Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   355 / 398
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Ettől a hosszúságtól 0,063/0,59 arányban kell rövidebb, tehát csak a kilencede kell. Nem ez a jó irány.
Szerk.: 0,1 Ω és 0,15 Ω párhuzamos eredője 0,06 Ω, az teljesen megfelelne.
Ha a hajszárító fűtőszálából szeretnéd elkészíteni, akkor mérj meg egy 20-30 cm-es darabot. Egyenesítsd ki, mert így tekercs formában amúgy sem fele meg a létrejövő induktivitása miatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) penszel válasza dolargaan hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Hát akkor ezt megszívtam, mert mΩ nem mér! Már próbáltam felezni is a drótot de úgy is csak .xx értékeket ír.
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Semmi gond, egy hosszabb darabból remekül visszaszámolható. Majd azért kicsit bonyolítani fogom, mert 2, vagy 3 ágat párhuzamosítani kéne belőle, a 4 Ω 100 W-nál folyó 2,5 A nehogy izzásba vigye
(#) Ge Lee válasza penszel hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Azzal nem tudsz ilyen kicsi ellenállást mérni, de a néhány tized ohmhoz sem jó már egy multiméter. Ha van labortápod akkor egy hosszabb darabon folyass át ismert értékű áramot, és mérd meg a két végén a rajta eső feszültséget.
(#) dolargaan válasza penszel hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Sok mindenre jó, hasznos műszer ez, de erre nem alkalmas. Ge Lee leírta a megoldást.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Pontosan 30cm kiegyenesített huzalból 2.50 ohot mértem a teszteren, és a digitálison meg 2,5 ohmot. Vagy is eléggé egyformán mér mind a két műszer.
(#) penszel válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Sajnos nincs labortápom.
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Akkor annak ismeretében, hogy 300 mm huzal 2500 mΩ ellenállású kijelenthetjük, hogy 1 mm ellenállása 2500/300= 8,3 mΩ. A 63 mΩ-os ellenállás hossza ezen huzalból 63/8,3= 7,6 mm.
Annak érdekében, hogy a huzal ne melegedjen, fogj 3 szálat párhuzamosan. Ebből az érhármasból 3x7,6= 23 mm-es szakasz adja ki az eredő 63 mΩ-os ellenállást. Az ónozás számára 5-5 mm-t ajánlok ráhagyni, tehát 33 mm-esre darabolnám.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Egy két fűtőszálat már magam is próbáltam felhasználni, de azok forraszthatósága olyan minimális, hogy szinte használhatatlan.
Ha van rá lehetőség, akkor más alapanyagból kellene megoldani az értéket.
(#) Tiggey válasza penszel hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Alacsony értékű huzalellenállás. Veszel, beforrasztod, ennyi. 0.1ohmra van is kapcsolás. Nem volna egyszerűbb a túláramvédelemnél a fesz. osztót átszámolni, mint ezekkel a szinte forraszthatatlan, instabil fűtőhuzalokkal szórakozni?
(#) mek-elek hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Uraim feljebb megmutattam az én muzeális darabomat a dobozból kihalászva.
Abban látható, hogy én akkor manganin huzallal oldottam meg a problémát.
Tudom ajánlani, de ne kérdezzétek, hogy most hol kapni.
Szerintem valahol biztos lehet.
(#) Hp41C válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
0.1 Ohm és 0.18 Ohm párhuzamosan kötve 0.0642857 Ohm -ot ad. Ha még egy 3.3 Ohm -osat is kötsz velük párhuzamosan 0.063 Ohm lesz az eredő ellenállás.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
350 oldal. 3.jpg
Ennek a huzalnak nincs induktivitása, és a megfelelő ellenállása miatt jól kalibrálható a hosszal.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Még egy utolsó számítást kérnék!
Szégyenlem magam, de ez az ellenállás feladta a leckét rendesen.
Szereztem egy igazi huzal ellenállást 1 mm-ternél kicsit vékonyabb, 30 cm vágtam le és az értéke digitális műszerem szerint így 1,2 ohm, a teszterem szerint 1.02 ohm. Ráforrasztottam egy vezetékdarabot és nem bírtam letépni! Megfogta rendesen, inkább a vezeték szakadt el és könnyedén meg lehetett forrasztani.
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Feb 12, 2018 / 1
 
Az 1,2 Ω és az 1,02 Ω átlagát vegyük 1,1 Ω-nak (1100 mΩ). A 300 mm-es huzal 63/1100-ad része 17 mm. Ennyi maradjon szabadon a forrasztási pontok között.
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Feb 12, 2018 / 1
 
Ekkora értéket nem tudsz -a kívánt pontossággal- univerzális multiméterrel megmérni.
Megoldás lehet ha lényegesen hosszabb huzalt mérsz és abból számolsz vissza, vagy a klasszikus módszer a labortáppal való mérés, ahol mondjuk 1 A áramot beállítasz, és megméred (leolvasod) a hozzá tartozó feszültséget. A feszültséget elosztod az árammal, és megkapod a vizsgált ellenálláshuzal ellenállását. Még pontosabb az eredmény ha kombinálod a két módszert, és hosszabb darabot tesztelsz a labortáppal.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia! Az elvárt pontosság jelen esetben 50 mΩ és 80 mΩ közé eső érték.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Na ezt a számítási képletet elmentettem.
Akkor ha jól értelmeztem a képletet a huzalnak, amit be kell forrasztanom a panelba az 17mm-ter plusz a forrasztásra 5-5mm akkor kb 26mm a teljes huzal hossz amit le kell vágnom és felhasználnom.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
A 17 mm-es szakaszra annyit hagyjál rá amennyivel kényelmesen tudsz dolgozni. A 17 mm-t jelöld rá az ellenálláshuzalra, a jelölésen kívüli részt futtasd be ónnal, a darabolás ráér a legvégén.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Rendben van!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Majd holnap teszek fel képet a komplett végfokról hogy ,hogy is néz ki!
(#) Tiggey válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Az is egy megoldás. Sose szerettem halomra pakolni az ellenállásokat. Nem szoktam "kicentizni" a túláramvédelmet amúgy se. Cefet hangja van ha megszólal. Rászánom a pénzt komoly végtranyóra, kellő mennyiségre. Gyors biztosíték.
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A kért képek.
Valami a nagyon elrontottam,mert a fogyasztás vissza esett 20-25mA-re tr,3,4,5 emitterén pedig a földhöz képest tápfesz van. A végfok jónak tűnik ,szóval úgy tűnik kezdhetem előröl.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Elsőként lemosnám a forrasztási oldalt (deneturált szesz, nitrohigító), láthatóvá válna mely pontokat érdemes újrafuttatni. A kimattult forraszanyag nem biztos, hogy jó érintkezést biztosít, a gyantamaradék pedig nem kívánt vezetést okozhat.
A T3, 4 tranzisztorok emitterein a pozitív táphoz képest mérjük a feszültséget Bővebben: Link, úgy mekkorák az értékek?
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ahogyan az este nézegettem 42 volt pluszban mínuszban valami nagyon elszált.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Mennyi a kimeneti egyenfeszültség?
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
0.1-2 mV 20mA teljes áramfelvétel. Valami érdekes dolgot figyeltem meg rajta ha elveszem a tápot,lassan merül a kondi kb 10mA ig majd elindul felfele 25-30 mA ig majd gyorsa lemerül.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Az R30, R31 nem is melegszik?
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szinte sehol nincs melegedés.
(#) reloop válasza fierback hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Akkor mérés következik: Bővebben: Link
(#) fierback válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Rendben este vagy holnap reggel mérek,írok és addig is figyelek .
Következő: »»   355 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem