Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   481 / 580
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Lyukat felfúrni,és perselyezni.
(#) tibec válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Köszi a gyors segítséget, amint időm engedi, ellenőrzöm amiket írtál. Remélem nem beázás!
(#) tibec válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Szintén köszi a segítséget! Amikor a lengéscsillapítót cseréltem, nem tűnt nagynak a lyuk, lehet azért, mert a lengéscsillapítóba szorult a stift és nem az üstben. Erre tényleg nem figyeltem, még egyszer ellenőrzöm ezt a részét is.
(#) tibec válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ha csak ennyi lesz a hiba, akkor egészségetekre egy sör!!!!!! Ha nem, akkor kettő!!!!!!!
(#) csapo1002 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Sziasztok Szakik! Valamelyik nap kiszedtem a mosógépet a helyéről és a mellékelt képen szereplő alkatrészt találtam alatta. Azt már kiderítettem, hogy ajtórugóról van szó, viszont fogalmam sincs, hogy honnan és hogyan eshetett ki. Az ajtó pedig rendesen "működik". A mosógép típusa: Candy GC4 1072 D1. A segítséget előre is köszönöm!

41019704.jpg
    
(#) yulo5310 válasza csapo1002 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ez szerintem a gyártósoron került bele,mert ha kiesne (de nem tud,egybe biztos nem!) akkor is az üstbe esne!
(#) Ambavir hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Indesit mosó-szárítógép.
Négy ledből kettő világit.
Két szélső: időzítő és centri állító ledje.
Eleddig amit találtam, EEPROM hiba.
Vízre kötve vizet enged, egyben ki is pumpál és megy a szárító is.
Telóról sajna nem tudok doksit letölteni. . Pontosabban megnyitni.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ajtót bezárja?
(#) Ambavir válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Igen.
Ismét. Kipumpa és száritás egyben.

Kikapcsolva ledek kialszanak és folytatja elöbbi tevékenységét.

Anno AEG-nél fűtésköri hiba okozott ilyet: kikapcsolva tovább működött.
Itt az elvileg rendben van. Amit megnéztünk rajta.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Állítható a centri fordulat? Légcsapda tiszta? Húzd le a csövet a nyomáskapcsolóról és fújjál bele.
Nem rémlik, hogy eeprom hiba szokott lenni ezeknél..... szénkefe gond annál inkább
(#) Ambavir válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Köszi. Megnézzük ezeket is.
Jelzek.
(#) mikober68 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia.
Ezen a gépen hol találom a betáp relét?

Esetleg egy szervizkönyvet honnan tudok letölteni hozzá?
Van rajta egy ellenállás:
HMR 5W 180 ohm 5%-os
250V 2A 133 celsius jelöléssel.
Ilyen ellenállást, honnan lehetne beszerezni. Sajnos nem háztartási gépszerelő vagyok. De az elektronikához értek egy kicsit.
(#) Dino71 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A relék ott figyelnek az elektronikán az egyiken rajta az ujjad fekete kocka felül 2db 6,3 as autovill saruval.
ITT van az SM
Ellenállást bármelyik elektronikai boltban kapsz pl. ITT
(#) csapo1002 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Esetleg innen nem hiányozhat? Erre tegnap este figyeltem fel...

Bocs, közben szerintem rájöttem, honnan kellene hiányoznia: az ajtónyitó szerkezetből... És valóban nem tud kiesni. Köszönöm szépen a választ!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) tibec válasza tibec hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Még egyszer köszi a tippeket, a segítséget mindenkinek! Szerencsére "csak" a lengéscsillapító stiftje kotyog az üstön lévő lyukban. Nem nagyon van kikopva a lyuk, de tényleg billeg benne a stift. Ráadásul a két oldal nem is egyformán van kikopva. Gondolom, ez okozza azt a jelenséget, hogy oldal irányba is berázza az üstöt. A stift egyik végén egy téglalap alakú műanyag lap van, ami takarja a mögötte lévő lyukat, így nem is lehet látni, csak akkor, ha figyelmesebben, az üstöt mozgatva nézem. Na, ezt én a csere során elmulasztottam! A perselyezést még nem volt időm megoldani, nincs is olyan méretű perselyem. Esetleg kapható ilyen javítókészlet, vagy esztergáltatni kell?
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ehhez javítókészlet nincs vagy esztergáltatsz hozzà perselyt vagy-amint már írtam- Műanyaghegesztővel meghegeszteted.
(#) mikober68 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Na relét nem találok Fehérváron sehol. Elmentem egy szervizbe, ott csak teljes elektronika 40ezerért. De inkább vigyem le. Ha-ha-ha

Tudtok javasolni valamilyen webáruházat ahol van ilyen?
(#) zolika60 válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Meglepő, hogy nem találsz, de például itt van sokféle, keresd meg a neked valót. De megpróbálnám a helyedben mondjuk itt. Sajnos nincs az oldalukon lehetőség megnézni mijük van, de relé minden valamire való elektronikai boltban akad.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
(#) VIM válasza csapo1002 hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Szia! Az nem lehet, hogy tartalékba kaptad és a csomagból kiesett?
(#) VIM válasza mikober68 hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Szia! EZ a tápegység a klasszikus élettartam tervezés legjobb szemléltetője. "Végy egy nagyobb teljesítményű ellenállást és tedd egy elkó mellé", biztosra vehető az adott időn túli kiszáradása a kondenzátornak, ebből kifolyólag pedig az értékvesztése és kész a probléma. A kiöntésnek a párás klíma okozta igénybevételnek kitett alkatrészek megóvása volna és az esetleges átvezetések kialakulása ha lerakódás alakulna ki a panelen. Az alkatrészek kifaragása történhet egy ehhez hasonló kis géppel vagy forrasztó pákával felolvasztva az anyagot. A hőlégfúvó az leolvaszthatja az alkatrészek értékjelölését.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) tibec válasza botesz hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Kösz! Akkor marad a perselyezés, mert a környékemen nincs műanyag hegesztő szaki, én pedig csak kókányolni tudnám, annak pedig semmi értelme.
(#) csapo1002 hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Sziasztok. Lenne egy Ariston MARGHERITA AL 128 D típusú mosógép. Csinálnék rajta egy tisztítómosást (már régen volt beüzemelve) Beállítom 90 fokra, elkezdi tölteni, majd kb. fél perc után kiszivattyúzza magából a vizet és annyi. A "Power" LED villog, illetve körbe forog a programkapcsoló, visszaáll alapra és annyi. Mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) botesz válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Led villogást számold meg.
(#) netuddki hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Sziasztok! Zanussi TL883 tipusú mosógépünk nem hajlandó az öblítőt betölteni. Kérem segitsen valaki, érdemes-e, illetve lehetséges a javítása, barkács szintű elektromos, ill gépészeti ismeretekkel?
(#) krityo03 hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Sziasztok, van egy Hotpoint Ariston ECOS6L 1052 típusú mosógépünk, ma miközben a tekerő gombbal állítani akartuk a program számot, egyszer csak a megszokott kattogós tekerés helyett, simán lehet forgatni, szóval nem tudunk programot választani, olyan mintha eltört volna benne valami. Egy kicsit még "lötyög" is ez a gomb. Ilyenkor teljes vezérlő panel csere szükséges?
Illetve, hogy lehetne ezt meg nézni, hogy mi törött el benne? Pattintsam le valahogyan az elejét a mosógépnek?
(#) még1MbR válasza krityo03 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Nem lehet, hogy csak a tekerőgomb tengelyvég része nyalódott el és elforog?
(#) krityo03 válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Igen, ilyesmi lehet a gond, hogy nem "kattog" már csak forog jobbra-balra Ilyenkor mit lehetne vele csinálni?
(#) botesz válasza krityo03 hozzászólására (») Dec 18, 2017 / 1
 
Gombcsere.
(#) krityo03 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Most ez lehet hülye kérdés lesz... de azt a gombot csak simán ki kell húzni? Mert nem nagyon engedi Illetve oké, kicserélem, de honnan tudom, hogy most akkor melyik programszámra lett tekerve? Szóval be akartuk állítani, szépen, és egyszercsak már nem tekerte, most valamelyik programszám be van állítva, de honnan tudom, hogy hova állítsam a gomb számát?
(#) teglascs válasza krityo03 hozzászólására (») Dec 18, 2017 / 1
 
Botesz jobban fogja tudni, de pl. én amikor le akartam rángatni, feszegetni a gombot a Zanussi gépemről, és nem ment az istennek sem, tátott szájjal lestem, ahogy a szerelő egy vékony óráscsavarhúzót dug be a gomb egy, addig általam fel nem fedezett kis furatán, és a tekerő simán lejött.
Olyan pici volt az a luk, hogy észre sem vettem. Talán 1 mm-es, de lehet, hogy csak 0,8-as. Nem is gondoltam, hogy az egy lyukacska, azt hittem, valami piszok vagy sérülés.
Következő: »»   481 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem