Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3252 / 3550
(#) Johnycorp válasza enree hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szia.
Gratulálunk.

Mi az alábbit használjuk jelenleg:
Angelcare AC 300

Jól működik, csak a két tálca legyen a helyén, elosztva az ágyban.
Elem kimerülést is jelzi.

Volt, hogy adott fals riasztást ez is, de igen ritkán. De az nem baj.
Dokitól meg vagy kapsz jó tanácsot vagy nem. Védőnőtől meg ne is várd. Nem írom ide a véleményem az egész rendszerről.
Még jó, hogy a párom szülésznő és rálát pár dologra...
(#) enree válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Köszönjük szépen
Hát, kezdem látni én is, hogy nem teljesen résmentes a rendszer és akkor finom voltam. De az örömből ez nem vesz el cseppet sem!
(#) Kovidivi válasza enree hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 2
 
Amit mi használtunk, az két tálcás volt, a babát pedig ki kell párnázni oldalról, ne másszon el. Megjegyzem, hogy ez a gép még semmit nem ér, ha nem tudsz egy babát mesterségesen lélegeztetni, elsősegélynyújtás is teljesen más ilyen baba méretben. Youtube-on találsz videókat, de van kurzus is, ha érdekel.
Egyébként nem szabad félni, a babák nagyon erősek, ha jelez is a gép, akkor sincs baj, alvás közben a felnőtteknél is van néha légzéskimaradás, ami után egy nagy felhorkanás jön általában. Légzés nélkül pedig pár percig még semmi károsodás nem történik. Csak arra akarok utalni, nehogy stresszesek legyetek, amikor alszik a baba. Inkább pihenjetek.
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Idézet:
„Egyébként nem szabad félni, a babák nagyon erősek, ha jelez is a gép, akkor sincs baj,”

Egyet értek! Általában elég ráfújni az arcára és máris helyreáll minden!
(#) ha4023 hozzászólása Márc 2, 2021 / 1
 
OFF Topic

Sziasztok

Békéscsabára megyek Kecskeméten keresztül, ha valakinek kellene valami, akkor szóljon péntek délig. Utána majd csak nyáron járok arra, bár remélhetőleg valamikor megrendezésre kerülhet az ottani találkozó is.
Szombaton reggel indulok majd Moháról, pályán közlekedek.

Rádióamatőr antennás dolgok, alkatrészek, elektroncsövek, műszerek....stb.
Nem modern dolgok, hanem nosztalgikusok inkább

Gyula
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Idézet:
„a gép még semmit nem ér, ha nem tudsz egy babát mesterségesen lélegeztetni, elsősegélynyújtás is teljesen más ilyen baba méretben”

Pont ezt akartam írni, hogy érdemes valamilyen tanfolyamot megcsinálni
(#) Skori válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Nekünk annak idején összesen kb. 5 alkalommal jelzett be, ebből 4 hamis riasztás volt. Az 5. nél párom felkapta az ágyból a kiscsajt, és újra elkezdett lélegezni. Nem kellett mesterséges lélegeztetés, sem semmi hasonló, de ha akkor nem jelez, akkor ki tudja mi történik.
(#) bbb válasza enree hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
S ha nagyon "ráérsz", akkor elkezdhetsz adatot is gyűjteni, majd megjeleníteni, mint ebben a projektben: Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Ez már nagyon vad! Ide nem elég a "nagyon ráérsz"
(#) kaqkk válasza enree hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Gratulálunk ! Nálunk felnőtt 3 gyerek légzés figyelő nélkül , hidd el ha az első időben az anyja mellett(egy szobában) fekszik gond nem lehet ,nem akarlak lebeszélni a figyelőről , de az anyja gyorsabban észrevesz majd minden apróságot mint bármilyen műszer (ha nem így lenne már kihalt volna az emberiség )... Én minden fiamnál az első 3 hétben plafont bámulva-hallgatózva töltöttem az éjszakákat de mire megmozdultam egy hangra a kicsi már az anyja kezében volt .....
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) bbalazs_ hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Én meg kókuszmatracot vettem, mert az "nyílt cellás", átlélegezhető. Tehát ha a kicsi (főleg az első időben) úgy fordítja a fejecskéjét, hogy a lepedő fedi az arcát, akkor is tud levegőt venni. A sima matracokon át így nem tud.
Egyébként a gyerek képes olyan finoman lélegezni, hogy azt hiszed, már nem él. De azért a mellkasi/pocakrészen látszik a mozgás
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Annyiban egyet értek, hogy az anyák csodákra képesek! Nejem még arra is felébredt ha lázas a gyerek! Szerintem hallja a hőmozgást vagy nem tudom.
Ettől még nem olyan drága tétel egy ilyen monitor (összehasonlítva egy élettel), és elég egyetlen alkalom minden mondjuk ezredik gyereknél hogy szükség volt rá, máris megérte!
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Idézet:
„nem akarlak lebeszélni a figyelőről”
Ez is benne volt a hozzászólásomban ... Ha van lehetősége rá vegyen és mindannyian reméljük hogy élesben soha nem jelez !
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Igen, láttam!
(#) Rosszmáj hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Ilyet használt már valaki? 80. szülinapjára meglepném vele a házat.
(#) madzagos hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Mély fájdalommal tudatom mindazokkal, akik tisztelték, szerették, ismerték, hogy felejthetetlen barátunk, Kormos Tamás
(sooty)
hosszú, súlyos betegség után elhunyt.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Azon gondolkodom, hogy hol és mennyi alkalommal találkoztam vele?
Ha visz valaki virágot, akkor utalok előre is a köz nevében...
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) kameleon2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Akkor inkább Schomburg, vagy Deitterman anyagok. Mapeitől pedig mentsen isten!
(#) enree hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Mindenkinek nagyon köszönöm a légzésfigyelővel kapcsolatos hozzászólásokat, tanácsokat. Az igazság az, hogy én sem aggódom különösebben, a párom annál inkább. Két érzékelős lesz, ahogy többen is tanácsoltátok. Tuti nem lesz semmi baj, de ha a párom így nyugodt, akkor ennyit megér. Amúgy még az előző házasságából van egy 7éves fia (és így már nekem is van egy kisfiam ), annak idején neki is volt légzésfigyelője ami 2x jelzett, de mindkettő vakriasztás volt, legalább is mire kikapta az ágyból már nem csak a figyelő, de a gyerek is ordított!
bbb! Köszi, de az elkövetkezendő 50évben erre tuti nem lesz időnk! Szeptember elején jön a baba, most adjuk el a lakásunkat, albérletbe megyünk, házat veszünk Csömörön ('70-es kádárkocka), amit totál szétverek és nulláról újra kell csinálnom mindent!
Érdekes ahogy az élet alakítja a dolgokat... az első randin közölte, hogy nem megy férjhez többet és gyereket se szül, mert elég volt, hogy egyszer egyedül maradt egy babával és mivel fitnesz edző a munkából is kiesne újra hosszú időre. Aztán most tessék
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Ge Lee válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Az egyetlen ésszerű megoldás szerintem a lemezbeütéses módszer, ha jól és jó anyagból csinálják "örökös".
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Részvét a csapat nevében.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Igen, virágra meg küldünk pénzt.
Nem troll/nem vicc.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) sargarigo válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Két lemez illesztésénél hogy nem megy át a víz?
(#) sargarigo válasza madzagos hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Szomorú.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ha Sanyi tényleg el tud menni, akkor tényleg küldök pénzt virágra.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) mnyugger válasza madzagos hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Nyugodjék békében!
(#) Ge Lee válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Hogy menjen át ha át vannak lapolva egymáson? Egyébként sem megy, hanem a tégla pórusai vezetik (veszik) fel, amit ha megszakítasz a saválló lemezzel akkor ez megszűnik. A nejlon meg a kátránypapír meg amiket az építkezéskor használtak az 20-30 év alatt tönkremegy.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Apám öccse körbefűrészelte a házat fuga között, és lemezt dugott a résbe...
Szemben a szomszéd, pedig körbeásta a házat, vett valami okos "nedvszivó cucmákot" amivel bevakolta az alapot, és utána fél méter szélességben feltöltötte kaviccsal, körben...
Sok példát láttam már, mi a jó?
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Azért az alapot körbeásni az nem kutyafüle, meg azzal az a baj, hogy belül ugyanúgy körbe kéne ásni, mert ott is föld van mellette. A beütés jár a legkevesebb macerával, tény hogy a vakolatot egy csíkban ahhoz is meg kell bontani.
Szigetelés előtt álló háznál meg ez alap. Ha enélkül teszik rá a szigetelést akkor lesz az, hogy a fal a nedvességet csak befele tudja leadni, és nem értik miért csupa penész belül a fal, emiatt aztán leszedik a már felrakott nikecellt mert hogy "nem tud szellőzni miatta a fal". Nem is kell annak szellőzni, azt kell megakadályozni hogy ne vegyen fel vizet.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Idézet:
„De penész az van nem?”
Következő: »»   3252 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem