Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   235 / 315
(#) pipi válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Nem szabad nagy árammal, kezdeni a mélykisütött cellákat, visszafordíthatatlan kémiai reakciók lehetnek... De ha nem hiszel nekem, pl a Microchip ilyen ic-t "csinál":
Preconditioning of deeply depleted cells
- Preconditioning Threshold Voltage: 3.0V
- Preconditioning Current: 10% of Programmed Fast Charge Current
51626a.pdf
2.2 pont.
De nézegess meg más gyártók töltő chipjeit is, ezt a funkciót mind tudja...
(#) kinderes hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Köszönöm a befogadást.

Segítséget szeretnék kérni, adott egy MEISTER AS20VP típusú li-ion akkus fúrógép, akku 20v/2,0Ah-ás sajnos nincs hozzá töltöm, olcsó de biztonságos megoldással milyen töltőt kellene beszereznem? Hol és kb mennyiért vehető?
(#) Kovidivi válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 3, 2019 1 /
 
Akkor jó.
Ha van Arduino nanod, LCD-d, meg egy LM358-ad, néhány ellenállás és sönt, már meg is van hozzá minden, szóval nem gondolnám költségesnek. Na mindegy.
A te módszerednél nem tudom, mi kapcsolja le a kisütést, ezért ajánlottam egy korrekt megoldást.
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
LM358 talán van. A többi nincs. Feszültséget figyel az ák. Ha a határérték alá süllyed, lekapcsol
(#) Directors hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Ezt Bővebben: Link az aksit tölthetem ezzel a töltővel ? Bővebben: Link

Vagy nem igazán ajánlott ?
Inkább töltsem a TP4065-el ?
(#) morgo válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Igen töltheted. A TP4056 nem fogja teljesen feltölteni, nekem is tervben van beszerezni 3,8 (4,35) V-os akkuhoz valamilyen töltőt. Csak én jobban szeretnék valami "csupasz" ic-t.
(#) nedudgi válasza morgo hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
TP4065, amit keresel.
Vigyázni kell, mert létezik 4,2V (jelölése:65b*) és 4,35V (jelölése:65a*) végfeszültségű változatban. Tisztázni kell az eladóval, melyiket tudja szállítani?

TP4065.pdf
    
(#) morgo válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszi az infót. Rá is keresek.
(#) nedudgi válasza morgo hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Kezd tele lenni a hócipőm az "intelligens" keresési szolgáltatásokkal.
A múltkoriban kerestem ez az IC-t, beírtam a Google, AliExpress, Bing keresőbe, szemrebbenés nélkül mutogatták a TP4056 találatokat. A próbáltak közül egyedül a Baidu volt a legőszintébb.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019
(#) morgo válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Megértelek. Én is tudok örülni, amikor mindenféle zagyvaságot bedob találatnak, csak azt nem amit beírtam a keresőmezőbe. Egyébként találtam 4057D néven 1 A-es, 4,35 V-os ic-t. Talán ez lesz a befutó. Nem keverendő a 4057-tel! A 4065 kicsit drága az eBay-n, Ali meg most nem aktuális.
(#) Directors válasza morgo hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Mennyivel tölthet kevesebbet ?
(#) nedudgi válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Általában nem sokkal, persze ez a felhasználástól is függ. A kisütési görbe kicsit más, ellenben így tovább tart az akku.
(#) Directors válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Hát ha csak ilyen 50 mhA akkor az nem gond.
Még egy olyan kérdésem lenne hogy ehhez az aksihoz milyen foglalat való ? Itt a Hestore-ba lehet kapni ? Esetleg ez lenne az ? Bővebben: Link
(#) morgo válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Konkrétan nem tudom, mennyivel kevesebb a töltés. Van néhány 3,8 V-os telefonakkum, ami a telefonban még jó volt, de másra használva, 4,2 V-os töltővel töltögetve, elég gyengének tűnnek. Pedig jóval alacsonyabb áramfelvételű eszközökben használom. Rosszabb állapotú 3,6 V névleges feszültségű akkukhoz hasonlóan viselkednek pl. az alkatrészteszteremben. Ezért tervezem hozzájuk való töltő beszerzését.
(#) Directors válasza morgo hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszi, neked is nedudgi !

Csatlakozóval kapcsolatban esetleg tudsz nekem segíteni ?
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Okt 8, 2019 /
 
Sziasztok! Építenék egy ponthegesztőt 18650-es cellákhoz. Ez tulajdonképpen sima ügy, hiszen van is egy félkész ponthegesztőm mikrosütő trafójából, csak megnövelném a menetszámot, mivel ilyen vékony lemezekhez nem kell akkora áram, valamint készítek hozzá egy egyszerű időzítőt. A kérdésem inkább az lenne, hogy a cellák összekötésére a szokásos nikkel szalag helyett használható-e 0,35 mm-es rozsdamentes acél szalag? Szerintem igen, hiszen a nikkel réteg tulajdonképpen a forraszthatóságot biztosítja, amennyiben forrfülnek használnánk. Vagy rosszul gondolom? Pár helyen azt láttam, hogy vastagabb alkatrészlábat is lehet a cellákra ponthegeszteni. Köszönöm a választ!
(#) Epu2 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Azt nem tudom a rozsdamentes ponthegeszthető-e, valószínű igen, de a menetszám növelést nem értem. Ha így is viszi a két lemezt együtt, de sok az áram, az időt kell csökkenteni. Az időzítő pont erre való. Nagyobb menetszámmal az áram is növekszik, mert nagyobb a feszültség, amellett, hogy a trafót is jócskán túlterhelheted.
(#) qvasz2 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Idézet:
„Nagyobb menetszámmal az áram is növekszik, mert nagyobb a feszültség, amellett, hogy a trafót is jócskán túlterhelheted.”

Szerintem megválaszoltad magadnak: nagyobb menetszámnál nem fog nőni az áram, mert a trafó teljesítménye behatárolja a kivehető áramot. Ráadásul a hosszabb tekercshuzal nagyobb belső ellenállást eredményez.
(#) nedudgi válasza Directors hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Idézet:
„Connector: JST sh 1.0mm”
szerepel a leírásában, amit előszörre linkeltél.
Én nem tudok segíteni, de a Google tud valamit.
(#) Directors válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Köszi!
(#) bbalazs_ hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Urak, kérdésem volna a balanszeres töltőkkel kapcsolatban.
Ezeknél nyilvánvaló, hogy a feszt meghatározza a sorba kötött cellák száma, mind között van érzékelő vezeték is.
De vajon az áramra mennyire specifikus?
Más szavakkal egy 10s2p csomagot UGYANAZZAL a balanceres védelemmel átalakíthatok-e 10s4p-re vagy az áramvédelem leold a töltésnél?
Választ előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Az töltőáramot nem a cellák szabályozzák, hanem a töltő. Legfeljebb lassabban töltődik fel a pakk.
(#) Kovidivi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2019 1 /
 
A kérdésed nem egyértelmű. Töltésnél a balanszer vezeték kizárólag a cellafeszültség figyelésre kell, plusz a balanszolásra. Pontosítanod kellene, milyen töltő, milyen védelem. Túlságosan általános a hozzászólásod.
Balanszer vezetéken töltésnél nem folyik áram, csak balanszolásnál, akkor is max. 0.04-0.2A, töltőtől függően.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) bbalazs_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Köszönöm a választ.
Sajnos én sem tudok többet, azért írtam összesen ennyit.

Az akkupakk egy hoverboard akksi volt, 36V nominális, 4.4Ah. 10s2p rendszerrel és az akkun belül a balanszerrel. A töltője 42V, egy piros/zöld led van rajta. Átlagos laptop töltő kinézetű és méretű.
Szeretném kicsit hosszabb ideig használni róla az elkészített gokartot.
A vadonatúj pakkról kb 20 percet megy, de a többiről pár percet csupán. Szétszedtem két akkut is és eléggé vegyes az akkuk feltölthetősége. Legalább még egy jó pakkot össze szeretnék rakni - amennyiben lehetséges - összeválogatnám a pakkból a jó cellákat.
(#) Kovidivi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2019 1 / 1
 
El kellene vinned egy szakértőhöz, aki megnézi az akksijaidat, melyik jó, melyik nem jó, van-e balanszálás egyáltalán, stb. Nem a balanszer kábellel van a baj, hanem azzal, hogy ha egyetlen egy cellád feszültsége töltés közben 4.25V fölé emelkedik, miközben a többi cella még nincs feltöltődve, lekapcsol a beépített védelem.
A hibát kell feltárni.
Értem már a problémád. Több akksit akarsz használni. Ahogy Nedudgi írta, lassabban fog az akksid feltöltődni. De ha ezt a 3 perces akksit párhuzamosan kapcsolod a fél órással, nem fogsz sokat nyerni. Egyébként az új pakknál minden soros tagot össze kellene kötni a régi pakk soros celláival, hogy az elektronika egyáltalán mérni tudja a cellafeszültségeket, tudjon balanszolni.
De ha a cellák annyira el vannak egymástól csúszva, hogy a balanszer áramkör nem tudja egy szintre hozni őket, akkor ki kell javítani a pakkot.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) bbalazs_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Köszönöm válaszod.
Hogyan tudnám a pakkot kijavítani? Nem szeretném szakértőhöz vinni.
Jelenleg van kb. 40db, többé-kevésbé használható akksi a 2 rossz pakkból. Feltöltöttem őket egyenként, li-po töltővel. A többség 4.1 V körül áll, van pár 4.08-as is. Két db 4.23V. A mérő egy pontos multiméter, jó elemmel.
Amim van: idő és türelem, valamint két balanszer áramkör és egy töltő nominális 42V-al.
Egyébként ezek a 18650-esek mind azonos kapacitásúnak lettek gyártva eredetileg?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) pipi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Cellák kapacát pl ilyennel megmérheted, összehasonlíthatod.
Bővebben: Link
A hasonló kapacú cellákból csinálj egy akkupackot.
Türelem az kell hozzá, vagy veszel többet belőle (külön tápról kell járatni)
Gyorsabb lehet, ha a párhuzamosan kötött cellákat esetleg egyben teszteled/kezeled.
(#) Kovidivi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 13, 2019 1 /
 
Akkor sokat olvasgass, mert ezt elmagyarázni 2 oldal lenne kb.
Pont a cella feszültsége a lényegtelen. A kapacitás és a belső ellenállás alapján kell az akksikat kiválogatni, és összepárosítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) bbalazs_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Esetleg az lehetne megoldás, hogy összeállítok egy véletlen akkupakot, aztán feltöltöm és ott mérek feszültséget? Mert akkor elvileg a legmagasabb feszültségű cella lesz a legkisebb kapacitású.
Azt cserélem másikra, lemerítem őket és ismétlem a feladatot előlről. Max 10-es iterációból megvan a legjobb pakk akkor, nem?
(#) antikzsolt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Nem biztos. Ha csak 70% van merülve a másik meg 20%-ra akkor a 70% hamarabb telik fel és dobot ki.
Ennek csak egy megbízható megoldása van.
Feltölt maximálisra mindegyiket és egyformán meríted őket.
Következő: »»   235 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem