Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   136 / 139
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Az védi a magnetront a befröcskölő olajtól zsírtól, meg ami még be tud oda jutni. Ideig óráig megy nélküle is, de ha a kilépő antennára sok minden felrakódik, előbb utóbb abból is kijön a működtető füst. Csillámot egyébként lehet venni, azon már ne spórolj. Nem muszáj típushoz keresni, én legutóbb háztartási készülék szervizben vettem. Vágnak méretre.
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Nem kell vennem csillámot, mert mindenhonnan összespóroltam már a tönkrement gépekből.
Abból vágtam az említett mikróba is.

Ebben meg nincs még jele, hogy elkezdett volna elégni, lepucoltam, de nem volt nagyon koszos.
(#) nbuniversio hozzászólása Okt 23, 2023 /
 
mikro sütő 20 ampert vesz fel nem melegít mi lehet az oka? többi funkcio pl grill stb működik
(#) Hutty válasza nbuniversio hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Biztos hibás. Ennyi információból ennyit lehet kikövetkeztetni.
(#) chipi hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Sziasztok,

Egy digitális Samsung mikrohullámú sütőm azt a jelenséges produkálja, ahogy áramot kap, egyből elkezd forogni a tányér, a világítás és a ventilátor is bekapcsol, de a magnetron része nem melegít egyedül.
A digitális panelon nem tudom leállítani, semmire nem reagál.
Csak ha kihúzom a konnektorból.
A vezérlő panel DE41-00377A a típusa.
Volt e hasonló problémája valakinek és mi lett a hiba megoldása?

Köszönöm előre is!
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Szia!
Esetleg összeragadt érintkező valamelyik relében?
(#) uniman válasza chipi hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
"Egy digitális" helyett inkább a készülék típusszámát írd le...
(#) SlyChocolate hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
Sziasztok.
Kérdésem lenne hátha van valaki aki találkozott már ilyen hiba jelenséggel?
Van egy több mint húsz az-az 20 éves deawoo mikrónk.
Amit annó a tescoban vettem.
Soha semmi baja nem volt eddig.
Az utóbbi pár napban olyat produkál.
Ha csak az ajtaját becsukom már elveri a bisztosíték táblában a saját áramköri bitosítékját.
Illetve kinn a mérőnél is.
Természetesen a mikró belső olvadó biztosítékja is kimegy.
Viszont műszer nem jelez zárlatot dugvilláján.
Véletlenszerűen csinálja ezt.
Lekaptam a burkolatott és három végállás kapcsolót találtam az ajtózár mögött.
Tipusa deawoo MOD.: KOR-633VSL
Valaki tapasztalt már hasonlót, mi lehet a baj?
Pár kép a belsejéről.
(#) Gafly válasza SlyChocolate hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Szerintem az ajtó kapcsolókat mindenképpen érdemes lenne átnézni, milyen sorrendben kapcsolnak.
Húsz év alatt, rendszeres használat alatt jelentősen kophatnak a pályák...
(#) SlyChocolate válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Nagyon jó volt a meglátás.
A középső végálás kapcsolót mozgató műanyag közdarab időnként fenn akadt.
Így az a kapcsoló nem tudodtt működni.
Ennek a közdarabnak a tengelyét megkentem szilikon zsírral véknyan.
Illetve a nagy trafó szekunder oldali vezetéke hagyott egy kis füst jelet a burkolat belső oldalán.
Oda tettem csillám lapot.
Remélem nincs más baja mert most szuperül működik........kopp kopp.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2023
(#) llaczo hozzászólása Nov 16, 2023 /
 
Sziasztok.
Van pár magnetronom aminek a bemeneti csatlakozójában lévő kondenzátor zárlatos. Ez a kis hiba miatt kell kidobni az egészet. Kérdésem hogy javitható e ez a hiba kondi cserével? Ha igen milyen kondival kell helyettesiteni?
A válaszokat köszönöm.
(#) Imi68 válasza llaczo hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Szia! Cseréld ki!

M.PNG
    
(#) Dino71 válasza llaczo hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
(#) mraulajos válasza llaczo hozzászólására (») Nov 17, 2023 / 1
 
Hali!
Én innen rendeltem.
(#) llaczo válasza Imi68 hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat.
(#) Skori hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Van egy öreg mikrosütőm, amiben az időkapcsoló (mechanikus) tönkrement. Rákölteni már nem nagyon érdemes, de ha akadna valakinek ilyesmi elfekvőben, dél-pest környékén, (pl. egy magnetron/trafó stb... hibás mikró amiből esetleg kibontható) azt megköszönném.
"B tervként" az is megfordult a fejemben, hogy egy sima 230v-os kapcsolót beépítek helyette, de azért az hordoz magában némi veszélyt...
"C tervként pedig az, hogy barkácsolok valami időzítőt (táp, arduino nano, 2 nyomógomb, egy led + relé), de belegondolva, hogy mennyi munka+idő, kissé elbizonytalanodtam, hogy megéri-e.... Ráadásul így kapásból nincs a fiókomban olyan relé ami 5...12V-os behúzótekercsű, és elég nagy áramot tud kapcsolni.
(#) uniman válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2023 / 1
 
"A": https://www.hobbielektronika.hu/forum/elfogadnam-ha-ingyen-elviheto
A nem típusazonos cuccot macerás lehet másik gyártmányba beépíteni.
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2023 / 2
 
Nekem egyszer egy proci vezérlésű adta meg magát, esélytelen volt javítani, mivel régi volt már, aranyárban sem lett volna hozzá komplett panel sem sehol. Csináltam belőle ember vezérlésűt. Ennek mechanikus kapcsolója is volt, ha bekapcsoltam működött, ha kikapcsoltam megállt.
A mechanikus időzítős mikrók időzítőjét is kb. 100 esetből 99-szer nem használom, tehát nekem ezekre is elég lenne egy sima be/ki kapcsoló.
(#) bokarcsi71 hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Sziasztok.
A magnetron kupakot szeretném kicserélni. Az lenne a kérdésem hogy az elején lévő furatnak van jelentősége, mert az enyémnek hatszögletű a furata? Hol tudnék ilyen kupakot beszerezni? Ennyire elvan égve.
[/sup]
[sup]
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2023 / 1
 
Mikróból bontott relét szerintem tudok túrni, ha kell
(#) Ge Lee válasza bokarcsi71 hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Gugli a barátod, beírod hogy magnetron cserekupak vagy hasonlót angolul és jönnek a találatok. Itt van de ez nem olyan, itt meg van mindenféle, de ez meg külföldön van.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2023
(#) bokarcsi71 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Köszönöm. Ezt én is megtaláltam,csak azt nem tudom hogy az elején lévő furatnak, az hogy milyen (kerek,hatszög, stb.)van-e valami szerepe. Ha nincs akkor megveszem az Orczynál.
(#) Ge Lee válasza bokarcsi71 hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Ezt én sem tudom, de felhívod őket és megkérdezed. Ha nincs szerencséd akkor ők sem tudják.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Akár egy normál időrelé beépítése is megoldás lehet.
(#) Régi motoros válasza bokarcsi71 hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Az enyémen még kupak sincs, csak a lapított cső a végén mégis működik. Mondjuk nincs is megégve.
Már úgy értem, működött vagy 10 évig, most adta meg magát mikor írtam róla ide.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2023
(#) bokarcsi71 hozzászólása Nov 20, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek.
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2023 / 4
 
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált!
Végülis a "C terv" lett megvalósítva.
Készítettem egy időzítőt. Két nyomógomb, és egy kétszínű led.
Az egyik gombra indul, ahányszor megnyomom annyi percig megy. Hosszú gombnyomás esetén pedig 3 percet megy. A másik gombbal pedig bármikor leállítható.
A led alaphelyzetben zölden világít. Amikor megy a mikró akkor pirosan villog. Ahány percre van állítva annyi rövid villanás, majd egy kis szünet. Ahogy fogy a beállított időtartam csökken a villogások száma, az utolsó percben már csak 1 villanás a szünetek között. Ha az idő lejárt (vagy leállítom a gombbal), a led zöldre vált.
A start gomb minden megnyomásával menet közben is növelhető egy-egy perccel az időzítés. a hosszú gombnyomás pedig bármilyen korábbi érték esetén 3percre állítja. Persze ez is tovább növelhető nyomogatással.
Általában ilyen rövid időtartamokra kell csak használnom. Pl.: kávé 1 perc - 1 gombnyomás, nagy tányér leves hűtőből kivéve -> forróra 3 perc - hosszú nyomás, fagyasztott karaj (1kg) kiolvasztása 5 perc - 1 hosszú + két rövid, vagy 5 rövid gombnyomás

A megvalósítás: kibelezett dugasztáp, kinai arduino nano klón, kis műanyag dobozba építve, próbanyák, melegragasztó, és egy mosógépből bontott 15A-es relé, amit 1db tranzisztor hajt meg, és persze néhány ellenállás, dióda stb...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) elektrorudi válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Szuper jól megoldotad a dolgot!
Nyilván a készülék teljesítményétől is függ, de nálunk a 30 másodperces felbontás is használatos. Egy tányér kaja: 1'30". A hűtőből kivéve: 2' vagy 2'30". A mostani SAMSUNG mikrón van +10" és -10" lépés is. Azt is egyre sűrűbben használom.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Ha javasolhatom: a v2.0 lehetne olyan mint a pákavezérlőd, mert ha kezelne enkódert, akkor a 30 másodperces lépések is pillanatok alatt beállíthatóak lennének akár plusz, akár mínusz.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Nov 22, 2023 / 1
 
Jogos az észrevétel , de akkor már kijelző is kellene, és akár 10 másodperces lépések is lehetnének. Sőt ha mikrosütőt fejlesztenék akkor lenne valamilyen étel hőmérő is, pl. hogy megakadályozza az étel/ital kifutását ha felforr vagy, hogy az időzítés mellett célhőmérséklet is beállítható legyen (és még egy csomó ötletem lenne). De a földre visszatérve ez inkább afféle minimál koncepció volt, amit gyorsan össze lehet dobni. Sokan valószívnűleg kidobtak volna egy 20 éves mikrót, és ha az órabéremet kiszámolnám - akkor nem igazán érte meg foglalkozni vele, így inkább hobbival és környezetvédelemmel próbálom indokolni a dolgot.

Valószínűleg szétszedni sem akarom (addig amíg jól működik), hogy fejlesszek a programján, de kíváncsi vagyok további ötletekre, hogy ki-mihez kezdene 2db nyomógombbal, és egy piros/zöld kétszínű leddel, mikró vezérlés témában, azaz milyen funkciókat lenne érdemes (és lehetséges) beletenni mindössze ennyi hardverbe?
Következő: »»   136 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem