Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pioneer pl-750
 
Témaindító: scooby_, idő: Dec 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) scooby_ hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Pioneer pl-750 lemezjátszóm a lépcsőházban kidobva találtam!
Az a gond hogy a fotgótárcsa hiányzik meg amint láttam a forgató motor is,és még ami gyanus hogy a tápon 2db kondenzátor és 1 ellenállás van...

Szerintetek a tápról valaki leforrasztott 1-2 dolgot vegy ez így van rendben?

Tárcsát lehet rá külön szerezni?

Motorom az van de gondolom nem mindegy milyen ugyan is mechanikusan váltja a sebességet 33-45-re

Ha valakinek van ijennye akor megmondhatná hogy szépen szól e mert ha nem megy a kukába.

És ha valaki tud adni kapcs.rajzot oda adná pls?


(#) burgdavid válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
szia! Ez egy direct drive lemezjátszó, azaz semmiféle mechanikus elem nincs a motor és a lemeztányér között. Ismerem, mert nekem is ugyanilyenem van. Egy elektronika szabályozza a motor fordulatszámát. Szerintem ehhez elég necces lesz motort szerezni, esetleg egy hasonló típusú pioneeré lehet hogy passzol bele. Egyébként egy nagyon jó hangú lemezjátszó, digitalizálásra is használom. A hangszedő megvan rajta? Ne dobd ki, előtte szólj és/vagy szedd le róla ÓVATOSAN Az enyém sajnos kezd hallhatóan kopni Ami mechanika van benne, az a hangkart húzza vissza parkoló pozícióba a lemez végén, vagy a "lift". A plexi teteje is érdekelne a műanyag zsanérokkal mert az enyémbe eltört :no:
(#) scooby_ hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Amint mondtam ez egy talált lejátszó azt a "csöves leemelte a tányért és nem vacakolt vitte a motort is...

Háááát a hangszedó nem tom én most egy hagyományos lemezjátszótüre gondoljak mert arra nem hasonlít...
a zsanérok azok jó állapotban vannak de a tetőn az oldalán egy dm ki van törve belőle

Nem tom te mennyire szedted szét vagy mennyire ismered belülről, de gondolom a tápon nem 2db kondinak és egy ellenállásnak kell lennie...

De azt sem értem hogy a kar kapcsolja be akkor márt van a tápon az ac érrintkező mellett még egy ugyan olyan+ egy keskenyebb ja és az is jó kérdés hogy a motort ha szerzek mire dugom...
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Ha felesleges marad, és megoldható, a zsanírok érdekelnének. A papámnál van egy ilyen lemezjátszó, kiváló állapotban, csak a zsanírok nem bírták, az egyik eltört, a másik is meg van repedve.
(#) burgdavid válasza szilva hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Stipistop enyém
(#) scooby_ hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Bocs fiúk de kipróbáltam lemértem a tápot nem csinált semmit gondoltam felesleges megycsinálni gazdaságtalan annyiért már kapok egy újat azt kidobtam mega itt van a zemplén győző u.1. -nél a poroltószekrény tetején (ha valakinek kell innen a lll.-ker-ből nem ázik el!!!)
(#) scooby_ hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
Ha esetleg még valaki tudna segíteni

Van egy lenco725-ös lemezjátszóm de akkora egy sz"""r
rádugom a hifitornyomra aminek CD-ről ojan basszusa van(T-BASS) de a lemezjátszórol semmi meglehet hogy mert ez egy elég egyszerü lejátszó csak egy kimeneti kábel jön le a karrol...

Valaki nem tud ötletet mivel tegyem basszusossá
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Nem tudom, milyen hangszedőfej lehet a Lenco-dban, de valószínűleg kellene hozzá korrekciós lejátszóerősítő.

Például egy ilyen:

Bővebben: Link

Egyébként "RIAA" a varásszó, ha máshol is nézelődsz.
(#) scooby_ válasza szilva hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
ÓÓÓ nagyon köszi A fejre nincs márka semmi írva szerintem az is lenco...
(#) scooby_ hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
hello!

Ma találtam egy pioneer PL-750-et,müxik semmi baja,de a kimeneti kábeleknek a felét levágták(nem tudom miért pont a felét ) stólni szól,de ha valaki tudja hol lehet hozzá kábelt kapni,az szóljon!

Köceee
(#) burgdavid válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hello! 2 kábel jön ki belőle, egy hálózati meg egy kéteres RCA amiben középen a földelés megy
(nem hálózati hanem az erősítő testpontjára kell kötni)
(#) scooby_ válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Hello!

Igen így van,de a középső az teljes egésszében megvan.
Nekem azt mondták hogy nem RCA van a végén...
Amúgy müxik nagyon szépen szól,HANGSZEDŐ EREDETI!
De azért szeretném úgy megcsinálni,mintha bele sem lett vólna nyúlva,vagyis eredeti kábeleit akarom rákötni/pótolni.

Gondolom PIONEER márkaboltban nem lehet hozzá vezetéket kapni...

KÖSZI!
(#) scooby_ hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Télleg vagyon jól szóló kis lejátszó nagyon tetszik,kicseréltem a vezetéket rajta,az USB-s wireless adapteremhez földeltem,még mindíg búg egy kicsit,de majd utána járok miért is!

Sztereó jack-et kötöttem rá,ami a számítógépbe van dugva egy sound blaster live! hangkártyába,mert csak ez tud rajta erősíteni 20DB-t,nameg a basszust tudom vele állítani.

Üdv!
(#) scooby_ hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Szereztem rendes minőségi vezetéket a lemezjátszóra,még egy dolog lenne amiben a segítségeteket kérném:A kar végén található sújt valamint a skatinget hova állítsam?
(#) burgdavid válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
PU adatlapján megtalálhatod az idális tűnyomás értékét és antiskating beállítását egy forgatható, skálázott tárcsával lehet belőni a tűnyomóerőnek megfelelően. Ez az érték kb. 2 pond , közepes minőségű hangszedőknél .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szia!
Az megvan hogy holkell beállítani,az nincs hogy hogy.
Akkor rákeresek a hangszedő adatlapjára
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Az eredeti hangszedőhöz kettő azaz 2-re állítsd mind a kettőt...
Akkor azt is tudod , hogy a kar végén lévő súlyt elsőre nullázni kell , hogy hiteles legyen a skála .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Igen megvolt 0-zás,beállítottam mérlegállásba.
De ezt miért nem állították be fix skálára?
(#) scooby_ válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Amúgy a másik lemezjátszó amit találtam...a motor megvolt,csak a lemeztányér nem volt már meg,és a trafó is hiányzott.
Reméllem Szilvának sikerülni fog megcsinálni

Ezt a lejátszót meg lomtalanításon találtam...a hangkábel fele le volt vágva...nemértem miért
Kicsi a világ ennek a lemezjátszónak
Ezt is úgy mentettem meg,elcseréltem lomtalanításon porszívóra mert abbol úgy is volt 5
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
HangszedőK súlya nem egyforma , csere esetén nem lehetne beállítani , mert a nulla csak a gyárilag beépítettel lenne hiteles .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Még 1 új dolog amit nemtudtam
Nahh nekímélj,mit kell még tudnom?
(#) burgdavid válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Ajánlom figyelmedbe Degrell László: Lemezjátszók című könyvét
Antikváriumba, vagy a neten nézz utána, fentvan digitális formában is. Abban minden benne van amit a lemezjátszókról tudni kell
Megnéztem, a gyári füzetke is 2 gramm tűnyomást ír elő. Mi a típusa a hifidnek? Szerintem jobban jársz ha megépítesz egy külön korrektort, a beépítettek nekem sem tetszettek soha. Így még az építés örömét is megleled
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Lényeges még a vertikális követési szög beállítása
(15 fok , nem minden készüléken állítható )
Másik a karhoz előirt túlnyúlás , ami a hangszedő papucson a rögzítő csavarokkal változtatható .
Érdemes ellenőrizni a lemezjátszó tökéletes vízszintes elhelyezését , erre kapható célszerszám , amit a tányér közepére lehet feltenni .
De küldtem olvasnivalót , amiből sokat tanulhatsz , ha valóban érdekel ..
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Hova küldted?
Érdekelne!
Minden ami ezzel kapcsolatos
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
E-mail címedre .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Megvan!
Köszönöm.
(#) karesz49 hozzászólása Nov 15, 2009 / 4
 
Szevasztok. Jaj de jó, hogy rátok találtam. Van 1 ugyan ilyen lemezjátszóm PL-750 szerintem csúcs gép lehet, csak valami barom még mielőtt hozzám került kivette belőle a tápot. Ha valakinek lenne 1 kidobásra szánt elektronikája baromira megörvendeztetne vele. Minden megoldás érdekel!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) cerub hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok.
Látom régen szóltak már hozzá, de hátha valaki bekukkant.

Nekem is egy Pl-750-em van és tűt (ha ez a jó megnevezés) kellene benne cserélnem, mert úgy néz ki, mintha eltört volna. Keresgettem, de nem találok hozzá gyárit, gondolom már nem is fogok.

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan tudnám használhatóvá tenni?

Láttam hirdetéseket, ahol ilyen-olyan tűvel kínálták eladásra, de az elnevezések nekem nem sokat mondanak. Tudja valaki, hogy pontosan milyen tűvel "csereszabatos" és hol lehet beszerezni?
(#) elektrorudi válasza cerub hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia,
Szerintem csak külföldről tudsz rendelni. Ha beírod, hogy "Stylus PL-750", akkor lesz találat tűre és komplett hangszedőre is. A tű kb. 19ezer Ft + szállítás, a komplett hangszedő 35ezer körül van. Talán ez a világ legolcsóbb Hi-MC hangszedője...
De a leírásodból az derül ki, hogy nincs kizárva, hogy nem csak a tű törött. Akkor az egész hangszedőt cserélni kell.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem