Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2988 / 3553
(#) attika válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Az arduinót is el szeretnéd mellé ásni ha már úgy is bekrepált?
Vagy sikerült életre keltened?
(#) BarnaPili válasza peti333 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Ez az EMC dolog elvileg mindenre vonatkozik? Azért kérdezem, mert nem egyszer tapasztalom, hogy a boltok homlokzatán elhelyezett LED óriás kijelzők olyan szinten zavarják a rádiót, hogy hallgathatatlan. Itt Szarvason 2 helyen is van ilyen. Ezeken senki nem végzett ilyen vizsgálatokat?
(#) lóri válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Az is milyen jó, amikor vezetsz este és egy ilyen reklám a szemedbe világít, elvakítva.
(#) Triger válasza attika hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Mindkét általad "említett" embert ismerem, tévedésben vagy, két különböző ember.
(#) peti333 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Autóiparban nagyon komolyan veszik ezt, ott mindenképpen át kell esnie a komponenseknek, majd az egész autónak a teszteken. Az egyéb elektromos eszközökkel kapcsolatban is vannak megfelelő EU-s előírások, de hogy pontosan mi, és milyen szintű fogalmam sincs. Előfordulhat, hogy pár méteres körzetben zavarja a rádiót és mégis megfelel az előírásoknak. Elméletileg minden forgalmazó, aki az EU-ban kereskedelmi forgalomba hoz bármilyen elektromos eszközt, azt el kell látnia a CE jelzéssel, amivel vállalják, hogy a termék megfelel az előírásoknak. Itt ha jól tudom a tesztek elvégzését sem feltétlen írják elő, de ha mégsem felel meg, akkor meghúzkodhatják őket.
Az általad vázolt esetben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság lehet az illetékes, komoly szabályozás van a rádiófrekvenciás sávokra. Anno fordult elő, hogy a környéken kijöttek méregetni, mert többen bejelentették, hogy nem tudják bezárni az autót, mert valami illegális adás zavarta az adott sávot. Ilyen esetben akár komoly bírságot is kiszabhatnak.
(#) Gafly válasza Triger hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Erre nem tudtam görcsöt kötni.
(#) SALáta válasza peti333 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Kétféle ce jelzés van. A másik trükkösen a China Export jelentésű. Ránézésre eldönthető a ce jelben a c és az e betű egy egy kört ad ki. A másikban a körök metszik egymást, közelebb van a c és az e betű.
(#) bbb válasza lóri hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Szentendrei úton a fürdőkádas cég LED kijelzője pont ilyen.
(#) pucuka válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Az előírások mindenkire vonatkoznak. De ha valaki "összefusizik" egy ilyen reklámtáblát, az nyilván nem fogja típus engedélyeztetni. De ha zavart okoz, bejelentheted az NMHH ügyfélszolgálatánál.
Viszont ha valaki forgalmazni akarja, akkor a forgalombahozatali engedély része a típusvizsgálat. Annyival bonyolultabb a helyzet, hogy ha a gyártó nyilatkozik, hogy a terméke megfelel az előírásoknak, azt el kell fogadni. Ha kiderül (pl. zavar bejelentésből) hogy mégse, akkor az ellenőrzés eléri a forgalmazót (importőrt), vagy ha lehetséges a gyártót, és megtiltják a forgalmazást, gyártást. Ha Te magad vagy az importőr, (megrendeled a neten) akkor a használatát tiltják meg, ha megszeged, pénzbüntetés jár.
Elég bonyolult, hosszadalmas eljárás, de egyszer vége lesz.

peti333
Nem csak típusengedélyhez végeznek EMC vizsgálatot, hanem üzem közben is. Lehet meghibásodás, átalakítás következménye a zavarszint növekedés, de itt a zavarbejelentéssel indul a procedúra. Régebben ahogy a zaj kibocsájtás, úgy az zavarkibocsájtás is szerepelt a vizsgakövetelményekben, bár az is igaz, hogy egyiket sem vizsgálták túl gyakran.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) jani1987 hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Bizonyára vannak akik már dolgoztak inverteres hegesztővel és vétel előtt állok. Mondom a kritériumot. A házat 10-es biztosíték védi. Viszont a másfeles hálózatot két és felesre cseréltem. A bevont elektródán kívül más technológiával is tudjak hegeszteni. Megvettük a kerítés anyagot így bővel lesz alkalmam gyakorolni a vizsgáig. Konkrét javaslatokat vagy típusokat szeretnék kérni.
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
10-es biztositékra nagyon nehéz lessz keresni.
(#) jani1987 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Lehet de megbeszélhetem a szolgáltatót egy nagyobbra.
Ez már jónak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Jónak tűnik igen
De a.kismegszakitot csak úgy nem.fogják nagyobbra cserélni annak szigorú feltételei vannak .
Javaslom a villanyszerelési topikot látogasd meg ott fogsz kapni válaszokat ennek a menetéről.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) Triger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Miért, attika hozzászólásra tudtál görcsöt kötni?
(Felénk logikus gondolkozásnak hívják.)
Attika szerint krauszkrisztian14 és rihekopo32 ugyanazon személy.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) attika válasza Triger hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Idézet:
„Attika szerint krauszkrisztian14 és rihekopo32 ugyanazon személy.”


Kérlek másold be, hogy hol írtam én ilyet?
(#) fastaction válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Érdemes , olyan gépben gondolkodni , amely könnyen javítható , javíttatható . Nézd meg az inverteres hegesztő topikot . Tudom , van rá egy év garancia , csak utána nem is foglalkoznak vele . Pár év után alkatrészük sincsen a géphez . Nem , csak erre a márkára érvényes ez sajnos .
(#) szikorapéter válasza fastaction hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Nekem is egy kis noname 130-as van. Az volt az első dolgom hogy sztetoszkóp bele majd minden teljesítmény alkatrészről lőttem egy fotót. Így nem sértettem meg a 2 év garanciát, na meg ha szétmegy akkor tudom javítani többé kevésbé. Bár jobban belegondolva több mint 3 éve van meg a masina.
(#) fastaction válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Akkor az nagyon jó vétel volt . B.U.É.K.
(#) Gafly válasza attika hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Akkor ezek szerint Te sem tudtál rá görcsöt kötni.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Egyenlőre még kicsit furcsa, hogy 2018 már "tavaj"nak minősül!
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2019 / 6
 
Igen, pontos j-vel elég furcsa. De szerintem jövőre is az lesz...
(#) tbarath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 1, 2019 / 1
 
Valamint egyelőre...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Furcsa!? De azért csak nem annyira. Szinte ugyan az van, mint tegnap.
(#) pjg hozzászólása Jan 2, 2019 / 2
 
Eljött

Einstein.jpg
    
(#) fastaction válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 2
 
Tapasztalom én is nap , mint nap . Otthon nagy sikert szoktam elérni a router kikapcsolásával . Egyszerre mindenki jön és nézi , hogy mi történt . Mód feletti érdeklődés kíséri , hogy milyen házimunkát , teendőt kell elvégezni , hogy legyen internet .
(#) tbarath válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 2
 
"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudhatjuk biztosan, kitől származnak."
Petőfi Sándor

Bővebben: Link
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Szép estét. Nem tudtam melyik fórumba tegyem fel a kérdést ezért gondoltam ide írni.
Szvl *most vettem egy iPhone 6-ost icloud zárolással. Nem lopott meg semmi hanem a haverom kapta. De se az ID se a jelszót nem tudjuk. Van valami esély arra hogy használni tudjam a telefont vagy sem?
További szép estét és boldog újévet.

Ez nem egy chat felület!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) SzervízMacska válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Persze. Alaplap cserével. Ezek a cuccok szerencsére csak a gazdájuknak működnek...
(#) jani1987 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
További életkép a suliból. Nem kicsit lötyög.
(#) SALáta válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Most akkor tudod minek a tekercs szigszalag a zsebbe. Amúgy vicc de ha fenn a 100 m magason lévő oszlopon töröd össze akkor jó. Aztán rámarad még 20 évig, és az utódod is így oldja meg mert jó az úgy.
Következő: »»   2988 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem