Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   196 / 208
(#) kosaro válasza gubík gábor hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Azt írtad, hogy hama a hidat lekötöd akkor elindul a tv de kép nincs.
Ez 2 dolgot jelenthet:

1. Valójában a jobboldali panelon van a hiba, viszont a TV csak úgy ad képet, ha mindkét Tcon-fél rajta van.

2. Ténylegesen a baloldali panelen van a hiba.

Az 1. állításról yt videók vagy mások tapasztalata alapján meg lehetne bizonyosodni, a 2. viszont csak méréssel.
(#) szidom hozzászólása Feb 12, 2023 / 1
 
Sziasztok!
Pár napja kértem segítséget Philips 43PUS6101/12 -es lcd tv javításához.
Tegnap megjött a rendelésem, ma kicseréltem a pf6002as ic-t, szakadt ellenállást,(r8601) felrobbant Kondit (c8626), és a fet-et(q8601).
Most van kép, hang, de nincs háttér világítás.
Hogy tudnám kideríteni mi lehet még a hiba, mit kellene mérnem, és hol?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza szidom hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Szia! LED táp kimenetén van feszültség induláskor?
(#) szidom válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Szia!
Úgy néz ki hogy a fet Gate előtti 47 Ohm, 22 Ohm-os ellenállások is szakadtak .
Cserélem őket.
Folyt.köv
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2023
(#) szidom válasza szidom hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Találtam SMD ellenállást, de kisebb méretben, gondolom a teljesítmény is csak fele.
Kérdés hogy betehetem-e vagy inkább bűvöljek rá 0.25w-os furatszerelt ellenállást?
(#) kosaro válasza szidom hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
A FET körüli diódákat is nézd meg. Azok között is lehet hibás. Nekem volt.
(#) kadarist válasza szidom hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Jó lesz a kisebb ellenállás is.
(#) Norbey hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok!

Javaslatot valamint segítségeteket szeretném kérni, mielőtt ismét szétkapnám a kütyüt. (vagy nem)
Adott egy Telefunken 82" LED TV, a sajátom. Kétszer javítottam már, először 2018-ban nem indult, találtam egy zárlatos diódát, ami leültette a tápot, cseréltem, jó lett, majd 2020-ban megelőző felújítást végeztem, kondicserét kapott, ekkor már 8 éve üzemelt nagyjából.
Most viszont egy kicsit vakarózok. 2 hete állt elő a jelenség. Bekapcsolás után nagyjából 5 másodperc után a kép színeket vált, és elkezd szétcsúszni. Ha jobban bemelegszik, visszaállnak a színek, de marad a duplázott kép. Van ötletetek, hogy érdemes -e nekiugrani és hol keresendő a baj?
Hálás köszönetem!

Képek mellékelve.
(#) kosaro válasza Norbey hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Ez valószínű, hogy ez nem tápegység hiba.
Én inkább T-Con hibára vagy kijelzőhibára gondolnék.

Egy pontos típust írhatnál, lehet segítene a hiba beazonosításában.
(#) uniman válasza Norbey hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Idézet:
„-82" LED TV-”

...ez jó nagy lehet, milliókat érhet...vagy nem?
Mindenképpen szét kéne szedni..."double image" problémának tűnik:
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2023
(#) Norbey válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Elírtam, de érzem az iróniát. 82 cm lesz az.
(#) Norbey válasza kosaro hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Model: Telefunken T32BMS130 CT HD
ArtNr. : 10077226
(#) FAZ1 válasza kosaro hozzászólására (») Feb 13, 2023 1 /
 
Nincs!
Az LCD TV-k egyik legérzékenyebb pontja - maga a kijelző. Ha bármi baja esik - KÉSZ!
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 13, 2023 / 1
 
Micsoda szakvélemény.
(#) kosaro válasza deebo hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Igen, az. Így meg se mondom mire jutottam a Samsunggal, merthát ezekszerint kukába kellett volna dobni...
A törött kijelzők meg vadászat és konzultáció alatt vannak...
(#) szixi hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Szisztok!egyforma méretű,de különböző márkájú lcd képernyőt(sima hd) lehet e helyettesíteni,érdemes e kipróbálni?Előre is köszi,Szilárd
(#) antiktelefon válasza szixi hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Pontos típus és ok a cserére? Lehetni mindent lehet, de HD esetén töredék áron kidobod és veszel egy FHD tvt, ami szimpatikus.
(#) proba válasza szixi hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Sok veszteni valód nincs, ha a csatlakozói összemennek dugd össze. Gondolom mindkét TV halott, így veszteni való nincs, legfeljebb halottabbak lesznek.. Ami számomra problémás lehet, elektromosan hiába működik, ha mechanikusan nem jön össze rendesen.
Sok TV-nek egyébként azonos a kijelzője, más kérdés, néha néha a TV szervízmenüjét kell módosítani, néha bizonyos ellenállásokat ki/be rakosgatni... Laikusként elég lutri az egész.
(#) Directors hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy az LCD kiszedéséhez ti milyen tapadókorongot használtok ?
(#) bodgabo válasza Directors hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Lehet hogy nem túl szakszerű, de én kijelzővel lefelé szoktam szerelni és a többi culágot emelem le a kijelzőről.
(#) antiktelefon válasza Directors hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Autóhoz való üveges korong, régen a praktikerben volt a legolcsóbb.
(#) Directors hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Köszönöm a tanácsokat.
(#) szs hozzászólása Márc 13, 2023 /
 
Hát, kéremszépen, kipróbáltam én az LG TV-hez az 1. képen szereplő háttérLED-et, mert 1/3-pénzért adják a drt3-hoz képest, és ugyanazt ígéri. (6V/2W)
Szándékosan benne hagytam a TV-ben néhány eredetit (amik nem peregtek le, és lemozgatni sem tudtam), hogy látható legyen az összerakás után a különbség (ha van). Szerintem jó lett, én nem látok különbséget.
Megdolgozni meg kell vele, mert egyesével kell forrasztgatni, de ha az ember égen-világon úgysem kap a TV-jéhez egész készletet, így kénytelen darabonként összeállítani, hát akkor ebből az olcsóbból éredemesebb.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2023
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Az ilyen "nem is látszik" általában olyan, mint a színes zászló. Ne az M1 képe alapján ítéld meg, hanem homogén teljesképernyős színekkel, vagy fehér képernyővel, esetleg focipálya, ha már TV adás..
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Oké, teljesen igazad van. A hetekben lesz Fradi, azt majd ezen nézem meg.
(#) Ge Lee válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Vagy fizetsz vagy dolgozol. A kínai küld neked készletben is ledeket, amikor legutóbb rendeltünk valami 45 vagy 55Ft volt darabja. Amikor életemben először csináltam ilyet, én is hetekig keresgéltem meg nézegettem az adatlapokat, aztán rájöttem hogy még ha szemmel láthatóan eltér a másik led színe akkor sem fog látszódni a képen, még a teli fehéren vagy feketén sem. Kényszerből sokan csinálnak olyat is, ha kéne már a tulajnak a TV de nincs elég led, hogy egy ilyen egy olyan, szóval minden második led más színű pl. melegebb fehér mint a többi.
Viszont amivel számolnod kell, hogy azok a ledek is ugyanúgy tönkre fognak menni ahogy az eredetiek, ha nem veszel vissza az áramukból legalább 20-30%-ot, mert elégtelen a hűtésük.
(#) deebo válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Idézet:
„aztán rájöttem hogy még ha szemmel láthatóan eltér a másik led színe akkor sem fog látszódni a képen, még a teli fehéren vagy feketén sem”


Ha zenét is ilyen érzékekkel hallgatsz, akkor értem, hogy miért szereted a csöves erősítőt. Jesszusom.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2023
(#) tomszojer hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Üdvözletem!
Adott egy LG LCD LED tv, aminek nem indul a tápja.
Szemrevételezéssel semmi látható hiba.
Alaphelyzetben Stdby led világít.
Bekapcsoláskor kialszik. A tápból halk, szaggatott sípolás hallható.
Próbálna indulni, de nem tud. A háttér ledek halványan megvillannak az indítási próbálkozásokkor.
A panel közepén lévö hűtőborda melegszik pár másodperc alatt. Vagyis az alkatrész.
Led csatlakozó lehúzása után sem változik semmi.
Valakinek ötlet?
Hol kezdjem?
Üdv: Tom
(#) szs válasza tomszojer hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Igen.
Hasonlót produkált egy ugyancsak LG Tv, világított ugyan a készenléti lámpája, de bekapcsoláskor ugyancssk kialudt (mint neked) csak semmit tovább. -kiderült, pont azok a kondenzátorok voltak betegek, amelyek a standby felé néznek. Kb 10-16V-osakat keress, szerintem a képeden jobboldalt felül az a kettő kisebb lesz. Talán még a trafókhoz közellálló kondenzátorokat gyanúsítanám meg.
A sípoláskor szűrési hibára gondolok, azért a kondenzátorgyanúm.
(#) kadarist válasza tomszojer hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Szia! Keresd meg a zárlatos egyenirányító diódát.
Következő: »»   196 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem