Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3302 / 3550
(#) Skori hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Mesélek egy érdekességet. Le akartam menteni egy youtube videót, hogy offline is meg lehessen nézni. Ez nem olyan egyszerű manapság, mert a youtube szerverén külön fájlban van a video (ráadásul több különböző felbontású fájl van a szerveren), és a hang is hasonlóképpen több külön file. Ezt a böngészőből le tudom tölteni, és ffmpeg-el össze lehet fűzni, ami végülis ramdiszken egy pillanat alatt megvan, de... foglalkozni kell vele.

Aztán próbaképpen/kíváncsiságból simán beledobtam a youtube linket, az itthoni NAS-on, a download station-be, és meglepődtem... leszedte a videót, a hanggal együtt összefűzve, és mp4-be kódolva...
Vajon ilyen formában is fent van a youtube szerverén? Vagy a download station tud valami olyat amit más nem?
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Vannek erre olyan beépülők, amelyek egy-az-egyben le tudják tölteni, nem kell fűzögetned. Valószínűleg legálisak, hiszen a Firefox ajánlotta őket. Van nekem a DownloadHelper nevű, meg a rövidnevű Youtube Video and Audio Downloader, ez a kettő nagyon ritka, hogy ne bírná letölteni (de volt már egy-kettő régebben, amivel nem bírtak. De ritka az)

Végülis te találtál neked kézreálló megoldást, de másnak még jól jöhet, amit ajánlottam.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) antiktelefon válasza Skori hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Youtube-dl a profi eszköz erre, picit beletanulós, de ki tudod listázni az összes elérhető formátumot és ha kell ffmpeg konvertalja és összefűzi. Videó függő, hogy miben érhető el.
Teljes lejátszasi listákat, liveokat, barmit letölt, filrokat úgy nevezi el, ahogy akarod, hasznos cucc.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
És melyik YTD a jó erre? Csak mert nekem eleinte szedte, aztán egyre kevesebbet, végül egyet sem tudott már leszedni. Ekkor ajánlották a 4K VD-t, na az szedte azokat is amiket a YTD nem tudott, de már az sem nagyon szedi. Oldalfüggő is, vannak olyan oldalak ahonnan ahogy beteszem a linket azonnal tölti is, meg olyanok is amikkel semmit nem tud kezdeni, hibát ír ki.
(#) majkimester válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Esetleg JDownloader2. Eddig mindent hozott. Lejátszási listákat is kezel. Kiválasztható melyik stream-et szedje, alapból a legjobbat ajánlja fel. De például mostanában van ami AV1-ben van, én meg TV-n szoktam lejátszani, ami nem tudja az AV1-et, ezért ezt blacklist-re tettem, és így H264 a következő amit alapból felajánl.
Külön letölti a thumbnail image-et, a description-t és az audiót is, ha az is kell. Persze ezek törölhetők a letöltési listából, vagy például az audió formátumok szintén blacklist-re tehetők, és akkor azokat nem is adja hozzá a listához. A thumbnail image meg jó ha NAS-ra rakja az ember.
(A videó amit leszed mp4 és természetesen hanggal együtt értendő.)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) mnyugger hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Budapestiek. Hogyan juthatok el a Keleti Pu-ról a Budai várba?
Hétköznap.
Gondoltam metróval a Blahára.
Onnan 4-es 6-os villamossal a Jászai Mari térre.
Onnan hajóval a budai oldalra.
Onnan Siklóval fel a várba.
Cél:
Szent György tér 2.
Oroszlános udvar
Jól gondolom?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Hát, én nem vagyok budapesti, de a Gugli térkép valami 5-ös autóbuszt mutat, ami majdnem ott tesz le.
De (úgy gondolom) hajózni és Siklózni is szeretnél, akkor meg miért ne lehetne jó, amit elterveztél.. ?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Úgy is lehet.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Köszi, Köszi!
(#) Egri Frédi válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
A leghosszabb vagy a legdrágább utat kerested ?
(#) mnyugger válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Elmúltam 65. Ingyen utazom.
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
A Lánchíd környéke (alagút, sikló) a felújítás miatt kerülendő. Jó az 5 -ös busz a Dózsa György térig, bár onnan lépcsőzni kell.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
A válaszban a pontos név szerepel, youtube-dl a neve, ffmpeg kell hazzá és parancssorral mindent is tud, de gui is van hozzá.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Tehát a 330 méter igaz, csak függőlegesen értendő.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Hacsak úgy nem. De valójában aki odaírta azt a 330 métert, az alighanem légvonalban értette.
Megnéztem a térképen, legközelebb a Roham utcánál találtam megállót, onnan gyalog valami 550 méter -és tényleg kell lépcsőzni is. Repülni toronyiránt valószínűleg nem tud mnyugger fórumtársunk...
(Úgy kell neki! Tanult volna! )
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Vagy a 16-os busz, a Moszkva tértől...
(#) bbb hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Ki ismerős a Duna-Tisza csatornán horgászat szempontjából? Utoljára valamikor gyerekkoromban voltam ott pecázni, s lehet, hogy megint kinéznék, de merthogy nem a szomszédban van, azért jó lenne tudni hova is csöppennék.
Szóval a kérdésem, hogy az 51-esről elvileg le lehet kanyarodni a csatornára, de hol érdemes ott megállni? Melyik irányban érdemes elindulni? Mekkora arrafele a víz mostanság? A horgászhelyekhez még mindig nyaktörő mutatvánnyal lehet lejutni? Napijegy ezen az új onlány felületen is váltható, ha jól láttam, de az melyik szakaszra jó?
(#) SzervízMacska válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2021 / 2
 
Dózsa tértől kis séte felfelé a Palota úton, aztán van ott egy lift, ami közvetlenül a palotába megy fel.
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 9, 2021 / 1
 
Ha cél egy hangulatos kirándulás, akkor a 2M villamost javaslom a Széchenyi István térig, ott átkelhetsz a Dunán a Lánchíd pótló hajóval, majd a sikló felvisz pont az uticélodhoz. Ha úgy sikerül, a villamoson akár velem is utazhatsz…
(#) granpa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Hajónapló kiegészítés: M4 a vámház térig, onnan V2 a Széchenyi térig, vagy M2 a Kossuth térig és onnan V2 a Széchenyiig.
(#) pucuka válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Mostanában látok 2 -es villamosokat jönni a Bartók Béla úton a kelenföldi remizbe este, meg napközben is.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 1
 
Azt a villamost, amit a Ő vezet, arról lehet felismerni, hogy kék csikos ingben van, és lelkesen csóválja a farkát.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
1. Szerintem te ne gyere el több találkozóra, mert többen is szeretnének már veled "kezetszorítani". És igen jó úton haladsz az új hívek "toborzásában".
2. Ne személyautóval gyere, hanem egy hosszúplatós IFA -val és ragd meg jól sörrel, hogy mindenkit ki tudj engesztelni ...
(#) mnyugger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ez az útiterv tetszik a legjobban.
Ha szabad vagy (2021. augusztus 26. csütörtök 13:15) egy órára akkor vendégem vagy a Szent István terembeli látogatásra.
(#) mnyugger válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Idézet:
„ragd meg”
(#) Egri Frédi válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Jogos. De telón nem nehéz "mellényúlni" és javitani sem tudom ....
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 2
 
Érdekes módon csak azok kötekednek velem, akik nem mernek eljönni találkozókra...
Pedig én akkor sem vagyok veszedelmes, ha kés van nálam és nem félek használni.

Szervizmacskától nem félek, több közös programot végigjártunk már vele.

Tűrőképességéről csak annyit, hogy éppen regisztráltunk trolibusz vezetésre, és pont előttem volt:
Csaj kérdezi:
- Neve?
- P. Zsolt.
- Ma csupa ilyen hülye nevű jön.
Na ekkor felborzolódott kicsit rajta a szőr, és kissé hátrasúnyta a füleit, de nem boritotta rá a csajra az asztalt.
Aztán jöttem én:
- Neve?
- N. Gábor.
- Na végre egy normális is van.
Ekkor már mindketten röhögtünk...
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) attika válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Idézet:
„Érdekes módon csak azok kötekednek velem, akik nem mernek eljönni találkozókra...”


Már meg ne haragudj a kérdésért, de szerinted akik kötekednek veled, azok azért nem mennek csak el egy találkozóra mert Te is ott vagy?
(#) Gafly válasza attika hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 7
 
Hát persze, látom ki lettem tanulva:
- Ha ott vagyok, akkor azért jönnek,
- Ha nem vagyok ott, akkor meg azért jönnek.
Ennyire egyszerű ez, nincsen itten semmi látnivaló, mindenki mehet aludni/dolgozni...
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Sajnos dolgozom, és nem is a 2M-en, hanem a 2-esen. Viszont jóval később kezdek, 4 után, így találkozni sem fogunk. Azért köszönöm, szívesen megnéztem volna.
Következő: »»   3302 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem