Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2927 / 3550
(#) Szárnyas válasza Triger hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Fő a következetesség!
(#) nagym6 válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
És ha megfőtt, megesszük.
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Azt is lehet.
(#) Udvari Zsombor válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Azt nem írtam hogy a tokmánynál tekerhető el és elvileg ott lehet erőt állítani (meg persze rükverc fokozat is van).
(#) elektroncso válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
De az nem sebváltó. Azzal csak a kuplung erejét lehet beállítani, aminek csavarozásnál van értelme, nem tépi le a csavar fejét, mert a kuplung hamarabb átugrik. A sebváltó, az általában az áttételház oldalán/tetején szok lenni és 2 vagy három fokozata van csak.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Két fordulatszám beállítási lehetőségről beszélnek itt. Egyik a ravasz húzásával szabályozható elektronikus szabályozás, ennek hátránya, hogy kisebb fordulaton gyengébb a gép.
Másik mechanikus áttétel változtatás fogaskerekeknél, itt kisebb fordulatnál erősebb a gép, ez lényeges, nagyon sokat jelent.
(#) Skori hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Többször felmerült baráti körben, hogy jó lenne a skype-ot (messengert) kiváltani valami más, szoftverrel. Lehetőleg könnyen használható ingyenes, megbizható, esetleg nyilt forrású, és nem nagy (szoftver)cégektől függő program lenne az ideális.
Évekkel ezelőtt ki is próbáltuk a qTox / uTox programot, ami a régebbi skype-hoz hasonló felületű, p2p alapon működik (elvileg szerver nélkül is működőképes). Működött, de akkoriban voltak bőven problémái. Mostanra viszont már talán kiforrott annyira, hogy esetleg használható. Akinek volna kedve kipróbálni, telepítse fel - és beszélgessünk, teszteljük.
Ezzel az ID-vel leszek elérhető Skori néven:
A3E458A95B682C8A763B6103BC6AFAC2DFCDB6F1167410350656253DC5A7F805F5961812410F
(#) granpa válasza Skori hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Ha tudnám, hogy működik, hogy kezeljem (telepítsem), én benne lennék, de nekem ez magas, nem is értek hozzá. A skype-pal sem bírtam, nem volt hozzá türelmem.
(#) Gafly hozzászólása Aug 14, 2018 / 1
 
Többek közözött ezért sincsen vodka a HE találkozókon...
Magánéleti problémák néha előkerülnek, azt próbáljuk kezelni.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Most lék okos domonkos. A közfal alatt nincs beton. A folyosón két fél öntés. A fal alatt meg a mellékelt ábra tégla hézaggal és az esti műszak miatt még nem vagyok kész a bontással. A régi fal szilikátból volt.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
De legalább "púrhabbal" meg lett erősítve, ahogyan látom...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Az csak hézag kitöltés volt. Holnap folytatom a bontást.
(#) Sam Seed válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Még nem tudjuk, hogy megoldódott -e a gondod. Én régen sokat foglalkoztam édesvizi High-techel.
Nálam most ez ütötte fel a fejét.

IMG_8299.JPG
    
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
A purhab és a sziloplaszt az építő ipar Kalmopyrin-je. Mindenre jók
(#) Zeusz1212 válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Mit kell látni a képen?
(#) Szárnyas hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Hogy én mennyire ki nem állhatom ezeket a zöld poloskákat.
(#) attika válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Itt mit kell nézni?
Bocsi a hülye kérdésért.
(#) jani1987 válasza attika hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
A foltosodást szerintem.
(#) Szárnyas válasza attika hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Igen, a foltokat rajta. Ott, ahol szívogatják a paradicsomot, nem tud beérni, vagy legalábbis sárga marad. Nem véletlenül bogyómászó poloskaként is ismert a rovar.
(#) BarnaPili válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Nekem a csigák okoznak fejtörést. Eddig haverok voltunk, de a téli paradicsomlevest kezdik veszélybe sodorni.
(#) Szárnyas válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Abból nálunk sincs hiány, de szerencsére legalább ők nem okoztak kárt a paradicsomban. Az esős, párás idő viszont kedvezett a gombás megbetegedéseknek, úgyhogy hála nekik, amúgy sem valami kiemelkedő az idei termés.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szórj ki döglött meszet, azt nem bírják. Aztán persze vannak csigamentesítő szerek is.
(#) nagym6 válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Némakacsa csapat kölcsönbe, megették fél nap alatt a csigákat
Biovédekezés, trágyázással.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Nálam a poloskákat kellene likvidálni valahogyan, mert nagyon elszaporodtak.
Ez ugyanaz lenne, mint a futókacsa? Mert eddig őt ajánlottál a csigák ellen?
(#) nagym6 válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Nem tudom ugyanaz-e. Mifelénk elterjedt, kb. 5-10 métert repülni is tud, 1 méter magasságban.
(#) Alkotó válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Nem történt még semmi. Az üveg erősen algás, a halak ezért kevésbé látszanak.
Egyáltalán nem vagyok "halas", de a meglévő alga mennyiség láthatóan csökken ha a hőmérséklet csökken. Vagy csak ezt az indokot magyarázom bele, de van természetes mennyiség változás is.
Számomra érdekes dolog ez az alga-ügy. Az üveg koszos tőle, de ha felülről nézek be a halakhoz (ahol nincs üveg ha elhúzom), akkor a víz teljesen tisztának látszik, csont nélkül látom a fenék minden részletét. Kicsit olyan, mintha a halak befüggönyözték volna magukat. Illetve fontos részlet, hogy Ők látszatra remekül érzik magukat, a növényekkel egyetemben.
A képeden lévő vörös maszat talán valamilyen fonálgomba, de totál nem értek hozzá, célszerű lenne szakembert is megkérdezned.
(#) Gery78 válasza Remci hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 2
 
Az elektronikai iparban meg úgy van, hogyha szikrázik és nem kellene, akkor szigetelő szalag, ha nem szikrázik és kellene, akkor kontakt spray.
(#) Sam Seed válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Amit elmeséltél az rendben van. Ez az egyetlen alga ami akkor keletkezik, ha minden oké.
Tényleg.
Le kell kaparni. Ezt a CO se hozza le.
Milyen növényeid vannak?
(#) peti333 válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Nem ugyanaz. A legtöbb szárnyas ugyan úgy bevethető ellene, de a legjobb az indiai futókacsa, elméletileg ez az egyetlen természetes ellensége a meztelencsigáknak.
Nálunk eléggé beváltak, lassan négy éve a kert díszei. Figyelni kell, mire engeded rá, pl. a salátát, hagymát nagyon szeretik, és képesek lelegelni, de a paradicsomot eddig nem bántották. Elég hasznos kis állat, mert könnyen kiszagolja, és ki is tudja túrni a csigát, illetve a petéjét is, emellett lehet rajtuk jókat nevetni, amikor légyre vagy szúnyogra vadásznak. Megenni nem nagyon lehet őket, mert tollakkal együtt kb. 500-600 gramm körül lehet egy felnőtt példány, viszont egy tojó produkál évi 100-200 tojást is.
A csigaméreg, sörcsapda, nem nagyon vált be a csigák ellen, ha van energiád, akkor össze is gyűjtheted őket, de az eléggé sziszifuszi munka.
(#) Szárnyas válasza peti333 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Kösz az információt a kacsákról, a későbbiekben, ha nem bírok a csigákkal, tudni fogom, hogy mivel próbálkozzak velük szemben. Egyelőre úgy járok el, hogy eső után az éticsigákat összegyűjtöm egy zárható vödörbe, aztán kiviszem a város határába és ott szabadon engedem őket. A spanyol csigákat meg eltaposom. Mivel még a kert egy része házépítést követően kialakítás alatt áll és található még rajta építési hulladék, így azok alatt megfelelő élettért találnak maguknak a csigák. Ezek környékét átböngészve eléggé meg tudom őket ritkítani.
Nagyobb gondot inkább a veteményesben garázdálkodó és az utóbbi években rendesen elszaporodó lótücskök, meg a fentebb említett zöld poloskák jelentik.
Következő: »»   2927 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem