Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   130 / 168
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Az analóg Iwatsum eszik vagy 100 wattát, azt nem akkusítanám. Másrészt vagy 20kiló..
(#) ronin75 válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Idézet:
„Feltételezhetően a kapcsoló hibás és átkapcsolás után másodpercekig ingadozik a kapcsolt tápfeszültség. Ennek az igen/nem alapon történő eldöntésére kellene.”

Nem lenne egyszerűbb, olcsóbb, költséghatékonyabb, stb. kicserélni rögtön azt a bizonyos kapcsolót? Vagy ez valamilyen pótolhatatlan, beszerezhetetlen, egyedi kapcsoló?
(#) Skori válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Régebben egy feladat kapcsán megmértem egy rakás kapcsoló és nyomógomb tranzienseit. A prellezés a vizsgált eszközök 90%-a esetében 1ms-nál rövidebb ideig tartott, azaz a kapott impulzusok ennél sokkal rövidebbek voltak. Ha bekapcsolt állapotban egy hibás kapcsoló kontaktusának bizonytalanságát szeretnéd vizsgálni, ahoz elegendő lehet egy lassúbb valami is, de akkor az információk egy részét is elveszted. Ha pedig csak egyetlen alkalmi mérésről van szó, akkor kérj meg valakit akinek van rendes oszcilloszkópja a méréshez, vagy szerezz egyet kölcsönbe. A nagyon olcsó vásárlás után általában kiderül, hogy az olcsó vétel valójában drága volt...
(#) dokidoki válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Én lehet, hogy megpróbálnám, az áramváltó tekercs és hangkártya használatát valamilyen wavepad szerű hangrögzítővel. Vagy áramváltó helyett megteszi valamelyik ACS szerű áramérzékelő is. Persze valahogy illeszteni kell a kártya bemenethez.
(#) kissi válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Szia!

Ha csak egy ilyen vizsgálatra kell, akkor egy komparátor és egy monostabil is jó lehet egy LED-el !
(#) freddyke hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a rengeteg hasznos hozzászólást!

Nem akartam, de leírom. Autó gyújtáskapcsolójáról és az általa kapcsolt akkufeszültségről van szó. Vettem egy utólagosan épített, sokaknak bevált, kiforrott fedélzeti számítógépet, amellyel kezdettől fogva (egy éve) problémák vannak. Kicserélték, de nem lett jobb. A korábban annak a helyén lévő kijelző 11 évig tökéletesen működött. Semmi mással nincs az autóban probléma, csak ezzel. Az eladó azt állítja, hogy zavarjelek jönnek le a gyújtáskapcsolómról a gyújtás levétele után, ez zavarja meg. A problémák gyakran a gyújtás lekapcsolása után másodpercekkel jelentkeznek először.
A gyújtáskapcsoló cseréje költséges és értelmetlen, ha minden más jól működik az autóban.

A találgatás kizárására, a zavar igen/nem alapon eldöntésére szerettem volna egy egyszerű "szkópot". A tapasztalataitok alapján úgy tűnik, hogy a kiszemelt 200KHz-es játékszer nem lenne alkalmas a feladatra és talán később másra sem tudnám használni, mert általában hasonló dolgokra kellene.
(#) freddyke válasza kissi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Idézet:
„Ha csak egy ilyen vizsgálatra kell, akkor egy komparátor és egy monostabil is jó lehet egy LED-el !”
Arra gondolsz, hogy zavarjel esetén felvillan a LED? Például egy mikroszenkundumos fel- vagy lefutásból egy felfogható időtartamú felvillanás lesz? Ha igen, akkor nagyon jó ötlet. Létezik ilyen készen? Melyik fórumtémában tudnék erről jobban informálódni?
(#) AZoli válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Idézet:
„Nem akartam, de leírom.”

Pedig jobb lett volna ezzel kezded...
Idézet:
„hogy zavarjelek jönnek le a gyújtáskapcsolómról a gyújtás levétele után,”

Ezt ő sem gondolhatja komolyan, hogy a gyújtáskapcsoló okoz lekapcsolt állapotában zavart..
Milyen fogyasztók működnek még olyankor?
Csak akkor van zavar, ha járt a motor, és úgy veszed le a gyújtást, vagy ha álló motornál veszed le, akkor is?
Szkóp beszerzés helyett, azt kéne megnézni, hogy a gyújtás utáni vezetéket ami a fedélzeti számítógéphez megy, közvetlenül az akkumulátor + -ról biztosítékon és (külön)kapcsolón keresztül vezetve is van zavar?
Jelenleg jó gyújtás szálra van kötve a számítógép, Mert van egy ACC állás is, ami önindítózáskor megszakad, ez előfordul hogy gyújtás levételkor is eltűnik egy pillanatra, majd visszajön, megint eltűnik.
De ezzel inntenől át kéne költözni valamelyik autóelektronikás topikba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) kendre256 válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Idézet:
„A problémák gyakran a gyújtás lekapcsolása után másodpercekkel jelentkeznek először.”

Szerintem ott valami rosszul van tervezve...
(#) freddyke válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Válaszoljak az autóelektronikás témában?
(#) freddyke válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Szerintem is, de mérés nélkül nehéz lesz rájönni. Az is lehet, hogy a szoftver reagál rá több másodperces késleltetéssel. Vagy más fogyasztótól jön a zavar.
(#) erbe válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A kapcsoló semmiképpen sem okozhat később jelentkező impulzusokat. A megoldást már leírták, további ragozás előtt ki kell próbálni. A fedélzeti számítógépet a gyújtáskapcsolótól teljesen független kapcsolóról üzemeltetni.
(#) freddyke válasza erbe hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ez nem ilyen egyszerű, de nem szeretném szétoffolni a topikot a részletekkel. Kaptam egy tippet, ha nem jön be, akkor az autós topikban megírom.
(#) erbe válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
De igen. Ilyen egyszerű. Az már más dolog, hogy a mai autók nagy részében a fedélzeti számítógép a gyújtáskapcsoló lekapcsolása után még működik, sőt kiszállás és az ajtók becsukása után is, csak a központi zár zárására kapcsolódik le. Az elektronika bizonyos részei viszont továbbra is feszültség alatt maradnak. Tehát méregethetsz bármit, nem biztos, hogy a gyanusított alkatrész a ludas.
(#) kissi válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Igen, pl. 555ös téma, komparátor...ezekre keress rá !
(#) erbe hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Ha valakinek nincs még ilyen.:
Dig. kéziszkóp
Korábban máshol megróttak, hogy akció lejárta után dicsértem, amit vettem.
(#) Ge Lee válasza erbe hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Majd mutasd meg, hogy azon az apró kijelzőn hogy néz ki egy négyszögjelen lévő túllövés meg annak a lecsengése. A hardvere így első ránézésre nem lehet rossz, csak valami értelmes kijelző is kellene rá.
(#) pancser1960 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
És akkor a felbontást még szóba se hoztuk.
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Nem áll szándékomban megvenni, mert van egy Tektronix 2225-öm, az meg nekem elegendő.
Ennél meg talán kijelző ügyben segít az USB kapcsolat. Kéziszkópot úgyse használnak a helyszínen alapos jelanalizálásra.
(#) dB_Thunder válasza erbe hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Viszont nekem lehet, hogy megüti a mércét! A belépő játékoknál picivel jobb és van akksija,
ezért nyerő. Komolyabb dolgokhoz, ami szinte nincs, begyújtom az elektronágyút.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
A belépő játékoknál ez nem picivel hanem sokkal jobb, ezért nem értem, hogy miért nem tudnak ilyet csinálni egy rendes kijelzővel. Az 500Ms/s-nél az én asztali szkópom sem tud többet, a használati értéke ennek ellenére a többszöröse.
Nem muszáj azt megvenni, van belőle gyengébb is feleannyiért, az már illeszkedik a mérethez meg a kijelzőhöz (20Ms/s 5MHz). Nem sokkal kerül többe mint a gyerekjáték DSO138, de attól fényévekkel jobb. Na nézelődök még, lehet hogy egyre én is beruházok...
(#) nagym6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Az 50mV érzékenység eléggé gyenge. Sokszor kell 1/10 mérőfej, 10MHz felett legtöbbször, akkor már csak 500mV/div lesz a legérzékenyebb állás.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Az a kérdés hogy valóban tudja e azt amit leírtak!
Én zsebből osztanám 2-vel a tudását.

Nagym6!
Az 50mV tényleg nem sok, lehetne 20 vagy 10 mV is, de én nem akarok MHz tartományban mérni, csak párszáz kHz 4szög lenne a legkomolyabb jel..
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
A párszáz kHz négyszöghöz is, hogy négyszögnek lásd, (urambocsá' meg tudd mérni a felfutását, legalább jópár MHz -es határfrekvenciájú szkópra lesz szükséged.
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ezzel azért tisztában vagyok!
Abban már kevésbé, hogy ezzel az egyszerű eszközzel négyszögjel felfutást kellene vizsgálni.
Hibakeresésnél, mondjuk FET meghajtást vizsgálva, jóval szembetűnőbb hibák vannak, ha valami elhalt.
(#) edigi válasza erbe hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ennél a szkópnál 1 fontos kérdés nincs tisztázva: A 500MS/s az equivalent time sampling vagy az a natív mintavételezés sebessége.
Persze lehet ETS szkóppal is nem periodikus jeleket nézni, csak jóval lassabb jeleket...
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Rendes jelalak vizsgálatra ezek az apró kijelzők alkalmatlanok, arra jók, hogy az alapvető dolgokat meg tudd nézni vele, ezért nem érdemes belőlük drágát venni. Ugyanígy voltam, nézegettem az asztali mellé azokat a rendes kínai kézi szkópokat, mondom kicsi, hordozható, de aztán rájöttem hogy sokkal jobban járok, meg olcsóbban is kijövök összességében az Owon-nal, bár a márkát nem nagyon kedvelem, de egy teljes értékű asztali DSO nagyméretű kijelzővel, és ott van benne az akku, azaz ugyanolyan teljes értékű szkópom van a semmi közepén is, vagy akkor is ha a hálózaton kell vele mérni, és fogyaszt ha jól emlékszem 11W-ot.
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nem kell, hogy elhaljon, elég, ha nem elég gyors, vagy van valami gerjedés a kapcsolás alatt. Azt már nem fogod látni, minden rendben levőnek tűnik, mégis melegszik a FET. Például.
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Igazad van...ha valaki fejleszt, előfordulhat, hogy valamit elszámol, rossz nyákot gyárt, ezért rendellenes a készülék működése.

Én viszont, 99,99%-ban már csak javítok. Kiindulási alap egy "jól" működő készülék, ami valamiért elpusztult. Ilyenkor azért jóval kevesebb a hiba lehetséges helye, mennyisége, mint egy friss fejlesztésnél.
Van akkora gyakorlatom már, hogy szkóp nélkül is megtalálom a hibát, és javítok.
Szkóp csak arra kellene, hogy gyorsítsa a hibakeresést, megerősítse a diagnózist!
Minden másra ott a nagy szkópom...
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Uram, Öné a pálya. A gyakorlat majd megmutatja, hogy jobb lett volna ha . . .
Következő: »»   130 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem