Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   422 / 580
(#) erbe válasza gabel hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Van még egy lehetőség. Vedd le a vízszintérzékelőről a csövecskét és fújd ki! Utána talán menni fog.
(#) gabel hozzászólása Jún 18, 2016 /
 
Köszi szépen a tippeket, amint lesz időm nekiugrok a gépnek.
(#) gabel hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, a kefék jók voltak, a tápkondi viszont 1.5 µF helyett csak 600 nF volt. Csere után még csak egy programot indítottunk, az rendesen ki is centrizte a ruhákat. Így remélem tényleg megoldódott a probléma. Mégegyszer köszi mindenkinek!

Gabel
(#) jethro hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérek egy Indesit WT80-panellal kapcsolatban.Mit vezérel az E6 csatin lévő triac.Találtam egy rajzot,de mire felnagyítom olvashatatlan lesz.

Köszi
(#) Nanok hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Sziasztok!

Az automata mosógépem paneljén szeretném kicserélni az elkókat. De van itt minden féle, ez a típus megfelel: Bővebben: Link?
1db 2200µF 10V, 2db 1000µF 16V és 2db 100µF-os van a panelen.

Azért kerül cserére a sor, mert hol centrifugáz, hol nem, korábban már írtam róla.
A szénkefék szerintem jók, nem rég cseréltem őket, tűrhetően bekoptak.
Szétszedtem, a relék is tökéletesen nyitnak-zárnak a panelen 9V-al meghúzattam őket, 0.0 Ohm.
Illetve a másik kérdésem az lenne, hogyha végképp nem akar jó lenni.
Akkor láttam benne egy nagyobb 33 Ohm-os ellenállást azt hiszem ezen méri, a centrifugázási áramot. Ezen növelni kéne vagy csökkenteni, hogy egy kicsit engedékenyebben elinduljon a centrifugázás?
(#) vargaf válasza Nanok hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1
 
Aki meg segíteni szeretne keresse meg milyen típusú gépről van szó, keressen hozzá fényképet, hogy tudja milyen kondenzátorokról és 33 Ω ellenállásról írsz. De ettől függetlenül a kondenzátorok jók lesznek ide. A 33 Ω ellenállás biztosan nem árammérésre van a panelen, a tápegység része egy X2 kondenzátorral együtt. Mérd meg az ellenállását és az X2 kondenzátor kapacitását. Ha nem jó az értékük akkor cseréld őket.
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
A tachogenerátorba ne nyúlkálj mert akkor elrontod az egészet.Ha kondi csere után sem jó akkor pucold ki a vizszintszabályzó légsűrítőjét.
(#) majoros50 hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek AWT4105 tipusú mosógéppel kapcsolatba.
Centrifugálás normálisan megy, de a mosásnál megindul az egyik irányba normál mosási
fordulattal ez követően elindul másik irányba nagy lökésszerűen nagy fordulaton rövid
ideig. Mi lehet az oka?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) botesz válasza majoros50 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Valószínűleg a motor tengelyén lévő mágnes elforog.
(#) Nanok válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Ez egy beko 1000 fordulatos mosógép. Mellékeltem képet a panelről.
Nézegettem az elkókat, jóknak tűnnek, nem púposak.
A 33 Ohm-os ellenállás körüli alkatrészek kormosak voltak a múltkorában, mikor szétszedtem.
De megtakarítás után is ugyan ez volt a jelenség. Pedig utána 2x is kicentrifugázott, azt hittük jó lesz.
Az ellenállás melletti x2, 47n-os, ki kell forrasztanom, hogy meg tudjam mérni. Ha úgy alakul jó lesz helyette 68n vagy 33n-os, mert jelenleg csak ilyen van itthon?
A szintmérő jól működik, tiszta, 0 Ohm-os záróirányokban.
(#) vargaf válasza Nanok hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Az elkokat nem nézegetni kell, hanem meg kell mérni az értéküket és az ESR-jüket. Nem csak a púpos kondenzátor hibás. Nem a 33 ohm melletti, hanem a C6 kondenzátort kell ellenőrizni műszerrel. Ennek értéke a képedről nem olvasható le, de az a tápegység része. Pontosan a felirat szerinti X2 kondenzátor kell oda.
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Ha igaz a C6 értéke 2 µF.
(#) Nanok válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
2u2k305v akkor 2,2uF, 305V. Mennyire kritikus az értéke ez okozhat ilyen zavart?
A C4 akkor nem is érdekes? Illetve a D34 felirat melletti 1n4007-es dióda a múltkor teljesen kormos volt, cseréljem azt is?
Illetve, ha jól látom, akkor mindent ki kell forrasztanom, hogy mérni tudjak.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) vargaf válasza Nanok hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Igen 2,2 µF lehet. Az értéke kritikus, ez a tápját adja a gépnek, lényeges, hogy X2 típusú legyen ( "öngyógyító"). A C4 is érdekes, minden alkatrésznek jónak kell lenni. A D34 a panelben is kimérhető, a kormot letakarítottad, az nem lehet gond.
(#) Nanok válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Végül nem forrasztottam ki semmit, mert Ohm mérővel, Megás ellenállásokat mértem.
Az elkók körül is nagyjából csak félvezetők vannak, a 30mV-os ESR mérőt nem befolyásolja.
A 2.2µF-os kondi rendben van. A nagyobb elkók 0.1 Ohm körül vannak, a 100µF-os 0.2 körül.
Diódák is 730mV körül nyitnak egyik irányban.
A C4 viszont gázos szinte teljesen szakadt. 47nK 275~ x2 van ráírva, de a 47nF-nak a közelében sincs.
A C4 helyére, 33nF vagy 68nF-os jó lehet? Vagy talán, találok 2db 100nF-ost és akkor sorosan?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) Nanok válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Illetve a x2-es helyett, jó T5-ös? A 33nF és a 68nF-os is T4-es, T5-ös és van még SB3 és SB4-esben is. Ezek mit jelentenek, melyikek lennének a jók?
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Szia!
A kondikat kapacitás mérővel kell mérni! A C6-ot cseréld meg az elkokat, de tuti, hogy a C6-al van a gond. A 47nF-al nem hiszem, hogy gond van, az csak valami hidegítő kondi szerintem.
Cseréld a C6-ot és menni fog.
Üdv, Palkó.
(#) vargaf válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Én már megírtam, hogy mérni kell nem szemre vétellel eldönteni mi jó és mi nem. Írtam, hogy a tápellátás lényeges eleme a C6, ha azt "gondolkodás" nélkül cseréli már rég működhetne a gép. A C4-et nem tartom kritikusnak. De úgy látom nem hallgat rám, az utolsó kérdésre már ezért nem is válaszoltam.
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
A C6-os kapacitása megfelelő. A C4 viszont totálkáros, nincs semmi kapacitása.
Egy hangkártyás kapacitás mérőt sikerült összehoznom. Illetve építettem egy Ge Lee féle ESR mérőt, próba panelen, az elkókhoz. Azok is jóknak tűnnek 0.1 Ohm-osak.
A jelenség az, hogy hol centrifugáz, hol nem. Más probléma nincs a géppel.
Azt is értem, hogy alapból kicserélhetném az összes kondit, csak sajnos nem olyan helyen lakom, ahol bármilyen is beszerezhető.
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 22, 2016 / 1
 
Vargaf is mondta már, hogy cseréld a c6-ot, meg én is, de úgy látszik nem elég elmondani elégszer. Ha valóban "rossz" a c4, akkor cseréld ki! De mondom újra, CSERÉLD A C6-ot!!!
(#) nemadomfel hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítését!


Meg van, hogy miért nem melegedett a víz. Nem az átfolyós csőmelegítővel volt a gond, hanem a vezérlésben lévő relé ment ki, ami kapcsolta a fűtést.
Ki forrasztava, új bele forrasztva, és müxik. Hálleluja !!!!

Sok sikert mindenkinek.
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Értem, így már világos. Ez megfelelő helyette?Bővebben: Link
Sajnos nem látom, hogy x2-es lenne, vagy kompatibilis vele.
(#) Picipityu válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Szia!
Megnéztem a fűtőszálat, direktben 220 és fűt, a hozzávezetés is világít a rákötött izzóval, összeraktam, szépen fűti a vizet. A mosóvíz leengedése után kiállt hibára. A hibakód 4 villogás.
Végképp nem tudom mi baja lehet.
(#) Dino71 válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Testzárlatra kellene megnézni még a fűtőszálat szigetelésellenállás mérővel.
Amit még megnézhetsz az a szénkefék a motorba. Ha 1-1,5cm rövid cseréld ki. Az is betud zavarni az elektronikának na meg a kefepor ami a motorban van azt fújd ki levegővel. Mert a szénkefe por is be tud zavarni.
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Ez nem igazán jó. 220VAC-t tud és itt 275VAC kellene. Habár lehet hogy ez is elviszi, csak labilis lesz.
(#) Bex8 hozzászólása Jún 24, 2016 /
 
Sziasztok

Wil 85ösindesit mosógépem van. Ha csak az ajtó ledje villog mi lehet a baj? El tudom indítani és program közben áll meg.
Van ötletetek?

Balázs
(#) zolika60 válasza Bex8 hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Ajtózárat nézném meg elsőnek.
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Esetleg ez jobban megfelelne? Bővebben: Link
A gyártói számból lehet rá következtetni, hogy x2-es-e? Mert szerintem a kép csak illusztráció.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) maszek0005 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
A linkelt képen X2- es szerepel.
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Igen, ez jó lesz!
Következő: »»   422 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem