Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   141 / 251
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Hali!
Nkem is volt ilyenem
Mire megjött a duál potméter, elfelejtettem mit akartam vele csinálni még most sem tudom .
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Itt vitathatatlan előnye van a szenilis öregeknek. Már hozzászoktak, hogy eleve adminisztrálni kell.
(#) morgo válasza papus51 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Nekem is volt olyan, hogy elvileg október 3-án az országban volt a termék, én mégis csak december elején kaptam meg. Várj azzal a visszatérítéssel február elejéig. Akkor is az eladónak érdemes írni először. Szerintem rögtön felajánlja, hogy küld másikat, vagy visszafizeti a vételárat.
(#) Bell válasza papus51 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Az alapján lehet visszakérni, hogy nem érkezett meg.
A szállítási határidő viszont időnként trükkös módon egybeesik a reklamáció határidejével, így kizárt a reklamáció.
Azért, mert azt írja ki, hogy szállítás alatt van.
Ekkor még a lejárat előtt pár nappal érdemes felvenni a kapcsolatot az eladóval és aggódni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) tbarath válasza morgo hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 1
 
Nekem is volt már olyan, hogy hónapokig kallódott valahol itthon. A feladónak mindenképp célszerű írni (üzenetet, nem reklamációt), hogy ez a helyzet, ő azt fogja kérni hogy várj még, aztán fel fogja ajánlani a refund-ot vagy az újraküldést.
Legalábbis nálam eddig mindig így volt.
(#) papus51 hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
Volt már hasonló esetem és indítottam egy disput-ot, erre az eladó is indított még vagy negyven nap védelmi időt, persze erre sem jött meg a cucc, meg természetesen azóta sem. Újabb reklamációra azt linkelte be, hogy ő feladta és mellékelte a tracking-et, amiből látszott, hogy feladta.
Ekkor nekem kellett bizonyítanom, hogy nem kaptam meg. Elsőre gondoltam jobbhíján lefékényképezem az üres levélszekrényt , de azután csak beszkenneltem én is a tracking-et és arra hivatkoztam, hogy a kínai indításnál véget ért a történet.
Végül visszakaptam a pénzt, de eltelt majdnem három hónap, állt a projekt és rendelhettem újra, másik eladótól, újabb várakozási idővel.
Most valószínűleg el sem fogadnák a hasonló reklamációt, mivel célországba érkezett a küldemény.
(#) bbb válasza papus51 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Idézet:
„Most valószínűleg el sem fogadnák a hasonló reklamációt, mivel célországba érkezett a küldemény.”

Ekkor kell befáradni a postára és kérni egy igazolást tőlük, hogy namivan? S ezzel együtt elkérni a panaszkönyvet, amiben leírod, hogy nem érkezett meg, nem tudni róla semmit. Az első kérésedre kb. nulla lesz a reakció (azaz majd megnéznek pár listát, meg megkérdezik a posta.hu nyomkövetéssel megnézted-e merre jár), a második dologra viszont kénytelenek lépni és írásban megválaszolni milyen intézkedéseket tettek. Erre úgy tudom 30 napjuk van válaszolni (igen, marha sok idő!), viszont a második lapját a könyvből kitéped és viszed magaddal, amit beszkennelhetsz és csatolhatsz a dispute mellé, kérve, hogy várják meg ezt a 30 napot még, míg kivizsgálják az ügyed (ezzel növelve a védelmi idődet).
Ha idő közben megérkezik a rendelt csomagod, akkor örülsz és jelezheted, hogy öröm van. Ha ez alatt se érkezik meg, akkor viszont a hivatalos választ tudod bizonyító erejű iratként felmutatni, hogy nem érkezett meg hozzád (vagyis nem az üres postaládát fotózod le).

Ez egy hosszadalmas procedúra, de jobb híján így tudod bizonyítani a magad igazát, s nem mellesleg ha nem jól kezelik a panaszod (azaz nem válaszolnak időben), akkor fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez. Ez persze rajtad nem sokat segít, mert a fogyasztóvédelem nem a konkrét ügyben járhat el, hanem a panaszkezelési eljárást (a könyv vezetését) tudja ellenőrizni, arra van jogköre sajnos (érdekes, EU előtt komolyabb ereje volt)
(#) tothbela hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok. Korábban nem volt ilyen problémám, de most először belefutottam.
Rendeltem két ilyen modult. IRS2092
Az ebay visszafizetné a vételárat, mivel a termék nem érkezett meg, és az eladó sem küldött követési számot. Viszont ha jól tévedek csak akkor tudja visszafizetni az ebay (nem az eladó), ha azt én a Paypal számlámról fizettem. Mivel kicsit zötyögós a paypall egyenlegem feltöltése, mert néha 3-4 nap alatt megy át az utalás, ezért utóbbi időben direkt az OTP-s kártyám adatait adtam meg vásárláskor. Szóval az ebay megígérte December 29-én, hogy 48 órán belül a paypal számlámon lesz az összeg, de a mai napig semmi.

Természetesen piszkálom őket miatta, de tartok tőle, hogy ugrott a forint. Persze időben nyitottam "case"-t.

Van-e módom visszakapni az összeget ha nem paypal számláról vásároltam?
(#) Ivan93 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 1
 
Szia! Én sima kártyáról vásárolok, eddig minden gond nélkül visszautalták rá a vételárat, ha baj volt.
(#) tothbela válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Mármint a bankkártyára? Ott nem néztem. Na mindjárt lekérdezem a tranzakciókat.
(#) tothbela válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Köszönöm az információt. Megnéztem, hát tényleg ott a pénz. Már másodikán ott volt. Megzavart, hogy az ebay folyton a paypal-t emlegette. Szerintem elsiklott volna előttem, mert mivel minden pénzügyi mozgás az OTP-s kártyáról megy, simán beleolvadt a környezetbe.
(#) Ivan93 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szívesen. Úgy emlékszem én kaptam eBay-től értesítést, hogy visszautalták. De lehet csak arról szólt, hogy majd fogják, már nem emlékszem.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Érdekes eset történt meg velem. A postás elhozta a csomagom (20$ értékű lipo), de nem volt itthon senki, így hagyott egy értesítőt. Következő napon fel akartam venni a postán, de ott közölték velem, hogy elvesztették. 2 hete keresik, azóta sincs meg. Van róla panasz számom is. Kérdeztem, hogy most ezt a posta fogja nekem kifizetni? Mivel ők vesztették el. A válasz: a feladó hibázott, mert nem értékbiztosítottan adta fel a csomagot, hanem csak simán. Ezek alapján szegény kis kínai a hibás? Szerintem nem. Én nyeljem le a 20$ veszteséget, mint tanulópénz? De miért? Posta nem fog fizetni. Ti mit tennétek, azon kívül, hogy várok, hátha meg lesz a csomag?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) uniman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Hello! Belföldön is csak a küldemény feladója kaphat kártérítést, a címzett nem.
(#) Kovidivi válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Ki van ez találva... Akkor a kérdés, ki veszítsen 20$-t? Vagy ha felajánlom a kínainak, hogy fele-fele, és elküldöm neki igazolásként a postás igazolást, akkor talán visszakapok 10$-t. De ez még sincs így rendben. Pont mi nem hibáztunk semmit, és mi szívjunk?
Másrészt meg az akksi ia kellene. Most ismét rendeljem meg, aztán az első fizetéstől számolva 3 hónapra meg is kapom
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
De durva. Ha volt értesítő, akkor csakis a postás lophatta el, vagy legalábbis valaki a postán, ehhez nem kell Sherlock Holmes-nak lenni.
És akkor a posta csak szétteszi a kezét, hogy így jártál? Bravó...
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Én azért benéznék a fogyivédelemhez a cetlivel amit a postás adott, nézzenek már utánna lehet -e kártérítési jogod ebben az esetben.
Itt egyértelmű, hogy a belföldi posta hibázott, még igazolásod is van róla...
Sőt tovább megyek, akár rendőrségi feljelentést is fontolgatnék...
Nehogy már neked kelljen lenyelni/kitalálni, hogy most akkor mi van.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Nem akartam írni, de osztrák postáról van szó. Ettől függetlenül agyalok, hogy mit is lehetne lépni. A postán megmondták egyértelműen: csak értékbiztosított csomag esetén van kártérítési igény, és akkor is csak a feladónak! Ez a 2. csomagom, ami elveszett. Az elsőt megtalálták
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Na ezt most nem értem, osztrák postás hozta az osztrák cetlit?
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Igen. Osztrák postás osztrák címre.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Át kellene rágni az üzletszabályzatot, mi a helyzet ilyenkor.
Az érték pedig annyi, amennyi a számlán szerepel.
Az eladó reklamálhat, vele kell megbeszélni a dolgot. Az osztrák vámszabályokat sem ismerjük, mi a helyzet vám/adó ügyileg? Magyarországon 22 Euro alatt nincs ilyen költség.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Valószínűleg az eladónak kell lépnie. Szerintem átadom neki az ügyet. Aztán vagy megbeszéli a postával, vagy nem tudom. Kértem, hogy nézzen rá a követési számra (ami nincs), de kedvesen leírta, hogy ez már nem fért bele a költségekbe, vagy hasonló.
A vám itt nem játszik, valószínűleg itt is 20-22€ felett kell fizetni. A termék ára pedig ez alatt van egyébként is (19.8$). November 13-án adták fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ha így áll hozzá, akkor eBay/PayPal/AliExpress lépjen. Ehhez mi kicsik vagyunk, nekik vannak jogászaik.
És még a Magyar Postát szapulják egyesek!
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Tényleg, ez jó ötlet. Ők le tudják boxolni, meg az Ebaynek is vannak forrásai bőven.
(#) Doky586 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Legközelebb kérd meg a feladót hogy tegyen be az áru mellé egy kávéskanálnyi mosóport egy cetlivel és fotóval: Sample: dangerous anthrax!
Könnyű lesz kideríteni: a tettes a kórházban kér majd magára laborvizsgálatot..
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) tothbela válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Bár visszakaptam a pénzem, de csak okulásként írom ide a többi vásárló biztonsága érdekében. Tehát az eladó, aki nem küldte el a termékemet (amit linkeltem az nem attól az eladótól van, mert ő már le van tiltva) szépen feltornázta magát holmi 50 centes lomokkal. Így 98 százalék feletti lett közel kétezer eladott termék után, aztán átállt a több ezer forintos termékekre. Mindezeket persze a többi eladótól olcsóbban. Egy 5 százalékos kedvezmény normális, de 30-50 százalék nekem is gyanús lehetett volna. Ezeket persze nem küldte el senkinek, ezért néhány hét alatt 50 százalékra csökkent a pozitív értékelése, és csak azért nem esett lejjebb, mert megszűnt létezni. Utóbbi két hónapban szinte kizárólagosan negatív minősítést kapott durván 1800 darabot. Ha jól gondolom, még tudná ezt fokozni, csak már nem lehet tovább minősíteni, mert megszűnt vele minden kapcsolat. Azt nem tudom, hogy pontosan hogyan zajlik az eladó felé történő fizetés, de hallottam olyat, hogy csak a sikeres tranzakció után kapja meg a pénzt. Bár ha valaki nem értékeli, akkor nem lenne kifizetve? Nem tudom. A hazai aukciós oldalon is volt néhány figura aki hasonló módszerrel akart pénzt keresni, de azok közül egy biztosan rosszabbul járt. Egy kedves tesztoszteronban túltengő vásárló nem bírt a vérével, és személyesen felkereste. Persze mi nem mehetünk ki Kínába, így ez az opció nem működik. Ha meg mégis, még mindig ott a veszély, hátha Bruce Lee unokaöccse. De ha még ezt is túléljük, még mindig készíthetnek belőlünk tavaszi tekercset.

u.i.

A tavaszi tekercs nem induktivitás, így elektronikával foglalkozó személynek teljesen értéktelen.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) icserny válasza tothbela hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 2
 
"A tavaszi tekercs nem induktivitás"
Az egymenetű fojtótekercs sem az. Többnyire az állami ítéletvégrehajtó használja...
(#) tothbela válasza icserny hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Ha nem lenne ez itt off, szívesen folytatnám ezt az érdekes eszmecserét. De hogy valami ide illő is legyen, ismét ebay. Nem mertem megvásárolni egy parfümöt paul sebastian a páromnak. Majd a lányom egy hazai NOTINO cégnél látott ilyet. Kicsit magasabb ár, kisebb postaköltség. Na meg csak magyarok, így vagy nem vernek át, vagy tudok legalább reklamálni, mert ugye beszélem a nyelvüket. Termék megjött, de az üveg átlátszó, nem pedig opálosra csiszolt. Az illatról nem tudok mit mondani, mert nekem a fenyőgyanta és a denaturált szesz tetszik jobban, de mintha gyengébb lenne a korábban vásárolttól. Ráadásul az Amerikából érkező rokon is hozott kettőt, szintén átlátszó üvegűt. Már majdnem szégyenleni kezdtem magam, hogy mindenféle hamisítónak elhordtam a NOTINO céget, amikor dühömben rendeltem egyet az ebay-ről. Most már azért is. Bár most nem Kína, hanem Texas. Egy héten belül megjött a termék, és tadamm csiszolt üveg, sorjamentes kupak. Az illat pedig most így szemtől szembe állítva sokkal erősebb. Serintem a másikat vizezték (pontosabban alkoholizálták), ezért hamarabb elszállt az illata, ez meg egész nap érződik. Most már emlékszem, ilyen volt az első, amibe beleszeretett a párom. Sajnos a sok gagyi annyira elszaporodott, hogy már nem is tűnik fel hogy az, csak ha mellé tesszük az eredetit.

U.I.

Az egymenetű fojtótekercsből majd küldök ennek a hazai parfümkereskedésnek.

Most felkukkantottam ennek a NOTINO cégnek a honlapjára. Törölték a hozzászólásaimat, pedig teljesen szalonképesen írtam vagy 15 észrevételt. Viszont 5 helyett csak 4 csillag világít, jelezvén hogy valakiknek azért nem tetszett minden.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) tbarath válasza tothbela hozzászólására (») Jan 9, 2018 / 1
 
Én tavaly decemberben vettem valamit egy magyar cégtől (3x annyiért mint ebay-en), mondván hogy garancia. Na ez a vacak fel is robbant a konnektorba dugva (még garanciálisan), a héten jött meg a lepattintó szép üzenet. A két állításukból kettő bizonyíthatatlan, valamint az egyik egyértelműen termékhibára utal.
Még végiggondolom, hogy fogyasztóvédelmileg nekiállok-e, vagy hogy lesz-e belőle egy szép Homár post...
(#) papus51 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Ezt nem hiszem el!
Novemberben megrendelttem 20 db közös anódos 7 segmenses kijelzőt, de a mai napig nem jött meg. December végén úgy döntöttem, hogy nem is várok, mert az idő sürget, és mivel 750Ft-ért kínált másik kereskedő 10 db-ot hát rendeltem tőle 2x10-et és hogy biztos legyen a dolog egy másiktól is hasonló áron.
Az egyiktől ma megérkezett, két hét alatt . Kibontom, hát mind közös katódos .
Visszaküldeni nincs értelme, mert a postaköltség többe kerül.
Most még várom a harmadik csomagot.
Tele lett a t@köm a kínaiakkal. Erősen hajlok egy negatív értékelésre.
Következő: »»   141 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem