Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   197 / 208
(#) tomszojer válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Szia!
Mérésre nincs zárlatos dióda.
Nem szedtem ki őket, úgy mértem.
Gondolom jó így, mert ha zárlatos, akkor beépítve is zárlatos.
Kondikat is megnézem, de gondolom azokat ki kell szedni..
(#) david87 hozzászólása Ápr 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Thomason LED es tv Típusa 32HC3101t sajnos manuált nem találtam hozzá.
Hibája hogy a háttér világítása nem megy a csatlakozón ami megy ki a led sorokhoz azon 15V van.
cserélnem kellet benne a led panelokat mert minden led kukavolt a másikon. Hány volt kell ezeknek a led moduloknak.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Indulásnál felugrik a fesz?
Lehet nem jól dugtad össze vagy esetleg 6V került bele 3V LED helyett.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Nem be áll egyből 15V ra.
Nem a ledek lettek cserélve hanem egy teljesen új led modul lett bele téve.
Létezik olyan hogy a kijelző nincs be kötve és amiatt nem indul el a háttér világítás?
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Szia! 60-200V közötti feszültség kell, kapcsolás és LED-számtól függően. Egy ilyen kisebb kijelző esetében a kisebb feszültség a szokásos.
(#) david87 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
10 DB led van sorosan benne 2 modulon 5-5 darab
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Ha nem ugrik fel az elején akkor nem jó a meghajtó vagy letestel. Szaladásra áramgenerátor maximális feszt ad.
Ugyanabból van 3 és 6V LEDes is sokszor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2023
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
A régi modulokon most nézem 12V-ról 2 Db led szépen világit 3 már csak éppen parázslik az egyiken 1 led ki van menve másikon az összes led kuka akkor gondolom ahogy írod ebbe 6V ledek vannak.
akkor ennek minimum 60V kellene. Mindjárt megnézem hogy a panel hátán lakik e valaki.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Ezt azért nem így illik mérni... 12V és egy soros ellenállás pl olyan 20mA-re belőve és méred a LED-en eső feszültséget. De ha 3db nem halt meg azonnal de nem is világít akkor 6V esélyes. meg kell nézni backlightot vezérlő icn van-e enable, tápfesz és bemenő fesz.
De jellemzően a LED hibák azok LED hibák, illetve rosszul összedugott led miatt nem érzékel áramot és leáll a dcdc.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Meg a led meghajtó de ahogy a képen látszik van rajta egy kicsi lyuk ahol a bizonyos füst ki jött belőle.
Ezt most vettem észre ezt kell cserélni még. Van ezen a panelon egy 12V csatlakozó vajon mi célt szolgál nem csatlakozik rá senki.
Az a baj hogy manual nélkül nem tudjuk hogy hol a hiba.mindjárt rakok a panelről fel egy képet.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Hát ez azért elég jó ok arra, hogy ne menjen.
Bővebben: LinkMouseren van.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
1000 forint 1 db ic az szép.
Lehet el battyogok egy tv szerelőhöz hátha neki van.
De ez a tv volt már javítva ezzel a hibával 10000Ft ért javították 1 éve.
(#) proba válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
És még az is kérdés, mi tett pontot az életére. Valahol még valami kondenzátor halódhat,( az IC alapkapcsolásában mindjárt van is egy gyanús, ami a ledek tápját szűri). Annak is utána néznék, mit javított rajta a szerelő, ha forrasztott, csak látszik, ha meg nem, lehet ledeket cserélt...
(#) david87 válasza proba hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
A led panel volt megtákolva másik darabka panelből rá volt téve egy darab szigeteletlenül.
Ezen a panel szakaszon volt 4 led ki égve 1 jó a másik csíkon 1 van ki égve.
Szerintem ez vitt zárlatot az ic be és ezért szált el szerencsétlen. Mindjárt le fotózom a panelt
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2023
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Tökmindegy, barmolt javítás de átlagos. Nem ez nyírta ki az ict. De most 1000Ft, simán kicserélheted és kiderül.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Amúgy a tv ad élet jelet szemből lámpával meg világítva látszik rajta minden menü gombot benyomva szépen mutatja a dolgokat.
A tévé az él.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Amúgy nem tudom mi a kérdés, az ic lukas, az ict ki kell cserélni.
(#) david87 hozzászólása Máj 6, 2023 /
 
Megjött a tv az ic kicserélték tv szépen működik már csak 1 kérdés a net csatlakozó mire való rajta.
mert semmit nem találtam róla nincs manual hozzá
(#) Epu2 válasza david87 hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Vagy tervezték, hogy okos TV lesz belőle, vagy az is. Mindenképp, beállítás után.
(#) luluzulu hozzászólása Máj 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy LG-tv ami alaplap hibás minden bizonyal. Arra gondoltam hogy ki váltom az alaplapot egy ilyen kinai csodával. Működhet?
Az LCD a tv-ben: t370hw03 vb
(#) antiktelefon válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Mi alapján hibás a mostani? Meg nem írtál tv típust, de ha ccfles, akkor esélyes egy eredeti alaplap még olcsóbb is, mint ez a kínai izé.
(#) uniman válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
10 db CCFL csö van az LCD-ben...ami miatt további "törődés" szükséges azzal a "csodával"...
A "minden bizonnyal" hibaleírás kevés...előfordulhat, hogy nem is az alaplap a hibás.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2023
(#) luluzulu válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
LG 37LD650H-ZA lenne. KB fél éves haláltusája volt. Ugy kezde hogy random frekvenciákat, aztán a tunert , majd vissza jött, HDMI bemenetek nem mentek csak alacsonyab fel bontáson, majd végleg se kép se hang, táp feszültségek meg vannak.
Igazából kb 5 percet foglalkoztam vele, az inverter valószínűleg működik, meg úgy nézem be is tudnám kapcsolni.
(#) BlackForce hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Sziasztok
Van egy régi Samsung UE32D5500 tévém,aminek elszállt a nand flash K9GAG08U0E icje a BN41 01660B jelzésű (main board vagy video vagy ki hogy hivja) panelon.Sajna nekem nincs hozzá programátorom,igy mással megirattam és ki is cseréltettem.Nem ment 6-7 napot és megin eszállt.
Úgy érzem ezt igy már nem érdemes folytatni.Arra gondoltam hogy lecserélném egy univerzális képalkotó lapra.Van is itthon egy ZVST3463A jelzésű lap ami támogassa a full hd módotcsak van egy bökkenő.Az eredeti lapon az Odd megy Odd0-Odd4-ig és az Even pedig Even0-Even4-ig.A csere lapon meg csak Odd0-Odd3-ig és Even0-Even3-igvanjelzés.De a csere lap adatai szerint támogatja az 1920x1080 2x8bit formátumot.
Kérdés hogy az LVDS-t hogy kell bekötni hogy az működjön
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) BlackForce hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Sziasztok
Van egy régi Samsung UE32D5500 tévém,aminek elszállt a nand flash K9GAG08U0E icje a BN41 01660B jelzésű (main board vagy video vagy ki hogy hivja) panelon.Sajna nekem nincs hozzá programátorom,igy mással megirattam és ki is cseréltettem.Nem ment 6-7 napot és megin eszállt.
Úgy érzem ezt igy már nem érdemes folytatni.Arra gondoltam hogy lecserélném egy univerzális képalkotó lapra.Van is itthon egy ZVST3463A jelzésű lap ami támogatja a full hd módot csak van egy bökkenő.Az eredeti lapon az Odd megy Odd0-Odd4-ig és az Even pedig Even0-Even4-ig.A csere lapon meg csak Odd0-Odd3-ig és Even0-Even3-ig van jelzés.De a csere lap adatai szerint támogatja az 1920x1080 2x8bit formátumot.
Kérdés hogy az LVDS-t hogy kell bekötni hogy az működjön.Csiált már valaki ilyen átalakiotást.
(#) bbalazs_ válasza BlackForce hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Az utolsó páros az órajel szokott lenni. Nem látsz külön OddClk+/- vagy hasonló jelzést?
(#) deebo válasza BlackForce hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
A lap 8 bitet tud, a kijelző 10 bites, azért van plusz 1 pár. Olykor lehet 8 bitre állítani a kijelzőt, meg kell nézni az adatlapját.
(#) BlackForce válasza deebo hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
A kijelző LTJ320HN01-J
Azt irják hogy 2x8bit
Van két Clk+/- is,meg Odd0-Odd4-ig és Even0-Even4-ig
Akkor az odd4 és Even4 felesleg lenne?
(#) deebo válasza BlackForce hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Van hozzá doksid? (én nem találtam) Ott látod, hogy mi az ábra, ha a TV panleján is ott van, akkor nem valószínű, hogy felesleges lenne és 10 bites a kijelző. Próbáld ki és kiderül.
(#) BlackForce válasza deebo hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Egyéb elfoglaltságok és problémák miatt nem tudtam itt lenni.
Igen van doksim a TV-ről,csak nem tudom hogyan tegyem ide fel,mert 12,5Mb
Következő: »»   197 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem