Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   170 / 250
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 / 1
 
(#) Chipmunk1960 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Hálás köszönetem! Digitális technikát tanultam!
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Az RG58 -as, ami régen a szgép hálózatokhoz használtunk, jó erre a célra is, vagy valami spécibb kell?
"RG8X MINI-8 SUPER LOW-LOSS 50 OHM COAXIAL CABLE 10M"
(#) sdrlab válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Mármint milyen célra ? Az RG58-as teljesen szabványos 50ohom kábel, közepes veszteséggel és mérettel...
(#) Chipmunk1960 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Radio antenna kábelként. Még most megyek kimérni.
(#) Kera_Will válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Frekvencia / teljesítmény / távolság erről nem m ondtál semmit még ?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) sdrlab válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 1 /
 
Teljesen jó lesz neked!
De ha nincs nagy teljesítmény igényed, vagy kis csillapítási..., akkor RG174 is megfelelhet neked. Az vékonyabb, könnyebb vele dolgozni...
(#) Chipmunk1960 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia, Egy Tait 8100 -at próbálok feléleszteni, Output Power: 25W, 12W, 5W, 1W ban programozható, programozó-kábelt már építettem, mert nem találtam csak AU-ban. Mint fentebb írtam, Channából rendeltem mágnestalpast, + 1 fixet, de hiába zárom le a ant csatinál, a kábel végén, 3+ az SWR, ugyanez a mérőnél, 1,2. Nincs más ötletem, csak hogy silány kábellel szerelte a ferde-szemű! TV -nél is jártam úgy, hogy 1m-es összekötő kábel, hiába volt 75 Ohm ráírva, agyoncsapta a vételt. Mikor kicseréltem másikra, 1000x jobb volt a kép.
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Nem tudom melyik sávot használnád, de szerintem először próbáld ki közönséges RG58 -as kábellel, 10 m -ig még az UHF sávban is megfelel, és biztosan 50 ohmos. Ha már minden jó, akkor vadászhatsz 50 ohmos kisveszeségű kábelt. Nem tudom azt sem, milyen antenna csatlakozó van rajta, BNC, vagy mini UHF, de az RG58 mindkettőre jó. A mini UHF szerelésénél könnyű zárlatot okozni, de a nagy SWR lehet zárlatos, vagy szakadt csatitól is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia! Köszi a tanácsokat, a rádiók A4 en, 66-88 Mhz, 4m működnének. Az UTP- USB átalakítót már csináltam hozzá, progit is találtam, amivel fel tudom programozni, csak letesztelni nem tudom., mielőtt visszaadnám a tulajnak. Anno pár Km számgép hálózati kábelt behúztam, szereltem, azzal nem lesz gond. Ezt a rádiót ismeri valaki?
(#) Kera_Will válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Ehhez is kell programozó , 16 fix csatornát lehet beállítani rajta .
(jobb esetben mindnek egyedi tulajdonságokat beállítva freki/zajzár tipusa/power/subtone/löket/shift ...stb. )
Mivel kijelző nincs rajta feltételezem, ha a menüben lépkedsz jobb esetben angolul (rosszabb eseteben mandarin) nyelven szól hozzád.
8W kimenő akkor aztán majd horpad az akksi , no meg a gyári gumicsutka műterhelés biztos hatásos távolság növelő lehetőségek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia, Úgy érted, hogy nem jó az antenna? Úgy látom, lecsavarható, cserélhető. Tudsz jobbat?
(#) Kera_Will válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
pl.: 10 elemes yagi 70cm ?!
Milyen célra kell ez a kézi rádió ?
Olyan kiegészítők kellenek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Az egyikhez végül is jó lenne, mert az 1 helyben lesz, de egy közsugárzó jobb lenne. A másik meg mobil.
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Az nem baj, hogy a másik 70 MHz -es? Ez a második meg 400 MHz -es?
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Két különböző dologról van szó. Az utóbbit magamnak akarom, az előbbi gazdája használná a tengeren. De amíg nem tudom hogy jó, nem akarok 2 ilyen antennát venni neki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
A fix géphez készíts DP antennát, vagy vegyél egy ilyent, a kézinek meg jó a sajátja. Víz felett amúgy is jó a terjedés.
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Van egy SG-M507, egy NL-770S, meg egy NAGOYA for RE-02 Mobile Antenna Ground , plus fix és mágnestalpas base. Köszi a tanácsot.
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Személy szerint a mágnestalpas antennát nem szeretem, csak kényszer megoldásnak jó, mert elég nagy a vesztesége. Ez abból adódik, hogy az antenna táppontja, és a reflektáló felület között viszonylag nagy a távolság.
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
A másikat, a csavarosat már sikerült behangolni, a talpassal akkor ezért nem boldogulok???
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Az könnyen lehet, azt sohasem lehet jó SWR -re hangolni. Azért működget az autó tetején, vagy egy jó nagy vaslemezre felrakva.
(#) Hetope válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Vannak olyan mágnestalpas mobil antennák amelyek talpában található egy tekercsből képzett transzformátor (autótrafó), lehet mérni és ezeknek a legjobb a hatásfoka.
(#) pucuka válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A hatásfoka éppen nem, csak mindössze annyi, hogy jól le lehet hangolni, és az adó felé jó lezárást biztosít. Azonban a hangoló elem nem sugároz, tehát a rajta eső teljesítmény veszteség. Ezért már nem lehet jó a hatásfoka.
(#) Chipmunk1960 válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Az egyik antenna aljában találtam ezt a tekercset, kivettem, így most jobb lett az SWR. Egy rozsdamentes awi hegesztő-pálcából csináltam a rudat. A mágnestalp sehogy nem jó, ha 50 Ohm-mal lezárom akkor is 3 felett van jóval az SWR.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) kendre256 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Nem jó ötlet egy antennából a bele tervezett alkatrészt kiszedni. Ezzel az erővel azt az antennát tehetnéd 100 m koax végére is, úgy is jó lenne az állóhullám arány.
Csak éppen nem sugározna szinte semmit...
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A mágnestalpast hol zárod le 50 ohmmal? Szedd széz a mágnestalpast, a csonknál valószínűleg szakadt.
Az antenna talpában található tekercs, az egy ún hosszabbító tekercs, akkor használatos, ha valamilyen okból nincs lehetőség rezonanciára hangolt sugárzó használatára. Pl. 27 MHz -es mobilantenna, muszáj trükközni, mert mégsem lehet egy 3 m -es dióverővel autókázni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Idézet:
„muszáj trükközni, mert mégsem lehet egy 3 m -es dióverővel autókázni.”
Az ifámon egy 2m es kulikov teljesített szolgálatot amikor a TSZ ben dolgoztam
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Az a gyári SG-M507 kínai antennában találtam, 144Mhz 2.15 dBi 1/2 λ, 430Mhz 5,2dBi 5/8 λ -nál. SWR álítólag 1,5 -ig létezne.
(#) Chipmunk1960 válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Ha 4xx Mhz re kell, majd visszateszem, most 77Mhz középre próbálom behangolni....
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Akkor az 5/8 λ miatt van benne az illesztő tekercs, a λ/2 -nél meg nem számít olyan sokat. Lehetséges az az 1,5 SWR.
Következő: »»   170 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem