Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2802 / 3553
(#) Petyaa válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Gondolom ha lenne akkor az nem vezetett volna síntöréshez, hanem még a belső repedéskor kicserélték volna. Vagy ha nincs sín akkor azt mondják hogy jól van szerelvényt leállít.
(#) Pafi válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Valóban, a víz nem ég. Hanem robban. Meg korrodál, áramot vezet, koszolódik/dugul, fagy, párásít... kifelejtettem valamit?
(#) pjg válasza Pafi hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Folyik.
(#) granpa válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ez bizony jóval azelőtt volt, hogy 1/3-ára csökkentették a karbantartói létszámot (>15 éve). A barátom/évfolyamtársam, ilyen pályabejáró (is) volt, amíg ki nem "szervezték" őket.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2017 / 2
 
Kikérem magamnak, egész héten szabin vagyok.
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 20, 2017 / 2
 
Nem vagy ott, már megvan a baj.
(#) Gafly válasza Pafi hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Az a része még működhet, hogy mindenről képernyőkép mentést csinálsz, később vitában képként be tudod linkelni, és moderátor legyen a talpán, aki mindig minden linket és csatolmányt is végignéz...
(#) golem hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem tudom hogy ti hogy vagytok ezzel engem a kék ledek imádnak.
Vettem egy keverő pultot azon kék led a visza jelző led hogy be van kapcsolva utána multhéten vettem egy külső hdd házat azon úgy szintén kék led világit hogy az eszköz csatlakoztatva van máma vettem egy usb 4 portos elosztót szintén kéken világit hol ott a boldban azt mondták hogy pirosan világit.

P1000468.JPG
    
(#) Gafly hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Azért csak ne buzdítsunk senkit arra hogy tűnjön el, mert még megteszi...
(#) Moderátor hozzászólása Pafi hozzászólására (») Okt 22, 2017
 
Kifejezetten kértem, hogy fejezzétek be a kakaskodást, erre folytattad ebben a témában. Értem, hogy mindenki idióta, csak Te vagy helikopter, de nem veszed észre, hogy nem vagyunk kíváncsiak a folyamatos pufogásodra?! Ha nem vagy képes befejezni, inkább ne írj!
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ettől már csak az a jobb, amikor a PNA power LED-je szó szerint power LED. Kisüti a szemem vezetés közben, szerencsére létezik a fekete szigetelőszalag.
(#) jdani hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Üdv. Tudja valaki, hogy hogyan lehet, vagy lehet e egyáltalán Windows alatt, egy routerre pin kóddal csatlakozni? (már eleve ha a wps be van kapcsolva)
(#) Gabó válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ezt kifejtenéd? Hova akarsz a routerre csatlakozni? Wifi jelszóra gondolsz, vagy a beállítások oldalára?
(#) jdani válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Egy router internetjéhez akarok csatlakozni
Nincs jelszavam a wifihez, de a router PIN kódját tudom.
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Megnyomod a WPS gombot (ha nincs benne tiltva), majd a gépen a felkínált nyílt wifik közül kiválasztod és beütöd az ismert pin kódot. Majdnem olyan, mintha simán csatlakoznál hozzá.

A WPS mód az első, amit én ki szoktam kapcsolni, azon keresztül már a kracker előtt is könnyebben lehetett a WPA2-t törni
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 22, 2017 / 1
 
A PIN kód (Personal Identification Number) egy személyes azonosító. A Router-nek két érdekes jelszava van általában (a WAN portot most ne feszegessük). Az egyik a beállításokhoz kell, a másik a WiFi-hez. Ha tudod a beállítások jelszavát, akkor lépj be oda kábel segítségével és a WiFi részen meg tudod nézni a WiFi jelszavát.

Ha csak a beállításokbeli jelszót tudod, akkor nem tudsz szinte semmit, mert elöször valahogy csatlakoznod kell a Router-hez WiFi-n. Ha oda tudsz csatlakozni, akkor meg már nem lesz érdekes a beállításokbeli jelszó (már ha hozzá lehet férni egyáltalán a WiFi oldalról ahhoz a menühöz), mert lesz neted.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Szia!

Ajánlom figyelmedbe ezt a youtube videót. Pont mindent tud, ami ahhoz kell, hogy hozzá csatlakozzon. Ez a WPS lényege. Van egy PIN, amivel be tud menni, ha megnyomja a WPS gombot a routeren.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
És itt van, amiért nekem első dolgom ezt a funkciót kikapcsolni: Így törd Windows alól a WPS-t
(#) em hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok, az oldallal kapcsolatos javaslatok, ötletek megvitatására van külön fórum vagy más lehetőség?
(#) Frankye válasza em hozzászólására (») Okt 23, 2017 / 1
 
Nem igazán. Írd be ide, és megbeszéljük.
(#) em hozzászólása Okt 23, 2017 / 2
 
Feladtam egy apróhirdetést, melyet -gondolom egy moderátor- letörölt, mint profilon kívülit. Emiatt a rendszer 10 napra letiltott apróhirdetés feladásától.
A hirdetés letörlése nyilván részben szubjektív attól függ hol húzzuk meg a határt. Olajszivattyú, fúrótokmány belefér, állvány már nem. Ez szubjektivizmus részemről elfogadható, hiszen én sem tudnám jobban meghatározni mi maradhat.
Viszont a 10 napos letiltás egyrészt nincs benne a szabályzatban, minek írunk szabályzatot, ha más szabályokat alkalmazunk? Másrészt miért is van rá szükség? Ilyesmi csak ismétlődő esetnél lenne indokolt.
Amit még ajánlanék, hogyha töröl valamit egy moderátor, akkor lássa az érintett a nevét, hátha kérdezne tőle, hogy megértse mi is a probléma.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Hogy hívják azt a készüléket ami a gitárt összeköti egy androidos mobillal? Itt a szállón más hangosítás nem lehetséges.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Fejhallgató?
(#) (Felhasználó 116638) válasza em hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
A hirdetési feltételek világosak.
Az általad hirdetett dolgok nem hobbielektronikával kapcsolatosak.
Tehát nem illenek az elektronikai profilba.
Szerintem sem illik ide sok dolog, pl, nemrég hirdették:
-láncfűrész
-karácsonyfa talp
-Hűtőkamra aggregát
De volt már mosógép, meg női karóra, szájzuhany stb.
Azért ha meghúznak egy határt, azt illik betartani nem gondolod?
Meg azért az ember profiljából sok minden kiderül, van aki csak hirdetni jár ide.
Ami nem baj, de akkor tartsa be a szabályokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) Gabó válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
És még sorolható lenne ami nem tartozik hobbielektronika kategóriába, még is fent vannak...
A szabályaikról meg annyit, hogy elég random, hogy mit tartanak be közülük...
(#) lelkes amatőr válasza Gabó hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Idézet:
„A szabályaikról meg annyit, hogy elég random, hogy mit tartanak be közülük..”


Mint a nagyoknál: Austin

Link hiba javítva.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) SALáta válasza em hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Nem tudom de csirke, malac, bárány ugye mégse legyen. Pl én keresek olaj szivattyút esztergához, ez nem is felelne meg. Akár eszterga is belefér ide mivel az is kapcsolódott nagyban régen a műszerek világához. Ha még csak egy egy tekerentyű is kell vagy alátét de azzal meg lehet csinálni. Egy nedves csempevágó is belefér mert nyákvágásra jó lehet, de a száraz az már nem mert az csak csempéhez való. Tokmányok , sínek meg még ami kellhet a hobbi elektronikához belefér. Sok mechanika is.
(#) Ge Lee válasza SALáta hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Akkor itt árulom majd az esztergámat. Szólok is a postás csajnak ha látom hogy dobjuk fel a csomagtartójára, csak 2 mázsa körül van az egész.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Idézet:
„Hogy hívják azt a készüléket ami a gitárt összeköti egy androidos mobillal?”

Duct tape.
Na jó, nem szívatlak, szerintem valami ilyesmire gondolsz: BLUETOOTH audió adapter
Azt persze tudni kell, hogy ezek inkább fordított irányban használatosak, azaz telefonról zenét hallgatni, és nem visszafelé...
Mondanám azt is, hogy egy elemes (akár egy) tranzisztoros erősítő is jó lehet, hogy halljad amit pengetsz.
Ha tudnám hogy mekkora jelszinted ad le a gitárod, többet is tudnék segíteni.

Mellesleg hogy érzed magad, mennyire jött be a dolog? Többen is vagyunk, akit érdekel, és talán a OFF-ban nem annyira OFF, hogy kikapjunk érte.
(#) SALáta válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Magyar vagyok kontrázok, nekem a motor vagy 1.5 mázsa bakkal az egész 17 mázsa könyve szerint, csak az olaj úgy 30 liter benne plusz a vágóolaj. Nyilván ezek postán nem küldhetők. Bár a 2 mázsa nem sok, azt elhozza ha becsomagolod. Raklapos árukat is hoz az mpl.
Következő: »»   2802 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem