Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   181 / 250
(#) Leraz válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Van de azt orvos szokta gyógyítani. (Bocsi)
(#) gernerakos hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Üdv!

Az este folyamán próbálkoztam különböző szoftverekkel MeteoFax-ok dekódolásával, több kevésbé sikerült is. De általában a mellékelt képernyőfotón látható eredményeket kapok, magyarul helyenként rendben van a kép, de aztán valami miatt elcsúszik, és így használhatatlan az egész.
Több programmal is próbálkoztam (Fldigi, sorcerer) de mindig ilyen eremdényt kaptam. Ha van valakinek ötlete, mit rontok el, vagy mit csináljak máshogy, hogy normális képet kapjak, megköszönném, ha megosztaná velem. (a "rádió" WebSDR volt)
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Például ez egészen jól sikerült, de középen elcsúszott. Vajon miért?

eg.png
    
(#) Kera_Will válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Ez itt részben off topic ...

Itt egy idézett :
Idézet:

Start fldigi. From the top menu choose Op Mode > WEFAX > WEFAX-IOC576. In the button bar just above the waterfall display confirm that LPM is set to 120, Slant to .018 and tick the box next to the Align slider to Enable automatic image centering. If all is well, you should see a waterfall display and a chart slowly scanning in above it. Note that it can take up to ten minutes or more to receive some charts.”


erről az oldlról
Habár ez direkt hangkari és valós rádióval
(#) ibusz44 hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Szép napot lehet rossz helyen kérdezek ?
az lenne a kérdésem. a kvarc kristályt tekercs helyére rakjam ?
mert készítettem egy adót . ehez kérnék segítséget
(#) pucuka válasza ibusz44 hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
A kvarckristály egy önálló rezgőkőr, nem a tekercs helyére, hanem az egész rezgőköt (tekercs + kondi) helyére kell tenni. Ha oszcillátorba, akkor a visszacsatoló ágba, ha szűrőnek, akkor a jelútba.
De ha már ez is gondot okoz, nem kéne adót építened.
(#) ibusz44 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
sSikerült a kristályt bele helyeznem. Sszépen müűködik.

Csak a magyar helyesírás szabályait nem sikerült elsajátítani...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Leraz hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Sziasztok! A képen levő koax használható RH-ra? RG-58-asként árulják.
(#) sany válasza Leraz hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Igen használható. Elvileg az RG58 -as 3GHz-ig bírja.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) Leraz válasza sany hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Kössz. Csak ami nekem van RG-58-as az egész másképp néz ki.
(#) sany válasza Leraz hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Én használom. Igaz, LW antennával.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) Leraz válasza sany hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Én is használom ami valóban RG-58-as URH-ra. Ennek már az ára is gyanús azért kérdezem.
(#) Moderátor hozzászólása lipovari hozzászólására (») Márc 12, 2019
 
A felesleges sértegetés, és személyes sérelmek - még ha üzlettel kapcsolatosak is - nem tartoznak a nyilvánosságra, azt privátban rendezzétek!
(#) (Felhasználó 1947) válasza Leraz hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
A fotó alapján ez nem RG-58.
A normál RG-58-at használhatod RH-ra, de vedd figyelembe, hogy elég nagy a csillapítása.
Ha vékony, könnyű, alacsony csillapítású kábelre van szükséged, akkor használhatsz H-155-öt például.
Ha a kábel rögzíthető stabilan, akkor a H-1000-est ajánlanám.
(#) Leraz válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Köszönöm. Én is erre gondoltam csak nem voltam biztos benne. Ennek 44 Ft métere.Az RG-58 meg azért picivel többe kerül. Pont a csillapítás miatt érdekelt a dolog.
(#) bodgabo hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Keresk valami egyszerűen kezelhető, de stabil generátort 2GHz környékére. Csak egy stabil frekvencián használnám, 144 vagy 430MHz-es jelet kevernék 2,4GHz-re. Ez jó lenne, de túl sokat tud ahhoz, hogy a tetőn egy IP56-ös alumínium kötődobozba száműzzem.
(#) gerenk válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Szia!
Kvarc stabil felharmonikus generátor, egyetlen nehezebben beszerezhető alkatrésze a
MAR-3 MMIC ic . Leírás, PCB itt
(#) Kera_Will válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
QO100?!
(#) Ge Lee válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Az valóban jó kis műszer az árához képest, nekem van belőle. De adott frekihez állandó tápellátásra van szüksége, ugyanis minden bekapcsolásnál alaphelyzetbe áll vissza, ami ha jól emlékszem 200MHz.
(#) Kera_Will válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2019 / 1
 
Egyik alternatíva 40 MHz tcxo esetén 70cmre :
2400 - 440 = 1960
1960 / 40 = 49
49 = 7 * 7

Persze ide érdemes dupla termosztátot építeni a kvarc modulhoz.
Közel 50szeres delta f lesz a kimeneti eredmény az alap kvarc frekvenciájának az elcsúszásához képest + a 70 cm RIGnek a csúszása.
Lehet fent az árbócon nem is egyszerű a dupla termosztátot létre hozni a közel 100Kelvines éves delta T esetére. Télen -25C° - -30C° nyáron meg +60C° - 80C° .
Ezért lehet érdemesebb lent a szobában elhelyezni a kvarcos termosztátot és onnan felvinni a pl első 7szeres jelet no meg persze a másik madzagon a 70cm kimenőt.

3cm lejövőről nem is beszélve .

Igaz vannak ezek a több GHzes generátor modulok.
Ott a PLL fázis zaja okozhat gondot.Ettől függ a felmenő ágad spectrum tisztasága is.
(#) Kera_Will válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2019 / 1
 
144 esetén 45 vagy 50 MHz TCXOval

2400-144 = 2256
2256 / 45 = 50,13333...

45*50 = 2250

2250+(144+6) = 2400 -->> 150 MHz indulsz el koaxon kifele a rádióból.

A többszörözések meg többféle módon jöhetnek létre:
*3*5 = 5*9 = 45
2*5*5=5*10=50
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Én PLL párti vagyok, mert sokszorozásnál minden hiba sokszorozódik, PLL -nél van fáziszaj, de az azért sokkal kisebb.
Esetleg egy ilyesmi jó lehetne, bár ez is többet tud a kelleténél.
Bővebben: Link
A modulok között van keverő is, de az inkább lefelé kever. Azért egy keverőt már nem mondom, hogy nem nagy kunszt, de lehet építeni.
(#) Ge Lee válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
És nézted már hogy mekkora harmonikus tartalma van egy olyannak? Általában brutális. Egyébként pedig az a műszer 50MHz (35-től már elindul) -től 4,4GHz-ig működik, olyan kimenő frekit állítasz be rajta amilyet csak akarsz, plusz abban a tartományban sweepelteted ahol akarod, akár a teljes sávot is átsöpri, ezek a dolgok nem nagyon fognak menni 2 fettel meg 2 tranyóval.
Nekem olyan spektrumanalizátorom van ami csak 2,6GHz-ig megy, így csak addig tudtam a működését ellenőrizni, de figyelembe véve hogy miket árulnak manapság és mennyiért, nekem bőven megérte az árát. Nagyfrekis fokozatok, szkópok stb. átvitelének az ellenőrzésére tökéletes. Még így is, hogy nem egy precíz laborműszer.
(#) bodgabo válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A sokszorozást lehetőleg kerülném, pláne ilyen mértékben. Nem lenne megfelelően stabil alapfrekim.
Igen, a QO-100 a cél, a vétel nem tűnik bonyolultnak egy rtl-sdr vevővel, az adás kissé komplikáltabb, ha nincs a polcon erre a frekire rádió. Debrecenben a DQradio egyesület is dolgozik a projekten.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Igen, ezt is néztem. Árban és tudásban is jónak tűnik, de gondolom ehhez is folyamatosan kell egy vezérlés (pl. Arduino). Ha elég lenne egyszer megmondani neki, hogy milyen frekit generáljon, és azt ki-bekapcsolás után is nyomná magától, akkor tökéletes lenne a célra, mivel kinn lenne az antennához minél közelebb. Ilyen keverő is van készen, utánam megegy ilyen sávszűrőt gondoltam majd egy WiFi végfok és egy jó antenna...
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A baj az, hogy ez is csak lefele kever, felfele nem hiszem. A keverést magát megoldhatod FET -el, vagy akár diódákkal is. A szűrő jó lehet, és szükséges is. Antennának pedig valamilyen helikális lenne jó, (mondjuk egy négyes) mert a polarizáció biztos fordul.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Aztaa.. ez elkerülte a figyelmemet, sajnos a többi ilyen árkategóriás mixer is csak lefelé kever (bár elvileg az összeg frekinek is meg kellene jelennie a kimeneten). Nem nagyon szeretnék mixert építeni és nyák készítésbe fogni, főleg nem ilyen frekvenciákon. 3,5MHz SSB vevőnél nem volt gond
Geostacionárius műholdaknál elvileg nem kellene fordulni a polarizációnak, bár ennél már ebben se vagyok biztos. Ilyen antennát nézegetek...
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Ezek többnyire vételhez vannak konstruálva, ott pedig lefele (KF) kell keverni. Maga a mixer nem túl nagy ügy, az utána következő szűrő már inkább. Nem árt otthon lenni a Strip Line technikában, és a tápvonalakkal is jóban kell lenni. A nyák készítés sem egyszerű, valóban.
Antenna akár jó is lehet.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Lehet hogy megtaláltam, amire szükségem van! Van benne megfelelő oszcillátor, keverő, minden ami kell.
Így biztos többe kerül, de nagyobb eséllyel fog működni. Kérek is rá ajánlatot...
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Jónak tűnik a feladatra. Érdeklődéssel várom a fejleményeket.
Következő: »»   181 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem