Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   116 / 276
(#) staci123 válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Csak lépésről lépésre...
A két vastag drótot ami a főtrafórol jön a diódákra kell lekötni...
Idézet:
„de a diódákat ki is tudom mérni ugyan úgy mint a normál diódákat is?”

Igen...
(#) Pixi válasza staci123 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Oké, akkor majd írok ha sikerül lepróbálni! Sajna odahaza van hegesztő, és így csak hétvégén tudom megnézni.
Amúgy van ugye a CO, és van az úgy nevezett porbeles huzalos hegesztő, és én azt tervezem, hogy ezt a CO-t használnám porbeles huzallal, mert ahogy a két hegesztőt néztem nincs különbség, csak annyi hogy a porbelesnél nincs gáz.
(#) kissadam válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ha jól emlékszem fordított a polaritás, munkakábel testkábel fel van cserélve porbeles használatnál. Ezt írták már itt korábban, de nem vagyok teljesen biztos benne, majd jön valaki aki ezt megerősíti.
(#) staci123 válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Idézet:
„nincs különbség, csak annyi hogy a porbelesnél nincs gáz.”

-Meg hogy sokkal drágáb a porbeles huzal és csak feleannyi vas van benne, és
csunyán füstöl...
Kár volna visszafejlődni...
(#) Pixi válasza kissadam hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Akkor végül is jó lehet nem! A polaritással mi változik meg ilyen esetben? Hány volt van a munkakábelekben ezeknél a hegesztőknél?
(#) kissadam válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Nem tudom hány Volt van benne, szerintem ugyan annyi mint védőgázas használat esetén. Annyit tudok én is amit innét olvastam korábban, hogy a test és munkakábel polaritását összecserélik porbeles használat esetén a védőgázas használathoz képest. De mint említettem, majd az okosabbak még informálnak erről. Azért hívtam fel a figyelmed erre, hogy kipróbálás során kevesebb meglepetés érjen, ha nem produkál megfelelő eredményt a gép.
(#) Pixi válasza staci123 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ez nem visszafejlődés, hanem ezt úgy kaptam, mivel hibás, és mivel nem sokat hegesztek így jobb lenne a porbeles, meg huzalom is van hozzá. Így olcsóbb mint venni egy komplett hegesztőt. Használtam már porbelest, egyik havernak az van, de macerás mindig kéregetni!
Remélem sikerül ezt éltre keltenem!
(#) Pixi válasza kissadam hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Na ezt majd ki tudom deríteni, mert havernak van gyári porbeles, így azzal össze tudom hasonlítani.
(#) kissadam válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Azt mindenképp jól teszed. A te géped egy védőgázas gép ami meg lett berhelve?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) Pixi válasza kissadam hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Igen, ez egy védőgázas volt, csak lecsapkodja az automatát egy ideje, és haver nekem adta, mert ő vett egy iparit, mivel karosszéria lakatos. Aztán azért gondoltam, hogy nincs nagy eltérés a kettő közt és van huzalom így ha sikerül működésre bírni akkor lesz belőle porbeles.
Amúgy visszább olvastam, hogy írták egy CO hegesztőről, hogy gyárilag úgy van megcsinálva, hogy a munkakábeleket fel lehet cserélni, és így jó bele a porbeles huzal is.
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Amúgy kérdeztem az előző tulajt, és mikor tönkre ment, nem volt semmi füst, szag ilyesmik, úgyhogy nagy baja nem lehet, meg a trafón sem látszik semmi égés melegedés.
(#) HFRICI hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok
Trakis Kompakt 250 halad tovább a felújítás. Bekötöttem a fokozatkapcsolót egy kis fejtörést azért okozott mert teljesen más mint az eredeti volt, de jó lett ! szépen kapcsolja a 8 fokozatot. Üresjárásban a következő egyen feszültségszinteket mértem.... Fokozat Feszültség
1.. 16,9v
2 19,8v
3 22,6v
4 25,7v
5 29,5v
6 32,8v
7 38,5v
8 43,6v
(#) Phile80 válasza HFRICI hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
A fokozatkapcsolóra mindenképp húzz rá egy nylonzacslót hogy ne érje por, mert akkor vagy 30 évig nem lesz gond vele.
(#) Pixi válasza kissadam hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Megnéztem, és a diódák közül mind jó és mindegyik csatlakozás pár és az összes dióda zárlat mentes. Mivel nagyon meg van bontva így nem próbáltam ki áram alatt, de akkor nem ott lesz a hiba.
Közben nézegettem, és a pozitív vastag kábel ahogy kijön a dióda hídról, rácsatlakozik vissza a trafóra, erről tettem is fel képet. Ez miért van?
A másik szintén a képen látható két vékony fehér vezeték amikben zárlat van, azok mire szolgálnak?
Egyenlőre nem látom át mi hova miért megy, de egy részét más sikerült úgy ahogy értelmeznem!
Már csak az a kérdés hol van a zárlat, vagy miért csapja le az autómatát?!
(#) HFRICI válasza Pixi hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia
A 2 fehér vezeték a Klikxon vagyis hökapcsoló kivezetése lehet, Különben hány amperes a kisautómatád amit levág? Mert ha gyenge az indítási áramlókés is leküldheti.
(#) HFRICI válasza Phile80 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Szia
Én is gondoltam hogy becsomagolom. Egy üres műanyag palackot gondoltam ráfogatni.
(#) Pixi válasza HFRICI hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
De az nem probléma hogy az ott zárva van? Amúgy gondoltam, hogy valami védelem lehet!
16A szokott levágni, de előtte gond nélkül ment róla!
(#) Phile80 válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Meglehet hogy a kismegszakítód romlott el. Próbáld meg másik megszakítóról üzemeltetni.
(#) HFRICI válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szia
Söt az lenne baj ha alapból nem lenne zárva, Ha a trafó eléri a kritikus melegedést ami általában 115'C. ( Igaz én a gépembe amit felújítok 95C os-t teszek.) akkor bont, Szerintem is próbáld ki a gépet másik kisautómatáról
(#) Pixi válasza HFRICI hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ki lett próbálva máshol is, sőt másik háznál is, mert itt is lecsapja és akitől kaptam nála is!
Akkor a hővédelem az jó!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Az autómatát nem akkor vágja le ha hegeszteni akarunk, hanem azonnal ahogy a gombot megnyomjuk. Azt hogy tudom kideríteni ha menetzárlat van? Főleg hogy minden fokozaton levágja.
(#) HFRICI válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Szia
Szerintem Kösd le a trafóról a szekunder elmenő vezetékeket (amik a diódára mennek) és csak a primer tekercsnek adj direktbe feszt, de még akkor mindig még esetleg lehet hibás a fokozat kapcsolód is, esetleg azt is ki kell csatlakoztatni az áramkörböl és úgy is megnézni csak Így tudod eldönteni mivel is van probléma,
(#) Phile80 válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Nem igazán értem milyen gomot nyomsz meg amikor lekapcsol a megszakító ha nem hegeszteni akarsz...
Menetzárlatot csak induktivitásmérővel lehet kideríteni. Viszont lehet testzárlat is ha főkapcsoló bekapcsolása vagy a mágneskapcsoló behúzása után után kapcsol le a megszakító. Vagy még a fokozatkapcsoló érintkezőjének a beégése is okozhat zárlatot. Mérj ellenállást a test és a trafó primer kivezetései között amik a mágneskapcsolóra mennek. Köss le mindent a trafóró szekunder köréből és ha úgy is lekapcsol a megszakító akkor a trafó a hibás, vagy a fokozatkapcsoló.
(#) Pixi válasza Phile80 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
"Nem igazán értem milyen gomot nyomsz meg"
A pisztolyon az indító gombot.
(#) mpisti válasza Pixi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Mekkora a névleges árama annak az automatának? Mert ha pl. 10A vagy 16A , és emellett még vezetékvédő típus (az áramszolgáltató ilyent tesz fel ha valaki nem kéri a "C" kioldási karakterisztikájút)akkor bizony még a hibátlan trafó is leverheti az automatát. Ilyenkor kell a lágyindító.
(#) Pixi válasza mpisti hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Majd egy évig működött hiba nélkül, és mivel a ház 3 fele van osztva 3x16A autómatával, és kb egy év után mikor elromlott mind leverte, attól függően melyik aljzatba dugtuk.
Sajna már nem vagyok otthon így a trovábbi méregetés jövőhétvégére tolódik!
Kösben már rájöttem a védelem is hogy van bekötve!
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) mpisti válasza Pixi hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Próbáld ki egy tescos hosszabbító közbeiktatásával. Ha akkor is leveri, akkor valóban baja van a gépnek,ha nem veri le, akkor egy lágyindító megoldja a gondot.
(#) BlackForce hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretném megkérni a fórumtársakat,ha valakinek megvan a Varstroj 210,Varstroj230 szabályzóelektronika rajza(három potis),hogy megosztaná velünk.
Ugyanis van egy ilyen szabályzó ami 3 hónap leforgása alatt másodszor van nálam ugyanazon hibával.
A panel tartalmaz két NE555 IC-t,amelyek közül az egyiket(mindkét esetben ugyanazt) valami kilövi.IC csere után minden OK.Minden alkatrészt átnéztem,de igy méregetve semmi rendelleneset nem találtam.Szeretném úgy megjavitani,hogy egyhamar ne jöjjön vissza ugyanazon hibával.
Előre is kösz a segitséget.
(#) chiefyeager hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Egyenlőre csak elméleti szinten, de talán a következő 5 éves tervembe belefér.
Szóval azért megkérdezem:
Adva van egy (gyárilag) 3kVA-es trafó. Szép nagy. A primer oldalon 200V-tól 250V-ig 5V-os lépésekben megcsapolások, a szekunder pedig 100V-os.
Elméletileg ebből lehet-e alkotni valami kisebb hegesztőt elsősorban vékony lemezmunkákhoz, valamint a háztartásokban előforduló 2-2,5-3-as lemezekhez néha.
Nyilván a szekundert át kell tekercselni, kérdés, hogy a primer maradhat-e.
Szeretném tudni, hogy a szekundert mekkora feszültségre kellene beállítani legerősebb fokozaton, és vajon ezekkel a primer megcsapolásokkal ki lehet-e hozni 4-6 db értelmes fokozatot.
Egyáltalán a 230-as megcsapolás "fölé" érdemes menni? Értem ezalatt, hogy ott nyilván túlgerjesztem a trafót. Ez okoz-e problémát rövid ideig tartó hegesztésnél (tehát csak hobbi szinten)? A gyári gépeken is így van megoldva?

Csak azért kérdezem ezeket, mert van egy "kínai" 4 fokozatú kisgépem, de ez az emlegetett trafó jóval nagyobb, mint ami abban van.
(#) kissadam válasza chiefyeager hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ha a primeren a 200V-os részre kapcsolod a 230V-ot akkor lesz túlgerjesztve a trafó és a kimeneten olyankor nem 100V-ot hanem kicsivel többet fogsz mérni, viszont ha a 250V-ra kapcsolod a 230V-os feszt, akkor csak 100V alatti fesz-t mérsz majd a szekunderen. Ebben az esetben lesz alul gerjesztve. Véleményem szerint azért van így megcsapolva a primer, hogy többféle feszültségű hálózatra is rá lehessen kapcsolni. Ha az én elgondolásomnak az ellenkezőjét tapasztalod, akkor neked van igazad és a 250V-os állásban kapja a legnagyobb gerjesztést a trafó. Egyébként ha kívül van a szekunder tekercs akkor könnyen át lehet majd tekerni. A szakértők majd jönnek és megmondják melyik fokozathoz kell az új szekundert méretezni.
Következő: »»   116 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem