhez. Valószínűleg a kijelző keretét is le kell venni! Nyomogatásra kiderül melyik az. Visszább már leírtam, hogyan javítottam ki az ilyen hibát!
(#) omegaspec hozzászólása Szept 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Toshiba LCD tv-m, amíg tv bemenet van kiválasztva hibátlan.Ha a HDMI bemenetek közül van kiválasztva valamelyik akkor 1 perc után vissza ugrik a tv bemenetre!
Lehet és érdemes javíttatni ?
Következő: »»   119 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem