Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   529 / 577
(#) laczika hozzászólása Feb 18, 2020 /
 
Csőhelyettesítéssel kinek milyen tapasztalata van? Lenne egy hiányos Orion 332 rádió amibe a miniatűr (7 lábú) csősorozat került. Kortárs még a 442-es ami hasonló, de más gépet nem is tudok ami idehaza ezzel épült volna, szóval elég egzotikus ritka csövek ezek. A 6x4 helyettesíthető lenne EZ80-al, a 6AQ5 EL84-el, illetve a 6BE6 ECH81-el? A fűtések 6,3V-osak azzal nem lenne baj.
(#) moele válasza laczika hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Szerintem átalakítással elveszti a muzeális értékét. Esetleg, hogy ne kelljen átalakítani, vannak ilyen elektroncsöveim újak.
(#) granpa válasza laczika hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Annyira nem egzotikusak; nekem is van, börzén is szoktam látni.
(#) Kinka István válasza laczika hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Szia!
6X4-et az apróban is kínálnak:6X4
(#) jani1987 hozzászólása Feb 22, 2020 / 1
 
Aki menteni akar annak tessék. Monoron van.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Még kép.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Helyileg.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok szép estét van nálam egy graetz stereo melodia 1017 régi rádió és le éget az egyik kimenő trafó már raktam bele másikat szól szépen el 84 lábán lévő 1nf -os kondenzátor lett zárlatos most raktam bele újat menyire létfontosságú ez a alkatrész ? 1nf kondi
(#) Gafly válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Nem fontos annyira...
(#) asasin hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Sziasztok?

Esetleg valakinek lenne tippje hogy ez melyik rádiónak a belsősége?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) madzagos válasza asasin hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Na innen lesz szép nyerni!
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Legalább csövek vannak benne.
(#) DannyTorrence hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Üdv

Lehet szerezni még ilyen kondikat használatlan és működőképes állapotban, vagy inkább érdemes új típusokat belerakni valahogy a meglévők házába? Az eredeti kinézet megőrzése lenne a cél.

kond.jpg
    
(#) fecameca válasza DannyTorrence hozzászólására (») Feb 26, 2020 / 2
 
Azokat a sárgákat nem cserélném, hacsak kimérve nem szakadt/ vagy zárlatosak. A WMF igaz, nem tudom, pontosan mit takar, de kinézetre ugyanolyan, mint az MKT. 10 µF / 150 V meg talán létezik még ilyen láb elrendezésű: Bővebben: 10µF 350V
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) asasin válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
1 db hiányzik belőle az egyenirányító cső. És a táp részénél komoly égés is van amit újból kell építeni szinte. Az a baj hogy semmi jelzés nem látszik rajta hogy milyen rádió lehetett.
(#) asasin hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Esetleg valaki tudna segíteni hogy ezek milyen típusú csövek lehetnek? Felirat lekopott már sajna. Esetleg a csőtípusokból sikerülne beazonosítanom a készüléket.
(#) gkari válasza asasin hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az a gyanúm, hogy ez nem gyári készülék. Nincs kimenőtrafó, lehet, hogy hallgatóval használták? A kapcs.rajzot kellene (sziszifuszi munkával) visszarajzolni, akkor már jobban ki lehetne találni, hogy milyen elven működött (szupreg, szuper, stb.), így a csövek is is jobban azonosíthatók. Másik megoldás: tkp. új készüléket építeni - retro stílusban pl. jobban elérhető loktal (színüveg "-21-es") csövekkel.
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Nem sziszifusz.
Napi rutin csak.
(#) fgyj válasza gkari hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
A képek nem zárják ki, hogy lehetett kimenőtrafó is, hiszen az nem a sasszin, hanem a hangszóró közelében, vagy éppen a hangszórón szokott lenni.
(#) küzmös Gergely válasza DannyTorrence hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Azok a sárgák általában hibátlanok.
(#) Gafly válasza DannyTorrence hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Az az elkó gyanús egy kicsit nekem...
(#) MiRkoczkii hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Üdv! Bogarammá vált hogy építek magamnak amerikai mintára egy nagyobbacska szekrény televíziót. Nagyjából kész is vagyok vele. Viszont képcsőmaszknak híján vagyok. Ezért megkérdezném nincs e valakinek egy régi horizont tv-je nagyon lehercolt állapotban, vagy talán csak ez a tartozéka hozzá? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kristikoma hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok! Egy RFT SR 1510 rádióserősítőhöz kérek némi segítséget. Az A273D(TCA730) IC-vel szerelt hangerőszabályzó tartalmaz loudness áramkört? Ha igen, mit kell változtatni, hogy eltűnjön? Másik gondom ugyanezen rádióval a térerőjelző, az első két LED ugyan világít megfelelő jelszintű adónál, de mikor a további LED-eknek világítania kellene, egyik sem teszi.
(#) DannyTorrence válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, az összes elkót lecserélem inkább és beépítem a régiek házába. A modernek sokkal kisebbek, nem lesz nehéz, minden más típusú kondi marad a helyén.
(#) MakSamu hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
Van egy orion Duna tévém aminek javítása közben zsákutcába jutottam. A rádióamatőr füzet 48. kiadásában a 22.oldalon a 18as hibajenségként van leírva. Kép nincs, hang esetleg torz. pl36 cső anódja izzik, a biztosíték kiég amikor elkezd izzani a pl36 anódja. A füzet szerint a 100kohmos rácslevezető ellenállás cseréjével lenne orvosolható. A valóságban ez az ellenállás nincs megszakadva, körbenéztem az ecc82 cső környékét, de semmi nincs megszakadva. Mi a teendő, vagy a hiba máshol keresendő?
(#) kisgeri válasza MakSamu hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Úgy általánosságban minden papírkondenzátor csere, de a többit is érdemes átnézni zárlatra, szivárgásra. Ellenállásokra szintén érdemes ránézni. Tápfeszültsége megvan rendesen mindenhol? Kutyaház hátulján levő teljesítményellenállások mind jók?
(#) Gobe54 válasza MakSamu hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Én mindenképpen megnézném a 33kohm-os ellenállás nem szakadt-e, és a C78 nem zárlatos, ill. nem vezet át.
(#) ferci válasza MakSamu hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Ne ragadj le annál a 100 kohmnál - van ott még más is, ami megszakadhatott vagy kontakthibás.
Ha nem megy az ECC82, nincs sorfreki, nincs negatív impulzus és előfesz a PL36 vezérrácsán, persze, hogy izzik.
Próbálj frekit mérni/ellenőrizni valami biztonságos módszerrel ( 15.625 Hz ).
(#) MakSamu válasza Gobe54 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
A 33k ohmos ellenállás nem szakadt. A C78 az lehet rossz is.
(#) MakSamu válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
A papírkondik ki lesznek cserélve, de nem szivesen cserélek, mert egy újabb típusnál gondokat okoztak az új kondik. A tv tápfeszültsége rendben van. A kutyaházban, és alatta az ellenállások jók.
Következő: »»   529 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem