Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   964 / 1203
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Szóval free és vezeték nélküli, ok. Mennyire kell független? Például szabványos wifi-hez kell router is. Rádiós kártyákhoz semmi. Mobilnak kell lennie? Két szembefordított helix antenna elég jól zavarvédett cucc kettőtöknek, ha mindkét oldalon "lecövekelheted" az adóvevőket, de akkor nem tudsz velük mozogni. Ha mobil kell, a bot antennának a mérete a lényeg. Nagyobb távolság - nagyobb antenna.
(#) killbill válasza pajti2 hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Idézet:
„a bot antennának a mérete a lényeg. Nagyobb távolság - nagyobb antenna.”
Az antenna merete a frekvencia fuggvenye. Az antenna nyeresege nem a meretetol fugg, hanem a felepitesetol, elemszamtol, stb. Persze az igaz, hogy a egy 8 elemes YAGI nagyobb, mint egy negyedhulamu korsugarzo.
(#) pajti2 válasza killbill hozzászólására (») Júl 29, 2017 1 /
 
Lehet használni csatoló kondenzátort vagy tekercset is az antenna hullámimpedanciáját módosítani, és ugyan úgy tudsz hosszú antennát használni bármilyen hullámhosszon. A kisugárzott teljesítményed pedig ugyan úgy nagyobb lesz.
(#) HuG hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Azt szeretném kérdezni, ha egy picnek a belső magja kisebb feszültségen dolgozik, mint a VDD, és természetesen a feszültség szabályozás be van kapcsolva, attól függetlenül a kimenetein VDD-fog kiadni?
(#) pajti2 válasza HuG hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Igen, mert a core logic-hoz tartoznak io blokkok, amik a vezérlést a core logic-tól kapják, de a Vdd-t vagy a GND-t kapcsolják, nem a core logic tápfeszét.
(#) HuG válasza pajti2 hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Köszi.
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Egyelőre csak pár 100 méter a cél, és mobil és fix is szóba kerül. (még csak tervezem, szóval változhat közben, a lényeg a kommunikáció működése)
Most kezdtem el fejleszteni, nem is olyan egyszerű ezt a modult beüzemelni..
Lesz vele bajom..
(#) Bell hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Sziasztok!
MPLAB és XC8 környezetben szeretnék a program memóriából a választott processzornak megfelelően lefoglalni adott területet.
A Build option -> Global részbe írt --ROM=default,-0380-03ff -el ez működik, de több processzorhoz is alkalmas forráshoz ezt a C forrásból szeretném megtenni.
Eddig jutottam:
  1. #if defined(_12F1822)          
  2. #warning "A processzor PIC12f1822"
  3. #endif

Hogyan kell ezt megvalósítani?
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Amíg uart / rádió modulokkal kezdeti gyakorlatozol, egyetlen pic-re kellene kötni a kettőt, és úgy könnyebb ellenőrizni. Ha nincs kettő uart a választott pic-en, időzítővel szoftveresen is le lehet programozni uartot valami kisebb sebességen.
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Jaja én is erre gondoltam..
Van 2 SPI szóval azzal gondoltam megoldani, hogy a vevőt az 1-esre az adót meg a 2. SPI-re kötöm rá.. Lassan lesz időm foglalkozni vele és remélem haladok majd vele..
(#) HuG hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy a PIC kimeneteit meg tudtam oldani 74HC595+ULN2803-al. Van a bemenetekre is ilyen 3 vezetékes megoldás?
(#) Bakman válasza HuG hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Mit szeretnél csinálni? A kérdésed értelmezhetetlen. A PIC-nek vannak lábai, amelyek bemenetként is használhatóak, nem kell ehhez semmi trükk, csak némi programozás.
(#) HuG válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Elfogytak a lábak.
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Tényleg hülye vagyok, ez egy sima bináris to hex átalakítás. Megyek aludni mert úgy néz ki rám fér.
(#) Bakman válasza HuG hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Parancsolj: MCP 23S17. 16 bites IO bővítő, SPI csatolóval. Vagy ez: MCP 23017, I2C csatlakozással, ehhez csak két láb kell.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2017
(#) HuG válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Köszi.
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Ez nem is olyan egyszerű. MCP23S17 lesz a megoldás.
(#) Hp41C válasza HuG hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
(#) don_peter válasza HuG hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Nem bonyolult és sokszor jól jön..
(#) pajti2 válasza HuG hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Ugye átgondoltad a nagyobb pic választásának a lehetőségét is?
(#) HuG válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Így is egy pic18f87k22 van benne, mikroe mcu card.
(#) HuG válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) pajti2 válasza HuG hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Vannak 100 lábas pic-ek is a pic32mx5 -ös családban, és azok még a régi (normális) fordítóval is mennek. Adnak kb +20 felhasználható lábat.
(#) HuG válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Mivel nehézkesen megy a SMD felforrasztása (és kis darabszámú a projekt), így egy mcu card-ot választottam a mikroetől. A PIC32-eseknek sincs kivezetve minden lába, mert a tokozat 104 lábú.
A rendszer nem lesz idegbeteg. A már meglévő technológiáknak lesz felügyelete. Bőven elég 1-2 másodperces reakció idő is, mert a vezérlésekbe nem szól bele, csak működési állapotokat ellenőriz.
PIC32-essel még nem futottam össze, nem tudom programozni sem, de van már rá kigondolt project, főleg amióta van az MZ család, meg azóta van MZ DA is. Majd egyszer.
(#) HuG hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Rögtön volna egy kérdésem is: hány darab SPI-s eszközt érdemes (lehetséges) egy SPI vonalra tenni?
És csak 3.3V-os SPI-van, ugye?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) Bakman válasza HuG hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Annyit, amennyit akarsz, csak győzd CS lábakkal. Az SPI egy protokoll de nincsenek meghatározva a feszültségszintek, a használt eszközökhöz kell illeszteni.
(#) HuG válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Köszi. Majd arra is teszek expandert!
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) Imi18 hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy mit kellene átírni a csatolt programban, hogy a hőfokot csak 2 tizedes jegyig írja ki a kijelző?
Ahogy most kiírja, számomra tök felesleges.
(#) Hp41C válasza Imi18 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Mikro C? Egy ötlet.
(#) attika hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
Sziasztok.
Ezen az oldalon lévő forráskódot nagy meló úgy átírni, hogy közös anódos kijelzővel lehessen használni?
Sajnos nem kapok olyan kis méretben közös katódos kijelzőt amilyet szeretnék hozzá.
Csak közös anódos kijelzők vannak.
Következő: »»   964 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem