Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   160 / 168
(#) itibi hozzászólása Ápr 15, 2023 /
 
Sziasztok,
Ki melyiket választaná? Siglent SDS1104X-E vagy Owon XDS3104E?
Árban hasonlóak. Köszi a véleményeket.
Siglent
Owon
(#) img válasza itibi hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Egyértelműen a Siglent SDS1104X-E (nekem is ez van, vagyis a 1204X-E), mert az Owon sokkal "Kínaibb". Korábban írt róluk valaki egy jó összehasonlítást, most nem találom.
(#) Inhouse válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Nehéz döntés lesz, olyan ez kicsit, mint az autószerelő választás a férfiaknál, vagy a nőgyógyász a másik nemnek...mindegyikből lesz olyan, aki áradozik róla és olyan, aki lehúzza ugyanazt...
(#) Alex2 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Azért egy szkóp sokkal egzaktabb, tudományosabb alapokon nyugszik, mint egy szakember képességei/hozzáállása.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2023
(#) Ge Lee válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Nekem Rigolom sosem volt, 1052DL-em volt, 1102CML-em volt, XDS3062A-m volt, és most van egy 1202X-E-m meg mellette egy Owon SDS6062 mert nekem akkus szkóp is kell. A Rigol (rigolshop.eu) linkjét betettem miért nem nézted meg.
Jócskán felmentek az árak az utóbbi 3-4 évben, előtte kellett volna venned. Ilyen Fnirsi meg hasonlókat én nem vennék, kukába való kategória. Mára 100 ezer alatt már csak a Hantek van meg az Owon-nak az agyonbutított változata nagyon kevés memóriával. Nézegesd a használtakat, nagy ritkán akad eladó darab értelmes árban is.
A Siglent 1052DL bruttóban volt 90 amikor én vettem, most nettóban 105. A Hantek DSO2C10 62 ezer volt Kínából, most 95 nettóban a TME-nél.
(#) Ge Lee válasza itibi hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Egyértelmű, Siglent. Az XDS Owon nekem csak néhány hétig volt meg és el is adtam, tele volt szoftverhibákkal pedig a legfrissebb volt rajta.
(#) nagym6 válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Idézet:
„További kérdés, hogy a 2MPts a 24-hez képest mekkora hátrányt jelent?”
Hát annyival kevesebb, amennyi a különbség közöttük. Gyakorlatban nekem az 1MPts is bőven jó volt mindenre. Sőt régen a nagyságrenddel kisebb 2-10KPts szkópokkal is mindent megcsináltunk. Mai szkópokban van ezerféle trigger, ennek ügyes használatával érünk el sokat. Nagy memóriát nemigen fogunk aprólékosan végignézegetni -több száz vagy ezer kép-, ha van ehhez is valamilyen külön trigger kereső funkció pld.: search, navigate stb.- a szkópban, akkor ér valamit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2023
(#) klimas 56 hozzászólása Ápr 15, 2023 /
 
Sziasztok ! Van egy 2 sugaras EMG oszcilloszkópom, történelmi korú és kb. akkor volt utoljára használva . Szerintem kontakthibás. Kérdésem ér valamit egyáltalán vagy a dobozát mentsem és a többi kuka ? ( én olyan 15 eFt-ra gondoltam megválni tőle ????)
(#) Gafly válasza klimas 56 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Ne szedd szét!
(#) itibi válasza img hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Egyetértek, csak egy dolog van,ami zavar a Siglent-ben: a zoom out hiánya. Pl. ha meg akarok számolni 10 impulzust, hogy megjött-e (single seq) és az időalap úgy van beállítva, hogy csak 6 látszik belőle, hiába zoomolok ki, a többit már nem látom, az újra beállított időalappal meg kell ismételnem a mérést. Erről mi a tapasztalatod?
(#) szapcsika válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Nagyon igaz. Annak idején egy kettős időalapú, késleltetett eltérítésű analóg szkóppal is bármit meg tudtunk csinálni, beleértve az RS232 dekódolást vagy a PC ISA busz debuggolást. Ma meg emberek sírnak, ha nem tudják kizoomolni a 28Mbytnyi SPI adatfolyamot. Persze régen még a nosztalgiai is jobb volt
(#) Alex2 válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Ez mind nagyon szép, én is tudnék példákat mondani a szakmámból, hogy régen mi mindent megcsináltunk a mai technika nélkül, de ha már van, és megfizethető, akkor használjuk.
A kérdés az, hogy 2023-ban milyen szkópot érdemes venni hobbicélra 100e környékén (vagy akár alatta)?
(#) img válasza itibi hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
A legutolsó, v3-as OS és 9.x firmware van rajta, ezen nem találkoztam ilyennel. A v2-essel vettem de azzal alig használtam hónapokig mert költöztem, aztán meg mire eljutottam odáig, hogy beüzemeljem már rátettem a legfrissebbet.
(#) nagym6 válasza itibi hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Idézet:
„az időalap úgy van beállítva, hogy csak 6 látszik belőle”
A várhatónál jóval lassabb időalapot is beállíthatsz, ez utána jelentősen nagyítható.
(#) itibi hozzászólása Ápr 16, 2023 /
 
100e alatt az én javaslatom a Hantek DSO2C10,2D10,2C15,2D15 valamelyike. Jó paraméterek, könnyű használhatóság, szerintem nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik. Ilyen árban nem lehet venni olyat, ahol pl. 8M a memória(1 csatornánál). Én egy negatív dolgot tapasztaltam, aut állítás után a memória mélység visszaugrik 10kpts-re, de ez lehet csak engem zavar és nagy hátrányt nem jelent.
(#) itibi válasza img hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Nem próbálnád ki nekem? Bármilyen jelnél "stop", majd nagyobb időalap(zoom out) és
így jobbra ,balra látszik-e valami, vagy összemegy a jel?
(#) Alex2 válasza itibi hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Köszönöm.
Ez a Hantek DSO2xxx miben gyengébb, mint a fentebb említett Siglent és Rigol? Nem csak a technikai paraméterekre gondolok, hanem a használat közbeni dolgokra (tényleges sávszél, analóg jellemzők, használhatóság, kijelző,...)
(#) itibi válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Sajna csak a Hantek-et ismerem, használom, nekem nagyon bejön, merem ajánlani.Nem is cserélném le, de szeretnék egy 4 csatornásat (bár lehet fölösleges a 4 csatorna), de ha egyszer a vezérhangya beindul! Ha valaki jobb FFT-t és frekvenciaátvitelt is akar rajzoltatni, ahhoz már komolyabb kell, ezért is nézegetem ezeket: Siglent SDS1104X-E ,Owon XDS3104E.
(#) Alex2 válasza itibi hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Idézet:
„Ha valaki jobb FFT-t és frekvenciaátvitelt is akar rajzoltatni...”


Ennek mi a gond az FFT-jével?
(#) itibi válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Nincs vele semmi gond, csak kisebb a felbontása.
(#) img válasza itibi hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Most volt időm megnézni: korrektül működik a kizoomolás.
(#) itibi válasza img hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Szuper, nagyon köszöntem!
(#) img válasza itibi hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Szívesen!
(#) majkimester válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Idézet:
„Az a Sigelnt ellenben tud olyat amit szinte egyik újabb szkóp sem, van benne szoftveresen állítható szűrő, ami tetszőlegesen lehet alul vagy felüláteresztő és lyukszűrő is.”


Ezt a rigol DS1xxxZ sorozat is tudja.
(#) Cinema válasza itibi hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Siglent.
(Okvetlenül szükséges a négy csatorna?)

Üdv!
(#) itibi válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Nem tudom, minél többet nézelődöm, annál kevésbé tudom, hogy milyen legyen.
Amúgy nagyon ráér, még leskelődöm.
(#) Skori válasza itibi hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Akkor még egy kis nehezítés Vegyél inkább Micsig-et. Mindent is tud, könnyen és jól kezelhető, logikus megoldású, akkumulátoros, és a többihez képest sokkal kevésbé bugos.
(#) itibi válasza Skori hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Köszi, nézegetem. Jók!
(#) itibi hozzászólása Máj 1, 2023 /
 
Meg is jött, Siglent SDS1104X-E.
Sokkal okosabb mint én.
Note:
Siglent oszcilloszkópoknál nincs lehetőség zoom out
funkció használatára. mivel mindig
rögzített memóriamélységet használnak.
Nanosec/1pts a felbontása, pl. 100ns-os felbontásnál,
(14 rács vízstintesen),140Kpts a használt memória.
A többi memóriát a "History" funkció használja.
Más scope-oknál aut. beállítással ugyanígy működik mint a Siglent,
de ha más scope-nál pl. beállítod a teljes memóriát fix értékre kéziben,
akkor tudsz kifele is zoom-olni (gyártónként változó, de a legtöbb ilyen!)
Siglent-nél nics ilyen.
Cserébe van lehetőség "Sequence" felvételre,ami azt jelenti,hogy ritkán
előforduló eseményeket tudsz rögzíteni, ha nem sűrűbb az imétlés,mint
2.5 us, (1/400000) bár ugye ez ideális eset, méréseim szerint inkább 5us.
Siglent(és Le Croy) máshogy használja a memóriát, .
Szerintem együtt tudok vele élni.!
(#) nagym6 válasza itibi hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Idézet:
„Siglent oszcilloszkópoknál nincs lehetőség zoom out funkció használatára”
Nem értem, hogy érted. Ha beállítok jó nagy felvételi memóriát, akkor a megállított -vagy single- felvételt jócskán tudom nyújtani, a beállított memória hossznak megfelelő határig. Tehát pld.: 1Mhz jelet -ami 1us- felvehetek 10ms időalappal, ezt utólag kinyújtva 1us időalapra ugyanúgy megkapom a jelalakot, mintha 1us időalappal vettem volna fel.
Következő: »»   160 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem