Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   210 / 251
(#) Inhouse hozzászólása Jún 30, 2021 /
 
Nekem tegnap megjött az utolsó csomagom, 04.14-es volt. Az tűnt fel rajta, hogy a másodiknak ráragasztott címkén is ugyanaz a tracking kód volt, mint az eredetin. Eddig az volt a jellemző, hogy le kellett kaparni, hogy kiderüljön ki kivel van. Meg kaptam itt egy tippet egy oldalra, ahonnan ez elvileg kaparás nélkül kideríthető, de lehet, hogy nem fog kelleni?
Tartok egy kis szünetet, amíg ez az egész kialakul, illetve sokkal jobban meg kell gondolni az apróságokat (1$ és alatta), mert több, mint a duplája lesz mostantól.
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 30, 2021 /
 
Minden külföldi vásárlást látni fog a NAV, tehát akkor tudni fogja, hogy az a zacsi amire 1 dolcsi van feltüntetve, valójában 20?
Mi alapján tudja ezt visszanézni, ami nekem, aki rendelte, is csak akkor tudom, mi van benne amikor felbontom?
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Természetesen felbontják a csomagot, tőled pedig bekérik a vásárlást visszaigazoló e-Bayes üzenetet, ami külön részletezi a termék árát és a szállítási díjat, meg a PayPal-os, ill. banki átutalási bizonylatot.
(#) Profisixx válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 2
 
Természetesen nem ! bontják fel a csomagokat,erre nincs apparátus egyetlen csomagszállítónál sem,legyen az Fedex, Magyar Posta, DHL, vagy egyéb . Minden harmadik országból érkezett küldeményen feltünteti az eladó a csomag értékét,ez kötelező, a vámeljárást ez alapján kezdik el, ehhez kell bemutatni a Paypal átutalási bizonylatot ,valamint nyilatkozni kell a csomag tartalmáról.Kirívó esetben, amikor nagyon valószínű,hogy a csomag tartalma és a nyilatkozat nincs összhangban, (jól képzett vámosok vannak ott szolgálatban) csak akkor bontják fel a csomagot, ekkor már komoly bírság, és a termék elkobzása is lehet. Egy külföldről érkezett csomag felbontása bonyolult és rengeteg adminisztrációt igénylő folyamat,ezt igyekeznek minden esetben elkerülni. Július 1-től átalánydíjat kell fizetni ÁFA és vám érték megállapításra.
(#) img válasza Profisixx hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Köszönöm az infót, eszerint rosszul tudtam.
(#) antikzsolt válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
NA egy kis pillanat. Ez tudtommal nem unión belüli adó amit most bevezettek. Vagy tévednék?
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
áfa + vám.. mi más lehetne ha nem EU-n belüli ?
Mire gondoltál ?
Ami az EU-n kivülről érkezik befelé az EU-ba, annak eddig is volt az ami most lesz, csak eddig nem 0 pénztől volt, most meg 0 pénztől lesz.
EU tagországok kereskedelmében nincs vám.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) antikzsolt válasza niedziela hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Eyess írta hogy unión belüli megrendeléskor is kell fizetni. Vagy én értelmezem félre?
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Egyel fejebb módosítottam mert éreztem, hogy valami erős félreértés van
(#) antikzsolt válasza niedziela hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Igen ezt eddig is tudtam. 22 euro vagy akörül összegtől kellett. Ez ment le 1ft. De unión belül vásásrlok eyes kolléga szerint akkor is kell fizetni.
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
EU-n belül nincs vám.
(#) Gafly válasza Profisixx hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Valami ilyesmi, itt van előttem egy példa:
Bruttó tömeg (kg): 1.2
Ipari vám: 200
Általános forgalmi adó: 15 282
Vámközreműködési dij: 5 000
De nem bontják fel, csak ez még rájön, amikor kihozzák...

Szerintem ezért lettek hirtelen raktárak...
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) Gafly hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
(#) Lamprologus hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Ma próbáltam rendelni Aliexpressről ...

Ha Kínából rendelem, fizetéskor kapásból ráteszik az ÁFA-t ... Most akkor mi van????
Rendelek, kifizetem az árut, a szállítást, meg az ÁFA-t ... Beér az országba vámeljárás ... És fizetem újból az ÁFA-t?

Próbáltam, hogy a Cseheketől szállítsák, akkor is ráteszi az ÁFA-t fizetéskor.

Nem értem!

Tudtommal EU-n belül nics ÁFA fizetési kötelezettség, ha meg Kínából hozatom, akkor itthon kell fizetnem az ÁFA-t, a postának.
(#) Inhouse válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Ma van a nagy nap...még minden próbaüzem. Azt intézik, hogy ne kelljen csak a rendeléskor foglalkozni az egésszel és lásd, hogy mennyibe fog fájni. A vámügyintézési díjat itthon kell a postának fizetni.
Az EU-s cuccoknál csak ez a díj lesz elvileg, most valamiért biztos vacakol.
Bízzunk benne, hogy pár nap és kitisztul. Szerintem ma pár IT-s feje rendesen hevül ott is, meg a postánál, NAV-nál is...
(#) helektro válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
EU-n belül történő vásárlás esetén, ha a rendelt árú már az eladó kereskedő által átesett a vámeljáráson, akkor miért is kellene idehaza a postának vámügyéntézési díjat fizetni? Szerintem ilyen esetben nem kell.
(#) helektro válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Az, hogy a csehektől rendeled, még nem jelent semmit. Valószínű azért teszi rá az áfát ebben az esetben is, mert a kereskedő intézi az áfa fizetést (mondjuk ezt jó lenne ha kis ferdeszeműek egyértelműen jeleznék, ha nem tették meg). De még az is lehet, hogy a kis kínai így akar ügyeskedni és egy kis extrahaszonra szert tenni. Bár ilyen esetben az értékelésnél le lehet húzni, szóval ezzel normális kereskedő szerintem nem fognak próbálkozni.
Aztán ahogy Inhouse írta, még most valószínű próbaüzem van, még minden fél várja, hogy mi fog történni.
(#) helektro hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Na pont most hozta ki a postáscsaj az egyik csomagomat, ami ott dekkolt náluk jó pár napig. Még pont megúsztam ezzel a csomaggal az új rendszert. Meg is lepődtem.
Kicsit elbeszélgettem vele, tök jó fej. Azt mondja, nagy káosz van náluk, ők semmilyen tájékoztatást nem kaptak, a vezetőség nincs egy hete, hogy arról egyeztetett, hogy mi legyen (még csak most). Azt mondta, hogy most pár hétig biztos, hogy nagy káosz lesz. Állítólag a most kapom csomagomra neki már azt jelzi az új rendszere, hogy 5eFt áfát kellene fizetni, holott az egész 11-12$ volt.
Állítólag elektronikusan fogják a címzettet értesíteni a vámdíjról és az áfa mértékéről, aminek a befizetésére elektronikusan 2 nap lesz, utána készpénzben csengethető az emelt díj.
Ennyit tudott, mert még tájékoztatást nem kaptak, szóval sok mindent nem tudtam belőle kihúzni.
(#) niedziela hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Én szeptember eleje közepéig, gondolatban is félretettem az EU-n kivüli vásárlást.
Addig talán kitisztul a rendszer, mindenki képben lesz a folyamatban, és a próbaüzemre mondhatjuk, hogy phase 3.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) Lamprologus válasza helektro hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Van egy Alis megrendelésem ami 5 hó 13-án beérkezett Magyarországra.
Én még nem kaptam meg ...
Szerintetek, ha ezek után kihozzák, fizettetnek ÁFA-t, meg tárolási díjat?
(#) helektro válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Passz. Nekem is van még 6 csomagom, ami ott van náluk elég régen. Én azzal számolok, hogy ki kell fizetnem.
(#) Kovidivi válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Pont írják a cikkben, hogy ha az ember EU-n belüli raktárból rendel olyan terméket, ami még nem esett át a vámeljáráson, akkor is ki kell fizetni az Áfát, a vásárló csak gyorsabban kapja meg a termékét, mintha kínából rendelné...
(#) merlingerin válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Szia!

Igen, én is olvastam.. csak azt mondja meg nekem valaki, aki belelát az eljárásba, hogy mégis... Honnan a fenéből tudja a posta, hogy be lett fizetve külföldön az áfa, vagy nem... Mert ha a vámeljárás egy eu országban megtörtént, az adókat befizettêk, mégis mi köze a postának a többihez... Miben más ez, hogy én mondjuk Hollandiából hazaküldök a haveromnak egy csomagot?
(#) nedudgi válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Nem a Posta tudja, hanem a NAV. Minden küldeménynek át kell esni a vámellenőrzésen.
(#) antikzsolt válasza eyess hozzászólására (») Júl 1, 2021 1 /
 
A hülyeséget te írtad.

adó.png
    
(#) sany hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Egy rendelt csomagra ez az állapot van írva:

The item is available at the pickup point

Szerintetek ezt nekem kell felvennem pl. a postán majd?
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Igen.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Na ilyen se volt még eddig.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Dehogynem. Nagyon sokszor kellett a Postára mennem.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Mostanában rendszeresen van ilyen. A posta kitalálta, hogy amit ő úgy gondol, hogy talán nem fog beférni a levélbedobó nyíláson, azt eleve ki se hozza. Aztán van, amit mégis kihoz a még nagyobb méretűek közül... Van egy köztes méret, amit nem szeretnek kihozni és azért be kell menni - bár nem tudom mit élveznek azon, hogy majd minden délután az utcán kígyózik a sor előttük.
Következő: »»   210 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem