Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   171 / 179
(#) antiktelefon válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Nem egyértelmű, mert van egy fehér doboz mellette, diódahíd sincs rajta, de hálózati tápos ledhez meg furcsa kialakítás lenne. Meg kell mérni és kiderül.
(#) erbe válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Tényleg nem egyértelmű. Első pillantásra kötődoboznak gondoltam. Amiket eddig LED tápokat láttam, egyik se hasonlított hozzá.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Nekem hasonló van is, csak kisebb. Ugyanilyen (csak kisebb) dobozban van egy kicsi tápegység -és azt hinnéd (mivel a kapcsoló is a dobozban van), hogy csak kapcsoló. De belenéztem (mert bele kellett, a nagy kondit ki kellett cserélnem), egy komplett táp van benne, csak pici.
Pont ilyen hosszúkás fehér doboz, és csak azért gyanúsítottam, hogy a táp is benne van, mert azért kövérebb, mint amit egy kapcsolónak szoktunk meg.
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Hozattam néhány 30 W-os tápot chippel együtt. Már be is építettem mindet (nem magamnak). Azokon szépen rajta állt minden. Kimenő áram X A, kimenő feszültségtartomány -tól -ig. Alu vályúból készült a háza, kiöntötték műgyantával. Alig volt nagyobb, mint egy gyufásdoboz. ~25*25*70.
(#) hzoli2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
A led helyét rövidre zártam és egyik lednél mértem feszt. 7,3V . A rövid zárt kiszedtem és a led helyére árammérővel 0,1A mutatott a műszer és a többi led világított. A led rövidre zárása esetén , nem kaphat több feszt . a többi led ? Fentebb valaki azt írta , hogy ő rövidre zárta és úgy hagyta.
A fehér dobozt is szétszedtem , de az ami benne van, az csak szűrő kondik, itt a kép is.
(#) ferci válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
A 7.3 volt eléggé köztes érték. Lehet 2 led sorban ( 2x3.65 V ) és akkor jól meg van(nak) hajtva, mert máshol 3 volt esik hasonló ledeken.
A 0.1 amper pedig lehet paralel 3x2 db is egy csoportban.
Lehet totózni, most hány van sorban és hány paralel.
Talán egy szuper nagyítóval meg tudnád nézni egy csoportnál, mi az igazság.
Ha rövidre zárod az égettet, akkor az a 7.3 V már a többi 27-en is ott van, jó állapotban pedig sacc 7.1 V lenne csak.
(#) antiktelefon válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ez 230Vos led, a panel alu nyákos és sérült a pár tizedmmes szigetelés, ezt ne használd már!
Amúgy 6V-oa led lenne. De ezt ne használd, mert az alu hordozó és a ház között áthúzhat.
(#) Kovidivi válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ha működik (be van kötve rendesen) a földelés, akkor talán nem lesz gond. Baj esetén leold a megszakító. De jó, hogy felhívtad a figyelmet a problémára!
Amúgy van egy 60-80um vastag szigetelő réteg az alumínium réteg és a réz között (már ahol ez nem sérült meg), ez mondjuk eléggé ijesztő. Ha akarja, berak az alulap alá egy szigetelő lemezt, ami a hőt átengedi.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) szs válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ha 7,3V-ot mérsz az egyik jó LED-en, és 0,1A-t a soron (és ez pontos mérés), akkor
-7,3V / 0,1A = 73Ω
-7,3V X 0,1A = 0,73W
Olyan ellenállást nem találok, de ha beraksz egy 68Ω 2W -ost, akkor azon 6,8V fog esni 0,1A-nél, a maradék 27 LED feszültsége is lentebb eshet kb 0,25V-al perkop.
(#) ferci válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Egyébként még az se biztos, nem emlékszem rá, hogy 4 x 7 darabos sor van , vagy 2 x 14, vagy 28 sorban, vagy hogyan...
Ha sorok is vannak paralel, akkor még hiba esetén ( szakadás ) az árameloszlás is gond lehet.
(#) uniman válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Eléggé feketének tűnnek a ledek. Akár a 3 led között is lehet 1 zárlatos chip. Órás nagyítóval nézne megláthatók a hibák...egy új tripla led kb. így néz ki:

9V_100mA.jpg
    
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ha hzoli2 csak annyira táplálná meg a dobozt, hogy éppenhogycsak hunyorogjanak a ledek, talán nagyítóval meg is látná az x db "pöttyöt".
(#) uniman válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ezt is elkezdtem írni...de aztán töröltem. (Bonyolult lenne megtáplálni egy áramkorlátos labortápról)
Ennyit foglalkozni már nem éri meg egy ilyen bizonytalan jövőjű ócskasággal.
Persze "tanulni" még jó lehet...

LED_RGB.jpg
    
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Pontosan!
(#) erbe válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
A mérhető feszültség függ a kitöltéstől. TRMS műszer talán pontosabban mérne, de az se mérvadó, mert a meghatározó az impulzusok idején folyó áramérték. Miközben a feszültség ~9 V.
68 Ohm-os ellenálláson lehet, hogy 10 V feletti lesz a mérhető feszültség.
Mert a LED ellenállása dinamikus, de R az statikus.
(#) ferci válasza erbe hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Bocs, de én véletlenül se javasoltam ellenállást.
(#) erbe válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Nem is azt írtam, hogy te javasoltad, csupán azzal ábrázoltam, hogy mi lenne, ha azt tennék be.
(#) jdani hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Sziasztok. Szobába lévő led szalag fényszabályzását kell megoldanom fali állítható tekerős szabályzóval. Milyen megoldások vannak erre?
LED szalag gondolom lehet hagyományos 12V, de milyen táp, milen vezérlő, milyen fali potenciométer kell hozzá?
(#) Massawa válasza jdani hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ez valoszinü nem fog menni. A fali szabályzo a primer kört szabályozza (230V) a táp viszont alapbol többnyire nagyon rosszul reagál a fázishasitott 230 V-ra, söt vannak olyanok is, amik a kimeneti áramot tartják stabilan, azaz alig reagál a 230 V szabályozásra.
Van több táp amit infravörös külsö távirányitoval lehet szabályozni. Az müködik.
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ezenkívül a LED lehet még színes vagy fehér is...
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ez csak fehér lenne.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
A fali szabályzót kibelezed, csak a poti marad. A poti vezetékeit belekötöd a szabályzóba.

Kapható ilyen tápegység, hirtelen ezeket találtam: Bővebben: Link. Ettől többet én sem tudok róluk (ár/érték arány, minőség).

A 12 V-os tápegység és a szalag közé iktatsz egy ilyet: Bővebben: Link, már ha a távirányító is opció.
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Akkor akár ezt is beteheted a tápegység, meg a ledszalag közé...és lehet "tekergetni"...
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Van ilyenem, 600Hzen tolja a fetet...
A minősége és kinézete meg egy másik dolog.
Profin DALI2 rendszerben talál rá megoldást, vagy ha a hálózati kábelektől külön tudja vezetni a szabályzást, akkor valami házi megoldás is játszik.
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ma már sokféle lehetőség van erre...csak itt most kevés az info, hogy egy megvalósított Led világítás utólagos "megbuherálása" a feladat, vagy most vésik a falba a vezetékeknek a nyomvonalat. A "fali állítható tekerős szabályzó" is lehetne akár ilyen is, persze kell hozzá egy 1-10V vezérlésű Dali táp...
...vagy, ha tekergetés helyett nyomogatni szeretnénk: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) hzoli2 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok , egy érdekes dolgot vettem észre a ledes világításomban . A konyhában gipszkartonba sűlyesztett ledjeim vannak 3db GU10 es foglalattal , már régóta mennek , az egyik elkezdett zavaró villogásban működni , ezek a ledek vtack os prémium kategóriás fényerő szabályozóval is használható ledek , de most a fényerő szabályozás nem lényeg ,mert nem használok hozzá , rendes 230V-ot kap . Gondoltam ennyit bírt, kb.2éve mennek már , lidliben vettem 6db os gu10-es ledeket , de ezek nem fényerő szabályozósak, más elektronika van bennük . 1-et kicseréltem és kb. 2-3 napig semmi baja nem volt , most ez is elkezdett vibrálni , a többi jól működött. betettem másik aljzatba , ott is vibrált , van másik fajta E27 es ledes lámpa ,az nem vibrál. Kapcsolgattam le a cuccokat a lakásban , hogy mi okozhatja ezt a vibrálást , de csak ennél a led tÍpusnál csinálta és a többi 5db nál is , amelyek ezzel egy dobozban voltak. A klímát lekapcsoltam és megszünt a vibrálása , bekapcsoltam és pár perc múlva megint vibrált. Ez egy Fischer klíma , inverteres modern , 2éve telepítették , tökéletesen működik.
Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata , mi okozhatja ezt ? esetleg valamilyen szűrő kondival orvosolható lenne a probléma?
(#) pipi válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Kikapcsolva vibrál a "kóbor" áramtól, vagy bekapcsolva?
(#) Lacika válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Valamelyik elosztó dobozban, biztosítéknál, esetleg az óránál meglazult vagy kezd eloxidálódni a kötés. Vedd figyelembe, hogy a klíma képes a hálózatból több mint 20 amperes impulzusokat is felvenni, hiába van ráírva például hogy másfél kilowattos, de ez csupán az átlagfogyasztása.
(#) Bakman válasza hzoli2 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
A jelenség két dolgot mutat. Nincs rendes tápszűrés a LED-es "izzóban" és a villamos hálózat nem elég stabil, valahol nagyobb az ellenállás a kelleténél. Ez a hiba nem feltétlen nálad van de jó lenne körbemérni ÉV műszerrel (hurok és/vagy vonali ellenállások).
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Vagy nem
Nincs ezeréves tapasztalatom, mert életemben még csak 4 LED körtét vettem. Pont így kezdi: hunyorog, villog, elhalványul -és az ember érintkezési hibára, vezetékporladásra gondol (pedighát ha előzőleg a 100-as körtétől nem porladt, miért porladna 1/4 - 1/5annyi áramtól?). És még meg is gyanúsít más fogyasztókat -alaptalanul.
A csere segített végül.

Vicces, és mély következtetéseket nem vonhatok le ily kis merítésből : de van itthon 5db "csavart fénycső", ebből 4-et kellett cserélnem. Majdnem egy időben (pár hónap késéssel) vettem LED-körtét. Tungsram volt, nem kell távolkeletizni. Aztán volt közte Auchan-os is, de abból az egyből is négy fogyott
És tényleg így kezdik: hunyorognak. A legjobb az volt, amelyik csak elhalványult, nem kellett gondolkodnom.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2023
Következő: »»   171 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem