Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1255 / 1384
(#) niedziela válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Nem látom mi a probléma, mikor egy halom ps nyomtató van.
(#) niedziela hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Aki negativba szeretne nyomtatni, készítsen gerbert, az tud minden valamire való szerkesztő
Töltse le a ViewMate Free gerbernézőt és a kis video mutatja azt a 4-5 kattintást amiből negativ filmet lehet készíteni.
(#) jlazar hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Jó ötletek jöttek, de...

Linotronic driver XP alatt. Egy, azaz 1 db. változó beállítása oszt megy negatívba. Ezt valahogy nincs nagy kedvem lecserélni arra, hogy gerber-berber-herber-akármi, letölt, beállít, átfordít rétegenként, beállít, visszafordít, berberből újra gerber. A Protel egygombos filmkészítési lehetőségeihez képest már az Altium is egy tömény idiótizmus a 80 féle beállításával... Ahogy halad a számítástechnika, úgy lessz egyre macerásabb és átgondolatlanabb minden. Látszik minden programon, hogy a legfőbb szempont a konkurens lenyomása több gombbal és a korábbi megjelenéssel, de az már nem érdekli a programozót, hogy a rendszer egyre használhatatlanabb.
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Sajnos abból sem tudok..., egy programot láttam eddig, ami képes volt egyszerűen ezt kezelni gerberből, a GerbMagic..., de sajna már korlátozva működik nálam...
A többi pilótavizsgás ami a kezem ügyébe került, nem működött jól nekem..., alapvetően nem otthoni nyomtatóra vannak ezek kitalálva.
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Írd be a gugliba hogy gerber to pdf ,hamár a linkre nem kattintottál rá ...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
A film mindig negatív! Ennek semmi köze a programhoz. Ha fotokémiai eljárással készül, csak negatív lehet, ha nyomtatják, akkor tetszőleges.
A nyáktervező program szabvány kimenete a gerber formátum. Az hogy egyébként sima nyomtatás is megy emellett, nem a gyárilag kitalált út, ez csak egyfajta tesztre van benne, nem gyártási célzattal. Az hogy mi mégis erre próbáljuk használni, már a mi bajunk, felelősségünk...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
De...most jutottam oda, hogy ráklikkeljek!
Ez érdekes irány lehet...ha működik jól a konverzió...?!! Ki fogom próbálni!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Végre ... Az Eagle progiból mindig úgycsináltam (8 évig) hogy invertált postcript fájlt generáltam és azt fordítottam pdf re (a második évtől már nyomdában csináltattam a filmet ) Tökéletesen méretarányos
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ezt is próbáltam már korábban..., ígéretesnek is tűnt, de a régi verziója legalábbis nem vektoros módon nyomtatott a gerberből. Az újat ki akartam próbálni, de asszem ahhoz már újabb windows kellett volna, így oda még nem jutottam el...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Sokra nem mentem a linkkel, mert ok, hogy egy halom találat volt...de melyiket próbáltad, melyik jó ezek közül bármire is ?! Én a Gerber2PDF-et találtam néhány link közül használhatónak..., na majd kiderül, mit s hogyan tud!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Már az összes lehetőséget leírtuk , próbáld ki neked melyik a legszimpatikusabb (én a postcript-to-pdf megoldást favorizálom) ...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Az nem lehetőség, a te programod tud negatívba nyomtatni, az enyém viszont nem! Valamint az sem, hogy "bmp"-t generál a gerberemből valami móricka program! Valamint azt sem nevezném konkrétan annak, hogy nézzek meg 500 linket, hátha alapon...
Hidd el, sok programot kipróbáltam már e célra, de csak elenyésző hányada adta azt, amit elvárok egy konverziónál!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ha nem tudod arra használni amire szeretnéd akkor hiába a világ legjobb tervezője el kell hogy engedd ...(vagy marad keresgélés)
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ez igaz..., de a kényelem és a megszokás nagy úr! )
És ahogy mondtam, de, tudom, mindenféle külső segédeszköz nélkül is, csak max a furatok helye nem látszik a filmen...ami annyira azért nem tragédia. De, nem lenne rossz, ha az is menne...
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy csak nekem jár erre a rugóra az agyam, de megláttam ezt az alapvetően tetováláshoz kitalált eszközt és egyből a nyákgyártás jutott eszembe. Lehet benne ráció, mert ez drágább ugyan, mint egy lézernyomtató, de direktben tud stencilt készíteni. Van valakinek tapasztalata esetleg?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ha csak ez a baj... Építs egy cnc gépet fúrd ki előre a nyákot és a furatokra illesztheted a filmet , így egyszerűvé válik a kétoldalas nyák elkészítése is (nálam bejött de már eladtam a kis cnc-t)
Idézet:
„te programod tud negatívba nyomtatni, az enyém viszont nem”
Az elején írtad hogy tud postcriptet annyit megnézhetnél hogy invertált poscriptet tud e (szerintem valószínű) és onnam már tényleg csak két klikkkkkkkk
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) niedziela válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Nem tudom nálad mi új és mi rég, nálam ez már réginek számít, de tökéletesen nyomtat.

capture.jpg
    
(#) niedziela válasza jlazar hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Akkor marad az xp
(#) kaqkk válasza jlazar hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Vagy amit a kollégádnak is írtam használj olyan tervezőt amit embereknek fejlesztettek nem mérnököknek ... Egy mérnöknek egyszerű megcsinálja a tervet és leküldi gyártásra , a melós meg majd kiforgatja a gerbert meg a furatfájlt aztán ha valami nem jó ugrott a prémium...,
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Valakivel összekevertél
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Fejből nem emléxem a verziójára, a munkahelyi gépemen próbáltam...de legalább 10 évesnek tűnt a program! Majd holnap megírom melyik verzió...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Lehet már ketten kínlódtok a világ legjobbb.......
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Igen...az már fejben tarthatatlan mennyiség ám!!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Próbáltam segíteni de ha nektek semmi sem jó én feladom
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
A segítséggel semmi baj nincs, de ha összekevered a dolgokat, és más dolgokat tulajdonítasz másnak, akkor ne csodálkozz, ha kijavítanak ettől függetlenül!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Teljesen mindegy kettőtök közül melyiknek írom egyik sem hallgat rám , innentől mit tehetek ? Csak várom hogy ügyesen kijavítson valaki és tépem a billentyűket ...
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Az már látszott, hogy nem lesz happy end
(#) eyess válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 11, 2018 / 1
 
Felejtsd el . Finom munkára nem való.
(#) StefuPeti válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Szia. De lehet.
Amióta dry filmet használok igy csinálom. (kb 10 éve)
Szivesen segitek a beállitásban.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018

nyomi1.pdf
    
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Már bocs, de mégis miben kellett volna rád hallgatni ? Talán a cseréld le a nyákterveződet c. vicces tanácsra ? Vagy a próbálj ki 500 linket, hátha bejön valamelyik közülük ? Vagy hogy postscripbe nyomtassak, amiről nem is beszéltem, hogy tudna a program ?! Ezek nem túl konkrét segítségek, akárhogyan is nézzük.
Ám ami azt illeti, senki sem szereti, ha összekeverik valaki mással..., ezért nem kell besértődni önérzetesen, ha kijavítanak!
Következő: »»   1255 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem