Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   243 / 244
(#) game4812 válasza djv hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Akkor hívd szélessávú hangfalnak, és máris érdekes lesz. A DX-ben a kondi és tekercs a 15"-osok, a közép, és a piezok között vált. A mélyebb hangok felé nem.
(#) djv válasza game4812 hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Eddig évekig szólt csak a DX, mert csak az volt és volt benne kellő mély az adott rendezvényekhez, a BX-et csak a 4ohm-osítás végett vettem leginkább és hogy némi plusz teljesítményt érjek el (nem feltétlenül a dupláját, de ha 4 helyről szól, ami addig 2 helyről, jobban megrezegteti a levegő részecskéit, ezáltal hangosabbnak tűnhet, vagy legalább kevésbé lesz irányérzékeny).
Szóval a kiemelkedő mély nem szempont a BX esetében, a crossover is csak azért kell, hogy a tekercs ne melegedjen feleslegesen azon a frekin, amit már nem tud megszólaltatni.

Az ohm-ok tekintetében, tudom, hogy folyamatosan változik működés közben, de az erősítőnek van egy adatlapja, ami szerint 4 ohmon 2kW, 8ohm-on 1kW, ezért "4 ohm-osítottam", azaz sorbakötöttem vele még egy 8 ohm-os hangfalat, hogy az eredő (elméleti) 4 ohm legyen. Írtad, hogy nem lesz, de csak részben nem. A basszus esetén, amikor legnagyobb a teljesítmény, akkor az erősítő 4ohm-on dolgozik, ha meg épp nincs basszus, eleve nincs is akkora teljesítmény, tehát amikor a mélynyomót meg kell hajtani, akkor van 4ohm-on a rendszer és ki tudja adni a maximumot, amikor a mélynyomó nem dolgozik (ének), az erősítő 8 ohm-on dolgozik, mint korábban.
Nekem nem tűnt fel, hogy ezzel pumpáló hatás lett volna a hangminőségben (mint rossz kompresszor beállítások esetén), akár hangerőben.

A tekercs valóban a 15"-os hangszórókra megy, a közép és magas meg egy kondira és ellenásra. adatlap

Értelemszerűen a mély (BX) elvisz elég nagy teljesítményt a DX-től, mert fél hangerőig (amíg korábban is szólt rendesen), észrevehető volt, hogy a BX-be "költözött" a mély. De kikapcsolt BX crossover esetén inkább eloszlott, azaz szinte nem is volt észrevehető a DX-en, hogy rá lett dugva egy másik hangfal is.

A másik fórumtéma alatt javasolták a BX kondijának (220µF 250V) kiforrasztását és a recsegés ezzel meg is szűnt. A hangképet nem tudom milyen lett, mert jelenleg egy pincében vannak a hangfalak, ahol nem igazán van hely rendes hangzás megfigyelésére.

Még az a kérdés maradt fent, hogy így ez a váltakozó impedancia az erősítőnek milyen. Ártalmas, vagy mivel max teljesítménynél épp optimális, ezért elfogadható?

2 rendezvény lement már kikapcsolt crossoverrel, az erősítő nem melegedett túlzottan (volt ventilátor nélküli időszaka).
(#) djv válasza djv hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Hangfal "használati" 25/28 oldal 4ohm-os rendszer 8 ohm-osakkal.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2022
(#) Szig válasza djv hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Szia!

A vicces az, hogy el tudom magyarázni miért nem jó ez így és hogyan kellene jól megcsinálni, de mindemellett egy "low-budget" MacGyver megoldást is tudok, ami működhet, bár nem biztos, hogy nem köveznek meg érte.

Szóval: nincs itt 2000W 4 Ohmon, itt 2X1000W van 4 Ohmon.
Az ideális megoldás az aktív crossover+ külön erősítő lenne, amivel külön lennének a dobozok hajtva, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
Itt egy olyan párosítást akarsz összehozni, ami nem illik össze, gyanítom, hogy a 16 Ohmos hangszórók miatt. A kondenzátor kivétele csak tüneti kezelés egy kreált problémára.

MacGyver: Ha az általad szélessávúnak nevezett hangfalban egy 10-15A-es kapcsoló beépítésével a mélyhangszórók körét megszakítod, akkor egy topládád lesz, ami közép-magasként funkcionál majd és nem fog összeveszni a subbal. Kérdés még persze az érzékenység, de azt a hangszínszabályzással a keverőn ki tudod egyenlíteni.
A kapcsoló előnye, hogy nem végleges átalakítás, megmarad a szélessávú felhasználás lehetősége is, olcsó és viszonylag egyszerűen beépíthető.
(#) Klxx66 hozzászólása Nov 7, 2022 /
 
Üdv mindenkinek! Fontolgatom egy pár Beyma 21PW1400Fe vásárlását itthoni zenélgetésre hobbiként. Milyen láda típust és méreteket ajánlanátok megépítésre? Esetleg akinek van tapasztalata ezekkel a hangszórókkal kapcsolatban írjon véleményt róluk. Előre is köszönöm!
(#) uniman válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
"Itthonra" 1400W (RMS) !?
(#) Klxx66 válasza uniman hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Régóta terveztem komolyabb hangszórók vásárlását, nem ezeket konkrétan csak olvasgattam néhány dolgot róluk tetszettek ezért választottam ezt a tipust. Szeretem a mélyfrekvenciás hangokat, időbe telt mire összekuporgattam az árukat, ez volt egy álmom komolyabb hangetchnika. Csak kíváncsi voltam kinek milyen tapasztalata van ezekkel a hangszórókkal.
(#) Dióda válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Ez a hangszóró inkább mélyközép azt remélem tudod róla.A vas értéke szerint eléggé nagy láda kell neki. Nemtudom konkrétan mi a célod. Hatalmas hangnyomást tudjon vagy irdatlanul mélyre menjen (bár nem sub őkelme)?
Mennyire fontos a méret a hordozhatóság és hasonló millió kérdés merül fel.
Mennyire vagy hajlandó kompromisszumokra?
(#) sound.man válasza Dióda hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
21" mélyközép? Ezt remélem viccnek szántad..
(#) sound.man válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
RCF kínálatába nem néztél esetleg körbe?
(#) Klxx66 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
RCF egyenlőre még nem néztem
(#) Dióda válasza sound.man hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Nézd meg az adattábláját. Szerinted?
(#) sound.man válasza Dióda hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ez egy sub hangszóró.
(#) dB_Thunder válasza sound.man hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Idézet:
„Ez egy sub hangszóró.”

Ami megdöglik 80Hz körül, bármibe tesszük! Gratulálok nekik!
Még egy tölcsért lehet hogy nézni kellene, de hogy ez csak hűtőláda méretű ládában fog valamit mutatni az biztos!

Azt el tudom képzelni hogy egy "általános" koncert hangosításhoz elég a 80Hz környéki határfreki, de akkor a basszusgitárt nyugodtan a kofferben lehet hagyni!

Az biztos 100Hz felet bontani is lehet vele! De az nem mély...
(#) Dióda válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Az adataiból kb ugyanezt szűrtem le én is.
Hiába batári nagy ha nem tudja a frekiket.
Ráadásul az a vas 401,5liter sem nagyon barátságos adat a dobozra nézve.
Az xmax +/-10mm? Az sem egy nagyon sub mozgásra utaló adat.
(#) dB_Thunder válasza Dióda hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Idézet:
„Az xmax +/-10mm? Az sem egy nagyon sub mozgásra utaló adat.”


Ezzel nem lenne gond! Az a +-1centi egy ekkora nyomónál már komoly hangerő!! És komoly energia amit pumpálni kell bele!!

Idézet:
„vas 401,5liter sem nagyon barátságos adat a dobozra nézve.”

Önmagában ezzel sem lenne nagy baj, de nem értem ekkora nyomónál a 30Hz rezo. frekit! Sok!

Reflex Zárt
Volume of enclosure 145.14 litres 88.32 litres
Resonance frequency 40.54 Hz 70.65 Hz
Half power frequency 48.55 Hz 70.71 Hz

Mi a "Half power frequency" 3dB vagy 6dB??? .... 3dB, de így is 50Hz!!!! Ezalatt úgy zuhan az átvitel...

Van nekem egy 10"os nyomóm! Az reflexbe ha jól emlékszem 22Hz törésponti (-3dB) frekit tud..
(#) Dióda válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Jogos és igazad van . Valszeg hangerőbe jót nyomhat de az átvitelét nézve nekem akkor is mélyközépnek tűnik.
(#) Mind Killer válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Üdv klx66.Jó kis témát dobott fel,beszállok........én már halottam is ilyet szólni ezt a típust,sőt láttam is hogy néz ki ez a hangszóró!A kínai Malone és hasonló dolgokat nem is említem,milyen célokra jók,a semmi és valami határán kb ott vannak, hagyjuk inkább.... A Reflex és a Porkoláb,meg hasonlók ettől jóval jobbak,de a Beyma mellett az is mind dudvarakás,Tetszik érteni Dudva és nagy rakás,mind kidolgozásukban,mind minőségben.Nem vagyok elfogult de majd ha legalább olyan színvonalon lesznek világszerte,mint a Beyma,akkor lehet dobni nekik egy kiflit bögre tejjel,de egyenlőre még gyakoroljanak.
(#) Mind Killer válasza Dióda hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Hallott már ilyet szólni,egy jó ládában,egy mondhatni bejáratott 21 colos hangszórót,mekkora telt basszust képes tolni?És az nem mély közép kopogtatás,mindemellett az érzékenysége is igen jó,nem olyan mint egy 10 12 colos habtakony szélű,jobb esetben gumimembrános dolog,igaz az is letud menni mélyre,viszont a kis membránfelület,és az érzéketlen tuskó hatásfok miatt,meg se közelítik ezt a hangszórót hangnyomásban.Netán amelyik igen,na az nem a Fillér Gézák hangszórója.Ha ez nem tudja jól a mélyet tolni,akkor mivel tolják a koncerteken azokat a jó mély hangokat,tán 12 colossal?Akkor ezek meg a magas sugárzók mérete a 12 col nem? Ja igen,esetleg még 24 colosak lehetnek hangosításon a mélynek,de egy 21 colost nem mély középnek szoktak használni az is biztos.
(#) Mind Killer válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Üdv.Megdöglik 80 hz körül bármibe tesszük?Érdekes ez a megállapítás......akkor egy nem általános koncert hangosításhoz,ahol fontos a basszusgitár jobb lenne ha somogyi kevlár hangszórókat használnának,mert az lemegy 80 hz alá simán,s tuti a buli nem?.A gyakorlat nálam mást mutat.Nem hallott akkor még ilyet!Bőven letud 80 hz alá menni, persze ha valaki hegedülést hallgatna rajta,akkor,épp lehet hogy nem sikerül.Egy gumi membrános valódi szubnak kinevezett hangszórót is bele lehet rakni akkora dobozba,hogy kb hulladékot fog érni a mély tartománya hangzása,hiába van rajta 5 centi vastag gumiperem,meg veretve van hogy 20 mm bemozdul a membrán,akármennyire is kiáltjuk ki igazi vérbeli szubnak..... 21 colos is letud mászni szépen,de nem egy gyufásdobozban,de gondolom ez érthető.Vagy nem biztos....
(#) Mind Killer válasza uniman hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Úgy gondolja ha egy hangszóró X vagy Y teljesítmény feldolgozására képes, mondjuk ez esetben 1400w,azt mindig ki is kell hajtani belőle, Itthonra 1400w rms?És ha csak 200w van ráküldve,akkor mi van?A többi épp nem hallható 1200W amit még tudna a hangszóró sok itthonra,mondhatni fölösleges?Nem fér el benne? Sok a nem hallható teljesítmény?
(#) uniman válasza Mind Killer hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Még azt is megjegyezhetted volna, hogy a az 1400W hangerőben csak a duplája a 140 wattnak!
De vagyunk itt jópáran, akiknek néhány tíz wattnyi teljesítmény is elégséges az "itthoni" (minőségi) zenehalgatáshoz...persze ez nem a cuccok max. teljesítménye. Nade az 1400W ...közel negyedmilláért/db!
(#) dB_Thunder válasza Mind Killer hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Lehet hogy egy kicsit sok kávét ittál ma reggel??
A 80Hz-t javítom, ...de már írtam is hogy kb. 50Hz-nél van az alsó határfreki!
Úgy gondolom a Beyma hozott egy kompromisszumot tennél a hangszórónál! Mint egyébként minden hsz. egy kompromisszum! Feláldozott pár10Hz-t a jó hatásfokért!
Az a baj, hogy legalább 10-el többet mint amit kellett volna! És mivel ezt is reflexbe tudja, emiatt olyan meredekséggel halkul... Persze a koncerten feltekerik a subsonic szűrőt 40-45Hz-re, hogy ne tudják szétlőni a nyomót, maximum a basszusgitár legalsó hangjai nem szólnak... Ott kit érdekel..

Pont ezért én otthonra nem javasolnám! Költünk negyedmilliót hangszóróra az menjen már le legalább 30Hz-ig otthon!! Persze ez hatásfokba fog kerülni, meg jó sok pénzbe!!

A somogyis témakörre nem reagálnék, nekem csak 18"-os a legnagyobb nyomóm ITTHON, mert csóró vagyok, azután jön 2 db 15", meg 5 db 12", és még az apraja, a franc se számolja!!
(#) david87 hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Mindenki a Watt-okal van elfoglalva de szerintem az semmi.
Nekem a mély ládám csak 18" és 250 Watt Rms és tudja 99 DB 1W/m.
Nekem ez bőven sok egy 5x4 szobába.
(#) dB_Thunder válasza david87 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Hogyne lenne elég!!
Legtöbb mély ami "olcsó" és mégis mélyre megy, annak nem lesz hatásfoka! 8x dB környéke szokott lenni, ha már 9-el kezdődik az nagyon jó, itt még jó pénzért kapunk mélyet is, de további dB hajszolás mélyebb hangok rovására megy...
Van nekem több olyan nyomóm amibe lehet vastagon tenni a wattokat, a legdurvább 2,5/5kW csak 12" , kisebbik 700W és 10"...
(#) Dióda válasza Mind Killer hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Jelenleg egy beyma 15p1000-est használok itthon. Használtam már jópárat és jópárfajtát.
Ha a téma a beyma akkor azt mondom hogy kompromisszumos.
Ha a legszarabb és legjobb között vesszük akkor őkelme a jobbak közé sorolható. Hiába mélyláda nem megy olyan mélyre le viszont bírja a hangerőt és a gyötretést és meglepően hangos is tud lenni. Így thunder kollégával kell hogy egyetértsek abban hogy kompromisszumos hangszórók.
Jók, terhelhetőek még kulturáltan meg is szólalnak . Ergo hangosításban megbízható darabok.
(#) Mind Killer válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Nem hinném hogy több kávét ittam volna,mint azok akik kávéznak.....nem tudom mennyire számít az illetőnek hogy mit javasol otthonra,ha a saját pénzét költi rá,s ilyet szeretne,ez érdekli,úgyse lesz beleszólása,hiába is feszül itt bárki.Köszönjük hogy ismertette anyagi helyzetét,meg hogy milyen készlettel rendelkezik otthon hangszórók terén,biztosan lenyűgöző lehet.
(#) Mind Killer válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Egyéb számítási dolgokba nem szeretnék belekezdeni,mert értelme nem sok van, jelenleg nem sokat számít hogy lép felfelé a skála......Otthonra elég is 10 20w végül is a négy fal közé,ezzel nincs is gond,főleg ha valakit panel lakásba,vagy hasonló helyre száműzött az Isten,mert ott igen sok minden áthallatszik,lehet akármilyen minőségi a hang....részvét nekik ebből a szempontból.1400w hangszóróért sok a negyed milla,2x10 15w minőséginek kikiáltott csöves szutyok erősítőért félmillió,vagy még több pénz az nem sok?Akinek van rávaló,s olyat akar,annak biztos nem sok,ugyanúgy a 21 colossal is ez van.
(#) Mind Killer válasza Dióda hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Kompromisszumos a Beyma......tud e olyat,vagy olyan márkát ami nem az?A felsorolásból is kiderül,hogy nem egy rossz márka ez,valószínűleg még jó darabig az is fog maradni,ha csak nem történik valami.Kinek mi a legszarabb,s a legjobb az is kérdés mi alapján jelentjük ezt ki, többféleképp is lehet ezt közelíteni.
(#) Dióda válasza Mind Killer hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Igen hogy úgy mondjam egy megbízható stabil és aránylag elérhető márkáról beszélünk.
A hang világában szokás a méricskélősdi meg a szőrszálhasogatás de mindezt én értelmetlennek tartom. Valójában teljesen szubjektív a dolog mert van akinek tetszik és van akinek nem.
Részemről elismerem a fet-es erősítők precíz pontos tiszta hangját de fülemmel hallgatózva ki nem állhatom a hangjukat (de ez az én bajom).
Hangsugárzóknál kb ugyanez a helyzet mert füleltem már preckón kimért és állítólag hiperszuper cuccot ami elviselhetetlen volt számomra de füleltem már szedettvedett cuccot is meglepően jól muzsikálni.Hogy kompromisszum nélküli hangsugárzó? Szerintem nem létezik olyan. Bár valahol egyszer voltam egy ilyen bemutatón és ott volt egy valami speckó nemistudommi hangláda amiben egy kopasz hangszóró volt (ne kérdezz sem márkát semmit róla) és valahogy az tudhatott valamit mert mindenki csak ámult tőle. Ergo lehet hogy létezik csak épp nem mi földi halandók körében mozog az ilyesmi.
Következő: »»   243 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem