Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1256 / 1385
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
7.5-ös verzió az amivel próbáltam és nem jó!
(#) Firefighter1 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 

Ez kezd, megint személyeskedésbe átcsapni! Amire szerintem itt nem sok szükség van! Te ragaszkodsz a Te "világ legjobb programodhoz" csak éppen az a baja hogy "elavult" "nem kompatibilis" és "pár alapvető funkciót nem tud"!
Felvetettél egy problémát, amire megoldást kerestél és kaptál ahogy Te írtad 500+3 félét!
Közel a 600 forumhozzászolásodhoz, tudhatnád hogy senki nem tud belebujni a másik bőrébe és pontosan azt az egy hibát abba az egy szituációba megoldani. Az 500+3 lehetőség közül csak Te tudod kiválasztani hogy Neked melyik a legmegfelelőbb, azt Te is tudod hogy kész megoldást nem fogsz tudni kapni!


Amúgy ha csak egy invertálás a gondod akkor szerintem használj képszerkesztő programot!
Ha az ujjabb alaplapod nem viszi az XP-t és Te mégis szeretnéd az eredeti programodat használni és nem tudod az újabb verziót feltelepíteni ami kompatibilis winXp+ -al akkor használj XP Emulátort

Amúgy nem ismerem a programot de a linkek között van magasabb verziószámú ami kompatibilis XP+-al /Vista Win7 Win8 Stb stb/
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Idézet:
„Talán a cseréld le a nyákterveződet c. vicces tanácsra”
Talán ha elolvasod amit firefighter írt lehet hogy nem is olyan vicces . de hagyjuk nem sikerült és itt a vége , úgy dolgoztok vele ahogy akartok
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Egyébként a gerber-to pdf miért nem jó ? Gerbert tud abból meg pdf et két klikk , ja ez a kollégának nem tetszik ,bocsika
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 1 /
 
Komolyan..., óvodás szint! No comment....

Mondtam én olyat, hogy nem jó, vagy nem tetszik ?! Pont ellenkezőleg, az egyetlen perspektivikusnak megítélt volt! Ezt le is írtam. Most meg nyafogsz mint egy kislány...
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Idézet:
„Amúgy ha csak egy invertálás a gondod akkor szerintem használj képszerkesztő programot!”


Vektor!!! Mond neked ez a szó valamit ? Korábban írtam, hogy nem járható út számomra a vektorgrafikus formátum bitmap-é alakítása, mert az abból való nyomtatás messze nem az a minőség, amire szükségem van. Figyelni kellene, nem csak "bölcselkedni"...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Idézet:
„ja ez a kollégának nem tetszik ,bocsika”
Ezt ítram nem nyafogok
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Szóval neked olyan megoldás kellene, ami egy vektoros rajzból inverz , de ugyancsak vektoros kimenetelű nyomtatható formátumot kapnál ugye ?
(#) Firefighter1 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Harmadjara törlöm ki amit irok mert nem szeretnék banolást kapni ugyhogy csak egy linket adok amin elindulhatsz
Illetve 2 kérdésem van! milyen grafikai outputod van ( direkt nem nyomtatót irtam) aminek vektor adat kell? Mert amugy a Home szintű gépek 99,99999 százaléka bitképként nyomtat!
Ha olyan géped van akkor viszont tudnod kéne hogy ha egy adott méretbe megszerkesztessz egy rajzot! azt ugyan abban a méretben elküldöd a nyomtatódnak bitmap ként és azt egy 300.000 Ft nál olcsobb gépen kinyomtatod akkor a büdös életbe meg nem mondja senki, de még mikroszkóp alatt se hogy azt te bitképként vagy vectrografikus képként kezelted!

Remélem a törölt üzeneteket nem látta senki ha mégis akkor Mea Culpa!

Ez pedig csak azért hogy bölcselkedjek!!!
De részemről itt lezártam! És hogy nem mond hogy csak linkeket dobálunk!!!!
A CorelDraw amiaz egyik leg elterjedtebb program Pl csinál inverz adatot!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
1) A CorelDraw nem _képszerkesztő_ !! Talán nem ártana a fogalmakat tisztázni mielőtt félrefogalmazol.
2) kb az összes lézernyomtató a hpgl szabványt használja a nyomtatáshoz, kivéve, ha bitmapként küldöd le neki a sokmega byte adatot! Az pedig vektoros formátum.
3) De, rohadt nagy különbség van, hogy képet vagy vektoros ábrát nyomtatsz egy lézernyomtatón!
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Most akkor mire is van konkrétan szükséged ?
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Leginkább arra, hogy valami egyszerű trükkel Altiumban hogyan lehet a lyukakat is rávarázsolni a nyomtatásra negatív nyomtatási kép esetén! Ez az egy apróság nem megy csak.
Esetleg egy olyan, egyszerű programra, ami gerberből dolgozva teszi meg mindezt, természetesen megtartva a vektoros jellegét. Ahogy írtam, van is rá program, ami ezt tudja is, minden szempontból, de frissítés után sajna nem működik már.
Ennyiről volt szó mindössze.
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Értem , tehát ha jól értelmezem, akkor a pozitív nyomtatási képen megjelennek neked a forrpontok, viszont negatívban már nem.Valami ilyesmi a helyzet?
(#) Firefighter1 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Na látod ezt nem tudtam!
Akkor visszavonok mindent, Igazad lehet! Nekem a golflabdás kopácsolón ugyan olyan! Na de sebaj Mátrixba ugyis kicsit szemcsés!!
Amúgy azért mertem szabadabban fogalmazni mert te ugyan így tettél, de szintén igazad van a corel az nem képszerkesztő...
vektor alapú képszerkesztő!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Majdnem. Nem a forrpontok,hanem a lyukak nem jelennek meg! A negatívon. Pozitívval nincs gond, ott minden jól megvan, amit akarok, de negatív nyomtatásra nincs tervezve a program, így csak trükközéssel lehet rábírni, hogy mégis valami olyasmit alkosson..., de jelenleg lyukak nélkül megy csak.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
ON

Használja valaki a most kapható dry foliát?
Arra gondolok ami 15 centis tekercsbe van 2-3-5 stb méterbe..
Nem tapad a NYÁK-ra!
Igen leszedtem a védőfoliát
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Egészen pontosan vektor alapú _rajz_ program!
A képszerkesztő, az más. Alapjaiban különbözik a kettő dolog.
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Én használtam vagy egy hónapja. Nekem inkább túlságosan ragadt, kellemetlen volt vele dolgozni.
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Lehúztad az aljáról a védőfóliát?
(#) Firefighter1 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
kb a harmadik méternél tartok és lassan 1 óra laminálasnál! Szerintem ez kuka ez a tekercs! Holnap előveszem a másikat!
Bár most még megpróbálom a vizes felvitelt
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Na akkor van vektor alapú szerkesztő program is.De akkor telepíts fel egy nyomtató programot amivel fájlba lehetőleg PDF be tudsz nyomtatni. És a PDF pozitívjából már tudsz csinálni negatívat amin rajta lesznek a furatok is.Ezt sokan, így csinálják , ha nem olyan a nyákszerkesztő, és elég általánosan elterjedt megoldás is.
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Tudtam hogy megkapom!!! azért modosítottam... de már csak későn!
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Fura! Ezek szerint elég bizonytalan a tapadási képessége ezeknek ? Nekem mondom kifejezetten ragadós volt, ügyelnem kellett nehogy hozzáérjen a nyák-hoz, mert azonnal tapadt!
És olyan vékony, izgő-mozgó állagú volt az egész..., a régihez képest kellemetlen...
(#) Firefighter1 válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Ezt mi is mondtuk! De azt mondja hogy nem jó a minősége! igy maradna a vektornál. De most hirtelen erre én se tudok.. a corel az csinál inverzet... de holnap előszedem a tőbbit is aztán átnézem... ma már nincs erőm meg rég használtam őket.. nem emlékszem pontosan
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Ha szárazon nem ragad fel akkor vizesen sem fog . Nekem általában akkor nem akart felragadni ha nagyon hideg volt a műhelyben ,nem lehet hogy nálad is ez a probléma ?
(#) eyess válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
A PDF fájlba nyomtatott rajz vektoros marad,
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Lakásba vagyok 24 fok...
(#) Firefighter1 válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Igen de nem akar PDF et használni! Vagy már nem is tudom... ugyhogy ebből a részéből inkább kiszállok!
Mert ennél jobb megoldást én se tudok mondani... hülyeséget meg nem akarok
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Elég gyakran, majdnem napi szinten használom a CorelDrawot, így természetesen tudom, hogy pdf-ből minden további nélkül beimportálhatom a nyák tervet, és az sem egy ördöngösség, hogy legyen a gépemen 1-2 pdf nyomtató.
De mindez csak akkor nem nagy macera, ha van egy bejáratott nyák terved, ami max csak ritkán változtatsz, vagy egyáltalán nem. Akkor belefér ez a móka..., ám én fejlesztek, ami azt jelenti abban a fázisban gyakran módosulhat a terv is. Minden egyes alkalommal ezt végigvezetni..., hát akinek két anyja van, csinálja az ))
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Egy kép a fóliáról ?
Következő: »»   1256 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem