Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   228 / 315
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Ok.Én ott tartok, hogy van mindkét tipusból, mert azt hittem, hogy mindkettő jó a célra(elektromos bicikli akksira).Akkor melyik lesz jó nekem? Ez vagy ez ?
(#) sdrlab válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Idézet:
„Ahhoz, hogy ez egy BMS lehessen, hiányzik: a sönt - másként hogyan mérné az áramot?”

Önmagában ebből azért nem szabad kiindulni!Manapság elég gyakoriak azok a megoldások, ahol nincs külön sönt ellenállás, mert ehelyett a kapcsoló FET néhány mOhmos belső ellenállását használják fel, azon mérik a rajta eső feszültséget. Nem egy túl jó megoldás, de gyakran alkalmazzák...
(#) Kovidivi válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Ok. Sok megoldás van áram mérésre.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Kaptam ma 10db MURATA INR19/66 Li-ion cellát. 3500mAh, és 8A terhelhetőségű, 7C-s. Lehet ebből akkumulátoros fúróhoz akkupackot készíteni (18V-os fúrógép)? Milyen elektronika lenne hozzá megfelelő? Ha lehet, kérnék linket.
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Csináltam egy 6x15 pakkot napelemes inverterrhez hálozatra visszatápláloshoz,és az lenne a problémám hogy naplemente után a pakkból csak 5A akarok kivenni.Hogy tudnám ezt megoldani a legkissebb veszteséggel?Az akku napelem átkapcsolása automatikus,csak nem akarom hogy a hálózatba menjen vissza a kraft mert nem viszmérős az órám.Napközben igy is odatermelek ez mondjuk legyen free,de az akkuból nem akarok odatermelni.Valami áramgenerátoros megoldás,de mi?
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Feb 17, 2019 1 /
 
Sajnos nincs ötletem.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 19, 2019
 
Egy fél oldalnyi off-topic hozzászólás, egymás becsmérlése eltávolítva. Kérjük, hogy a tématartásra és egymás tiszteletben tartására mindenki fordítson megfelelő hangsúlyt!
(#) rnagy77 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Én ezt vettem: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Üdv.
Li-ionos aksikat meg lehet úgy csinálni hogy egy apc back-ups 500 ei szünetmentesben dolgozzon?
(#) rockersrac válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Lehet, csak ,,picit" drága lesz, és nem hiszem hogy megéri...
(#) antikzsolt válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ha az elektronika nem megy tönkre akkor lényegében csak az aksit kell cserélni ha lejár az ideje. 1x kerül sokba.
Milyen feladatok néznek elém ha meg akarom lépni.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) cimopata válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Azokban általában zselés akku van.
Nem tudom miként gondoltad a li-ion bekötését de 12V-os zslés töltőelektronikája semennyire sem lesz rendben 3db soros Li-ion-al.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2019
(#) rockersrac válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Nem-nem. Az ólom savas akksit egy lm317-es ic-vel tölti az ups. Namármost neked kell egy rakat akksi, kell hozzá megfelelő balanszer, és kell hozzá megfelelő elektronika, ami a töltést-kisütést szabályozza. Plusz az ólomsavas akksiban 2V/cella, a li-ion meg 3.7V/cella.
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szép kis tervezési feladat....
Az UPS töltőáramkorét, és az akksi fesz figyelőjét is át kéne verned mindkét töltés/kisütés irányában, és ugye nem miliamperek folynak, 500VA/12V az 40A lenne, ha 24V-os akksi van akkor meg 20A. Járatos vagy a teljesítmény elektronikában?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Meg lehet próbálni LiFePO4 akkukkal, és egy balanszerrel, de csak veszíthetsz az ügyleten. Legfeljebb akkor nyerhetsz valamit, ha naponta kell pár emeletnyit cipelni a szünetmentest.
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Pont azért kérdeztem meg hogy miként lehet.
Ha kell az elektronikát is ki lehet kidobni a szünetmentesből. Csak meguntam a cipelést az ólomnak.
De azért nem ez az elsődleges.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok!

A minap szert tettem egy bányász lámpára, aminek ilyen akkuja van:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Csak 17,6 Ah, van ötletetek erre hogyan töltsem? Gyárilag spéci töltő van hozzá ami most nem játszik, labortáp van áramkorláttal itthon.
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
3A-es biztosíték van a kimenetén, szóval én 2.5A-rel tölteném, 8-10 óra alatt tele is lesz. Labortápot 4.2V-ra beállítani, 2.5A mellett, és mehet a töltés.
(#) Sanyesz5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszi szépen, 2014 ben még használták 4 volton van még most is. Nem tudom mennyi lehet az élettartama egy ilyen akkunak, vajon lehet benne túlmerülés elleni védelem?
(#) yulo5310 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Van benne mindenféle védelem,méghozzá duplán,nagyon jó,és drága cucc!
(#) lelkes amatőr válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Nekem ami van bányászlámpám (igaz, kanadai, régi tipus) 2007-es és még mindig bír feltöltés után 9-10 órát, akkor kezd villogni, hogy kapcsoljam át kis teljesítményre.
Nagyon komoly szerkezetek ezek, életek múlhatnak rajta.
(#) Sanyesz5 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat, trükkös a töltése is, mire rájöttem hogy a magán a lámpán van egy elfordítható kapcsoló, amibe egy érintkező megy...
Érdemes néha meríteni tölteni, vagy erre nem érzékeny, mármint a sok állásra?
(#) lelkes amatőr válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Van időszak amikor ritkán használom (nem vagyok bányász) máskor meg szinte naponta, de azért 3-4 havonta teljesen lemerítem-feltöltöm.
A képen az én lámpám töltőjének egy része, a másik fele az akksiban van.
Látszik, hogy nem kici-occó, és ez egy régi konstrukció. A Tied újabb, szóval biztos jobban fog teljesíteni.

CAM_0375.JPG
    
(#) Sanyesz5 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Rendben, köszönöm remélem a labortáp, áramkorláttal megfelelő lesz neki
(#) Kovidivi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Mit csinál az az óriási félvezető a bordán? Mi a célja?
(#) lelkes amatőr válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Az egy FET, (a ventillátort én tettem rá), azon megy keresztül a töltőáram. Az elején elég nagy árammal kezd tölteni.
(#) morgo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Semmiképpen! Lithium akkut nem merítgetünk/töltögetünk fölöslegesen. Ha úgy érzed, használat előtt rá lehet tölteni bármikor, nem kell előtte lemeríteni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni!
Volt egy bontott laptopcellákból álló powerbankom 2 usb-s kiskijelzős elektronikával!
A felhasznált cellák bontás után mérve 3.5-3.7v mutattak.
4 cella lett párhuzamosan kötve!
Kb 2 hónapig minden gond nélkül használtam.
Tegnap este felraktam tölteni ( kinai töltő névleges 3A valósan 1.8A kimenővel)
Szerencsére a konyhapultra raktam.
Hajnali kettőkor egy pukkanásra majd sziszegésre keltem ( szerencsére a nappaliba aludtam el a tv elött)
Pulton mint a füstgép, az egyik középső cella nyomta magából a füstöt,
Reflexből a 3 méterre lévő teraszajtón ugy repült kifelé hogy csak nyekkent!
Mire leértem a firestop zacsival kivolt fujva mind a 4 cella, elektronika szétolvadva, tűz már csak pislákolt...

Az elötte való 4 napba a pakk pihent, de most egy kicsit félek hogy vajon a cella hibája lehetett vagy az elektronika ment meg és az engedett át többet.... de a cellák 1000mAh körül tudtak.... még ha rá is ment a közel 2 amper.... az még mindig csak 0.5 C...

Van még 2 másik ilyen pakkom.... de jelen pillanatban amig a "kivizsgálás" le nem zárul addig 3.4 volt környékén galvanikusan szétválasztva pihennek a firestop zacsiba
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Túltöltéshez nem kell sok áram (100mA már bőven elég).
(#) rnagy77 hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Hali.egy kis segitség kellene.A képen láthato bms l-en van két forrasztási hely,FD és CD ha össze forrasztom akkor lessz 2s ha nem akkor 1s modul?Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
Következő: »»   228 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem