Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1231 / 1385
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Ki szoktam fúrni az összes furatot 0,8-assal vagy 0,9-essel, és amelyiket kell azt utána megnagyobbítom. Ennél vékonyabb fúró semmihez sem kell. Ha kísérleti a nyák és gyakran kell mondjuk a 0,6W-os lábas ellenállás lábait kiemelgetni, akkor a 0,8-as is necces, mert van hogy elég visszanyomni a helyére.
Az 1-es már a 2W-os ellenállások lábához is jó, de abban a 0,4W-os már rendesen lötyög.
(#) nagym6 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
0.8, 1, 1.2, 1.5mm
(#) nyuszis2 válasza szili83 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
0.7 0.8 1.0 1.2 2.0
és ritkán 0.5, pl TH mini USB foglalat lábai olyan közel vannak ott muszáj azzal de én sem szoktam egyébként 0.7 alá menni.
egy hónapja eltört a 0.9-es fúróm, előtte ő volt a favorit.
Nem szoktam tárgyakról személyként nyilatkozni, de a 9-es fúrót még a feleségem is megsiratta
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) Wezuv válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 3, 2017 1 / 1
 
Idézet:
„Ennél vékonyabb fúró semmihez sem kell.”
(#) morgo válasza nyuszis2 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ismerős az az USB aljzat. Én 0,6-os fúróval készítem neki a furatokat, de alig marad körülötte réz.
Az általánosan használt 0,8 mellett még gyakran előkerül a 0,9 is. Tüskesorokhoz ideális, nem kell kalapálni bele a tüskét, de nem is lóg benne. Persze gyakran szükség van 1 mm és nagyobb méretekre is.
(#) kaqkk válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Az ebay -en kétféle 10db os sor kapható 0,3 tól 1,2 ig és 1,2 től 3 ig , ha mindkettőből veszel egyet egyet az sincs 3000Ft érdemes megvenni nem kér kenyeret ... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Én vettem egy 10-es 0.8-ast, egy 10db-os 1.0-t, és egy 10db-os 1.1-2.0-ig. Ez akkor azt hiszem elég lesz, nem kell vékonyabb.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Amikor még vállaltam nyák készitést sűrűn előfordult hogy 0,4 es furat is kellett (ugye a cnc minden méretnél megállt és kérte a következőt) de ha magadnak tervezed a nyákot bőven jó 0,6 tól inditani a sort .
(#) Wezuv válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Valóban megéri, csak nem tudom milyen minőségűek. Nagyon régen vettem(talán 8 éve), már nem emlékszem kitől, ipari minőségű fúrókat, 1500Ft volt darabja. Mai napig fúrok velük. Egyet törtem el, egy 0,8-ast, mert leejtettem.

0,3-ast ennél a nyáknál használtam, mert itt a szem 0,9mm. Természetesen állványos minifúróval...
(#) Ivan93 válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia! A pozíciórajzot vasaltad vagy dry-filmmel készítetted? Nagyon szép lett.
(#) mc-4 válasza Ivan93 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Dry filmmel csináltam.
(#) kaqkk válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Teljesen jó a minőség elkoptatni egyet sem tudtam , többet eltörtem úgy hogy leesett ... A legtöbb fúrótörésem a "rosszul" tervezett furatok miatt volt (egyik furat beleért félig a másikba ), ez a fúró ezt nem tolerálja csak nagyon pici előtolással ..
(#) szili83 válasza morgo hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Megjött egy másik papir, a sárga. Ezzel ugyanúgy csináltam mint a korábbi papírral, és az eredmény a képen. Egész jó lett. Kicsit kevesebb ideig kell melegítenem, és nem kenődik annyira a festék, de már ez is így használható. És sokkal gyorsabb, mint a műnyomó papír.

Azaz most nincs műanyag leválás, és feltapad rendesen.
(#) Wezuv válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm az infót, szinte biztos, hogy rendelek, mert más is kell...
(#) Wezuv válasza szili83 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ez elég látványos!
(#) Wezuv válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Látok itt titaniumból is. Érdemes?
(#) kaqkk válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Az csak bevonat! Amit linkeltem az való nyákfúrásra (keményfém -volframkarbid)
(#) szili83 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm! Gondoltam, hogy a papírral lesz a gond. Most jó, úgyhogy rendeltem még gyorsan ugyanattól az eladótól 10-et.

( csiszoló papírral felcsiszoltam, féktisztítóval mostam most is, szóval nem ezek okozták. )
(#) morgo válasza szili83 hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Még néhány nyák és rá se fogsz nézni többé a műnyomóra. Szép lett, gratulálok!
(#) szili83 válasza morgo hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Remélem.
Nyomtatni macerásabb, de nem kell mosni.
Műnyomó megmarad a silk screenre szerintem akkor, illetve a vacak fehér is.
(#) mc-4 hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Eddig a panelok műremekek voltak, most már munkadarabok.
(#) csaba8702 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok mesterek.
Van nekem itthon egy alaplapom amit egy barátomtól kaptam. Annyi baja van hogy a külső pcie foglalathoz menő áram kondiját letörte és pechjére az egyik stand is levált.
Pótolható e valahogy a stand? Próbálta cinkel pótolni de csak égette. Kissé arréb még hozzá hidalható a vezetőszál.
Tudtok ebben valami okost írni?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) pisti89 válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Kondit leragasztod (olvasztós ragasztóval) és a lábait odakötöd vékony vezetékkel.
Ha van hely ne SMD-t használj, akkor könnyebb beforrasztani.
Egyébként létezik erre a célra úgynevezett vezető ezüst, de több ezer forint és nálam sajnos forrasztáskor felvált (pedig erre a célra lenne kitalálva)

Ja igen és nemigen megfelelő fogalmazás, hogy cinkelni
(#) pisti89 hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Tudom, hogy eléggé lerágott csont, de sajnos a régi printerem már nem képes megfelelő minőségben nyomtatni HP1320, szóval most megérett a csere...
(Kaptam hozzá kölcsön vadiúj toner, de az se volt tökély, a beállítások meg nem mentek...)

Szeretnék valami kisebb printert, ami tényleg képes igazi feketét nyomtatni, vasaláshoz.
Próbáltam már sok mindent, köztük a aceton+denszesz kombót is, de nekem nem vált be.Jelenleg egy HP LaserJet Pro M12W készülékkel szemezek, mert olcsó, kicsi és wifis.
Esetleg valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel?

Illetve tudja-e valaki mi a különbség a A és az W változat közt?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
A
Idézet:
„tényleg képes igazi feketét nyomtatni”
ezt valahogy kifejtenéd bővebben.
A kölcsön kapott toner biztos , hogy új nem pedig után töltött ? A beállításoknál pedig be kell tudni állítani a minőségi dolgokat , ha nem megy , akkor próbáld a meghajtó programját újra telepíteni.
(#) aroxol hozzászólása Máj 7, 2017 / 2
 
Sziasztok!
Én az alábbi projektet váltottam valóra, igaz volt egy kis tervezési hiba a részemről. A nyákot Sprint Layout-ban tervezem, igen itt van a hiba. Előzőleg is a Pcbway-tól rendeltem a nyákot, nekik nem feladatuk a nyák tervezésének le ellenőrzése. Tehát újra megrendeltem a módosított nyákot, ami 3-4 napos gyártás alatt el is készül. A rendelés 10db. nyákról szólt, és sima HK Post szállítással. Fizetés Paypal-al történt. A 10db. kb. 50x50-es kétoldalas, fekete színű lakkal. A nyák postával együtt 22 dollár volt. A pcbway.com oldalon a gyártás folyamata, hogy mikor mit csinálnak a megrendeléssel nyomon követhető. A nyák elkészülte után amikor postázzák a csomagot küldenek e-mailben tracking számot. Postázásra a szokásos 15-30 munkanapot írnak, de ez a csomagom is megérkezett 3 munkanap alatt. Bár itthoni posta lenne ilyen gyors! Csomag bontása után meglepően tökéletes a nyák minősége, és 10db. helyett 11db-ot küldtek. Egy grátisz darab? Újra csak azt kell mondanom nem éri meg itthon gyártatni nyákot. Ha új felhasználó néven regisztrál valaki, egyből 5 dollár kedvezményt kap a megrendeléseböl. Sok kicsi sokra megy. Teszek fel képeket ahol látszik a nyák minősége. Ha valakit érdekel ez a nagyon is kedvezményes nyák gyártás, írjon nyugodtan, szívesen segítek benne. Azt azért tudni kell hogy 5db. alatt nem készítenek nyákot, de még így is nagyon jó áron van. Csatolt képek közt a beültetett még nincs lemosva, még pár alkatrész hiányzik.
(#) kaqkk válasza aroxol hozzászólására (») Máj 7, 2017 / 2
 
Ez szép és jó , de ez itt a nyák készítésről szóló téma , nem arról szól honnan és hogyan rendeljünk ...
(#) RoliNyh válasza aroxol hozzászólására (») Máj 7, 2017 / 1
 
Én most épp egy elektromos kerákpár töltőt "okosítok" fel egy kijelzővel, ahhoz gyártatnék nyákot.
De ebből csak egy darab lesz beépítve (amit mégis csak magam készítek), de ha meg is rendelném inkább, legfeljebb még egyet megtartok magamnak tartaléknak, a másik nyolcat megveszed?

Ilyen dolgokra akármyilen olcsó is a külföldi gyártatás, azért hogy a fiókban álljon még kilenc panel feleslegesen, amit a büdös életben nem fogok felhasználni, akármennyire is olcsón készítették, akárhogy is nézem, az akkor is csak ráfizetés...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Elektro.on válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hát ezt én is így látom. És mivel mostanában ritkán készítek nyákot , egyenlőre maradok a transfer fóliás vasalásnál. Azért Papus51 furat galvánját szívesen kipróbálnám. Csak hát nem olcsó az alapanyag.
(#) goreny válasza aroxol hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Én személy szerint köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
Következő: »»   1231 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem