Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3079 / 3556
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Idézet:
„És nem okoz hasfájást!”
A sör, vagy a tej?
Idézet:
„A mellékhatások tekintetében kérdezze kedvenc kocsmárosát!”
Vagy kedvenc tehenét.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Szerintem egyik se, a sör inkább fejfájást okoz egy mennyiség felett. Szerencsére én annyit ha akarnék se tudnék inni belőle, mert a gyomrom jóval előbb jelzi hogy nem kell, na meg a másodiktól el is álmosodom, és el is megy a kedvem a további ivástól.
(#) mnyugger hozzászólása Okt 24, 2019 /
 
(#) gkari válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ha laktóz, vagyis tejcukor tablettát vennél be a laktózmentes tej mellet, akkor lenne csak baj. Az a tabletta a "laktáz (lactase)" nevű enzimet tartalmazza, ami a tejcukor emésztését segíti.
(#) madzagos válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Én tudom!
(#) SALáta válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Nálam egyik sem, akár egymás után sem. Sörre tej, tejre sör jöhet. Kakaó az más, azt inkább magába sem. Sörrel még nem próbáltam. Anno paradicsom, tej majd sör meg se kottyant. Már együtt a hármat rég fogyasztottam.
(#) nagym6 válasza SALáta hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Nekem napi 1 liter kakaó. Bár én más kaját alig eszek, így semmi gond a kakaóval, sőt talán ez a főkaja.
(#) gyerek67 válasza gkari hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Nem-nem, én nem élek ilyesmivel.
Megiszom mindenféle tejet, eszem a sajtot, túröt, vajat és semmi bajom tőle.
A sört is tabletta nélkül iszom!
Mondjuk tejjel még nem próbáltam...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
(#) sany hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Postán maradó csomag esetén kapok értesítőt?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nem kapsz.
Bár volt valaki, aki állította, hogy felhívták telefonon.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Egy kis cetlit vagy emailt azért küldhetnének legalább.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Kapsz az eladótól, hogy figyu, ma adtam fel. Ez azt jelenti, hogy ha másnap nem is, de a következő munkanapon illik ott lennie a postán. Aztán ha nem valami giga posta hanem kis falusi, akkor felhívod, hiszen személyesen is ismered őket, aztán megmondják hogy ott van-e már vagy nincs.
Engem meglátott a csaj az előtérben minap, és mire odaértem az ablakhoz (ketten voltak előttem) már a kezében volt a postán maradóm, és nyújtotta a bigyót hogy írjam alá. Előre sejtette hogy miért megyek, mivel a csekkeket nem én szoktam vinni feladni.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
⁵Valóban. Csak nekem nem volt még soha postán maradó csonagom. De mostmár tudom.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Hozzá kell szokni, mert már egyre kevesebb mindent hajlandó elszállítani a Posta (de azt egyre drágábban).
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
De emailt sem!? Automatikusan küldené a rendszer. Úgyis a vonalkódot beolvassak rajta.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nekünk a 240 literes kukákat az MPL hozta. Mielőtt megkérdeznétek minek az nekünk: takarmány tárolásra.
(#) Kovidivi válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Most, hogy mondod, a görögdinnye is ugyanezt a problémát okozta nálam, mármint nem a bőrkiütést, hanem a nyelőcső görcsöt... Biztosan van valami, ami ezt okozza, de az orvostudomány szerintem még nem olyan fejlett, hogy mindenre megoldást találjon. Gyomortükrözés nem mutat semmi baktériumot, semmit. Hm... Ez van. Nálam még nem annyira problémás a dolog, sőt, de kollégám mondta, hogy ha nem szedi be reggel a gyógyszerét (pantoloc vagy mi, gyomorvédő, amit nekem is felírt a doki egy rövidebb időre), akkor egész nap problémája van...
(#) ronin75 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nekem volt gyomor és bèltükrözés is, biopsziával. Semmi eredmenye nem volt. Az étel intolerancia vizsgálat mutatta ki vérből a glutèn érzékenységet.
Aztán lehet, hogy a saját orvoslàs a legjobb. Egy idő után ràjön az ember magától, mit ehet és mit nem. És sajnos, én legalàbbis, a "mit nem" dolgokat nem is tudtam eddig helyettesíteni, mert a "mentes" dolgoknak elég borzasztó ize van. Átszokni meg már, erre a kis időre, minek
(Egyèbként a gyomorvédő is simán elhagyható, csak nagyon oda kell figyelni. De valahogy még mindig jobbnak láttam odafigyelni, mint azt a gipszes port meginni.)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) Kovidivi válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Gyomor védőnek hívják a gyógyszert. Tehát valami árt a gyomornak. Akkor miért nem azt szüntetik meg, ami ezt teszi? Erre senki se tudja a választ.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Engem mindig értesítenek, ha a feladó megadja a telefonomat, vagy emailemet.
(#) gyerek67 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Kovidivi, Ronin, egy pillanatig sem irigyellek Benneteket!
Áldásnak tartom, hogy azt ehetek, amit akarok és annyit, amennyi belém fér.
Sajnos, ezt egyre kevesebben mondhatják el magukról.
A laktóz érzékenységet még kordában lehet tartani tablettával, de már annyiféle emésztőszervi problémával találkozhatunk naponta, hogy az elképesztő.
A glutén érzékenység tudomásom szerint különösen kellemetlen.
Pénztárcának és egyénnek egyaránt. Pláne, mikor nézheti az illető, hogy a többiek miket esznek...
Nem tudom, mi vezetett ide és ahhoz sem értek, hogy mit lehetne tenni ellene.
Gondolom, a következő nemzedékeknek még nagyobb lesz a problémájuk...
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) ronin75 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
A csavar igazán az a történetben, hogy gluténérzékenységre lehetne kérni adóvisszatérítést, ha biopsziàval igazolt. Azonban az nem mutatta ki, viszont más igen, és a tünetek is igazoljàk. Nem is a pénz, mert nem hatalmas összeg, csak így kicsit sántit a tàmogatàsi rendszer.

(Sajnos a környezeti hatások, az élelmiszerek, genetikai deformitások lassan ide vezetnek. Ez is egyfajta evolució és természetes szelekció.)
(#) ronin75 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Az ami árt a gyomornak, azt te tudod megszüntetni. Nem eszel belőle
(#) Szárnyas válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Idézet:
„(Sajnos a környezeti hatások, az élelmiszerek, genetikai deformitások lassan ide vezetnek. Ez is egyfajta evolució és természetes szelekció.)”

Vagy csak jobban előtérbe került és ismerté vált és ez a betegség, a gluténérzékenység például már az ókorban ismert volt. Illetve a kenyér nagyüzemi előállítása sem kedvez a betegségben szenvedőknek, állítólag a kenyér régi, hagyományos, hosszú kovászolású módon készített változatánál a liszten lévő glutén az érlelés során lebomlik.
(#) ronin75 válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
A mai tucatkenyerekről ne is beszéljünk.
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Én jó régen sokat szenvedtem a gyomrommal, savprobléma, meg nem tudom mi egyebek, majdnem elviselhetetlen volt már. Orvosok adtak valamiket, mindennel csak rosszabb volt.
Gondoltam egyet, napokig csak pirítós kenyeret ettem, meg mézet, talán kitisztul valami, és egy hét múlva jelentős javulás. Utána kezdtem jobban enni ahogy a gyomrom kívánta, majd ráálltam az ezutáni normális evésemre, ami azt jelenti, hogy kb. fele annyit eszek (jelen pillanatig is), mint előtte. És ez kb. feleannyi mint az átlagember napi kaja, bőven elég bármennyi fizikai terhelés esetén is. Kellet kb. 1-2 hónap, és teljesen rendbe jöttem, minden panasz megszűnt, azóta bármit ehetek semmitől semmi bajom, ismeretlen az ilyen-olyan érzékenység. Ez fogyással is járt, de kellett is.
Tehát egy komoly szenvedős bajból a koplalás, ezután pedig normális mennyiségű bármilyen kaja bevitele volt a megoldás. A "normális mennyiség" alatt az átlagember kaja felét értem, kb. ennyivel többet esznek emberek a szükségesnél.
(#) Szárnyas válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Se a búza beltartalmi értékének leromlásáról, amelynél az a tendencia figyelhető meg, hogy a minőség a hozam érdekében feláldozásra került.
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Lehet, hogy a régi időkben nem véletlenül volt beiktatva böjti időszak az emberek életébe.
(#) nagym6 válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Az egy évben egyszer kevés. Szerintem heti egy nap "tisztulás" kellene.
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Van benne ráció, pláne a mai étkezési és életmódbeli szokásokat ismerve. Van egy olyan érzésem, hogy a legtöbb betegség megelőzhető lenne az étkezési szokásaink megváltoztatásával.
Következő: »»   3079 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem