Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres radar, traffipax jelző
(3) Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát. (1/1975. (II. 5.) KPM-BM)
Lapozás: OK   145 / 147
(#) lazo hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Hm, rejtélyesen eltűnt egy hozzászólás, vagy az email értesítő küld fals jelzést.

Jut eszembe, a hírekben olvasni az új traffipaxokról, kíváncsi vagyok rá milyenek lettek. Szerintem most kerülnek vissza az utakra a ráncfelvarrott SCS103-ak.
(#) tomm1971 hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
kedves fórumozok,*

Törölve! Sajnos ezen Mi itt a hobbielektronika fórumán, nem tudunk segíteni, nézz körül itt!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) molnarp hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Felteszem máshogy a kérdésemet mert múltkor a Moderátor kolléga törölte....
Szóval ezeket az új készüléket a régebbi KIYO blokkolók viszik ? Fáma II-III, SCS102-SCS103-at tudja.
Nekem laserpro van ami elvileg nem frissíthető, de szét tudnám szedni és felprogramozni ha lenne hozzá szoftver.
(#) lazo válasza molnarp hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Amiket felsoroltál igen.
Viszonylag könnyen szét lehet szedni, ha jól emlékszem valami erősebb szilikonnal van összeragasztva a doboza. Szoftvert viszont nem fogsz találni hozzá, hacsak nem készítesz magad egy újat Ahhoz meg gondolom át kéne látnod hogy hogyan épül fel az áramkör, mi volt az eredeti koncepció.

Most nézem hogy lehet félreértettem a kérdésed. A legújabbra gondolsz amivel igazából még nem találkoztunk?

Értesz az AVR programozáshoz?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) molnarp válasza lazo hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Igen a legújabbak ellen hatásos ez a cucc ?
(#) lazo válasza molnarp hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
nem tudom.
(#) levaitamas válasza molnarp hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Nemsokára ki fog derülni.
(#) nikc hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Ki fog....
(#) zolika60 válasza nikc hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
A hónap végéig lehet tesztelni, mert még a teszt időszak alatt az új gépekkel rögzített szabálysértésekért nem büntetnek.
(#) levaitamas hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Hát valószínűleg gondban vagyok, vagyunk. Ma eljöttem egy újféle traffi előtt, de a Kyio meg sem mukkant. Meg aztán remélem még folyik a tesztüzem, mert akkor életemben először fizethetek gyorshajtásért (50-nél 60-at mutatott az óra. Hű de gyorsan hajtottam!)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) nikc hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Majd márciustól kell reszketni.... Ezt megúsztad (állítólag)...
(#) treshold válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Vagy nem mértek?

Interceptor állítólag nem mindíg jelzi. Valaki meg is bukott, mert blokkolta a mérőt de nem jelezte. Rendőrök kiállították
Priority Truspeedet mondott be.
Egyenlőre bizonytalan az egész
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nem kell reszketned ! A megengedettnél minimum 15 kell többet produkálnod hogy bírság legyen belőle , és a legtöbb autó sebességmérője pontatlan, általában 10% al többet mutat a valóságnál . Az én km órám pontos de csak azért mert a gyári 14es kerék helyett 15 ös van az autó alatt .
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) levaitamas válasza treshold hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Arra én is gondoltam, hogy "nem volt kint a lézer", de elég sok mindent lehet hallani-olvasni erről az új csodáról.
Állítólag mivel több közlekedési sávot képes mérni illetve megfigyelni (biztonsági öv, mobiltelefon, irányjelzés elmulasztása, stb...) a kezelése roppant egyszerű csak el kell indítani, meg kell neki mondani hogy mit szeretnének és kezelőre igazából nincs is szükség, teljesen automatikus a folyamat.
Én csak a Kyio tekintetében tudok nyilatkozni, de ha teszterrel meglövöm, látható sötétben ahogy villog benne az adó LED sor és riaszt is.
Ha két részre bontjuk a dolgot (érzékelés illetve a mérés blokkolása) akkor azt kellene első körben tudni, hogy az alkalmazott lézer hullámhossza megegyezik-e a régi pl SCS vagy Fama készülékekével. De ahogy mondod képlékeny még ez a dolog, az viszont biztos, hogy lépett az egyik oldal, lépni fog a másik is
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nem reszketek csak rosszul esne ha elveszíteném az érintetlenségemet a traffikkal szemben. Ahogy mondod attól hogy az órám 60-at mutatott az a valóságban biztosan kevesebb, de hát izé.
(#) hbfj hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
A hullámhossz pont nem lényeg (de mivel a 904 nm körüli sáv van engedélyezve,biztos,hogy itt sugároz) ,inkább a pps .. Valószinüleg változó .. pár hét és minden kiderül, KIYO biztos,hogy kuka, de a komolyabb lézeres cuccok és változóan ismerik(vagy nem ismerik fel)
(#) levaitamas válasza hbfj hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Sajnos ahogy mondod a Kiyo kuka, ma beszéltem a forgalmazóval. Állítólag a központot tudják frissíteni (elvileg nem frissíthető) bruttó 175 ezer forint/darab áron. Annyira nem értek a működéséhez, de nem a fej érzékel, nem azt kellene frissíteni ha már annyira akarják frissíteni? A Blinder-re mondta az ember, hogy az viszont elvben jó az új traffira.
(#) aticska válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 9, 2015 / 1
 
Van a régi Kiyo (propark) az nem frissíthető. Ott a fejekben van a mikrokontroller. Központ csak a csipogót kapcsolja. Ezek a LED-es fejek.

Az új Kiyo teljesen más(csak a név azonos, teljesen más gyártó, fejlesztő). Lézeres, sokkal kisebb fej. Központban a kontroller. Ezek frissíthetőek, és tudják is az új mérőket
(#) Bivaly343 hozzászólása Feb 27, 2015 / 1
 
Sziasztok!

Ma sikerült megmérnem egy uj cam s1 trafi jelét, egy analizátorral. Közzéteszem ha valakit érdekel, az uj pps kerek 4000 Hz!
További szép napot mindenkinek.
(#) treshold válasza Bivaly343 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia, köszi az infót,

a 4000 Hz ok , a bibi, hogy állítólag változik a freki pl 100Hz-re is ugrik.
LI-re még nincs megoldás, gondolom ezért.
Nem tapasztaltál olyat, hogy kihagy, vagy váltakozik valami?
Persze lehet, hogy csak akkor, ha blokkolják.
(#) Bivaly343 válasza treshold hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Nem volt váltakozás a jelbe. Két kört mentem, mind a kétszer ugyanazt mértem. Az elso körben kb 0,5 sec ot, a másodiknál kb 1 sec ot kaptam a jelsorozatból.Gondolom nem nagyon mozgatták, csak ahogy átmentem a sugáron. Ezek alapján mértem a 250 mikrosecundumos impulzusokat. Azt tudom, hogy az univerzális BLS is jelzi az uj trafit. Azt, hogy blokkoláskor módosul-e a jel nem tudom.
(#) treshold hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Milyen műszerrel mérted?
(#) Bivaly343 válasza treshold hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Egy infra érzékelő vette a jeleket, amiket egy logikai analizátor szerkezeten keresztül egy programmal rögzítettem a laptopra. Igy már nyugodtan elemethettem a mintát.
(#) treshold válasza Bivaly343 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szóval akkor az idő alatt végig 4 khz volt?
Kérdeé, hogyan változna ez a freki ha hosszabban méred, illetve ?zavarod
(#) babocsai válasza Bivaly343 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Mekkora volt a kitöltési tényező?
(#) Bivaly343 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
A jel végig 250 mikrosecundumonként érkezett. Annyi, hogy az elején és a végén vannak "hiányzó" impulzusok, de ez nyilván a fizikai jellegből adódik mikor a jelsugár szélein volt az érzékelő. A kitöltésről,:az infra érzékelő egységesen 2,25 mikro-rs nyujtja a kapott jelet, ezért én csak ezt tudom mérni, viszont minden valószínűség szerint a többi mérőhöz hasonlóan 100 ns alatti impulzusok jönnek szerintem (20-40 ns).
(#) Bivaly343 válasza treshold hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Az, hogy a LI trusped s -t mond be, és én is ennek megfeleően 4000 pps-t mértem ez már biztos. Viszont én sem értem, hogy akkor miért nem működhet a zavarása, ha itt működik: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hvR8-rrXzM0
(#) treshold válasza Bivaly343 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szerintem ez a mérő nem Tuspeed, csak 4KhZ-et ad ki, ahogy az a mérő is, így annak mondja be.
Optikája sem hasonlít hozzá
Inkább egy SCS102/103 lézeregységre hasonlít amit feltoltak 4KhZ-re + valami trükköt beraktak pl változó freki (zavaráskor), vagy kihagyás stb
A "trükkre" kellene rájönni
(#) Bivaly343 válasza treshold hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Egyetértek. Most néztem a police.hu-t
"
Tájékoztatás
ORFK Kommunikációs Szolgálat
2015. március 1. 10:23
A Komplex Közlekedési Ellenőrző Pontok (KKEP) tesztüzemét a rendőrség meghosszabbítja.

A változtatható helyű Komplex Közlekedési Ellenőrző Pontok tesztelése során feltárt tapasztalatok alapján szoftverfrissítést végzett az eszköz szállítója. Ennek ellenőrzése érdekében a tesztidőszakot a rendőrség meghosszabbítja. Az éles üzem indításáról - azt megelőzően - tájékoztatást adunk."

Vajon mit takar a szoftverfrissítés? És mikor történt, mert én folyamatosan találkoztam az uj mérőkkel.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) molnarp hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Van valakinek szétszedett vagy hibás Kiyo Laserpro/Propark feje ?
Tanulmányozás céljából...
Következő: »»   145 / 147
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem