Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres radar, traffipax jelző
(3) Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát. (1/1975. (II. 5.) KPM-BM)
Lapozás: OK   146 / 147
(#) lazo válasza molnarp hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Ha visszakeresel a régi bejegyzések között találsz fotókat a fejről. Persze nem olyan mintha a kezedben fognád, de mégis valami információ.
(#) joepapa válasza treshold hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem végigolvasni a topikot, de még az őslények világában járok 2010 évben...
Van egy Blinder 7 es quad az automban, amit az autóval vettem.
Az új ARH CAM-S-1 re nem is riaszt.
Másik nem szakmai fórumon próbálkoztam kérdezni miért nem jó a Blinder M47 az új CAM S-1 ellen, de értelmetlen volt a kérdés, nincs ott senki aki értene hozzá, vagy üzleti szándékával ellentétes a válaszadás.
Ti ha jól látom az elején is kibogóztatok M20 ast, gondolom a következő két hétben találkozok 7 es blinderrel kapcsolatos hsz el is, de előre megkérdezném a lényeget:

Blinder M27/47 est nem lehetne CAM S-1 ellen felhasználhatóvá tenni?

Ha nem mi a korlát, a proci lassú?
A timer felbontása esetleg nem fér már bele egyszerre a 200Hz es és ez a 4kHz es mérés, esetleg az alsó tartományt kukítva, csak 3-4kHz re belőtt firmvare-vel mehetne?
A LED es volta miatt?
A zavarási módszere is alkalmatlan, azaz ha elindítanám egy teszterrel, és elkezdene blokkolni, akkor közben egy épp mérére bevetett CAM S1 megmérné vagy nem?
Túl hosszú impulzus, más hullámhossz, más pps, szóval mi az oka, hogy nem is riaszt, azaz észre sem veszi?
(#) treshold válasza joepapa hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Nem a hardverrel lesz a gond.

Blokiknál és detektoroknál is beleraknak szoftveresen egy digitás szűrót pl a 90Hz alattiakra és az x Khz felettiekre ne "reagáljon".
+ csak az ismerős lézer PPS-ekre jelezzen illetve blokkoljon, a többit "zajnak" vegye.
Ez a vakriasztások kiküszöbölése miatt van.
Jelen esetedben a 4KHz-et "zajnak" veszi, nem jelez, és nem is blokkol.

Szoftver módosítás kérdése az egész
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) joepapa válasza treshold hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Sajnos én is erre tippeltem, és a nem szakmai indexes fórumban kérdezgettem ezirányban, de a válasz "vegyél újat", sejtettem direkt nem teszik bee a szoftverbe.

De létezik régebbi de nem Magyar softver a M27 M47 hez, azt eseleg ha felteszem abban nem lehet hogy menne?

Arra gondolok, pl USA -ban van 4kHz és ezért azt nem zajnak programozták, vagy az INT azaz világ szoftverrel több féle trafira engedi reagálni, több vakriasztás közepette elindulna az ARH CAM-S1-re is?

Lehet ma lefrissítem INT szoftverre, aztán kiderül, így úgysem jó semmire itthon...vagy a telepítettekbe elrejtetteknél előfordul a régiekből amire reagálhat?
(#) treshold válasza joepapa hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Próba szerencse.
Írj a Blinderéknek egy levelet, hogy tegyék be a CAM-S1 4KHz-et a szofverbe.
Dicsérd meg és hogy Te ragaszkodsz ehhez a típushoz, mert nagyon jó stb (rizsa hozzá, hogy mennyire bevált).
Talán megesik a szívük. Veszíteni nem veszthetsz vele
(#) joepapa válasza treshold hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Hogy te milyen jóindulatú ember vagy, hogy ezt feltételezed, egy olyan termék gyártójáról, aki jelentős árpolitikával dolgozik, de azért megpróbálom, nekem eszembe sem jutott...De ha beteszik ki is posztolom, hogy mekkora terméktámogatás van Blinderéknél. Mert ez a most hardvert kell cserélni, pont a lehúzós nem támogatást sugallta.

Feltettem az 1.12 INT et, most elindul tanítható távra is, eddig semmivel nem tudtam működésre bírni, de a topik elején lévő 555 és egy BC303 Infra LED el az nem indítja most sem, kb 105 Hz en ketyeg, lehet a Blinder csak fix leprogramozott frekiken indul, és zavarnak veszi, vagy a videó távirányítóból bontott LED nem sugároz 905nm en, vagy csak amire én igazából tippelek egy BC303 nem elég gyors, és nincs tüske, ráadásul hosszú a jel, ha rövidítem RC taggal, akkor kevés az áram.

Amúgy én a topic 110 oldalánál járok, de ott kezditek megemlíteni, ami nekem első kísérletként eszembe jutott volna, hogy semmi PIC meg Proci, brute force előállításhoz, csak egy CMOS gyorsan pergő invertáló kapuk egymásba fűzve, és ha rövid impulzus kell RC tag, vagy LR tag, csak, hogy nagy tüske legyen. A tüskét kihegyezni direktben a LED és kapcsolótag (MOSFET) kapna kisseb gyors ezüstcsilámokat, és semmi soros ellenállás itt, hanem a "külső" lassabb puffer elkonak a tápjánál lenne csak előtét ellenállás, így az impulzus eleje óriási, de a folytatás nagy tetőesés az elkóból...(lehet kusza, de beszélnek még ketten hozzám)
Igaz gőzöm sincs a PIC hez a programozáshoz, és emiatt késnyszeresen mindent fapadosan oldanék meg.
Tényleg ha már brute force anno a régi mérőkhöz nem lett volna elég egy CMOS oszci pontatlanul, esetleg 5 LED csoportot vitt volna egy MOSFET meghajtóval, és 5 LED enként komplett szinkroizálatlanul járt volna még 5 LED ez egy fej, és ebből 4 előre 4 hátra? Azaz összevissza villogtak volna 5 ösével néha egymásra lőve, eltérő pps el?
(#) treshold válasza joepapa hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Felejtsd el a brute force-ot
Próbáltam, ha jól emlékszem 2 MHz-es impulzusokkal. Némileg zavarta a FAMA II-t, de pl a FAMA III már simán mérte.
Ha visszanézed írtam róla valahol a fórumban
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) joepapa válasza treshold hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Akkor a Blinder 7 es sem BF el adott, mert a FAMA 3 SCS 103 és az előbbiek is állítólag simán működtek neki-vele, illetve nem...

Szóval azt kell visszaadnia amit "hall", egy M47 esnek?

Elméletileg a 4kHz es újdonságot is copyzza, sajnálatos véletlen folytán gondolom elcsúszott időzítéssel? Így ez a parkolószenzor még a végén másra is jó?

Az S1 jele nincs meg valainek tutira? Szerintem a 4kHz, azaz a 4000pps es impulzus lehet nem is egy egy tüske csak, hanem egy kis adatcsomag-impulzus sorozat? Azaz ha nem ugyanazt a csomagot, kis 30ns es sorozatot akát 11001011100 et is ellőve nem azt kapja vissza akkor tudja, hogy ez nem ő volt és ezért nem zavarják a régi kapunyitók?
Vagy az tényleg csak 1-1 tüske 4kHz en? Esetleg ha valami megzavarja a lelki békéjét akkor is ez megy? Vagy elhangolódik a jókedve pl 100pps-re?

ŐŐŐ izé és ha nem is 4kHz az hanem frankón összelőtt 4db 1kHz jól kiszinkronizálva, 1-2-3-4 es mérőfej multuplexel körbe? És egyenként is hiteles adatot adnak? Esetleg mindeggyik 1kHz es apróPÓK nem is egy egy impulzust hanem a saját nevét adja és várja vissza?

Pl 1 es mérő kaszáspók 01011100
2 es mérőpók a keresztes 01010100
3 as a karolópók ...

És ha egy kidől mert műszaki zavar van a másik három vígan rádiózik Szombathelyen a csekknyomtatóval?
(#) nikc válasza joepapa hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Te tudsz valamit?!
(#) joepapa válasza nikc hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Remélem nem.
Bárminemű hasonlóság a véletlennel, a valóság műve lenne.

De tényleg mi van, ha zavarva van? Illetve megpróbálva van a zavarás?
Akkor ugrik más pps re?
(#) nikc hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
(#) levaitamas hozzászólása Júl 7, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Van egy régi Kiyo pp szettem amit használtan kaptam mondván úgyse jó már semmire (ARH). Az elmélkedésem arra irányul, hogy ha a központja egyik front bemenetére kötöm a régi fejet, a másikra pedig egy új típusú fejet, akkor aktiválja-e a régit is az új?
Természetesen, otthon műhelyi körülmények között elmélkedem, nem pedig közúton.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) molnarp válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok, nekem is pp van és egymást aktiválják.
(#) adapter hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Vettem egy Whistler GT-130Xi radar- és lézerdetektort.
Vagy én vagyok hülye vagy nem ér egy kalap szamócát sem.
Három hete van beépítve, az új csodaradarokra rá se szimatol, tucatnyi mellett mentem el egyszer sem nyikkant meg...
Csak úgy megjegyeztem....
(#) Zolika hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Li fej bekötésére, kapcsolási rajzára lenne szükségem.

Üdv.:Zoli
(#) lazo hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Sziasztok! Tud itt valaki M32C-re flash tartalmat tölteni?
(#) merlingerin hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Van valakinek esetleg lábkiosztása Laser Interceptor 8 pólusú MOLEX csatijához lábkiosztása? Bontásból kaptam egy ilyet, de a tápkábele nincs meg, és nem tudom, melyik láb melyik..

erre gondolok:

Bővebben: Link

képen jobb oldali fehér csati...

Köszönöm!
(#) hajae válasza Home Made Jammer hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia ! érdeklődni szeretnék, hogy az irf 7413 ami a blokkolódban is van szerinted jobb-e a BSP318-as Fet-től ami a blinder 905-ös fejében is megtalálható ?
Felfutás ki-be kapcsolási reakcióidő ?
Az adatlapot elolvastam, de szerintem sokkal jobbnak kellene lennie a 7413z-nek a 318-tól.
Esetleg érdekelhet-e téged 75w-os osram led origi csomagban antisztatikus csomagolásban ?
üdv: hajae
(#) zolika60 válasza hajae hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Inkább privátban írj neki, vagy az adatlapján található emailre, mert lassan egy éve nem volt itt a kolléga.
(#) peze hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki az új,fixen telepített radarok frekvenciáját?
(mert úgy tudom,hogy nem lézerrel mérnek)

Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza peze hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Úgy tudom, hogy lézerrel mérnek majd. Viszont a fixhez elég egy program, ami tudja hol van. Okostelefonra több ilyen is létezik.
(#) hajae válasza peze hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Radar sávban mérnek a radar sávon belül a "K" sávon.
Gyakorlatilag ezt használja minden radaros ajtó is, ezért ha a detektoron engedélyezve van ez a sáv rengeteg vakriasztást ad, ezért célszerű GPS detektorral védekezni ezeknél. Pl: GPS800.
Blokkolni nem lehet, csak előre jelezni, itt lassítani kell.
(#) peze hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!
Akkor tényleg marad a GPS elven működő beszerzése,és persze a szabályosan közlekedés
(#) Szeleizoli hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Hali!
Valakinek van ötlete hogy mit lehet kezdeni a régi kiyo propark blokkolóval hogy az új lézert is tudja??? Vagy bal váll felett dobjam ki??
(#) molnarp válasza Szeleizoli hozzászólására (») Ápr 2, 2016 / 1
 
Na ez engem is érdekelne.... Ha lenne firmware hozzá akkor a fejeket egyesével szét kell szedni és betölteni a PIC-be.
(#) Szeleizoli válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Van a kocsimon 8 fej 3 központ kár lenne a kukába dobni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) Szeleizoli hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Nem lesz erre megoldás
(#) elektromos hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Nincs meg valakinek a az AlP (AL Priority) érzékelő fej bekötési rajza?
Jöhet privátban is .
(#) Szeleizoli hozzászólása Aug 13, 2016 /
 
Sziasztok
Valaki használ laser interceptort??
Lenne egy használt jó áron,csak nemtudom hogyan tudnám kipróbálni.
Valakinek van ötlete?
(#) elektromos válasza Szeleizoli hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Szia!
Azt nézd meg, hogy mikori a verzió száma a beltéri egységnek, mert akadnak még 7 verziójuak is, ami már nem ér semmit. Keress rá a neten, mert van LI communicator program, abban tudod a beltéri (központi) egységet ellenőrizni, programozni. Ha nem találod akkor küldök neked egy progit. A fejeket úgy tudod ellenőrizni, hogy építesz, vagy veszel pár ezer forintért egy tesztert.
Ha vissza olvasol, Homemade jammer is tett fel egy komplett tesztert.
Következő: »»   146 / 147
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem