Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   114 / 168
(#) asasin hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Mit gondoltok erről a szkóprol? Iwatsu DS-8600.
(#) nagym6 válasza asasin hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Olyat találtam, hogy 2 Mhz-es. Mást nem.
(#) asasin hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
eErről lenne szó:http://www.jofogas.hu/budapest/Iwatsu_digitalis_tarolos_oszcilloszk...10.htm
nNem sok mindent találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) RoliNyh válasza asasin hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Próbálkozz itt, van az oldalon egy "Contact Us" (esetleg a Support) gomb is, ott érdeklődhetsz...

Még itt is árulják, aszongyahogy,
"LCD display 128*160 dots" hát az nem épp "HD" felbontás, (ha lehet neki hinni)...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2017
(#) Bakman válasza asasin hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Ha a harmadáért odaadja, akkor is határeset.
(#) RoliNyh válasza asasin hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Van itt pár nagyobb kép is róla...

És google a te barátod is amúgy...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2017
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Itt látható, hogy felbontása csak 6 bit. Még a 8 bit is kevés, hát akkor a 6. Ha jól értelmezem, memória 128 x 50, talán jelfelvétel vízszintesen 128 pont, és függőlegesen 50, még a 64 sincs kihasználva.
(#) asasin hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Szóval ennyiért nem nagyon éri meg
(#) nagym6 válasza asasin hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
A használhatósága nagyon erősen korlátozott, ha 5 Ft. lenne, akkor is.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Owon VDS1022 oszcilloszkópom. Található rajta Multi csatlakozó. Az lenne a kérdésem az pontosan mire is való? Mert nem igazán találtam róla semmit. Előre is köszönöm a segítségeteket.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) tbarath válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 20, 2017 1 / 2
 
Nem találtál semmit? Mennyi energiát fektettél a keresésbe?

Mert a manual első számozott oldalán van a megfejtés, azt pedig a google az első oldalon hozza, ha beírod a készülék típusát és a manual szót a keresőmezőbe. Ez nagyjából annyi időmbe került, mint amennyi alatt megírtad a fenti kommentet....
(#) Ivan93 válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 20, 2017 / 2
 
Szia! Bővebben: Link az 5. oldal szerint multifunkciós port: trigger in/out, pass/fail out.
(#) nagym6 válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Menüben lehet kiválasztani melyik funkciója éljen.
(#) attika hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok.
Szerintetek EZ az osszcilloszkóp megéri az árát?
Sajnos neten nem sokat találtam róla, amit találtam is az nekem mind kínai.
Annyit sikerült kideríteni, hogy 2X50MHz digitális tárolós.
Teljesen kezdő vagyok ilyen téren(is), most kezdenék ismerkedni még csak az oszcilloszkópokkal.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Itt az adatlapja, mindent leír. Szinte csak analóg periodikus jelek vizsgálatára jó a digitális része, 1Ms/s mintavételi sebessége és 1kp jelfelvételi hossza miatt digitális használatra gyakorlatilag nem alkalmas, ahol nem azonosan ismétlődő jelet, hanem egy -csak egyszer megjelenő pld: I2C jelcsomag- jelszakaszt kell tárolni egy "Single" jelfelvétellel. Azért nem alkalmas, mert az előforduló digitális jelek döntő többségéhez nagyon kevés a mintavételi sebessége, adatlap 140kHz maximális frekvenciát ír egy löketes "Single" jelfelvétel esetén.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Kiegészítve előző: Analóg használatra ismétlődő periodikus jeleknél viszont sokkal jobb mint a sima analóg szkóp, ekkor 50MHz-ig tud tárolni, mivel ilyenkor sok jelből állítja elő a tárolt jelet. Ilyen használatra szerintem árát megéri.
Tehát ha folyamatosan van periodikus azonos jel, akkor 50Mhz-ig tárol, ha csak egy jelcsomag van, akkor 140kHz-ig.
(#) Pako94 hozzászólása Jan 4, 2018 / 1
 
Sziasztok,

mint minden 10. hozzászólás, én is az usb-s 20ezer alatti oszcilloszkópokról kérdeznék.
Eddigi hozzászólások alapján: "vegyél használt analógot, pontosabb, szebb, jobb, tanulni jó".
Na a tanuláson kívül én olyasmiket szeretnék, mint pl. akkumulátor töltési karakterisztikájának felvétele, egyszerűbb szűrők, jelek mérése max. néhány 10kHz-ig.
Jól gondolom, hogy erre a feladatra akár a Hantek 6022BE vagy a Kuman ISD205 A, esetleg Owon VDS1022 megfelel?
Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) nagym6 válasza Pako94 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Adatlapok alapján:
Az Owon csak 5k jelfelvételt tud, akku töltéskarakterisztikához -meg másokhoz is- jobb lenne több.
A Kuman tud data recordert, hosszú idejű felvételekhez ez a jó (akku töltés), szkóp módban is 1M a jelfelvétele, ez elég sok. Viszont bemeneti érzékenység megadása nem egyértelmű, "Gain Range" -hez 6V-ot ír, ez valószínűleg a maximum lehet, minket a minimum érdekelne, ez sajnos nem derül ki, fontos lenne tudni a döntéshez.
A Hantek nem tud data recordert (akku töltés), bemenet érzékenysége 20mV/div elég gyenge, mivel legtöbbször 1/10 mérőfejjel kell mérni, gyakorlatilag 200mV/div a legnagyobb érzékenysége.
(#) Pako94 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Ez alapján próbáltam felmérni mit kellene nézni, de úgy tűnik, nem eléggé értettem meg.
Az érzékenység Hantek esetén 20mV/DIV, ez az érték az 5/(2^8) kifejezésből adódik, vagy hogy is kell értelmezni ezt a 8 bites felbontást?
(#) nagym6 válasza Pako94 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A monitoron a szkóp kijelzőn a skálázást jelenti a 20mV/div, nincs köze a 8 bites felbontáshoz. Függőlegesen fel van osztva -vonalazva- a szkóp képernyő, ebben egy osztás "div" jelent 20mV feszültséget a legnagyobb érzékenységű beállításban. Tehát 20mV/div azaz egy osztás a képernyőn 20mV feszültség.
A 8 bites felbontás előbbihez nem tartozik, maximum 256 részre bontja a jelet maximum bemenő jelszintnél az adott V/div -nek megfelelően, azaz ha teljes képernyőnyi a jel (pontosabban kicsit több). Ha csak fél képernyőnyi a jelalak, akkor kb.: 7 bit felbontás lesz, kb.: 128 részre bontva.
(#) Pako94 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszönöm, és itt az analóghoz hasonlóan 10 osztásból áll a "képernyő"?
És így 20mV/div esetén (20*10)/256=0,8 mV-onkénti felbontásban tud dolgozni, 1V/div-nél pedig 40mV-os felbontásban? Tényleg nem tűnik izmosnak, de egyelőre elégnek tűnik, amíg megoldható 1:1-es fej.
A data recorder kiváltható azzal, hogy folyamatosan mellette a laptop?
(#) Poli válasza Pako94 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia! Nekem egy Instrustar ISDS205A van 10mV/DIV-ig lehet lemenni.

Instrustar
ISDS205
Isda205A
(#) gcsabee hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok! Az Apróban lévő Kikusui COM3051 2x50Mhz tárolós szkópról mi a véleményetek. Érdemes megvenni?
(#) Bakman válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Távol álljon tőlem az üzletrontás de ha már rákérdeztél, szerintem nagyon sok a 60 eFt érte.
(#) Ge Lee válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Nekem a kinézete és a mérete is tetszik, az ára már nem annyira. Nettó 76-ért van vadonatúj 1052DL+ ami sokkal sokkal többet tud ennél, nem utolsó sorban van rá 2 év gari. Nekem lassan 3 éves lesz a 1052DL-em és meg voltam vele elégedve. Most is csak azért gondolkodom a cseréjén mert nagyon megtetszett a 1202X-E.
(#) (Felhasználó 116638) válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Megnéztem.Nem akarlak se rá, se lebeszélni, de elég "beszédes" az eltávolított Serial Number.
(3. fotó.)
(#) nagym6 válasza Pako94 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Idézet:
„És így 20mV/div esetén (20*10)/256=0,8 mV-onkénti felbontásban tud dolgozni,”

Legtöbb szkópnál függőlegesen 8 osztás, vízszintesen minimum 10 osztás van.
Ez nem egészen így van, a digitálisan felbontott jelet, azaz pontokat valamilyen akármilyen -nem tudni, jobbaknál megadott adat- viszonyban párosítják a kijelző pixelekhez. A kijelzőnek is van meghatározott felbontása, egy raszteren belül hány pontot jelenít meg. Olcsóbbaknál egy raszter 25 kijelző pixel szokott lenni, ez 8 x 25 = 200, tehát a 8 bit 256 fokozatú felbontása nem is fér ki teljes képernyőn. A dolog ennél még összetettebb, ezzel nem kell foglalkozni.
Jelfelvételi hossz csak az adatokban megadott, nem használja ki a laptop gigabájtos memóriáját.
Azt kellene tudni, nem találtam adatot mennyi a leglassabb eltérítési sebesség Sec/div , hátha van olyan hosszú, ami kell data recorderhez.
(#) Pako94 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Adatlapon 1ns-20s van megadva.
Poli, köszönöm válaszod, azt hiszem ő lesz a választott számomra is.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Előzőt rosszul írtam, ahány osztás van vízszintesen, annyiszor 20s a teljes jelfelvételi időszakasz oszcilloszkóp módban.
(#) winkleer hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Akinek tetszik a Siglent új X-E sorozata annak mondom, hogy inkább a 4 csatornást vegye mert azzal olyan mérésekre is alkalmas műszert kap mint pl a frekvencia, fázisátvitel mérése. Ez csak a 4 ch-s modellekbe van beépítve. Persze kell hozzá egy alkalmas függvénygenerátor vagy az opcionálisan ajánlott.
Következő: »»   114 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem