Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   244 / 244
(#) sound.man válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Hallottál már 21"? Akkor ami nekem van az se sub hangszóró igaz? Ha a 21" 80Hz alatt halott akkor ezek még 120 alatt halottak igaz?
(#) dB_Thunder válasza sound.man hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Bele ne őrülj kolléga, ha valaki nem ért veled egyet!!! Inkább igyál valamit!!
Bánom is én hogy hívod ezeket a nyomókat, de nálam addig nem lehet a nevük sub, amig nem tudják legalább a 30Hz-t!! Méret ide vagy oda.. Márpedig a Beymus nem tudja, és pont!!

Hogy ezek az olasz csodafegyverek mit tudnak azt nem tudom, de most nem is érdekel, meg nem is ezekről beszélünk!!
(#) Cinema válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Világosan leírták az adatlapján, hogy mit tud, milyen dobozban, milyen körülmények között.

Mit akarsz mást?

Üdv!
(#) dB_Thunder válasza Cinema hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Valamit félreértesz Kolléga!!

Én nem akarok mást! Sőt semmit!! Nem én érdeklődök a termék iránt!

Nekem van egy elvem, ami úgy látszik szembe megy az itteni szokásokkal, de ez nem érdekel különösen!!
Nálam a SZUB-nak a "legmélyebb" frekiket is tudnia kell, ha ez nem megy, akkor csak mély(ecske)..

Viszont ha ez természetes jelenség a PA szektorban, hogy nem akarnak mélyre menni, inkább nagyot ordítanak, akkor most már tudom miért nem tetszett az utolsó koncerten a mély hangzás!

Próbáljatok már túl lépni a "különcségemen" !!

Köszönöm!
(#) sound.man válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Nehéz olyannal vitába kelni hogy finom-e a töltöttkáposzta aki még nem evett töltöttkaposztát és úgy mondja meg miért nem finom.. Nem az a baj ha velem nem értenek egyet hanem ha olyanokat beszélnek ami nem igazán fedi a valóságot. Néha kikéne nézni a matek füzet mögül aztán lenne csoda..
(#) david87 hozzászólása Nov 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Voice Kraft LK618-10 hangsugárzóm.
8 éve nyúzom őket hibátlanok kaptak már mindent.
Most szét szedtem az egyik hangsugárzót és a képen látható hangváltó fogadot. Holot az egy Thunder audió 2 utas hangváltó van benne nem a gyári másik képen lévő.
Még a hangsugárzó is azonos véle a Thunder pro 10 el
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2022
(#) Szabi1 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Kedves Kollegák, ránéztem én is erre a hangszóróra. 240 L bass-reflex ládában 34-Hz re hangolva ez hozható ki.
(#) roland9 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy épített-e már valaki RH SOUND hangszóróból mély ládát?
(#) Szabi1 válasza roland9 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia! Azt megsaccolni, hogy egy láda hogyan fog szólni, csak úgy lehet ha ismertek a T/S paraméterek, vagy a gyártó által megadva, vagy valaki által bemérve. Ezek a paraméterek nem találhatóak meg az adott hangszóróról. Tehát aki már csinált/használt ilyen hangszórót max az beszámolhat a szubiektív véleményével.

Mivel ez a topic Pro Audio-ról szól, én azt javasolnám, hogy inkább spórolj az erősítőn és fektess be egy jó hangszóróba. Mélynek én pl. egy B&C hangszórót javasolnék, lehetőleg Neodymium mágnessel, hogy könnyebb legyen pakolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) Dióda válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Ha esetleg a linkelt hangszóróra gondolsz az ugyanaz mint a sal pa40100.
Jó ládában eléggé mélyre le tud menni. 30-asból egy dupla hangszórósat füleltem bár nekem nem ütött olyan nagyot .Ami meg attól is kissebb az meg mélyközép topládába való. Bár lehet hogy a 30-as is inkább abban szólna jól. A nagyonnagyot még nem füleltem.
(#) david87 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Egy kicsit takaritotam és össze raktam már a hangtechnikát egy csomóba. Nem sok de itthonra bőven elég. Van egy kis házilag készített fények és a Rack szekrény is házilag készített csak még fél kész állapotban van.
(#) Gyuss88 hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy vurslistól sikerült beszereznem egy lerúgott Ágota DS-1200est.
Eléggé meg van berhelve és látszik rajta hogy az évek alatt többször is leejtették.

Belenézve minden alkatrész eredetinek tűnik azon kívül, hogy két 10 000 µF kondit cseréltem benne.
Viszont nem szól szépen.
Recseg, pattog. Mint egy rádió, ami nincs rendesen adóra hangolva tudnám leírni.

Van valaki, aki vállalná ennek az egyednek a felélesztését, esetleg tudna segíteni a távjavításban?

Bács-Kiskun vármegyében akár házhoz is viszem...

Köszönöm szépen előre is a segítséget, legyen az bármilyen segítőkész hozzászólás
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2023
(#) reloop válasza Gyuss88 hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Szia! A kérdést csak egy topicba tesszük fel a házszabály értelmében! A végfok javítós témába tegyél fel pár képet a belsejéről, hogy legyen valami támpontunk a hibafeltáráshoz.
(#) dB_Thunder válasza Gyuss88 hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Nemrég (ja, már 1 éve) javítottam 1200-est!
Van benne 4 kicsi tranyó amik az OPA ée a fetek közt a jel "útjában" vannak abból halott valamelyik...
A másik, ha végfog FETet kell cserélni, az összeset szoktam, összeválogatott darabokkal cserélni! Ez nem egy pénztárca barát tevékenység, de jobb minta minden 7végén visszahozod!

Sajnos mostanában nincs tervbe, hogy mennék Kiskunhalasra..de ez bármikor változhat!
(#) Gyuss válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Szia!
Értem, elnézést érte
(#) Gyuss válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Szia!
Felvehetem veled a kapcsolatot mondjuk Facebook-on?
Csinálnék Neked videót a hibáról.
(#) dB_Thunder válasza Gyuss hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Fel!
(#) Gafly hozzászólása Júl 13, 2023 /
 
Privátban ezt kérdést kapom reggel óta folyamatosan:
Idézet:
„Üdv!, az lenne a kérdésem hogy egy pár Beyma hangszórót milyen végfokkal tudnék meghajtani? 2x750w lenne választ előre is köszönöm”

Fogalmam sincsen, nem is értek hozzá...
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Kisebb, vagy nagyobb, vagy egyenlő teljesítményűvel…
(#) burgdavid válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Nemtudom mi alapján választ, de én is megkaptam pont ezeket
(#) deebo válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Én is.
(#) Gafly válasza deebo hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Ez egy akkora privátban dolgozó troll, hogy a fal adja a másikat.
(#) Kupakos válasza herausziehen hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
Na és mit tud ez a leem M72D gondolkodom egybe
(#) mraulajos hozzászólása Jan 8, 2024 /
 
Hali
Ismeri valaki ezt mikrofon típust? Használ, használt, mi a vélemény róla?
Következő: »»   244 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem