Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   1 / 26
(#) Takee hozzászólása Okt 7, 2005 /
 
Helló!
Szeretnék építeni egy Quad erősítőt teljes tuniggal!(koppanásgátló, eqalizer, külön kimenet szubira...)
Várom ötleteiteket javaslataitokat és tapasztalaitokat ilyen komolyabb dogok összerakásáról!

előre is köszi
(#) hygy válasza Takee hozzászólására (») Okt 7, 2005 /
 
A quadban meg tudok esetleg otleteked adni, de nekem sem sikerult rendes koppanasgatlot equalizert eloerositot talalni hozza.

(#) Takee válasza hygy hozzászólására (») Okt 7, 2005 /
 
ó!hát az xar!
és esetleg valami jó tanács?
nekem az az egy problémám van hogy nem tudok tápot készíteni!
jó lenne egy téma arról hogy hogyan kell tekercselni , mire kell...
vagy valami oldalat nem tudtok (magyart) ahol ez le van írva lépésről lépesre?
(#) Placi84 válasza Takee hozzászólására (») Okt 8, 2005 /
 
Nem ajánlom, hogy magad tekercseld a trafót!Inkább vedd meg! Amúgy előfoknak TDA1524-es sztereó áramkör bőven elegendő 100W esetén(balansz, mély, magas, hangerő, mono potikkal.)1500Ft. Koppanásgátló 1000Ft+relé. 10 sávos ekvalízer(girátoros, nem tudom mit jelent ) 1000Ft, de az mono+10db poti kell!
Az árak egységcsomagban értendőek.
(#) Tomi20 válasza Placi84 hozzászólására (») Okt 8, 2005 / 4
 
A minap találtam ezt az oldalt:
http://skory.gylcomp.hu/quad405/quad405.html
remélem tudtam segíteni
(#) Takee válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 9, 2005 /
 
köszi ez nagyon jó!
(#) hygy válasza Placi84 hozzászólására (») Okt 10, 2005 /
 
A skori fele oldal tenyleg jo.

A tda 1524-et nem ajanlom, nincs a quaddal egy sujcsoportban. Betettem ele nagyon zajos az az IC

A trafot tenyleg ne tekerd magad, en tekertem magamnak az elso-t (E-I) de nem ecceru, raadasul picit bug is.

Masodszorre csinaltattam toroid trafot 10e korul.

HyGy
(#) asi válasza Takee hozzászólására (») Okt 11, 2005 /
 
Ha eloszor csinalsz ilyet, szerintem vegyel egy egysegcsomagot.
Ezt (egy csatorna, Quad 405 - 100W) 4750 Ft.-ert meg lehet kapni itt.
A taphoz szerintem jo a link amit a masik temadra irtam, ha ott nincs megfelelo kapcsirajz, akkor a netetn biztos talalsz.
(#) dB_Thunder hozzászólása Nov 13, 2005 /
 
Átalakítottam egy quad 405-öst (nagyobb kimenő teljesítmény..stb)Kíváncsi lennék, hogy a módosítások milyen hatással lettek az erősítő paramétereire...
Van valaki aki ezt letudná mérni?
(#) Nagymoli válasza hygy hozzászólására (») Dec 3, 2005 /
 
http://w3.enternet.hu/urbanda/lm.html
TDA 1524 helyett LM 1036 előerőlködőnek
Kicsit jobb...
Koppanásgátlónak meg egy régi rádiótechnika folyóiratból építettem meg "Gyorsított működésű koppanásgátló" vagy hasonló volt a cikk neve, egy Sanyo áramkört módosított valaki... egyszerű, olcsó, bővíthető, és azóta sem láttam még jobbat ebben a kategóriában. Szerintem a rádiótechnika szerkesztői adhatnak segítséget a cikk megkeresésére. www.radiovilag.hu
(#) Nagymoli válasza asi hozzászólására (») Dec 3, 2005 /
 
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/arlmodul1.html
itt olcsóbb a quad Kettő féle egységcsomagot össze kellene hasonlítani....
(#) Placi84 válasza Nagymoli hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
Én a bajis quadot nem ajánlom, nem ad ki 100W-ot, kisebb tranyó van benne, nincs benne a hűtőborda, az induktivitás sincs,igénytelen a nyák...Sűrűn járok ott! Akkor már a váci rendőrkapitányság mellett van egy bolt, kicsit drágább, de sokkal igényesebb a nyák, minden alkatrész benne van és 100W-os!
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
nagy rá az érdeklődés..
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Én le tudom mérni. De szerintem te is. Van szkópod?
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
nem dobált senki se hozzám 50-100 e HUF-ot,vagy szkópot sajna...
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
Akkor használj pc szkópot műterheléssel. Elég egy 20 w-os ellenállás is. A szükséges ellenállás értékét te ismered, hiszen ehhez tervezted az erősítőt. Az erősítő kimenetére teszed az ellenállást, majd ezzel párhuzamosan kötsz egy olyan osztót ami 50v bemenő feszültségből 0.5v kimenő feszültséget ad. Ezt már bekötheted a hangkártyád bemenetére. Az erősítő bemenetére kapcsolsz egy potival (osztónak bekötve) 1v 50 Hz (!!!!!) -es jelet. Addig növeled a hangerőt és az osztó potit addig csavarod amíg éppen nem kezd torzítani az erősítő, a szinúsz teteje még éppen nem kezd lapos lenni. Ekkor mezei digitmultival (50 Hz szinusz ugye!) leméred a kimenetre kapcsolt ellenálláson a feszültséget. Majd ebből az ismert p= u^2/Rt képlet alapján ki tudod számolni a szinúszos kimenő teljesítményt. Ezzel a módszerrel a bemeneti érzékenységet is le tudod mérni.

HOGY MIÉRT PONT 50 Hz-EL MÉRJ?
Mert nincs hitelesített szkópod. Mert gondolom az erősítő valós teljesítménye érdekel és nem az amit 1 kHz-en ad le (a szabvány ezt írja elő). Ugyanis HA LENNE kimenő csatoló kondenzátor az erősítő kimenetén, akkor a szabvány hibáját kihasználva elég lenne 1 kHz -re méretezni a kimenő kondit. Szerintem inkább fontosabb az, hogy mélyhangoknál mennyit ad le az erősítő, úgyis mindig a mélynél torzít először. Remélem nem voltam túl bonyolult, mi is ezt a módszert alkalmazzuk, csak rendes (5 eFt-ért vett TV MINISCOPE) szkóppal. Ha éppen kezd torzulni a szinusz teteje akkor kb. 1%-os torzítást lehetne mérni, annak idején mértük torzításmérővel. Ha hosszabb ideig mérsz akkor használj vízhűtést, nehogy leégjen az ellenállás. Pl. egy üvegedény teli vízzel Nagyon barkács módszer, de kellően pontos és olcsó.
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
Ha viszont freki átvitelt szeretnél mérni akkor le tudjuk mérni egy megbeszélt időpontban, úgy ahogy kell -bemenetre hanggenerátor, kimenetre szkóp + terhelés. Torzítást valószínűleg senki sem tudná lemérni (asszem az eredeti is 0.005%-ot torzít). Bemenő ellenállás: hanggenerátoros módszerrel. Áthallási csillapítás: szintén hanggenerátorral. Jel - zaj viszony szintén. Szóval gondold meg, hogy mennyi mindent szeretnél mérni, legfeljebb megbeszélünk egy találkozót. Hanggenerátorod van esetleg?
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Dec 17, 2005 /
 
Hát én NEM a kimenőteljesítményére vok kíváncsi, hanem torzítási adatokra...
Multimétereken kívül sajna nincs más műszereim(még)..
(#) czsiga válasza Takee hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Nem nagyon értek az elektronikához, de ahogy a különböző oldalakon írtakból kivettem, ahhoz, hogy jól szóljon egy Quad, megfelelő előfok kell. Na, most mennyire lenne elmebeteg dolog csöves előfokot elé tenni? Megoldható?
(#) vicsys válasza czsiga hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
A csöve s előfok nem hülyeség de szerintem egy külön dobozba építve lenne a legegyszerűbb és legjobb. (gondolj a tápfeszre, melegedés, brumm, stb...)
(#) hivik válasza Takee hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Bocs, de éppen megválnék a sajátomtól (quad 405). Ha érdekel valakit akkor vegyük fel a kapcsolatot. Eléggé tuning...
(#) Dióda válasza hivik hozzászólására (») Feb 9, 2006 /
 
Gerekek én eddig mióta erősítőket építek gyűlöltem a quad-ot de most bosszút forralok ellene megépítem bár szerintem egy alkatrésztemető.
De én nem tudok most olyan trafót adni neki mint ami kellene.Szerintetek változna nagyon a hangja ha csak +/-32v-ot kapna?
Régről emlékszem olyanra hogy átalakították a kapcsolást valami ilyen fajta tápra vagy az fölösleges lenne?
(#) G-Lex válasza Dióda hozzászólására (») Feb 9, 2006 /
 
én is kb ennyiről járattam. csak nem ad le 100W-ot, de szerintem a hangja nem változik
(#) Einstein21 hozzászólása Feb 24, 2006 /
 
Helló mindenki!Megrendeltem a gyári Quad 405 200W-os változatát!Összeraktam, kipróbáltam, király!Rátettem a nagy trafóra (kb 450W ; 2*50V DC 2db 8200ľF 63V), meg minden, aztán rá egy 400W RMS 4 Ohm-os hangfalra, odacsavartam neki és közepesnél kicsit nagyobb bemeneti hangerőnél kb 850mv-nál minden mélylökésnél beletesz egy elég hangos reccsenő hangot!Mi lehet a baj?Segítsetek!Átnéztem ezerszer, minden stabil, árnyékolt és elég vastag!!!
Elküldtem a próba és az üzemi trafó képét, és persze a kicsikéét is!
(#) Thom válasza Einstein21 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Keveslem a 8200µF-ot, legalább a kétszerese legyen! Na meg a NYÁK-on lévő forrasztásokat is átnézném, különös tekintettel a végtranzisztorokéra. Jól érintkezik mindenhol? A mély nem vezérli túl?
(#) Rendszer válasza Thom hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Jelenleg is tesztelem, és szerintem más lehet a baj, mert a feszültés egy egy ilyen booom-nál max 3V-ot esik oldalanként.Szerintem ez nem sok!
Azon gondolkodok, hogy ha párhuzamosan még hozzákötnék egy 4700- as kondit ami szintén 63V-os, akkor oké hogy megnö a kodik együttes "teljesítménye", csak azt feljetettem el, hogy a feszültség ilyenkór nem feleződik?
Amúgy köszi a hozzászólást!
(#) Thom válasza (») Feb 24, 2006 / 4
 
A fesz megmarad ugyanannyin! A mélyhangokhoz nagy energia kell, ezért kell minnél nagyobb kondi. A kondik párhuzamos kapcsolásánál a kapacitás összeadódik+soros helyettesítő ellenállásuk csökken=nagy áramot tudnak leadni.
(#) Einstein21 válasza Thom hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Köszke a fáradozást meg a hozzászólásokat!
Meg van a megoldás!
Egyszerűen abba a formába, ahogy most van, nem szereti a 4Ohm-ot!Elé tettem egy 8Ohm-os SubWoofer leválasztót és most nem tudom megrecsegtetni, csak a fatert bőszitettem fel egy kicsit!
Még egyszer köszi!
A kondenzátoros ismereteim felfrissítését külön köszönöm!
(#) pedrock válasza Einstein21 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Egy ökölszabály a kondikhoz. 1W-hoz 100 uF, tehát 200W-hoz min. 20000 uF, és mivel a táp kettős, tehát így 2*20000µF az ajánlott!
(#) Einstein21 válasza pedrock hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Ezt megjegyzem!
Köszöntem!
Következő: »»   1 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem