Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   137 / 138
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Igazad van a 10 másodpercekkel (egyébként nekem is az jutott elsőre eszembe mert a saját mikrómnak is az az alapegysége), viszont a félpercesekhez szvsz nem kellene kijelző sem, mert azok belátható (számolható) tartományba esnek.

A két gomb egyidejű megnyomásával lehetne aktiválni a célhőmérsékletnél kikapcsolást, az egyik gomb 100 Celsiusos léptékben növelhetné, a másik 10 Celsiusonként és ha elrontottad akkor a két gomb egyidejű, hosszú megnyomása nullázná, hogy kezdhesd elölről.
(#) manao hozzászólása Dec 7, 2023 /
 
magnetron foglalat áthúz látszik is égésnyom

legelső lépésben biztosítékot cseréltem mert kiment a nagyfesz bizti 550mA helyett egy 600-ast tettem bele ez meg vígan kezdte elfüstölni a magnetron foglalatot de ki nem oldott volna fél perc alatt sem (de így is csak 485W-ot vett fel a készülék max-on), a gyári leoldott még az égett szag megjelenése előtt

ha kicserélem a magnetron foglalatot merjem ezzel a biztosítékkal használni ?
ezt raktam be:
https://www.hqelektronika.hu/hu/biztositek-nagy-feszultsegu-5kv-06a...-f06-b
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) Ge Lee válasza manao hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Használhatod. Annak igazából a zárlatvédelem a szerepe, olyankor olvad ki amikor zárlatos lesz a nagyfesz kondi. Már amelyikben van ugye, mert az olcsó mikrókból el szokták hagyni ezt a szekunder biztit.
(#) manao válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
nekem nem tűnik zárlatosnak a kondi, mégis kiolvadt a gyári
az új meg nem
(#) Gafly válasza manao hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Amúgy mi a fene az a magnetron foglalat?
Ámbár ha füstöl, akkor nagyjából mindegy is...
(#) manao hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
ha jól látom a két kivezetésre a tekercsek hegesztve vannak, ezt visszatehetem forrasztással?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2023
(#) Gafly válasza manao hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Ja, hogy a fűtés/katód átvezető kondenzátorra gondolsz.
Szerintem igen, olyan meleg nem lehet ott, hogy az ón is leolvad...
(#) kadarist válasza manao hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Én forrasztással rögzítettem és teljesen tartós lett a megoldás.
(#) manao hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
köszi
(#) Building12 hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Éppen lejárt a mikró garanciája és most romlott el. Karácsony előtt...
Típusa: Gorenje MO20A3W

Amikor tápfeszt kap, egyből melegíteni akar. A kijelző nem működik rendesen, egy-két gombra reagál csak.
Az alkatrészeket átforrasztottam, hogy elkerüljem a kontakthibát, de változás nem történt.

Itt is ugyan ez a gond volt:
https://www.hasznalati-utasitasok.hu/gorenje/mo20a3x/haszn%C3%A1lat...C3%A1s

Szériahibás lehet?
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) img válasza Building12 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Üdv!

Valószínűleg a mikrovezérlője. Azon kívül kimérted a többi alkatrészt? A kristály a megfelelő frekvencián rezeg? Egy nyomógomb vagy az enkóder nem érintkezik folyamatosan? A kondenzátorok nem kapacitástalanodtak el a hőtől? Esetleges fóliaszakadás valahol? a nagy feszültségű kapcsolóelem folyamatos vezérlést kap az áramkör zárására vagy magától zárja folyamatosan?
(#) Régi motoros válasza Building12 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
A gombok kontakt hibája könnyen ellenőrizhető ha a lábait összezárod valamivel, ha úgy jó, a gombot kell cserélni. Zárlatba menni nem jellemzően szoktak, de az ördög nem alszik, azt is kimérheted.

Az állandóan bekapcsolt magnetron lehet a kapcsolórelé összeégett kontaktusa miatt, mivel a panelon nem látok tranzisztort vagy fetet ami ezt vezérelné. Mérj rá a tekercsre kap e vezérlőfeszültséget,
ha nem, szerencséd lehet és relécsere megoldhatja.

Feszmentes állapotban a kapcsolókontaktusát is kimérheted.

Ui.: A kijelző érintkezéshibára ha átforrasztgatod a lábait, az egyik opció, a másik, hogy az IC lábait is átforrasztgatod. Plusz ón nem szükséges rá, mert azzal zárlatot okozhatsz, csak nyomj rá folyasztószert, és szépen lábról lábra átmelegíteni egy pillanatra, hogy az ón újraolvadjon rajta.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) Badgerka hozzászólása Jan 5, 2024 /
 
Üdv! Érdeklődnék, hogy van egy Samsung CM1919a típusjelű mikróm, amit magnetron hiba miatt kukáztak egy étteremben! 1800w.os félmilliós gép, 2020-as gyártás. Tehát, ebben 2 magnetron van, hogyan tudom megállapítani, hogy mindkettő hibás-e! Honnan tudok beszerezni hozzá alkatrészt? Esetleg van valakinek szervízkedvezménye, vagy ilyesmi? Itthoni használatra lenne javítva, mert szép és gyors gép! Esetleg ha közelben valaki javítaná, az is érdekel (Sopron)! Villanyszerelő vagyok, tehát ha minden kötél szakad én bontom szét! Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) kadarist válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 2
 
Szia!
Nagyon egyszerű: kikötöd az egyik magnetront és ha úgy valamennyire még melegít, akkor a rosszat kötötted ki.
(#) Dino71 válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 2
 
Szia! itt az SM. Alkatrészt kapsz hozzá a sini nél.
https://elektrotanya.com/samsung_cm1319_cm1329_cm1619_cm1629_cm1919...d.html
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) uniman válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 1
 
A magnetron-hibát ki is lehet mérni egy ohmmérővel (áramtalanítva!): Bővebben: Link Persze a nagyfeszbizti is megszakad, ha a magnetron csatlakozó "letestel"...
(#) Badgerka válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Nincsen cégem, ezért nem tudom megnézni a magnetron árát. Megnéznéd nekem? Köszönöm!
(#) Badgerka válasza uniman hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Mekkora ellenállást kell mérnem, ha hibátlan? Köszönöm!
(#) Gafly válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Röviden:
Ha lehúzod róla a(z fehér) csatlakozót (más meg nincsen rajta), akkor a magnetronon test felé szakadást kell látni, egymás között meg rövidzárat.
(#) Hutty válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
2M244-M12E a típusa. De úgy látom a gyártása megszűnt. 2M244-M12-est lehet kapni, a beheggesztett csavarok helyett furat van. Az egyik kereskedő az OM75P típust javasolja helyette, de az antenna pozíciója a kicsatoló üregben, nekem kétséges.
40-80£ - 160$ ilyen árakat láttam.
(#) Dino71 válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Nem olcsó 21556+áfa. De először ellenőrizni kellene, hogy valóban az e a rossz. Az SM ben benne van minden adat. Na meg többen is leírták már hogyan. Elég sok ilyen mikrót javítok. most is hever itt 2db. Nem sok magnetront kellett eddig cserélni talán 1db ot.
(#) Badgerka válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Még nem szedtem szét, de ezt állapította meg az osztrák szerviz, 400 Euróért javította volna. Bár ott sokmindenre rámondják, hogy totálkár, aztán viszik az újat. Mik a jellemző problémák? A gépen minden működik, csak az étel hideg marad...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) uniman válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Szerintem ez a magnetron lesz benne: OM75P(20)ESS ...de majd meglátjuk. (Kb. 37 ezer darabja ) Hasonló kialakítású OM75P(21) magnetronnal most küzdök, zárlatos csati csere.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) Gafly válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Látatlanban kiégett a nagyfesz bizti, mert átütött a magnetron zavarszűrő kondenzátor.
Lehet még sok más oka is, de ezeket egy multiméterrel minden tapasztalat nélkül ki lehet szűrni.

Az a csatlakozó, lánykori nevén átvezető/zavarszűrő kondenzátor.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) Dino71 válasza Badgerka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Sajnos már itthon is rámondják sok mindenre, hogy javíthatatlan. (De ez itthon más tészta mint ausztriában) Legtöbb gond a start nyomógomb (na meg a többi is) kirepedése és tönkremenetele.
Aztán ajtókapcsolók és a relék elégése. Aztán nagyfesz kondik. Lerakódott zsír elszenesedése zárlatok áthúzások e miatt.( én már utálom ezeket. Kari előtt is visszaadtam 2db ot javítás nélkül. és még van itt 2db. Utálom letakarítani már őket)
(#) ordgab hozzászólása Jan 17, 2024 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek Samsung MC28H5135CK/ET mikróval kappcsolatban. A start gomb megnyomására nem indul. A beállításokat engedi levégezni, a nyomgombok működnek, az ajtócsukást figyelő mikrokapcsolók rendben, a hőmérséklet érzékelő is jónak tűnik. Az az érzésem, hogy valami biztonsági feltétel nincs meg az induláshoz, vagy panel hiba. Sajnos szerviz manuált nem találtam hozzá.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Marco Boretti hozzászólása Feb 7, 2024 /
 
Üdv!
Egy kb 15 éves LG microval van gondom. Kiment benne a 10A -os vezérlés biztosíték. Kicseréltem de pár pár másodperc működés után ez megismétlődött. Még az első meghibásodás előtt borzasztóan zúgott-búgott. Ebben nincsen 500V-os nagyfesz biztosíték úgy láttam valami dióda van bent helyette.
Merre keresgéljem a hiba okát? Raktam fel róla néhány képet.
Köszönöm ha valaki tud segíteni.
(#) Ge Lee válasza Marco Boretti hozzászólására (») Feb 7, 2024 / 1
 
500V-os biztosíték nem is szokott benne lenni, 5kV-os szokott ha épp nem spórolják ki belőle. Ki kell mérni a nagyfeszkondit mert az szokott zárlatos lenni, utána a nagyfeszdiódát (6-8V körül nyit ki, szóval a multiméter diódavizsgálójával nem lehet) és ha ezek jók és mégis zúg, akkor még zárlatos lehet a magnetron bevezető csatlakozója, ha az is jó, akkor kuka a magnetron.
(#) Marco Boretti válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Köszönöm az iránymutatást és a helyreigazítást is a biztosítékkal kapcsolatban
Eddig csak a magnetron csatlakozókra mértem rá ott nincs zárlat.
A kondenzátort még nem mértem. De azt valahogy okosan kéne csinálnom nehogy neki vágjon a falnak.
Tüzetessebben végig olvasom a fórumot is, gondolom van róla sok bejegyzés.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2024
Következő: »»   137 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem