Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   153 / 178
(#) meszi_1985 hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Igazából az RGB-s refit csak azért hoztam példának mert ahhoz láttam távot. Laikusként még az ismerősöknél sem nagyon tudok érdeklődni a lehetőségekről mert hagyományos kapcsolósat sem használnak. Inkább csak led égőt és szalagot.
Ez a relémodulos sem lenne rossz. Ahogy nézelődtem, már létezik okostelefonról vezérelhető reflektor is.
(#) Epu2 hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Az imént beleztem ki egy 5W-os LED-es lámpát. Kialudt egy év után és pöccre villogott. A gömb búra fel van ragasztva, amit körbe vártam, majd ki és feltárult a bele. Jelentős formára préselt alulemez hűtése van és kapcsoló üzemű táplálása. Ahogy a házból kihúztam, ellenállás nélkül kijöttek a kivezetések. A melegedési nyomok alapján egyértelmű volt. Kapott új bekötő vezetéket és lőn világosság. Egyetlen alkatrészen sem látszott melegedési nyom. Örökös, mint a szegénység. Kissé csupaszon ment vissza az üvegbúra alá. Nagyobb a fénye, mint a 60-as izzónak és fehér. Lehet, hogy a saját fényfogója, (opál burája) miatt. Hogy világítana víztiszta lámpaburával, de opál az is.
(#) sector99 hozzászólása Dec 12, 2020 /
 
Sziasztok !
Talán annyiban tartozik ide, hogy egy 500 LED-es x méter hosszú, karácsonyi LED sorról van szó. A tulaj elmondása szerint egy kis "baleset" érte... Konkrétan szétrágta a kutya a működtető elektronika és az első led között. Mind a 8 vezetéket. Van-e valamilyen módszer a vezetékek beazonosítására, vagy dobja a kukába az egészet ? A panelen 7 pad-re vannak a vezetékek forrasztva: 0-5-ig sorszámozva, valamint a 230 bemenet. De onnan is megy 2 szál a led sorhoz, valamint a 2. számú kivezetésre két vezeték van forrasztva. Érdemes vele foglalkozni ?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Ha neked adja, akkor érdemes vele foglalkoznod Hobbyból nem drága az eltöltött munkaidő.
Gyanús hogy több szálban sorba vannak kötve a ledek, kérdés mennyire követhető a szálakon a ledek bekötése. Ha kültér és vízmentes kivitel, akkor necces a 230 miatt, hogyan férsz hozzá bármilyen ponthoz, pl tűvel megszúrás nyilván nem játszik.
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszi ! Akkor ez szerintem felejtős, mert kültéri és kb 30 méter. Én nem bogozgatom...
Viszont van egy másik javítani való: egy 12/24 V-os ledes körvillogó
A hibája, hogy csak kb. a ledek fele világít, de az sem villog. Kör alakú panelen SMD alakatrészek, középütt egy ismeretlen, felirat nélküli IC. Az U6 - 24C02, a ledeket 4 db PT4115 hajtja meg. Hol kezdjem a méricskélést ?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Első körben minden LED-et tesztelj le, mondjuk 5V és soros 1K-val, világít/villog/hunyorog/nem világít. A hibásat cseréld ki, vagy ha lehet, zárd rövidre (ha jól látom, áramgenerátoros a meghajtás).
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Megtörtént. Egymás mellett négyes csoportokban vannak kötve a ledek. A 9-12 ig csoportban a 10. és a 12. nem világít. Akkor ott van értelme a cserének, vagy az átkötésnek ?
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Hello! Ha 24C02 van benne, akkor több mint valószínű, hogy a nem jelölt Ic egy mikrokontroller. Az pedig vagy megy, vagy nem. Ha nem, akkor dobhatod, Vagy építesz bele valami léptetőt.
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszi Mester ! Akkor ott lesz a gond. Ha szépen megkérlek, rajzolnál nekem egy egyszerű megvalósítást ? (Lehet priviben is ha itt offnak számít)
(#) Epu2 válasza sector99 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Ha a négyes csoportok párhuzamosan mennek nincs értelme a rövidzárásnak, mert azokon fog menni a teljes meghajtó áram.
(#) sector99 válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszi !
(#) erbe hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Javítanék LED-es mozgásérzékelős lámpát. Táprészben FET jó, van benne egy rovar (6 láb SMD) 7S33CER jelöléssel. Nem találom. Visszacsatolás nélküli a táp, mint az LNK..., csak meg van toldva egy FET-tel.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Van kétfajta LED tápegységem, amiben rovar van (nem bogár, mert nincs fedőszárnya ). Egyiken KfP 30, másikon M IP506 jelölés. Lerajzolom a környezetüket, hátha... Sajnos, ezek 12 V-os tápok, nem áramgenerátorosak. Nem is férnek bele a dobozba.
Közben találtam még ugyanolyan panelen XP 505-ös, MQ1 30as és M SP 530-as jelölést is.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2020
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Emlékszek, valamikor már olvastam ilyenről. Keresgéltem, de ritka, amelyiknek középen van a GND, amit találtam, máshol nem stimmel. Majd holnap folytatom.

LED-táp.jpeg
    
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Közben meglett. Alaposabb nézegetésre kiderült, hogy az S valójában 9.
MT-7933
Köszönöm magamnak.
(#) erik001 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Sziasztok.
3528 smd piros ledet akarok 5V ról hajtani ehhez hány ohm előtét ellenálást rakjak hogy ne 100% világítson hanem kb 75% ne melegedjenek. Smd ellenálás lenne amit használnék 0805 méretű.
Köszönöm szépen előre is a segitséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) Epu2 válasza erik001 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Attól függ. Elvben kettőt sorba lehet kapcsolni az 4,8 V max. 20mA.nél 2 db sorba kötve kb 270...330 Ω. Elég nagy szórást adnak meg a LED-nek.
(#) erik001 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Csak 1 et akarok.
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
390Ω ellenállásra tippelek. Ez egy hasracsapásszerű érték, adatlap ismerete nélkül.
A LED fényerő görbéje nem lineáris, ráadásul az emberi szem elég tökéletlen. A legjobb, ha egy potméterrel belövöd a kívánt fényerőt, megméred az ellenállását, és olyan értéket veszel elő. A biztonság okáért a potenciométerrel köss sorba egy legalább 270Ω ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) erbe válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Elég furcsa számításokat végeztek. 4,8 V-ról 20 mA-rel szeretne LED-et hajtani. Ehhez 270-390 Ohm-os ellenállást javasoltok, amin 4,8 V-on LED nélkül se folyik át 20 mA.
20 mA-nél ezen a piros LED-en eső feszültség 2,2-2,6 V adatlap szerint. Kisebb értéket számolva a 4,8V-ból marad 2,6 V. 130 Ohm-on folyik 20 mA. Ha nem akarja túlhajtani, 150 Ohm-ot tesz. Legfeljebb ha kisüti a szemét, akkor tegyen nagyobbat.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) nedudgi válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Ha újra elolvasom az eredeti kérdést, csak az 5V tápfeszültség, a piros LED és a 75% fényerő marad meg belőle. A LED, az ellenállás mérete nem releváns a válasz szempontjából.
A kérdező nem szeretné 20mA árammal hajtani. Légy oly kedves, mutasd meg azt az adatlapot, mert a rendelkezésre álló adatokól nem sikerült kiderítenem sem a típusszámot, sem a gyártót.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) Laci66 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy 30W-os reflektorom amiben eldurrant egy LED. Elvileg ha rövidre zárom a helyét lehet hogy még müködne. Csakhogy a ragasztott üveget nem tudom törés nélkül lecsalogatni róla. Próbáltam acetonnal és aztán hölégfúvóval, de a ragasztó nem enged. Csak az üveg széle pattant le ahogy feszegettem. Lehet ezt a ragasztót valamivel oldani? Vagy marad a barbár módszer: üveget összetörni,
kütyüt javítani aztán új üveget vágni és beragasztani?
(A kép illusztráció, ehhez hasonló az enyém.)

LED refi.jpg
    
(#) Bakman válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Egy ideig még működne de egy LED kiiktatásával a többire jutna nagyobb teljesítmény, így azok még gyorsabban tönkremennének. Így gondolkozz extra befektetésben a reflektorral kapcsolatban.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) nedudgi válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A rövidrezárást nem javaslom. Valószínűleg párhuzamos LEDsorok vannak a lámpában, újabb haláleset lesz a közeljövőben.
(#) Laci66 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Tavaly júliusban javítottam hasonlót a LED rövidre zárásával és még működik.
De azt szét lehetett csavarozni.
Azt hogy soros vagy párhuzamos csak akkor tudom meg, ha szétszedem.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Kovidivi válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Áramgenerátoros meghajtásnál rövidre lehet zárni a hibás LED-et.
(#) antikzsolt válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Félbarbár módszer: Tegyed egy időre vízfürdőbe hátha megoldja a ragasztót. Esetleg borotva pengével felvágni?.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Soros és működik. Majd még vágok üveget. Valami fekete szilikon szerű ragasztóval volt ragasztva.
(#) nedudgi válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Mind a 36 LED egy sorba van kötve?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Miért ne? Kelet-Kínában?
Következő: »»   153 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem