Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3065 / 3550
(#) szikorapéter válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Tudom, de nekem jelenleg a motoros közlekedés sokkal "hatékonyabb".
Van mellette itthon autó is, az is úgy kezdte hazahoztam, majd 2 hét leforgása alatt totál lebontottam és összeraktam. Ami hibát találtam javítottam.
(#) nagym6 válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Nagyon veszélyes a motor.
(#) bbb válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Idézet:
„Tény fogyasztói társadalomban élünk, de ez nem azt jelenti hogy olyan drága kocsikat kell gyártani amik 200-400E km megtétele után ipari hulladékká alakulnak.”

Pedig jelenleg ott tartunk, hogy hivatalosan elismerten 150-200ekm élettartamra tervezett motorok vannak a piacon. S ha belegondolsz, akkor ezzel is úgy vannak, hogy az átlag nép megy 10-13000 km körül egy évben, hát akkor a 150-re tervezett motor 10 évre elég lesz, addigra meg vegyen másikat magának. Kellemetlen, de ebben élünk.
Én kifejezetten örülök, amikor a használt hirdetésekben az én autóm típusát ugyan olyan motorral 400000+ kilométerrel az órában lehet látni (8-10 év alatt), mert ez azt jelenti, hogy elmennek azok a motorok annyit Én meg az előírt 20000km helyett 10000-nél szoktam elvégeztetni minőségi olajjal a cserét, így bízom benne, hogy ez is meghálálja a sokáig kitartással.
(#) Petyaa válasza diakistvan hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
A Vw akkor külön utakon járt, míg a többiek common rail rendszerű adagolót használtak, a Vw pumpe-düse vágányra tért. De néhány év után abbahagytak vele, és áttértek a CR-be ők is.
A PD elemek megterhelik egész jól a szíjat, így 60ekm-ént érdemes szíjat cserélni.
Pont annak nem jó ez aki sokat megy vele mert ha kihasználja hogy dízel, akkor kétévente szíjcsere. Sajnos ha bedöglik a pumpe-düse elem és nem bízol a használtban, a felujított sem olcsó.
A sima 110 lovasat venném, igaz mindkettőben már van minimum hogy Föld-Hold távolság.
A minimum 500-600ezres futásokra fel kell készülni, még ha a harmadát írják akkor is. Ami nem feltétlenül jelent rosszat, ha karban volt tartva.
(#) Petyaa válasza bbb hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
1.9 Sdi motoros akármi, ott még a turbó sem hal be Vagy MB 240D a zőccséges korszakból.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok.
Proxy serverre tudtok valami jót ajánlani? Külföldről szeretnénk néha indavideo és hasonló oldalakon videót nézni. Listát találtam már sokat, de azokkal az IP címekkel mit kell kezdeni? Köszi.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Azokat az IP címeket állítsd be, mint proxy szervert a böngésződben.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
A hálózati beállításoknál kell megadni a proxy szerver címét. Ezzel jelentősen lassulni fog az internetes kapcsolatod.

Magyarán vagy profilokat kell készítened a hálózati kapcsolatokhoz (pl. NetSetMan segítségével) vagy egyéb módon kapcsolgatod ki és be a proxy-t.

Az ingyenes proxy-tól sokat ne várj, szerintem gyorsan meg fogod unni.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Köszi a tippeket nektek!
Találkoztam már pl. a www.proxysite.com oldallal, ahova be lehet írni egy webcímet, de nem lehet kiválasztani, hogy melyik ország proxiját használja. Vagy esetleg valami alkalmazás?
Lehet, hogy érdemes egy külön böngészőt fenntartani, ami proxys (lassabb), és akkor nem kell váltogatni. Köszi.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Magyar proxy szervert keress.
(#) kikkiri hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni (ha lehet győri) valakitől, aki meg tudna oldani egy Debag típusú látványkemence vezérlését. Az egész kemence vezérlését kéne újra építeni úgy, hogy a régi megy a kukába. (a régi működik, de a 90-es évekbeli, és mai igényeknek nem felel meg)
A kemence amúgy működőképes! Csak korszerűsíteni kell.
Ha van valakinek ambíciója, ideje, esetleg ismerőse aki vállalna egy ilyen projektet, jelezzetek!
Köszönöm!
(#) Kari55 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok.

Ma megjött a 3 in 1 USBdigitális mikroszkópom. Ilyen jó a nagyítása. (melléklet)

Ha valakinek van türelme/tehetsége felhasznáni ezeket az apróságokat, jelentkezhet.

(#) Kovidivi válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Az ICL7107-nek simán van értéke, közismert IC. Ha több fénnyel világítanád meg, lehet jobb képet kapnál?
(#) Kari55 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Még csak barátkozom vele,
(#) Skori válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 28, 2019 / 1
 
Ha van itthon is gyors net elérésed, vagy van olyan barátod akinek itthon gyors internete van, akkor használhatnál VPN-t. Manapság sok router tud VPN szerverkén működni és a dinamikus DNS-t is támogatják. A mikrotik routerekről szóló cikkemben kitértem pár mondatban a VPN-re is, esetleg olvass bele - szerintem sokkal ügyesebb megoldás, mint proxy-t használni.
(#) Kovidivi válasza Skori hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Köszönöm, elolvasom! Jó "kis" cikk, biztosan sok munkaórád benne van. Érthető egyébként, klassz!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Én csak egy dolgot hiányoltam a leírásból. Egy jó fotót a hardverről magáról. Amúgy jó leírás. Nincs kedved a mi készülékeinkről is ilyen alapossággal leírásokat pötyögni? Nem győzzük utolérni magunkat.
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
A hardwer lehet akár egy PC is. A szoftwer úgy tudom Linuxos.
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Jobb, ja. És akár egy pi is ellátja valahol LAN-on a GW feladatot, csak a portot kell rá beengedni.
A Mikrotiknak amúg elég béndzsa az IPSEC megvalósítása, a VPN gw megjelenhetne virtuális interface-ként is, sokkal jobb lenne...
(#) Skori válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Igen, pár fotó valóban nem ártott volna, de így is kicsit kapkodva készült a cikk. Talán majd kiegészítem. A másik ok, hogy most már egész széles a választék mikrotik routerekből. Sok különféle típus kapható, melyiket fotózzam? Az operációs rendszer mindegyiken ugyanaz, a hardver alatta viszont sokféle lehet pl. MIPS, vagy ARM processzor, de a kezdetektől elérhető x86 alapú vasra is a RouterOs. Sőt akár virtuális gépen (pl. virtualbox) is lehet játszani vele.
Kedvem éppen lenne más eszközökről is leírások készítéséhez, de időm rá az nem nagyon van.
(#) Skori válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Így van, régen a PC-s hardverekkel lehetett a legerősebb routereket készíteni, de manapság akár 32....128 magos procival is vannak router alaplapok. Energiafogyasztás szempontjából a router alaplapok sokkal jobbak, mint az x86 alapú PC-k, és manapság ez is eléggé fontos szempont.
(#) Skori válasza tbarath hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Próbáltam teljes ethernet-et átvinni VPN-en keresztül. Hasonlóan is megoldható mintha a VPN lenne a virtuális interfész, pl. EOIP használatával. Működött is, de elég furcsa anomáliákat tud okozni két hálózat layer2-n összekapcsolása. Amennyi hasznos dolgot hozott magával (pl. 150km-re levő barátom otthoni média szerveréről az én itteni TV-m is tudott filmeket lejátszani) de ugyanannyi szívás is volt vele - így végül maradtunk a sima IP alapú VPN összeköttetés használata mellett - ami viszont gyakorlatilag eddig problémamentes volt.
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Nekem most volt kalandom egy kalandosabb site2site VPN-nel, ott azért csuklottak a mikrotik fejlesztői rendesen
(#) attila1 hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok!!
Kérdésem a képen látható medencével kapcsolatos. Szerintetek,ha leengedném,kimosnám,és fordítva az aljával felfelé a földtől megemelve egy 20 cm-el tárolnám télen a jelenlegi helyén,lenne valami baja? Nem tudom,hogy az anyaga mennyire kényes,ezért kérdezem... köszi a válaszokat előre is!
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
A lágy medencefóliák egy bizonyos hőmérséklet alatt rideggé válnak, és minimális hajlításra is törhetnek. Leginkább ezzel érdemes foglalkozni. Jobb, ha még meleg időben összehajtva tárolod télen, és napon 20fok feletti hőmérsékletre melegedve csomagolod ki.
(#) attila1 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia!! Hát ettől féltem,hogy hasonló választ kapok. Pedig mennyire egyszerűbb lett volna,ha csak átfordítom,jövőre meg csak vissza,és máris mehetne bele a víz...
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Hogy tudnám kideríteni merre vannak a Telenoros adó állomások? Vettem egy telefont 8.1-es androiddal de a mobilnet vétel a házon belül siralmas. Ugyanez egy 4.2-es telefonnal nem volt gond. Ha kiülök a ház mögé a falu végén viszonylag tűrhető a vétel. Berettyóújfaluba pedig tökéletes a vétel. Pedig 16 kilométerre van.
(#) tiggersoft válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Itt nem az Android verziója, hanem a telefon a kérdés. Könnyen lehet, hogy egy gyengébben teljesítő RF egység van benne. Azzal hogy tudod, hol van Telenor (vagy bármilyen más) bázisállomás, nem mész semmire. Változtatni úgy sem tudsz rajta.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
A típusa Doogee x90. Azt se tudtam, hogy van ilyen is. De ez is made in...
Következő: »»   3065 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem