Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   198 / 208
(#) BlackForce válasza deebo hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Egyéb elfoglaltságok és problémák miatt nem tudtam itt lenni.
Igen van doksim a TV-ről,csak nem tudom hogyan tegyem ide fel,mert 12,5Mb
(#) FAZ1 válasza BlackForce hozzászólására (») Jún 10, 2023 /
 
Vagy laponként, vagy tömörítve.
(#) BlackForce hozzászólása Jún 13, 2023 /
 
Feldaraboltam két részre az UE32D55xx Tv manualt.A crc-vel egyesithető.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2023
(#) antiktelefon válasza BlackForce hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Miért nem oldalanként bármilyen pdf tool segítségével, hogy telefonról legyen esély megnyitni szenvedés nélkül?
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Ugyanez az ET-ről is (simán) letölthető: Bővebben: Link
(#) FAZ1 hozzászólása Jún 17, 2023 1 /
 
Kérdésem.
Azért teszem fel ide kérdésemet, mivel az is csak egy LCD eszköz, de számítógép tartozék.
Van egy Samsung LCD monitorom, amelynek bekapcsolás után folyton elmegy a képe. Mintha valami nagyon leterhelné a tápját. Már kicseréltem benne az összes elektrolitkondenzátort, mégis rosszalkodik.
Hol keressem még a hibát?
Lehet az, hogy a világító csövei fáradtak el benne? Vagy az azokat kicsatoló kis kék valamik?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
(#) Remci válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Szia!
Ha ccfl csöves, akkor lehet hogy valamelyik cső, vagy csövek döglődnek. Ha lenne tartalék csöved, egy próba erejéig rá dugva, ki lehetne keresni hogy melyek azok. Nálam egy Dell monitor van ugyan ilyen hibával, de nem találok bele való csövet.
(#) pipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
A ccfl csőhibát esetleg kiszűrheted, elemlámpával az lcd-t világítgatva mikor "nincs kép" akkor látszik valami?
Mikor kezd halódni akkor sokszor pirosasabb árnyalatú lesz a kép, volt ilyen tapasztalat?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
(#) FAZ1 válasza pipi hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Jó ötlet, ki fogom próbálni.

Egyébként ahogy írod - bekapcsol, megy is néhány másodpercig, ám akkor eléggé beteges (tehát nem az a klasszikusan vakító fehér) a fénye, aztán enyhén vörösesbe hajló színben de lassan elmegy és kialszik.
(#) BlackForce válasza Remci hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Ajánlom a ladesitést.
Bővebben: Link
(#) Remci válasza BlackForce hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Gondoltam rá, de még nem csináltam ilyet.
(#) jdani válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Szia. Bekapcsolás után elmegy..
Magától vissza is jön, vagy úgy marad sötéten?
(#) robis01 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Hasonló problémám volt egy DELL-el. Nem a csővel volt a gond hanem a foglalattal. Elégett és áthúzott, ezt pedig érzékelte az OZ9933 meghajtó és letiltott. A védelmet ki kapcsolva a hibás foglalthoz tartozó FET-ek elszálltak. Próbáltam nagyobb teljesítményű FET-el, azok ugyan bírták de nagyon fűtöttek. A csövek nagyon kényesek és könnyen törnek. Foglalat cserét ezért elvetettem. Komplett cső+foglalat ára meg nem sokkal van alatta egy hasonló használt monitor árának. Ezért inkább LED lett beépítve. Mondjuk az általam választottnak nem fehér a színe, hanem kékes-fehér. Monitor menüben a színeket állítani kellett hogy elfogadható legyen a látvány. Persze egyén függő ki milyen színhőmérsékleten szereti nézni a monitort.

A linkelt LED meghajtón alapesetben nem működik a fényerő állítás, de könnyen lehet módosítani.LED backlight
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2023
(#) FAZ1 válasza jdani hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Ha a monitort újra bekapcsolom, akkor igen. Amúgy pedig - nem.
(#) FAZ1 válasza robis01 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Valójában van egy LED meghajtó elektronikám, de a LED-eket hová kellene tenni?
A CCFL csövek helyére az élbe, avagy simán az LCD kijelző mögé? Van két komplett Samsung LCD TV hátsó világításra való LED-sorom. (azt hiszem, egy egy egység +19 Voltos)
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2023
(#) pipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Nyilván oda kell tenni, ahová "való" vagyis egy hátulról virítót nem is tudnál az élbe berakni...
Ha az lcd élvilágítós, akkor csak onnan megvilágítva lesz optikailag helyes a világosság, hátulról meg egyéb dolgok árnyékolnák, meg a belső fóliát sem tudod normálisan átvilágítani.
Ilyen csíkban kapható: https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-ccfl-led-kit.html
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2023
(#) tomszojer hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziaszok!
LG Led tv-nek nem indul a háttérvilágítása.
Próbálna indulni, de csak villog halványan.
A csatlakozón mért feszültség 15 és 22 Volt között lüktet. Lehúzott csatlakozónál is.
A C801-es kondin stabil 130 Voltot mérek.
Elméletileg 70,3 Volt hajtja a ledet.
Mi lehet a probléma?
Rajz, képek mellékelve..
(#) kadarist válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Szia!
Szakadt a háttérvilágítás áramköre, LED cserére szorul.
(#) tomszojer válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ.
Ezek szerint csak akkor indul el a LED tápellátása, ha a minden LED hibátlan.
Az Alin 6000 Ft, itthon 10000 Ft a LED szett.
Nem éri meg így, de kíváncsiságból szétkapom és megnézem.
Üdv: Tom
(#) antiktelefon válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Mi lenne, ha típust írnál hozzá?
(#) tomszojer válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Bocsi.
Azt hittem elég a PCB száma.
A Tv típusa: LG 32LN540B
Üdv: Tom
(#) antiktelefon válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Bővebben: Link3700+posta és eus, tehát pár nap alatt ideér.
(#) deebo válasza robis01 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Nem foglalat van a végén, hanem rá van forrasztva a vezeték a cső végére, a javítása kb 20 perc lett volna, az ára pedig egy kis ón. Ez a ledesítés nagyon népszerű, de értelmesen megcsináltat még nem láttam, csak tákolást.
(#) robis01 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Nagyon valószínű hogy oldalt vannak a monitorban a csövek. Ott elég kevés a hely van (kb 4-5 mm)
A hátul lévő ledcsíkok szélesebbek szoktak lenni.
A CCFL meghajtó tápfeszültséget meg kell mérni, így kiderül hogy használható hozzá a 19V ledmeghajtó, vagy további átalakítás szükséges.
(#) robis01 válasza deebo hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Sajnos forrasztás nem lett volna elég. A foglalat, vagy szigetelés a cső végén szét volt töredezve. A nagyfesz pedig átütött rajta, ezért cserélni kellett volna azt. De külön ilyen foglalat/szigetelést nem találtam, csak komplett CCFL csővel szerelt szettet, ami többszörös áron volt mint a LED szett.
És a LED-esítést ki szerettetem volna próbálni, ami végül is nem volt nagy kunszt megcsinálni. Kb. 2-3 órát molyoltam vele míg kész lett.
20 perc alatt szétszedni, forrasztani és összerakni az LCD panelt pedig csak az ügyes szakik tudják.
Sajnos én nem vagyok ezen a szinten.
(#) deebo válasza robis01 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ilyenkor zsugorcsövet érdemes húzni rá és azzal együtt visszatenni a szigetelés maradványaiba.
(#) marti57 hozzászólása Jún 23, 2023 /
 
Sziasztok ! Led TV, háttervilágítás nem volt, megoldottam. Csakhogy most csíkos lett a kép. Fehér és színes 4- 5 függöleges csík. Ha lehúzom a main boardról a pufferekre (crtl - két keskeny panel a kijelző aljánál) menő csatit, a bejelentkező képernyő látszik, de a csíkok eltűnnek. A Tcon a main áramkörön van.
Mi lehet a hiba ? Az elmondottak szerint nem gondolom, hogya panel hibája.. Main board , Tcon hiba ?
Valamint azt se értem, hogy mitől van kép, ha az említett csatit lehúzom. A kijelző és a crtl panelek más felől tápot sem kapnak, nemhogy jelet.. Az első kép a main, a második a teljes tv, látható a lehúzott csati, a harmadik a rejtélyrs képernyő lehúzott csati mellett..
(#) deandras válasza marti57 hozzászólására (») Jún 23, 2023 / 1
 
Szerintem a kijelző panel eltört szerelés közben.
(#) marti57 válasza deandras hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ha a main board és crtl panelek közötti csatit széthúzom, a csíkozás megszűnik.. Ha a kijelző panelen lenne a baj, akkor csíkozna továbbra is...Szerintem, de nincs nagy gyakorlatom a témában..
(#) antiktelefon válasza marti57 hozzászólására (») Jún 23, 2023 / 1
 
Teljesen biztos LCD törés, ráadásul 2 külön helyen is, ezt eléggé megölted.
Persze amikor korábban javasoltam másnak az üveges tapadókorongot és házi megoldást kétoldalú alkoholra elengedő ragasztószalag+ faléc módszerrel, akkor le lettem szólva, hogy 64-es lcdket is kézzel ki lehet kapni és nem probléma (habár kettőből az egyik törés inkább peremen beakadó pattintós fül szerű. A lényeg ez kuka az anyaggal és munkával együtt így.
De ha nem hiszed nyomogasd meg a panelt és létni fogod a törés vonalán hullámzik a befolyás.
Illetve hibás képet tesztmintával vagy egyszínű háttéren érdemes mutatni.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2023
Következő: »»   198 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem