Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   480 / 580
(#) zolika60 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A hosszúságnál 50mm körül kell lennie új korában.
(#) sniper válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Helló

szétszedtem a motort, szénkefe kb, 25mm ér ki kivett állapotban, kellően könnyen jár a burkolatában egyéb helyen lehet probléma?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) mlaci989 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A vizet rendesen kidobta?
(#) sniper válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
mikor elindítom a centrifuga programot, akkor rögtön elkezd szivattyúzni, ez hallatszik, a dobban nincs víz, de alul a csőben marad valamennyi víz, de gondolom ott amúgy is marad..
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az még jó,akkor a tachö generátor,csatik,motor-relé lábainak átforrasztása!
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A reléket már átforrasztottam, a többit még nem,
a panel szélén lévő forrasztott pontok ahova a csatik mennek, szépek, nincsenek megégve, vagy korrodálva..

a tacho generátornál mit kell tennem? hol keressem?
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Motortengely hátulján két piros vezeték,jól megpörgetve 6-8 volt váltóáramot mérhetsz rajta.
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
amennyire kézzel meg tudtam pörgetni olyan 3V körül tudtam rajta mérni, mindjárt keresek valami zsinórt és azzal megpörgetem még..
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Sikerült jól megpörgetni 6 és 7V között volt amit leadott
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az jó! Csatik átnézése,a relé jó?
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
relét hogyan tudnám tesztelni? esetleg van kimondottan hogy melyik felel a centriért?
kivezetéseit már átforrasztottam, az volt az első mikor szétszedtem..
csatikat megnézem még egyszer..
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A csatitól kilehet következtetni,behúzva le-e adja a 230-at a motornak
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
reléket egyesével megnéztem, kiszedtem 12v rol kapcsol, nincs beégve... beforrasztva nem teszteltem, nem tudom ott mikor melyiknek kellene kapcsolnia.. am a panelon valami omega2 írás van, de gondolom ez nem újdonság.
(#) Dino71 válasza sniper hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Azért én kicserélném azt a szénkefét. lehet rövid az a 2-2,5 cm. Vagy a forgórész lesz rossz.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) sniper hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Hétfőn majd keresek bele,
érdekesség, hogy service leírásban talált, teszt módban felpörgeti max sebességre a motort.. ezért úgy gondolom valószínüleg a motor az jó.
(#) mikober68 hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy Samsung mosógépem wf0500nwx. A bekapcsolás után amikor elindul a mosógép váltakozó időpontokban leáll, a minden lámpa kialszik, majd 1-5 másodperc múlva folytatja a mosást. Amennyiben a központi elektronikai résznél az oldalához hozzá érek azonnal kikapcsol. Soha nem ütődött semmihez, mert kb 15 centi hely van mindenhol. A panelt kiszerelve azt látom, hogy van egy kis alkatrész mellette egy elko. Az alkatrészen FU180-at látok piros betűkkel. A 2 alkatrész egymás felé néző oldala kormos. Na hogy melyik a hibás az nem látszik. Viszont ez a panel ugye be van öntve. Hogyan lehetne ezt megjavítani?
Köszönöm a segítséget!
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Az a gond,hogy nincs cseremotorod,már én is motorgondra gyanakszom! A kondik nem púposak? Lehet tápfesz gond is,bár nem jellemző erre a hibára. Olyan mintha tápfesz gond lenne,nagy áram igényekor!
(#) yulo5310 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ez egyértelmű kondi hiba a panelen,kondicsere megoldja!
(#) mikober68 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ok! De mivel öntve van a panel, azt hogy tudom cserélni? Mi az a sárgás átlátszó anyag? Azt hogy tudom leszedni, majd pótolni? Gondolom valami viasz szerű anyag..
(#) yulo5310 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Fotó jó lenne róla,de a tápot nem szokták kiönteni,az csak a program panelja lehet.
(#) mikober68 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Csatoltam a két képet.
Az egyiken látszik a "koszos" alkatrész is. Pirossal jelölve.Remélem ez elegendő.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) yulo5310 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ez nem is olyan veszélyes,vannak ennél jobban kiöntött panelok is! Azok a fekete hengerek a kondik,ha púpos,vagy kapacitás vesztesek akkor zavart okoz.
(#) mlaci989 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A "kosz" lehet grafit por a kefékről. Oda vonzza a statikusság.
(#) mikober68 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ok!
De ezt hogyan tudom javítani? Ilyent még nem szedtem szét. Amatőrként forrasztgatok, meg készítek nyákot. De ilyennel még nem volt dolgom. Az én szakmámban nem szoktak így kiönteni semmit...
(#) yulo5310 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Így első blikkre a panel jó,a motor gyanús nekem.
(#) Dino71 válasza sniper hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Teszt üzemben nem figyeli a motor áramfelvételét és szerintem nem is ruhával próbáltad hanem üresen. Vagy? Nézzed meg a fűtést is testzárlatra. Az is megtudja bolondítani a vezérlést. Rakjál a helyére egy 60w os izzót.
(#) tibec hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek, egy Whirlpool AWT 5125 felültöltős géppel kapcsolatban. A hiba az volt, hogy a gép centrizéskor nagyon rázkódott. Kicseréltem a lengéscsillapítókat, a dobtengelyeket, de sajnos, a hiba csak mérséklődött, de nem szűnt meg. Centrifugáláskor még mindig rázkódik, "dobol"! Viszont szerintem hirtelen, azaz gyorsabban pörgeti fel a motort, mint kellene. Ezt úgy értem, hogy elkezdi fokozatosan emelni a fordulatot, de mégis túl hirtelennek tűnik a felpörgetés. A kérdésem az, hogy a rázkódás, "dobolás" lehet a szíjtárcsa deformálódása miatti ütés következménye, vagy esetleg a dobot kell centírozni? A dobnyílással szemben súlyozott borda van. Érdekesség, hogy a rángatás olyan, mintha kissé oldalra, vagy inkább átlóba kezdené a motor rángatni az üstöt. Amennyiben a felpörgetés túl gyors, ill. hirtelen, azon hogyan tudok változtatni? Esetleg máshol kell keresnem a hiba okát? Előre is köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) Dino71 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Hátulról a forrasztás felől dremellel kivágod óvatosan a műanyagot, majd kikaparod a kondi lábánál azt a gumis műgyantát és már hozzá is férsz. Azért ellenőrizzed a betáp relét mert ezeknél sűrűn szokott vacakolni.
(#) Dino71 válasza tibec hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Hát ez lehet elektronika gond is. triac relé. De lehet tachogenerátor mágnese lötyög és azért ránt. vagy vissza kell követni a tacho jelét az elektronikán mert ha be ázott alul a motornál a csati az vissza üt az elektronikára a tachokőrben.
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A lengéscsillapító lyukja szokott kikopni ez okozza a fura hangot.Üst cserével vagy műanyaghegesztéssel orvosolható.
Következő: »»   480 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem