Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1134 / 1203
(#) usane válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Nekem PWM-el volt kalandom pár éve mikor kijöttek az MM-ek. Sehogy sem akart menni valamelyik PWM kimenet center-aligned módban. A végén kiderült, hogy az a PWM kimenet nem működik azzal a móddal. Persze ez sehol sem volt leírva akkor még. Azóta azt hiszem már benne van vagy az adatlapban vagy az errataban.
(#) Peet19 válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
OK. KÖszi.
(#) jdani hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Üdv. Van egy HEX fájl. Annyit kellene csak változtatni a programon, hogy a kimeneteket, a lábakat egy pár helyen fel kell cserélni. Megoldható ez, vagy kell az eredeti forráskód?
Egy egyszerű program, 628Aba.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Ha egyszerű a program, egszerű újraírni, többnyire gyorsabb is.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Ha halványlila gőzöm sincs a programozásról..?
Bővebben: Link
Teppelő motorvezérlője. 2 nyomógombbal vezérli a triakot. Vákum kapcsoló, gombolom azért van, ha maxon megy, lehúzza minimumra. (ezt csak én gondolom)
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Kicsit sántít ez a kapcsolási rajz. Honnan tudja a kontroller, mikor kell gyújtani a triakot? Meglepődnék, ha ez így működne. Nem tűnik túl bonyolultnak a kapcsolás, miért nem jó a lábkiosztás?
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Alapból nem kap jelet a triak. Ha megnyomoma + gombot, akor ad egy ygenge jelet, igy lassan forog a motor. Nem értem hogy a fazon miért így csinálta, a gyári panelből ki kell venni a rossz IC,t és betenni helyette a PICet. Mondjuk a PIC 9es lábára megy a vákum kapcsoló.
Akkor a 4es láb a + kapcsoló.
4,5V elég a PICnek?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) pipi válasza jdani hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Persze tök egyszerű De nem a program átírása, hanem a panelen fólicsík elvág, újradrótoz másik lábra... Vagy 2 egymás fölé helyezett IC foglalatból csinálsz lábkonvertert
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Lassan az átépítéssel! A kapcsolás amiről mutattad a képet, biztos, hogy nem fog működni.

10 MHz-es órajelig elég a 3 V-os tápfeszültség is a PIC16F628A-nak.
(#) jdani válasza pipi hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
A fazon úgy csinálta, elég kókány kinézete van. De többen írták, hogy működik.
Bővebben: Link
Közben leesett, hogy a PICen 2 lábbal több van mint az eredeti ICn, így csak a drótozgatós megoldás marad.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Miért ne működne?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Azért, mert a triakot időzítetten kell bekapcsolni, szinkronizálva a hálózati feszültséghez. A rajzon nem szerepel semmi ami arra utalna, hogy valahogy figyeli a hálózati feszültséget (nullátmenetet) vagy a kimenet nem triakhoz (annak meghajtójához) kapcsolódik.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Az ellenállás után rögtön a trikra megy a vezeték. Összeraktam, bekapcsoltam, és működik
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) Josi777 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Lehet dimmelni nullaátmenet figyelés nélkül is egy pár száz miliszekes kitöltésű PWM-el. Ami fontos, hogy a 10 ms (2 nullaátmenet az 10 ms-enként van) néhány többszörösének kell lennie a PWM-nek. Egy lámpa fényén látható lesz a vibrálás, de egy motornak van egy jelentős tehetetlensége, ami "kisimítja" ezt a jelenséget, nem lesz észrevehető az ingadozás, mivel átlagban kiegyenlítődik.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Milyen típusú triak van benne?
(#) Bakman válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Értem én, de ez elméletileg nem működik. Ha a triak elkezd vezetni (begyújt), utána teljesen mindegy mi van a G lábán, bekapcsolva marad addig, amígy meg nem szűnik az átfolyó áram.
(#) Hp41C válasza Bakman hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Idézet:
„Control of 4-quadrants Triacs
Standard Triacs (i.e 4-quadrant Triacs) can be controlled from positive voltage supply using simple resistor. The current will indeed flow through the gate, provided by the control IC typically the MCU) when its I/O pin is put on a high level. When this pin is put on a low level, the Triac is no more trigerred.”

Az ST Application note -jából.
(#) spgabor hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy nagyobb kisérleti projekten gondolkodom. PIC-kel megoldható a hálózati kommunikáció TCP/IP protokollal? Ahhoz, hogy egy adatbázisba adatokat küldjek és olvassak ki a helyi hálózaton keresztül? Mennyire nehéz egy ilyen kivitelezése kezdő számára?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv:
spgabor
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
(#) foxi63 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 5, 2020 / 1
 
Szia! Pedig működik az !
Gondold el, ha a vezérlőjel olyan ritka, hogy a triak csak minden ötödik félperiódust kapcsolja be, akkor a fesz. átlagértéke 20% ..... nem félhullámon belül szabályoz.
(#) Bakman válasza foxi63 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Így már leesett, összekevertem a periódusidőket. Mit nem mondjak, ritka ostoba és nagy valószínűséggel motorgyilkoló megoldás. Ehhez kár a mikrokontroller.
(#) Lamprologus válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Mi lenne a konkrét feladat?
Mert pl egy DS18B20 kiolvasása, értékek MySQL adatbázisba töltése, web böngészős megjelenítéssel pl ESP8266 modullal megoldható ... igaz az nem PIC...
(#) usane válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Harmony, vagy régebbi TCP/IP stack.
(#) spgabor válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Szia,
Az lenne a feladat, hogy egy rf id olvasóval beolvasok egy kódot. Azt egy mysql vagy akármilyen adatbázisba, ami ingyenes, abba feltöltené. Illetve az adatbázisból ki tudnék olvastatni tartós memóriába néhány adatot, hogy hálózat megszakadás esetén is tudjon üzemelni.
Webes felület nem kell rá, csak annyi, hogy tudjon kommunikálni helyi hálózaton.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2020
(#) spgabor válasza usane hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Harmonyról hallottam már, de többet nem is tudok róla. Régebbi TCP/IP stack alatt mit értesz pontosan?
(#) Pali79 válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Szerintem attól függ mennyire kezdő a kezdő.
(#) usane válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 / 1
 
A harmony előtt léteztek komplett könyvtárrak adott feladatokra. A harmony óta ezeket lhagyták, de a meglevőek még ugyanúgy működnek. Nem tudom letölthetek-e még. Volt összevont könyvtár is MLA. A light stack letölthető, Bővebben: Link. PIC32-re meg a harmonyban van.
Ám nem írtad, hogy a hálózat az ethernet (pl: enc28j60) vagy WiFi. Ha WiFi akkor inkább ESP8266 mint PIC.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2020
(#) spgabor válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Eléggé, alap dolgokat csináltam csak, de amit kell, megtanulom hozzá, ha van irodalom a témában.
Amit kitaláltam, attól függetleül a hálózati kommunikáció mindig érdekelt vele kapcsolatban.
(#) usane válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 / 1
 
Tessék az MLA.
(#) spgabor válasza usane hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Köszönöm, elolvasom. Közben elkezdtem elmenni a wifi felé is, találtam komplett leírást egyszerű wifi modul illesztéshez.
(#) usane válasza spgabor hozzászólására (») Okt 6, 2020 / 1
 
Igen,ez is megoldható, de ehhez a feladathoz az ESP mellé nem sok értelme van a PIC-nek. Mindenesetre ha a PIC-ben már valamelyest otthon vagy akkor egyszerűbb így csinálni, mert azt ESP-nek csak AT parancsokat kell küldeni.
Következő: »»   1134 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem